Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.476
Cevap
199
Favori
1.207.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
19. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

Kükürtlü sabun beni mahvediyor ben sebamed face and body ve
    Vichy dercos kullanıyorum.
    Yalnız saçlarım acayip dökülmeye başladı.

Vichy Dercos sac dokmede ustadir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiesto188

beyler bendede bu hastalık var, doktor krem verdi geçen

burun bölgemde biraz soyulma ve saçımda biraz kepeklenme var

aynı bunun gibi olan varmı, sizce ciddi mi inş geçer ya

doktor stresdendir falan dedi bendede stres var, atlatınca geçer inş

Arkadasim oncelikle gecmis olsun. Aramiza hosgeldin..

Anlattigin olaylar hepimizde var. Seboreik zaten sac, alin, burun kenarlari ve goguste cikiyor en cok.. Ve aklinda bulunsun (tabi sifayi Allah veriyor ama) bu hastaligin tipta bir tedavisi henuz bulunamadi. Zaman zaman azalir, zaman zaman cosar, bazen yillarca kaybolur, bazen de yillarca kurtulamazsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: sirius_black

quote:

Anlattigin olaylar hepimizde var. Seboreik zaten sac, alin, burun kenarlari ve goguste cikiyor en cok.. Ve aklinda bulunsun (tabi sifayi Allah veriyor ama) bu hastaligin tipta bir tedavisi henuz bulunamadi. Zaman zaman azalir, zaman zaman cosar, bazen yillarca kaybolur, bazen de yillarca kurtulamazsin...

hocam ben kilodan ve stresden olduğunu düşünüyorum ya

kepeklenme saçımda az, sadece burun çevremde biraz soyulma var kaç aydır ona 1 hafta krem sür dedi doktor

en iyisi hiç stres yapmamaya çalışmak, bide şu kiloları verirsem tamamdır. minimuma indirmek lazım şu hastalığı seninde dediğin gibi uzun seneler olmayabilir belki tamamen kendiliğinden geçer

kısmet bakalım nolacak

• ciltteki seboreik dermatite en iyi gelen şey CoreSatin Nonsteroidal krem arkadaşlar kullanın bir haftaya geçiricek emin olabilirsiniz eczaneden alın tereddüt etmeyin.
  • quote:

quote:

quote:

kepeklenme saçımda az, sadece burun çevremde biraz soyulma var kaç aydır ona 1 hafta krem sür dedi doktor

en iyisi hiç stres yapmamaya çalışmak, bide şu kiloları verirsem tamamdır. minimuma indirmek lazım şu hastalığı seninde dediğin gibi uzun seneler olmayabilir belki tamamen kendiliğinden geçer

kısmet bakalım nolacak

Doktor buyuk ihtimalle kortikoid krem vermistir. Uzun sureli kullanma bence onlari ama sorumluluk sana ait elbette..ustteki arkadasin dedigi gibi Coresatin (sari kutu) gayet iyi.. Ama o da kesin care degil. Evet geciriyor ama kalici degil. Hicbiri kalici degil. Zamanla cilt direnc gostermeye basliyor kullanilan kremlere. Yillarca ise yarayan betnovate-c ve advantan artik ise yaramaz oldu bende. Suan coresatin kullaniyorum. Hem kortizonlu degil hem de etkili...

• quote:

quote:

quote:

quote:

kısmet bakalım nolacak

Doktor buyuk ihtimalle kortikoid krem vermistir. Uzun sureli kullanma bence onlari ama sorumluluk sana ait elbette..ustteki arkadasin dedigi gibi Coresatin (sari kutu) gayet iyi.. Ama o da kesin care degil. Evet geciriyor ama kalici degil. Hicbiri kalici degil. Zamanla cilt direnc gostermeye basliyor kullanilan kremlere. Yillarca ise yarayan betnovate-c ve advantan artik ise yaramaz oldu bende. Suan coresatin kullaniyorum. Hem kortizonlu degil hem de etkili...

locoid krem verdi bana, 1 hafta kullan geçer dedi

• Kürkütlü sabunlar, keçi sütlü sabunlar, türlü türlü kremler, sirkeler, nemlendiriciler, vichy nin şampuanları, diğer egzama şampuanları. Kullanmadığım bir şey kalmadı. Hatta 2-3 aydır şampuan falan kullandığım yok ama hala aynı. Hatta artık prednol kremde etki etmemeye başladı.

Arkadaşlar bu yüzden karşı koymaya çalışmayın, zevk alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: igneli

Kürkütlü sabunlar, keçi sütlü sabunlar, türlü türlü kremler, sirkeler, nemlendiriciler, vichy nin şampuanları, diğer egzama şampuanları. Kullanmadığım bir şey kalmadı. Hatta 2-3 aydır şampuan falan kullandığım yok ama hala aynı. Hatta artık prednol kremde etki etmemeye başladı.

Arkadaşlar bu yüzden karşı koymaya çalışmayın, zevk alın

hocam senin sorunun ne?
  • Tiesto188 kullanıcısına yanıt
    Bas derisinde sivilce gibi egzama, alinda, goz kapaklarinda, burun kenarlarinda, bogazda, gogus ve sirt kisimlarda, koltuk altlarinda, kollarda, kollarin ve bacaklarin eklemlerin ic kisminda egzama var.

