Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.480
Cevap
199
Favori
1.207.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şanslıymıssın.
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi bu hastalığı önleyecek farmakolojik ajan diyebileceğimiz bir ilaç yok. Genellikle dışarıdan sürülen krem, şampuan vs kullanılıyor.

Bendede hafif-orta dereceli olan bu rahatsızlığı garip bir şekilde bitirme noktasına getirdim. 2 aydır herhangi bir belirtisi yok en iyi tarafı ise saçlarınızı zayıflatan şampuan/krem vs kullanmadan.

Peki bu saçlı deride üreyen mantarı nasıl bitirme noktasına geldim? Kendi terimle. Her gün 40-50dk optimum yağ yakımını sağlayacak (burası önemli. Bunun için gereken hesaplamalar internette mevcut) kardiyo çalışması yapın ve hemen yıkanmayın. bir 20-30dk bu şekilde kalın. Bunun yanısıra eğsersizlere destek olarak L-carnitine ürününü kullanın.

Ben bu şekilde büyük bir ilerleme kaydettim. Ne zaman kardiyo gününü atlasam kaşıntılar başlıy
    or.
  • Allah belasini versin bu kepek denen lanetin insallah.Biktim bu lanetten artik.kendimden nefret ediyorum hayattan nefret ediyorum gebermek istiyorum gecmek bilmiyor cildiricam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum eşi doktor kadın kanser 3 tane küçük çocukları var kadının kurtulma şansı yok dediler sen hala ne diyorsun en fazla saçların dökülür

• quote:

Orijinalden alıntı: Danielocean

Allah belasini versin bu kepek denen lanetin insallah.Biktim bu lanetten artik.kendimden nefret ediyorum hayattan nefret ediyorum gebermek istiyorum gecmek bilmiyor cildiricam.

Selamunaleykum arkadas, bendede ayni dert var. Saclarimda asiri derecede dokuluyor.. heleki seborik egzema olan bolgesi. Benide cileden cikarttigi zamanlar oluyor. Mesela evvelsigun cildiracaktim sacim kabuklarin gitmemesi.. Nemli hava ve saglikli beslenme iyi gelmisti bana. Simdi hava biraz burda kuru.
    Ama pes etme. Allah insallah sifasini verir. Bununla yasamak gerekiyor ve hayattanda bikmicaksin. Yanliz degilsin bizde ayni dertleri cekiyoriz. Ve inanki disari cik bin turlu dertleri olan insanlar var.
    Umarim biraz faydam dokunmustur.
    Simdilik Allaha emanetsiniz grsrz

• quote:

Orijinalden alıntı: Adanaliyikbre

quote:

Orijinalden alıntı: Danielocean

Allah belasini versin bu kepek denen lanetin insallah.Biktim bu lanetten artik.kendimden nefret ediyorum hayattan nefret ediyorum gebermek istiyorum gecmek bilmiyor cildiricam.

Selamunaleykum arkadas, bendede ayni dert var. Saclarimda asiri derecede dokuluyor.. heleki seborik egzema olan bolgesi. Benide cileden cikarttigi zamanlar oluyor. Mesela evvelsigun cildiracaktim sacim kabuklarin gitmemesi.. Nemli hava ve saglikli beslenme iyi gelmisti bana. Simdi hava biraz burda kuru.
    Ama pes etme. Allah insallah sifasini verir. Bununla yasamak gerekiyor ve hayattanda bikmicaksin. Yanliz degilsin bizde ayni dertleri cekiyoriz. Ve inanki disari cik bin turlu dertleri olan insanlar var.
    Umarim biraz faydam dokunmustur.
    Simdilik Allaha emanetsiniz grsrz

Hayat bumu ya zaten binbir cile dertle ugrasiyorum bide yillardir bu cile cikti yeter artik gina geldi.

• Arkadaşlar kremi kullanıyorum maalesef hiçbir yararı olmadı bir gelişme olmadı ama kullanmak isteyen varsa kullansın sizde olumlu bir tepki verebilir.

• @ Danielocean:
    Kardesim, bende ayni hastaligi cekiyorum 1 bucuk senedir. Ayni sikintilar ayni sikayetler bendede var. Yanliz degilsin merak etme.
    Sac dokulmesi yasiyorum ayni zamanda dusun. Daha yasim 22...
    Herkese gore degisik etki eden bir hastalik malesef.. Bende saglikli ve nemli oldugunda cok rahat ediyorum.

