Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.436
Cevap
198
Favori
1.206.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben kurtuldum arkadaşlar allah yardımcınız olsun advantan kullandım b vitamini selenyum hapını ve bir de vichy anti dandruff bitirdim şuan sd den eser yok allah herkese kurtulmayı nasip etsin inşallah..
  • Merhaba arkadaşlar
    3 senedir ellerimde kızarıklık , kaşıntı ve kabuklanma şeklinde oluşan egzemam için çok sayıda krem denedim. Hiçbiri çözüm olmadı Taa ki bir şeyi keşfedene kadar. ELMA SİRKELİ SU. Her akşam yatmadan önce ve sabah kahvaltıdan 20 dak. önce içtiğim organik elma sirkeli suyu 4 gün kullaNIM süresinde bile o kadar iyi geldiki şu an 2. haftadayım egzemalarım neredeyse geçmek üzere. Herkese ciddi anlamda tavsiye ederim. Kotizonlu kremleri fazla kullanmamanızı tavsiye ederim ve herkese geçmiş olsun demek isterim. Bu arada egzemanın şekerle beslendiğini unutmayın. Ben şekeri ciddi anlamda azalttım. Onunda faydasını gördüm dostlar. GEÇMİŞ OLSUN.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum ama bu hastalığın %100 geçtiği falan yok önce bunu kafanıza yerleştirerek tedavinize devam edin. Ama 1 hafta 1 ay ama 10 yıl sonra tekrarlayabilir yada her ay düzenli ilaç kullanın o size inat düzenli olarak belirir. Bu yüzden %100 geçer, tekrar çıkmaz diyip sizi hem tıbbı hemde doğal ilaçlara, kürlere yöneltenlere itimat etmeyin. Sonuçta herkes bir kaç kullanım sonra kendisine iyi gelen krem/şampuan'ı belirleyebiliyor.

Bu kişiden kişiye değişir, aynı şekilde tedavisi de... Kimine A ilacı iyi gelir kimisine B ilacı, birisi A ilacından çok memnun olurken aynı ilaç bir başkasına hiç etki etmez..

Yapılacak şeyler aslında belli, kafaya takmamayı öğrenmek, hemde her konuda ! Evet bu çok zor bir şey ama strese girmemek ve bu SD yi alevlendirmemek için bu şart... Her şeyi kendinize sorun ederseniz dertlenirseniz (bende en çok bu huyumdan dolayı SD yi alevlendiriyorum) içinize atarsanız SD ansızın kapınızı çalar.

Herhangi bir olayı içinize atmayın, gerekiyorsa açık sözlü olup içinde kalıp sana sıkıntı vereceğine dile getirip tartışın bundan korkmayın. Çünkü en ufak bir şeyde karşı tarafa söylemediğiniz, söyleyemediğiniz fikir/düşünce vb size istemeden dert sıkıntı ve SD olarak geri dönüyor. Garip gelebilir ama insan psikolojisi biraz böyle.

Benim SD yüzünden neredeyse gitmediğim doktor kalmadı, hatta bu konuda methedilen Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi doktoru Serkis beyde tedavisinden sonra ilk söylediği şey " ne derdin sıkıntın vardı da bu kadar içine atmışsın, bu hastalığın en önemli sebebi budur" demişti.

Şimdi bütün bunları bir kenara bırakırsak SD'yi kontrol altına almak istiyorsak düzenli bir hayat şart oğlu şart.

Öncelikle uykunuzu düzgün alın ! Herkes gibi koyun gibi erkenden uyuyun demiyorum, insan kendisine yetecek uyku saatini bilir, sabah dinç ve zinde kalkması için kaç saatin kafi olduğunu bilir. Misal benim için 5-6 saat yeterlidir, gece 2'de yatar sabah 7 - 7,30 gibi işe kalksam dahi kendimi iyi hissederim. zaten 6 saatten fazla uyuduğum zaman o gün başım ağrır sarhoş gibi gezerim. gibi..