Havalar isiniyor. Sicaktan dolayi kasinmalar, ozellikle gece sicaktan o egzamali yerlerin kasintilari artmaya baslayacak.

Cok zor bir durum ama alistim artik.

Ha kullanmadigim birsey kaldi. Ganoexcel diye bir urun var. İyi gelecegini soyluyorlar. Denemedim daha ama pek inancim yok. Egzamaya iyi gelse efsane olurdu simdiye kadar.

• geçmiş olsun hocam seninki daha fazlaymış üzüldüm

benim burun çevremde soyulma var sadece okadar, ama seninkini görünce şaşırdım. Allah hepimize şifa versin inş

özel hastanede doktora gözük bide eğer gitmediysen belki daha farklı birşeyler verir

@igneli
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerzavatçı

Size kesin cozumu soyluyorum.ayni dert bendede vardi uzun arastirmalar sonucu gecti

Sac icin DUCRAY KELUAL
    yuz icin muhakkak ama muhakkak kortizon icermeyen tamamen dogal bitkisel 32 tl fiyati idi en son CORESATIN SARI olanini alin.bana dua edin.

vichy yeşile bağışıklı olmuştum ducray kurtardı bu 3 sene gider umarım vichy gibi.
  • Hocam bende vichy aldim bakalim nasil olacak. Sampuanla yikarken yuzunede suren var kopugunu yuzde de etkili oluyormus sizde sonuc nasildi yuzde .

• Tiesto188 kullanıcısına yanıt
    Gitmediğim doktor kalmadı. Hepsinin verdiği aynı.. . Prednol...

Bir doktor sandimmun neoral diye bir ilaç vermişti. Onu kullandığımda çok rahattım ama hangi doktora gittiysem "manyakmısın, o ilaç kullanılır mı. Ben o ilacı vermem sana" dediler. Meğersem o ilaç organ nakli yapılan hastalarda kullanılan çok ağır bir ilaçmış. Tam bir sene kullandım o ilacı.

Şuan vucut için Betanovata-c (atletimde sarımtrak lekeler bırakıyor sinir oluyorum), yüzüm için prendol kullanılıyorum. Gittiği yere kadar bakalım.
  • duş aldığınız ve kullandığınız su çok etkili bunda, ben 1 hafta farklı bir şehirde yaşadım şuan ki halimdem eser yoktu....
    1 hafta boyunca saçımda ve yüzümde iyileşme vardı.
  • Aynen hocam bende bir zamanlar şişe suyuyla yıkadım baya düzeldi ama tam geçirmedi. 1.5 ay önce zoretanin tedavisine başladım cok şükür 1 aydır eser yok hastalıktan. İnşallah ilaçlar bittikten sonra geri çıkmaz. Doktorum içten kesin tedavi olacak dedi. Ona göre şampuanla tedavi güneşi balçıkla sıvamakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: sindirgi

Hocam bende vichy aldim bakalim nasil olacak. Sampuanla yikarken yuzunede suren var kopugunu yuzde de etkili oluyormus sizde sonuc nasildi yuzde .

sür benim vichyle işim kalmadı bağışıklık sağladı hastalık vichye 2 -3 yıl rahat yaşattı şuan ducraydayım unutma bu sırayı ilerde sanada lazım olur :D
  • Hocam valla kuaniyoruz artik doktora gitmiyecem artik care yok cunku bagislik kazaninca baska ilac atak evresi bilmem ne derken kendi doktorum oldum :D

• arkadaşlar merhaba.
    ben de 6 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum. internet üzerinden aklıma geldikçe araştırma yaptım ama ilk defa bir forumda aradım ve benım gibi yüzlerce ortak derde sahip insanın yazdıklarını görunce sizleri o kadar iyi anladım ki.
    arkadaşlar çoğu doktor bu hastalığın yerleşmiş ve alışılması gereken bir hastalık olduğu kanısında ve yıne yüzde 90 ı sayısı 20 yi geçmeyen klasikleşmiş ismini bizim bile bildiğimiz ilaçları reçete ediyor.
    uzun süredir kafa yorduğum ve sizlerin yazdıklarından da anladığım kadarıyla bu hastalık stres ve yanında SİNDİRİM sistemi ile ilgili.
    burada birbirimize yardımcı olabiliriz umarım.
  • ilter47 kullanıcısına yanıt
    haklısınız stres ve sindirim sistemi çoğu seboreik hastası aynı zamanda kabızlık sorunuyla uğraşmakta veya sık tuvalete çıkmıyor . stres için melisa otu kullanın dediler bir denemek lazım onun yağını kullanıyordum suya katıp bir ara iyi geldigini söylemeliyim

• cepAnkara C kullanıcısına yanıt
    yani rahatsızlık çok basit görünüyor ilk bakışta ama detaylı düşündüğümüzde stres sinir sistemi- bagırsaklar sindirim sistemi - deri dokusu derken gercekten ne kadar önemsenmesi gerektiği ortada. ki yıllarca bunun rahatsızlığını yaşayanlarda artık bir döngü halini almış en sonunda yine sıkıntı yaratıyor ve başa döndürüyor.
    mesela ben istediğim zaman kuaför e gidip saçlarımı kestiremiyorum. ne zaman ki yatışacak o zaman gidebiliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.