Dokulmeyr karsida: Hair forte spray alicam (procapil iceriyor) .. Insallah bir ise yarar bosuna para vermem.. En az 3 ay kullanmak gerekiyormus.Minoxidil kullanmak istemiyorum 1. alerji yapabiliyormus 2. etkisi 1-2 sene sonra azaliyormus 3. cok pahali.. diger haplarinda cok zararlari varmis(finasterid)..

Allah yardimcimiz olsun. Bu arada ramazanda beslenmesine dikkat eden biri hastaligi geriledigi oldumu?

• benim sorunumu Selsun Blue çözdü fakat düzenli kullanılmadığında tekrarlıyor. Amerikan pazarı tipi yerlerde bulabilirsiniz.

http://periodictable.com/Samples/034.21/s13.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paganra -- 2 Ağustos 2014; 9:50:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jesut

Arkadaşlar bildiğiniz gibi bu hastalığı önleyecek farmakolojik ajan diyebileceğimiz bir ilaç yok. Genellikle dışarıdan sürülen krem, şampuan vs kullanılıyor.

Bendede hafif-orta dereceli olan bu rahatsızlığı garip bir şekilde bitirme noktasına getirdim. 2 aydır herhangi bir belirtisi yok en iyi tarafı ise saçlarınızı zayıflatan şampuan/krem vs kullanmadan.

Peki bu saçlı deride üreyen mantarı nasıl bitirme noktasına geldim? Kendi terimle. Her gün 40-50dk optimum yağ yakımını sağlayacak (burası önemli. Bunun için gereken hesaplamalar internette mevcut) kardiyo çalışması yapın ve hemen yıkanmayın. bir 20-30dk bu şekilde kalın. Bunun yanısıra eğsersizlere destek olarak L-carnitine ürününü kullanın.

Ben bu şekilde büyük bir ilerleme kaydettim. Ne zaman kardiyo gününü atlasam kaşıntılar başlıy
    or.

Bu nedenle sormuştum spor yapanlarda var mı diye. Teşekkürler.

• Ozbi kullanıcısına yanıt
    Spor yapsamda yapmasam da hep var. son 3 ay harici 1 sene düzenli spoar yaptım ayda 16 ortalama ile. Bir değişiklik olduğunu hatırlamıyorum.
  • Ben sehiryar nazariye seberoik dermatit rahatsizligimdan dolayı gittim kendisi 260 lira muayene ücreti alıyor fakat 20 liralık ilgi alaka göstermiyor. Ben durumumu anlatırken o hihi hihi deyip bilgisayariyla ugrasip durdu. Sonra bana zoretanin i (roaccutane ) yapıştırdi. Rozase var sende dedi hooop arka tarafa lise mezunumudur ilkokul mezunumudur hadememidir nedir belli değil bir bayana gonderdi ki; benimle daha fazla vakit kaybetmesin diğer musteriyi alıp bi 260 daha kurtarsin. Neyse arkadaki bayan bana bit kağıt imzalatti ilacla ilgili günlük 80 mg kullanim yaziyor kağıtta doktorun bana günlük verdiği doz 100 mg. Bi aksilik olursa efenim ben 80 mg. Demiştim ahada belge diyecek ilk ay sonunda gittim tabi yüzüm berbat dudaklarım patlamış bu ilacın yan etkileri kullananlar cok iyi bilir. Buna bisey dediğim yok olası etkiler. Birde agzimin kenarinda yaralar vardı bu ne olacak dedim o bisey degil yalamazsınız gecer dedi hocam ben yalamiyorum dedim yok ben gördüm demin otururke 5 kere yaladiniz farkinda olmadan dedi. Iyi dedim ses etmedim. Çevremde ki herkese sordum eşime arkadaşlarıma biride beni agzimin kenarıni yalarken gördüğünü söylemedi. Derken benim yüzüm iyice kötüye gitti tırnak batmasi yuzumde yarilmalar içinden iltihap akıyor mahvoldum. Prof Dr cem mat a gittim oğlum bu ilac seni zehirlemis hemmen bırak dedi kör okursun Allah korusun dedi tabi bende bu ara uyaniyorum kontrol ettim bana verdiği herseyi adam bize 80 mg. Imzalatiyor ama 100 mg. Iciriyor birde hemen yanda bir eczane var ordan yaptırıp geliyorsun ilaçları. Size diyeceğim şu kanmayin bu adamın Şöhretine tek başarısı tirnak batmasinda geliştirdiği teknik sanırım baska bir numara yok. Sağlıklı günler diliyorum herkeseseberoik dermatit rahatsizligimdan dolayı gittim kendisi 260 lira muayene ücreti alıyor fakat 20 liralık ilgi alaka göstermiyor. Ben durumumu anlatırken o hihi hihi deyip bilgisayariyla ugrasip durdu. Sonra bana zoretanin i (roaccutane ) yapıştırdi. Rozase var sende dedi hooop arka tarafa lise mezunumudur ilkokul mezunumudur hadememidir nedir belli değil bir bayana gonderdi ki; benimle daha fazla vakit kaybetmesin diğer musteriyi alıp bi 260 daha kurtarsin. Neyse arkadaki bayan bana bit kağıt imzalatti ilacla ilgili günlük 80 mg kullanim yaziyor kağıtta doktorun bana günlük verdiği doz 100 mg. Bi aksilik olursa efenim ben 80 mg. Demiştim ahada belge diyecek ilk ay sonunda gittim tabi yüzüm berbat dudaklarım patlamış bu ilacın yan etkileri kullananlar cok iyi bilir. Buna bisey dediğim yok olası etkiler. Birde agzimin kenarinda yaralar vardı bu ne olacak dedim o bisey degil yalamazsınız gecer dedi hocam ben yalamiyorum dedim yok ben gördüm demin otururke 5 kere yaladiniz farkinda olmadan dedi. Iyi dedim ses etmedim. Çevremde ki herkese sordum eşime arkadaşlarıma biride beni agzimin kenarıni yalarken gördüğünü söylemedi. Derken benim yüzüm iyice kötüye gitti tırnak batmasi yuzumde yarilmalar içinden iltihap akıyor mahvoldum. Prof Dr cem mat a gittim oğlum bu ilac seni zehirlemis hemmen bırak dedi kör okursun Allah korusun dedi tabi bende bu ara uyaniyorum kontrol ettim bana verdiği herseyi adam bize 80 mg. Imzalatiyor ama 100 mg. Iciriyor birde hemen yanda bir eczane var ordan yaptırıp geliyorsun ilaçları. Size diyeceğim şu kanmayin bu adamın Şöhretine tek başarısı tirnak batmasinda geliştirdiği teknik sanırım baska bir numara yok. Sağlıklı günler diliyorum herkese

