Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.421
Cevap
197
Favori
1.202.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: streamin

la roche'in hiçbir ürünü sd 'ye yaramaz o yüzden parana yazık , kullanma onları ..ilk önce kükürtlü yada katranlı bir sabunlar iyice bir yıkayıp , havlu ile kepekleri kazıyarak sil sonra coresatin kremi iyice yedirerek bol bol sür ..bu sana 7-8 saatlik bir koruma sağlar ..bunu günde 2-3 kez yapman lazim yoksa gene cildinin kepeklendiğini göreceksin.

Yalnız benim kepeklenmeden çok kızarıklık sorunum var : ( Bu arada güneş kremiyle ilgili ne düşünüyorsun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeah Science -- 16 Eylül 2014; 12:40:17 >
  • quote:

sinir, stres, aşırı yağlı beslenme ve aşırı protein ağırlıklı gıdalar ( süt ve süt ürünleri, yumurta..v) ve mevsimsel etkiler

bu hastalığı azdıran, içinden çıkılmaz hale getiren, yenemeyeceğini düşündürten etmenlerdir dostum ..Body sporunda nasıl beslenme gerektiğini bu hastalığa göre şekillendirmen gerekecek yani günde 5-10 tane yumurta ne bileyim bol bol zeytinyağı, tereyağı yiyemezsiniz ..yerseniz sd felaket bir şekilde azar .

yumurta, süt ürünleri ve yağlı yiyecekler konusunda dikkatli olursaniz ve kremi (her gün 2 kez) , şampuanı (2-3 günde 1 ) kullanırsanız nispete azalır yada en azından Azmaz ..

Yoksa bu hastalığı zaten yenemeyeceğiniz için çok da üstüne gitmemek , Hayatı birazda akışını bırakmak lazım

Benim bu hastalıktan dolayı, kaş, burun, alın, göğüs , sırt bölgemde leke, kaşıntı, kepek herşey var ..Ve 15 yıldır yenemedim..Beraber yaşamayı öğrenmek lazım .

Hocam dediğiniz gıdalar da saç sağlığı için gerekli diyorlar.Et, süt, yumurta ve çinko içeren gıdaları tüketin diyorlar.Şimdi bu hastalık için bunları az tüketirsek eksikliği sorun olmaz mı?
  • quote:

saç dökülmen nasıl

geçen yıl çok dökülüyordu.. vichy kullanmaya başladığımdan beri gözle görülür oranda azaldı. en büyük sorunum yağlanma.. maalesef çözemedim bu sorunu... head and shoulders'ın intensive treatment'ı için iyi diyorlar onu denemeyi düşünüyorum..
    var mı kullanan?
  • quote:

la roche'in hiçbir ürünü sd 'ye yaramaz o yüzden parana yazık , kullanma onları ..ilk önce kükürtlü yada katranlı bir sabunlar iyice bir yıkayıp , havlu ile kepekleri kazıyarak sil sonra coresatin kremi iyice yedirerek bol bol sür ..bu sana 7-8 saatlik bir koruma sağlar ..bunu günde 2-3 kez yapman lazim yoksa gene cildinin kepeklendiğini göreceksin.

la roche konusunda +1

ben kullandım daha kötü yaptı saçlarımı...
  • OMEGA 3 takviye hapları seboreik dermatite karşı etkiliymiş doğrumudur ?
  • Vichy veya head and shoulders alacam arkadaşlar, şu an saç dökülmesi var hangisi daha iyi gelir ? Ayrıca sd varken minoxil kullanınız var mı ?
  • silebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-62091E307 -- 31 Temmuz 2015; 16:24:32 >
  • Arkadaşlar burun kenarında, dudak kenarı, çene altında SD vardı, protopic krem kulladım üç akşam, şu an yok. Tavsiye ederim.

Saç için çözüm arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende sizin gibiydim o krem bu krem.Doktorun dediklerini yapıyordu ama bu hastalık kremle felan olacak değil arkadaşlar.

Artık en son dayanamadım.Gittim doktora oda roaccune yazdı .4 aydr kullaıyorum.Şu anlık kullanıyoum.

sorularınız varsa cevaplayım
  • Hangisini almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tronco

Hocam seboreik dermatit yuzunden ictigim ilaclarin, kullandigim sampuanlarin haddi hesabi yoktu. Doktorumun tavsiyesiyle (Gazi Uni. Dermatoloji Profesorlerinden), Ankara'da eczaci bir dostunun uretimini yaptigi Thermolife krem ve sampuan kullanmaya basladim. Tescilli ve markali bir urun. Yanilmiyorsam 2-3 universiteden onayli.. Tedavimde 5 gun sonra 3 ay bitecek. 3 aylik surecte seboreik dermatitten kurtuldum. Kafamdaki acik bolgeler %90 kapandi ve simdi gurlesmeler basladi. Zaten surekli sactaki durumun incelenmesi icin bahsettigim eczaci abimin ofisine ugruyorum. Denemenizi siddetle tavsiye ediyorum.

slm bizde bu ürünü tam 5 aydır kullanıyoruz
  • Sağ kaşımda 1 haftadır kepek/kabuk tarzı şeyler oluyor.Burnumun da bir tarafında benzer kabuklanmalar var.Nette bakayım dedim karşıma bu hastalık çıktı ama örneklere falan baktığımda çok ağır bir hastalığa benziyor çok şükür bendeki bu kadar büyük değil.Sizce hastalığım bu mudur yoksa farklı bir şey mi?

