Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba arkadaşım;

Ben istanbuldan onur, 31 yaşındayım, 16 senedir egzama hastasıyım,
    Forum sitesine 4 sene önce egzamayla alakalı bişeyler yazmışsın.
    Tabiki konuyu nereye getireceğimi biliyosun,

Bir sonuç alabildinmi??

Kurban olim cevap ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salih123456

Arkadaşlar yıllarca bende çektim bu ızdırabı gitmediğim doktor gitmediğim aktar kalmadı. yaklaşık 10 yıl boyunca kafamda taşıdım bu kabuklu yaraları. Şunu belirteyim doktorlarda aktarlarda hiç bir halttan anlamıyor. İğneyle yaranın diplerine kortizon mu sıkmadılar, azot gazıyla yaraları mı yakmadılar, türlü türlü kortizonlu ilaçlar mı yazmadılar hepsi fayda etmedi. Sonunda şifayı kendim buldum hemde öyle pahalı bir şey de değil eczanelerde olan bir krem. Öncelikle bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Benim küçükken kulak arkamda pullanma kaşıntı kızarıklık oluyordu hatta kulakta hafif yarılma açılma sulu bir yara. Onun için bir krem kullanmıştım ta küçükken o kremin aynısından 2 hafta önce elime geçti ve düşünürken dedim ki kendi kendime o kulak arkasındaki yara kafama ürkmüş olmasın sonra kullanmaya başladım saç diplerine ve sonuç inanılmaz 1 haftada kabuk bağlamış taş gibi olan yara iğne batsa acı hissetmediğim yara yumuşadı küçüldü ufacık kaldı.

Kremin ismine gelince: Stafine Cort Krem deneyin inşallah şifa bulursunuz.

ne zamandır bu ilacı kullanıyorsun ? bundada kortizon var ? hep mı kullanıyorsun öyle bi yazmıssınkı sanki bi kere kullandın geçti bitti bi daha olmadı

• SELAMIN ALEYKÜM DERT ORTAKLARIM
    ŞİMDİ MÜMKÜNSE HERKES MEVCUT RAHATSIZLIKLARINI BURAYA YAZSIN

ÖZELLİKLE BAĞIRSAK SORUNU (KABIZLIK GİBİ) VE AĞZINDA AMALGAM DOLGU OLANLARIN BU SORUNLA KARŞILAŞTIĞI KANISINDAYIM
    DOKTORLAR A BOŞUNA PARA VERMEYİN HEP AYNI DÜDÜĞÜ ÇALIYOLAR
    HİÇ DE BİŞİ BİLDİKLERİ YOK . DERDİ EN İYİ ÇEKEN BİLİR
  • 4 yıllık sd hastasıyım ve kabızlık gibi bir derdim yok. Nadiren olur. Fakat bütün SD'li kardeşlerime seslenmek istiyorum, ey Seboreik ailesi sözlerimi işitin

Gelin bu hastalığın olası sebeplerini doktorlara değil, damdan düşenlere soralım. Ama derli toplu şekilde yapalım bu işi. Ben kendimden yola çıkayım;

1) Evet nalet bilgisayar alındı ve ben gün boyu bilgisayar başındaydım/ hala da öyleyim. 14-15 yaşımda bu 2 3 yıllık hareketsizliğimden sonra başladı, halen de adam gibi spor yapmam. Asosyal p*ştun tekiyim.

2)Antibiyotikler. Bu SD olmadan birkaç ay önce, yanlış teşhis sonucu 7 tane popodan antibiyotik iğnesi yedim. Bundan evvel de bronşit hastası olduğum için her öksürmeme bir antibiyotik hapı yuvarladım.

3) Şeker ve çikolatayı severek tükettim, yedim yedirdim. Cips, kola, tatlı, hamur işlerinin canını okudum.

EĞER SİZLERDE DE BUNLAR ORTAKSA, HAYIR HACI BEN HİÇ ANTİBİYOTİK KULLANMADIM YA DA BEN SPORCUYUM AMA YİNE DE VAR DİYORSANIZ LÜTFEN BELİRTİN!

HAYAT MEMAT MESELESİ.

Saygılar.

• Ramazan_Aliyev R kullanıcısına yanıt
    Ben çare aramaktan sıkıldım artık güzel kardeşim.

5 seneyi geçti herhalde benim bu sd meselesi.

Antibiyotik kullanmam. 1-3 nolu maddeler ise bol bol mevcut.