• Ben seberoik dermatit rahatsizligimdan dolayı şehriyar nazari ye gittim kendisi 260 lira muayene ücreti alıyor fakat 20 liralık ilgi alaka göstermiyor. Ben durumumu anlatırken o hihi hihi deyip bilgisayariyla ugrasip durdu. Sonra bana zoretanin i (roaccutane ) yapıştırdi. Rozase var sende dedi hooop arka tarafa lise mezunumudur ilkokul mezunumudur hadememidir nedir belli değil bir bayana gonderdi ki; benimle daha fazla vakit kaybetmesin diğer musteriyi alıp bi 260 daha kurtarsin. Neyse arkadaki bayan bana bit kağıt imzalatti ilacla ilgili günlük 80 mg kullanim yaziyor kağıtta doktorun bana günlük verdiği doz 100 mg. Bi aksilik olursa efenim ben 80 mg. Demiştim ahada belge diyecek ilk ay sonunda gittim tabi yüzüm berbat dudaklarım patlamış bu ilacın yan etkileri kullananlar cok iyi bilir. Buna bisey dediğim yok olası etkiler. Birde agzimin kenarinda yaralar vardı bu ne olacak dedim o bisey degil yalamazsınız gecer dedi hocam ben yalamiyorum dedim yok ben gördüm demin otururke 5 kere yaladiniz farkinda olmadan dedi. Iyi dedim ses etmedim. Çevremde ki herkese sordum eşime arkadaşlarıma biride beni agzimin kenarıni yalarken gördüğünü söylemedi. Derken benim yüzüm iyice kötüye gitti tırnak batmasi yuzumde yarilmalar içinden iltihap akıyor mahvoldum. Prof Dr cem mat a gittim oğlum bu ilac seni zehirlemis hemmen bırak dedi kör okursun Allah korusun dedi tabi bende bu ara uyaniyorum kontrol ettim bana verdiği herseyi adam bize 80 mg. Imzalatiyor ama 100 mg. Iciriyor birde hemen yanda bir eczane var ordan yaptırıp geliyorsun ilaçları. Size diyeceğim şu kanmayin bu adamın Şöhretine tek başarısı tirnak batmasinda geliştirdiği teknik sanırım baska bir numara yok. Sağlıklı günler diliyorum herkese

• Ben Vichy yeşil şampuanı aldım ama sonradan farkettim ki üzerinde "kuru saçlar için" yazıyor
    Acaba bu şampuanı az iyileşme yapması bundan olabilir mi? Çünkü benim saçlarım çok yağlı