Bol yağda kızarmış her şeyden uzak durun, cips, abur cubur tarzı bol tuzlu şekerli yiyeceklerden, fastfood'dan ! Çerezin soslusunu yeme normalini ye, kızartma türü şeylerden vazgeçemiyor musun ? Hafta 1 gün ye, Fastfoodu Hamburgeri çok mu seviyorsun ? 15 günde bir ye .. Yani kendinize her şeyi yasaklamayın dozunu azaltın. Çünkü bunları yemeyin demek gerçekten zor, hele hele öğrenciysen Kendimden örnek; en sevdiğim yemek Patates kızartmasıdır.... Çocukken ve gençken neredeyse her gün yerdim, şimdi sadece hafta sonu.. 15 günde bir bazen ayda bir arkadaşlar la Hamburgerciye gider yerim. Hem SD hemde sağlıklı yaşam için bazı şeyleri kısmak lazım.

İçkiden sigaradan uzak durun ! Hatta sigara dumanına maruz kalmak bile SD'yi tetikliyor,en azından benim ve bir kaç tanıdığımın bu şekilde... Sigara bağımlısıysan bırak yada en azından azalt. Alkol konusunda bırakmanız en iyisi ama sosyal içici statüsünde yeri geldiğinde içiyorum diyorsan bu da birşeydir. Belirtmeden geçemeyeceğim eğer bira içiyorsanız %100 Malt bira için ! Glukoz şurubu olanı değil..

Spor yapmak şart oğlu şart ! Fazla kilolardan, vücutta ki fazla yağdan kurtulmak şart ! Bir defa herkes ideal kilosunu bilip o kiloyu geçmeyecek ! Vücut yağ oranını en alt seviyeye çekecek. Doktorlar bu konuda ne der/demiştir bilmiyorum ama vücutta yağ oranı çoğaldıkça hem SD daha çabuk tekrarlıyor hemde daha çok yayılıyor bunu gözlemledim. Daha önce Sırtımda göğsümde ve burun kenarında olan SD li bölgeler kilo aldıkça alan olarak hem genişledi hemde başka bölgelerde görünmeye başladı. Askerde ve askerden sonra ki 1 yıl işsiz geçen evrede 110 kiloya kadar çıkmıştım, sonucunda hem kolumun iç ve dirsek bölgesinde, hem karın bölgesinin yan kısmında hemde ayak baldırımda yerli yersiz SD belirmeye başladı.. Taki sporla ideal kilom olan 80 civarına ininceye kadar. Ne zaman kilo vermeye başladım, ideal kiloma yaklaştım o zaman bu ekstra bölgelerde ki sd ler kayboldu, ve yüzümde ki sd çok geç tekrarlamaya başladı. Yani ayda 1 burun kenarında bir kızarıklık çıkar gibi oluyordu bende yatmadan parmak ucuyla çok az dermovate sürüyordum sabaha bir şey kalmıyordu. Yani spor şart !

Yukarıda doğal kürlere para vermeyin dedim ama bundan kastım 100/150 tl gibi fiyatlardan başlayan karışım tarzı şeylerdir, yoksa bende aklıma geldikçe suya elma sirkesi atar içerim, maydonozun suyuna limon sıkıp içerim, keten tohumu yerim vb. Bunlar sadece SD için değil vücudun farklı organları içinde faydalı pratik ve doğal şeylerdir.

Kendinizi ilaçlara bağımlı hale getirmemeniz için yukarıda yazdığım şeyleri bir düşünün, zaten bunları ne ilk söyleyen benim nede son söyleyecek kişi.. Zaten bunlar sağlıklı yaşam içinde gerekli olan bilgiler

• quote:

Orijinalden alıntı: JessieJ

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum ama bu hastalığın %100 geçtiği falan yok önce bunu kafanıza yerleştirerek tedavinize devam edin. Ama 1 hafta 1 ay ama 10 yıl sonra tekrarlayabilir yada her ay düzenli ilaç kullanın o size inat düzenli olarak belirir. Bu yüzden %100 geçer, tekrar çıkmaz diyip sizi hem tıbbı hemde doğal ilaçlara, kürlere yöneltenlere itimat etmeyin. Sonuçta herkes bir kaç kullanım sonra kendisine iyi gelen krem/şampuan'ı belirleyebiliyor.