Ben bu işin yağlanmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Karaciğer ve deri altı yağlarından...
  • quote:

Orijinalden alıntı: igneli

Ben çare aramaktan sıkıldım artık güzel kardeşim.

5 seneyi geçti herhalde benim bu sd meselesi.

Antibiyotik kullanmam. 1-3 nolu maddeler ise bol bol mevcut.

Ben bu işin yağlanmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Karaciğer ve deri altı yağlarından...

Hocam gel o zaman yeni bir yaşam inşaa edelim.

Şekeri bırakıp bir 2-3 ay spor yapalım iyice bir terleyelim. Faydası olur belki?
  • Moralinizi bozmak istemem ama 7 ayda 24 kilo verdim. Seborik Dermatimde azalma veya artma olmadı.
  • 4ayda 13kilo verdim degisiklik yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prozinc şampuanlar yenilenmiş. Kutusu vb bayağı değişmiş. Mor olandan aldım. Kutusunun üzerine günlük olarak kullanımı uygundur yazmışlar. İçeriği değişti mi bilmiyorum birazdan kafamı yıkayacağım ama şöyle bir kokladım. Kokusu hala aynı.

Vichy ve Prozinc'ı dönüşümlü olarak kullanıyorum bu arada. İkisi de çok iyi geliyor fakat Prozinc saçı daha iyi temizliyor, daha yavaş sürede yağlanıyor. Fakat Vichy'de saçları yumuşacık yapıyor. İkisinin de artısı eksisi var.

Seboreik Dermatit
    Seboreik Dermatit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 19 Şubat 2015; 22:00:31 >

• şampuanla falan olacak iş değil bu benim mücadelem 10 yılı aştı. Yeter artık uğraşmıyacagım diyorum her gün kafamı yıkarım bakarım keyfime diyorum. Sonra bi artış gösteriyor. kendimi gene araştırmalar doktorlarda aktarlarda buluyorum.
    Burda tavsiye edenlerin çoğu tam olarak seboraik değil sanırım. aşırı kepek ile seboreik dermatit ayrı geçti diyen kişilerin denediklerini bende denedim hiç bir etkisi olmadı.
    Benim yazdıklarıma bir bakın neler sadece buraya yazalı 5 yıl olmuş :)
    allah şifa versin
  • Arkadaşlar kepeğime iyi gelen şampuan saçımı mahvediyor, saçıma iyi geldiğini sandığım şeyler de kepeğimi azdırıyor.

Defne sabunu getirttim Hatay'dan, saç için harika gel gör ki kepeğimi azdırıyor,

Vichy 1-2 hafta kullandım kepeğin K'si kalmadı ama gel gör ki saçım bakır tel gibi oldu aşırı döküldü ve de aşırı yağlandı.

Prozinc kullandım kepeğimi durdurur gibi oldu (geçiremedi vichy kadar) ama saçım aynı bakır tel.

Ne yapayım? Elidor falan gibi basit şampuan mı kullanayım artık!?
  • sd hastasıyım uzun yıllar kullanmadığım ilaç kalmadı benim sıkıntı yüzümde burun kenarları kırmızı şimdi bide alnım acıyor yanıyor pütür pütür olmaya başladı kullandığım ilaçlar kısa süre etki ediyo sonra herşey yine aynı coresatin sarı deniyo biraz kullandım iyi geldi sonrası hüsran şimdi blue cap siparişi verdim onu deniycem. alın için çok sıkntı yaşıyorum şimdi bile kırmızı ve kaşınıyor bu sıkıntıyı yaşayan ve sonuç alan birileri var mı
  • Yüzüme dokunamıyorum bunun yüzüne..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 264burak -- 21 Şubat 2015; 16:24:08 >
  • SAÇDAKİ SEBOREİK DERMATİTİM İÇİN ŞİMDİLİK BULDUĞUM ÇÖZÜM

Arkadaşlar 2 gündür bu konuya umutsuzca yanıtlar yazdım. En son bir çılgınlık yapmak istedim. Bakkaldan aldığım Beypazarı maden suyunu, banyodan sonra kafama döktüm. Son durulama suyu olarak maden suyunu kullandım. Ardından da hiç su dökmedim, kafamı kuruladım normal şekilde.

Şu an saçımın ön tarafında ve kenarlarda olan SARI SARI KABUKLAR vs HEPSİ YOK OLDU!!!! İnanamıyorum. Hemen burada saçta sd çeken kardeşlerle paylaşmak istedim.