• Galiba bende de var bundan.Çok takmıyorum ama.Her banyodan sonra kaşlarım baya kuruyor.Ama cildim o kadar yağlı ki bir saate yağdan kuruluğu gidiyor kendi kendine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 7 Ağustos 2014; 11:41:26 >
  • Head & Shoulders Clinical Strength -----------------
    Head shoulders Intensive Treatment--------------------------------------- Sizce Hangisi Daha Etkili?
    Vichy Yeşil----------------------------------------------

Arkadaşlar saçlarımda yıllardır kaşıntı ve yağlanma var. Daha önce iki kere roaccutane kullandım (sivilce tedavisi için). Ama uzun süre geçtikçe tekrar yağlanma başladı. Doktor seborit dermatit var dedi yüzümdeki kızarıklık yüzünden, Elidel krem verdi kortizonsuz ve çok etkili kesinlikle tavsiye ederim uzun süredir yüzümde kızarıklık olmuyor.. Tabi belli alerji ilaçları da verdi. Şuan ataklar çok azaldı. Yalnız saçım için herhangi bir şey vermedi. Haftada 1 olmak üzere 4 ay boyunca 20 mg roaccutane yazdı. Sorun çözülmedi. Konudaki yorumları okudum ve başta yazan şampuanların etkili olduğu konusunda çok yorum yapılmış. Head & Shoulder'ların ikiside aynı içerikte sanırım. Sizce saçımdaki kaşıntı için hangisini almalıyım. 2 günde bir yıkıyorum saçları ama 2. gün deli gibi kaşıntı ve yağlanma oluyor. Alternatif varsa bunlardan daha etkili tavsiyenizi bekliyorum?=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biryeregitmiyoruz2 -- 7 Ağustos 2014; 12:51:14 >

• Kendi deneyimlerime göre saç içindeki sivilce gibi durumlar için saç kısalığı, stresli dönem, spor, deniz çok çok önemli etkenler. Roaccutane düzgün kullanımı ne kadar etki eder bilemiyorum ama benim iki ayda zorunlu olarak bitirmem -tahlilde değerlerim bayaa artmıştı- sonucunda bunlar yeniden çıkmaya başladılar. Bu geçecek bir şey değil sanıyorum, az kişi de de olduğundan bu gibi duruma adam akıllı ürün ve ilaç geliştiren firma da yok gördüğüm kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biryeregitmiyoruz2

Head & Shoulders Clinical Strength -----------------
    Head shoulders Intensive Treatment--------------------------------------- Sizce Hangisi Daha Etkili?
    Vichy Yeşil----------------------------------------------

Arkadaşlar saçlarımda yıllardır kaşıntı ve yağlanma var. Daha önce iki kere roaccutane kullandım (sivilce tedavisi için). Ama uzun süre geçtikçe tekrar yağlanma başladı. Doktor seborit dermatit var dedi yüzümdeki kızarıklık yüzünden, Elidel krem verdi kortizonsuz ve çok etkili kesinlikle tavsiye ederim uzun süredir yüzümde kızarıklık olmuyor.. Tabi belli alerji ilaçları da verdi. Şuan ataklar çok azaldı. Yalnız saçım için herhangi bir şey vermedi. Haftada 1 olmak üzere 4 ay boyunca 20 mg roaccutane yazdı. Sorun çözülmedi. Konudaki yorumları okudum ve başta yazan şampuanların etkili olduğu konusunda çok yorum yapılmış. Head & Shoulder'ların ikiside aynı içerikte sanırım. Sizce saçımdaki kaşıntı için hangisini almalıyım. 2 günde bir yıkıyorum saçları ama 2. gün deli gibi kaşıntı ve yağlanma oluyor. Alternatif varsa bunlardan daha etkili tavsiyenizi bekliyorum?=

Head & Shoulders Clinical Strength diğer yazdığının yeni adı yani ikiside farklı değil isim değişişkliği yapmışlar.Ben vichy kullandım 3 ay ve sorun çözüldü Şu an saçlarımdsa kaşıntı vb. yok ama VİCHY kullanan arkadaşlara sormak istiyorum sanki saçı biraz döküyor gibi kullananlarda böyle birşey oldu mu acaba merak ettim.

• seboderm şampuanı kullanan yok mu acaba ..klimbazol içeren tek şampuanmış Türkiyedeki..etkilerini merak ettim
  • Teşekkür ederim. Sipariş verdim gelince bir denicem.
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.