Bu kişiden kişiye değişir, aynı şekilde tedavisi de... Kimine A ilacı iyi gelir kimisine B ilacı, birisi A ilacından çok memnun olurken aynı ilaç bir başkasına hiç etki etmez..

Yapılacak şeyler aslında belli, kafaya takmamayı öğrenmek, hemde her konuda ! Evet bu çok zor bir şey ama strese girmemek ve bu SD yi alevlendirmemek için bu şart... Her şeyi kendinize sorun ederseniz dertlenirseniz (bende en çok bu huyumdan dolayı SD yi alevlendiriyorum) içinize atarsanız SD ansızın kapınızı çalar.

Herhangi bir olayı içinize atmayın, gerekiyorsa açık sözlü olup içinde kalıp sana sıkıntı vereceğine dile getirip tartışın bundan korkmayın. Çünkü en ufak bir şeyde karşı tarafa söylemediğiniz, söyleyemediğiniz fikir/düşünce vb size istemeden dert sıkıntı ve SD olarak geri dönüyor. Garip gelebilir ama insan psikolojisi biraz böyle.

Benim SD yüzünden neredeyse gitmediğim doktor kalmadı, hatta bu konuda methedilen Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi doktoru Serkis beyde tedavisinden sonra ilk söylediği şey " ne derdin sıkıntın vardı da bu kadar içine atmışsın, bu hastalığın en önemli sebebi budur" demişti.

Şimdi bütün bunları bir kenara bırakırsak SD'yi kontrol altına almak istiyorsak düzenli bir hayat şart oğlu şart.

Öncelikle uykunuzu düzgün alın ! Herkes gibi koyun gibi erkenden uyuyun demiyorum, insan kendisine yetecek uyku saatini bilir, sabah dinç ve zinde kalkması için kaç saatin kafi olduğunu bilir. Misal benim için 5-6 saat yeterlidir, gece 2'de yatar sabah 7 - 7,30 gibi işe kalksam dahi kendimi iyi hissederim. zaten 6 saatten fazla uyuduğum zaman o gün başım ağrır sarhoş gibi gezerim. gibi..

Bol yağda kızarmış her şeyden uzak durun, cips, abur cubur tarzı bol tuzlu şekerli yiyeceklerden, fastfood'dan ! Çerezin soslusunu yeme normalini ye, kızartma türü şeylerden vazgeçemiyor musun ? Hafta 1 gün ye, Fastfoodu Hamburgeri çok mu seviyorsun ? 15 günde bir ye .. Yani kendinize her şeyi yasaklamayın dozunu azaltın. Çünkü bunları yemeyin demek gerçekten zor, hele hele öğrenciysen Kendimden örnek; en sevdiğim yemek Patates kızartmasıdır.... Çocukken ve gençken neredeyse her gün yerdim, şimdi sadece hafta sonu.. 15 günde bir bazen ayda bir arkadaşlar la Hamburgerciye gider yerim. Hem SD hemde sağlıklı yaşam için bazı şeyleri kısmak lazım.

İçkiden sigaradan uzak durun ! Hatta sigara dumanına maruz kalmak bile SD'yi tetikliyor,en azından benim ve bir kaç tanıdığımın bu şekilde... Sigara bağımlısıysan bırak yada en azından azalt. Alkol konusunda bırakmanız en iyisi ama sosyal içici statüsünde yeri geldiğinde içiyorum diyorsan bu da birşeydir. Belirtmeden geçemeyeceğim eğer bira içiyorsanız %100 Malt bira için ! Glukoz şurubu olanı değil..