Bu bende işe yaradı, herkeste işe yarar diye bir iddiam yok. Sonuçta beypazarı benim babamın malı değil, dileyen 50 kuruşa alır kullanır. Saçım yerinde duruyor dökülmedi, kepeklerim ise hafif hafif parçacıklar kaldı onlar da öyle hayal meyal.

Bundan böyle son durulama suyu olarak maden suyu yapacağım. Ama abartmak istemiyorum. Haftada 1-2 yaparım. ALLAHÜ EKBER

İnşallah bu mesajımı okuyup da şifaya ulaşan olur. Ben yine kafamla ilgili yazarım buraya ilerde. Eğer beypazarı yan etki yaparsa bildirrim.

SD'ye yönelik hiç bir şampuan, konazol, prozinc, vichy, hedenşoldırs, clear kullanmıyorum, hepsini kullanmıştım bıraktım. Saçımı bakır teli gibi yapıyorlar.

Banyomu şu şekilde yapıyorum:

* 2 kez defne sabunu ( Sabuna kurban olayım, kir gönderiyor, yağı arındırıyor, gıcır gıcır yapıyor. )
    * 1 kez Dalan şampuan (rastgele bir şampuan, maksat şampuan diye kullanıyorum. Sabundan sonra şampuan ŞART diye düşünüyorum.)
    * En son banyodan çıkarken 1 şişe beypazarı maden suyu. (başka maden suyu da deneyebilirsiniz ama ben beypazarı kullandım )

Sonuç: Kaşıntısız, seboreiksiz kelle. Uzun zamandan sonra ilk kez böyle mutluyum. Allahü ekber vuhuuu

• Ramazan_Aliyev R kullanıcısına yanıt
    Denekler bekleniyor şöyle suratına kafasının her yerine yayılmış arkadaşlardan alalım

• Mayo Clinic'in sitesinde aloe vera'nın iyi gelebileceğini söylüyor (kesinliği yok)

Aloe veralı şampuanlar var, deneyen oldu mu hiç?

http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dermatitis-eczema/basics/alternative-medicine/con-20032183

Diğer önerileri de söyliyeyim:

D vitamini veya probiotikler
    Pirinç kepeği çorbası (cilde uygulanacak)
    Çay ağacı yağı (şampuana eklenebilir ya da tek başına)
    Balık yağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amuleth -- 20 Şubat 2015; 18:58:04 >
  • Arkadaşlar bu hastalıkla ile alakası var mı bilmiyorum ama bir sorum olucak.
    Sizde de heyecan/stres veya bir iş yaparken aniden vücudunuza kaşıntı basıyor mu? Spor yaparken bile 2-3 dakika sonra vücuduma kaşıntılar basıyor, yarıda bırakmak zorunda kalıyorum. Herhangi bir iş yaparkende aynı, illa spor değil. Sizde de var mı böyle bir şey ? Ne zaman adam akıllı terlediğimi bile hatırlamıyorum, direk kaşıntı basıyor ve yaptığım işi bırakmak zorunda kalıyorum. PC Başında falan hiç bir sorun yok

@GoldPunch

Hocam yukarda anlattığım durum siz spor yaparken oluyor muydu? Yoksa tamamaen seboerik dermatifden alakasız bir hastalık mı? Anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-197DACAA4 -- 20 Şubat 2015; 20:33:53 >
  • Ben de vücut çalışıyorum, iki üç dambıl kaldırıp terlememle kafamda inanılmaz bir kaşıntı oluyor. Kaşıntı yüzünden benim de spor yapasım gelmiyor hiç.
  • Arkadaslar eksisozluk'te hastaligin basliginda kesfettigim bir krem var. Steroid/kortizon icermiyor. 1 haftadir kullaniyorum, artik kortizonlu kremlerin bile etki etmedigi yuzumdeki kizarikliklari sildi.

Reklam filan yapmiyorum, uyelik tarihim ve mesaj sayimdan reklamci olmadigimi anlarsiniz zaten.

Coresatin kremin ismi. Kutusu sari olan dermatit icin.

• Lanet olsun arkadaş ya. Seboreik dermatit ayrı, saçlarımın hayvan gibi dökülmesi ayrı... Doktorun tavsiyesi ile ducray kelual şampuan kullanmaya başladım. 2 kere kullandım henüz, kaşınma geçti gibi, kafa derimin temizlendiğini hissediyorum ama saçlarım aniden aşırı inceldi ve dökülme devam ediyor. Tabi böyle olunca strese giriyorum ve ellerim kafama gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.