Bu arada burnumun kenarıyla uğraştıkça kabuklar artıyordu.
  • Seboreik Dermatit'e karşı en etkili şampuan Neutrogena T/gel'dir
  • 4KH1LL3U5 kullanıcısına yanıt
    Eğer seboraik dermatitse burun kenarların Coresatin sarı alıp şimdiden sürmelsin bence bi deri doktoruna git o der sana şu diye.saç içinde vichy yeşil çok iyi geliyordu bakalım bunada bağışıklık sağladı sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yukarıda bir arkadaş daha yazmış thermolife saç kremi ve şampuanını kullanın gerçekten etkili ben 17 yaşındaki oglumun gecen yıl saç dökülmesi problemiyle karşılaştık ve seboroid dermatit vardı saçlarında önce gata ya gittik kan testlerini yaptırdık kanda problem yoktu bize ketoral verdiler ama ketoral anlık geciriyor ve saç dökülmesi devam ediyordu saçları giderek seyrekleşmeye başladı sonra başka doktor başka doktor derken bayagı bir gezdik kullanmadıgımız şampuan kalmadı gitmedigimiz doktor blu cap dan sedolin vichy yeşil kutudan vichy neogenic herşeyi denedik artık tamamen umudumuzu kesmişken gazi üniversitesinde başka bir doktora gittik bize saç analizi yaptı analiz sonucunda anagen saçlar %69 tologen saçlar %31 çıktı ve doktor bize thermolife saç kremi ve şampuan yazdı ürünü almaya gittim bana vermediler hasta gelsin uygulamayı gösterelim resimleyelim dediler ve ertesi günü oglumla gittim uygulamayı gösterdiler hiç ama hiç umutsuzca kullanmaya başladık banyoda 100-150 saç teli toplamaktan bıkmıştık artık ürünü nisan sonunda kullanmaya başladık 5 aydır düzenli kullanıyoruz ve tekrar kontrole gittik tekrar analiz yaptılar ve sonuç anagen saçlar %86 tologen saçlar %14 çıktı dökülen yerler dolmaya başladı artık banyoda 10-15 saç teli görüyoruz saçlar anagen saçlar % 90 olana kadar ürünü kullnacagız sonra haftada 1 kez kullanmaya devam edecegiz inanın kullanmadıgımız şampuan kalmamıştı hatta bazı doktorlar seboroid saç dökmez bile demişti ama gözle gördügümüz büyük bir seyrekleşme ve analiz sonuçları vardı bu ürün gercekten işe yarıyor...
  • Arkadaslar bu hastalik cene sac favorilerinde biyaktaki bazi noktalarda kil seyrelmesi dokuntusu yapabilrmi.Ramazandan beri demir hapi kullaniyorum ve yuzumu ve sacimi zeytinyagli sabunla yikiyorum.
    Bugun doktora gittim.M-furo ketoral sampuan ve ekzemant ve uriage hyseac 150 ml cleansing gel verdi.Demir hapi dokmez dedi.Vucudum cok hassas bazi ilaclar dokunabiliyor.Defne sabunuda dokulmeme iyi gelmisti.Seyrelme daha once hic olmamisti.Kendimi bildim bileli saca isleyen kepek mevcut.
    Demir hapi ve sabunu biraksammi diyede dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: savaskerem37

Arkadaslar bu hastalik cene sac favorilerinde biyaktaki bazi noktalarda kil seyrelmesi dokuntusu yapabilrmi.Ramazandan beri demir hapi kullaniyorum ve yuzumu ve sacimi zeytinyagli sabunla yikiyorum.
    Bugun doktora gittim.M-furo ketoral sampuan ve ekzemant ve uriage hyseac 150 ml cleansing gel verdi.Demir hapi dokmez dedi.Vucudum cok hassas bazi ilaclar dokunabiliyor.Defne sabunuda dokulmeme iyi gelmisti.Seyrelme daha once hic olmamisti.Kendimi bildim bileli saca isleyen kepek mevcut.
    Demir hapi ve sabunu biraksammi diyede dusunuyorum

• kaşlarımda aylardır kepeklenme oluyor kabuk kabuk sağlık güvencem yok etkili bi ilaç önerir misiniz ?
  • Kaşa coresatin sarı başa vichy yeşilkapak kuru saçlara için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

Kaşa coresatin sarı başa vichy yeşilkapak kuru saçlara için.

kaşa sürcem mi bunu hocam ? diplere felan ? bide fiyatı nedir acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.