Spor yapmak şart oğlu şart ! Fazla kilolardan, vücutta ki fazla yağdan kurtulmak şart ! Bir defa herkes ideal kilosunu bilip o kiloyu geçmeyecek ! Vücut yağ oranını en alt seviyeye çekecek. Doktorlar bu konuda ne der/demiştir bilmiyorum ama vücutta yağ oranı çoğaldıkça hem SD daha çabuk tekrarlıyor hemde daha çok yayılıyor bunu gözlemledim. Daha önce Sırtımda göğsümde ve burun kenarında olan SD li bölgeler kilo aldıkça alan olarak hem genişledi hemde başka bölgelerde görünmeye başladı. Askerde ve askerden sonra ki 1 yıl işsiz geçen evrede 110 kiloya kadar çıkmıştım, sonucunda hem kolumun iç ve dirsek bölgesinde, hem karın bölgesinin yan kısmında hemde ayak baldırımda yerli yersiz SD belirmeye başladı.. Taki sporla ideal kilom olan 80 civarına ininceye kadar. Ne zaman kilo vermeye başladım, ideal kiloma yaklaştım o zaman bu ekstra bölgelerde ki sd ler kayboldu, ve yüzümde ki sd çok geç tekrarlamaya başladı. Yani ayda 1 burun kenarında bir kızarıklık çıkar gibi oluyordu bende yatmadan parmak ucuyla çok az dermovate sürüyordum sabaha bir şey kalmıyordu. Yani spor şart !

Yukarıda doğal kürlere para vermeyin dedim ama bundan kastım 100/150 tl gibi fiyatlardan başlayan karışım tarzı şeylerdir, yoksa bende aklıma geldikçe suya elma sirkesi atar içerim, maydonozun suyuna limon sıkıp içerim, keten tohumu yerim vb. Bunlar sadece SD için değil vücudun farklı organları içinde faydalı pratik ve doğal şeylerdir.

Kendinizi ilaçlara bağımlı hale getirmemeniz için yukarıda yazdığım şeyleri bir düşünün, zaten bunları ne ilk söyleyen benim nede son söyleyecek kişi.. Zaten bunlar sağlıklı yaşam içinde gerekli olan bilgiler

Vallahi hocam insan alışıyor,ben abur cubura aşırı düşkün biriyken şimdilerde birisi bir şey ikram ettiğinde bile 2 kere düşünüyorum. Sirkenin kokusundan nefret ederken şimdi duştan sonra kafama döküyorum.Yarayacağını bilsem içerim de. Maydanozu sevmezdim şimdi sofradaki maydanozu ben bitiriyorum. Çok fazla yağlı yiyecek tüketen biri değildim zaten,şimdi patates kızartmasını hiç yemiyorum. Patlamış mısırı yağsız patlatıyorum. Zararlı mıdır bilmiyorum, bir tek hazır tavuk köftelerini tüketiyorum, o da fastfood sayılmaz sanırım. Alkol sigara kullanmıyorum. Kilom da normal seviyede hatta zayıf
    sayılırım.
    Gelin görün ki fayda etmiyor. Bugün saç analizi yapan eczaneye gittim hastalığın tedavisinde 3 aydır gıdım ilerleme olmamış. Eczaneye ürünler için tomarla para saydım, bana hâla kalkıp "hastalık inatçı,verdiğimiz şampuanı kullanmaya devam et" diyor. Doktora gitsem yazıyor kortizonu gönderiyor. Ne yapalım sabırla bekliyoruz.
    Bir de konuda gerçekten çok farklı tavsiyeler geliyor. Yok sütü tavuğu peyniri fazla tüketmeyin,kahve içmeyin gibisinden. Kimi de diyor ki hastalığın yediklerinizle hiç bir ilgisi yok tamamiyle cildinizin allerjik tepkisi. Doktor desen suratıma bakmadan reçeteyi elime veriyor.Neyin iyi gelip gelmediğini de tam bilemiyoruz.
    Bu hastalık canımı çok sıkıyor çoook,gel de takma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şerbetçi Ş kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun, Alerji testi yaptırdınız mı ? Belki yediğiniz ve sizin fark etmediğiniz bir besin SD yi tetikliyor olabilir, bazen mevsimsel hava değişiklikleri bile etkili olabiliyor. Birde Medikal şampuanı ne şekilde kullanıyorsunuz ? Normali ilk 1 hafta her gün en az 5 dakika kafada kalacak şekilde bekletip ondan sonra 2 günde bir 5 dakika bekletme şeklinde kullanılıyor ve etkisini de hemen göstermesi lazım. Bu arada ilaçla beraber verilen ilacı tam saatinde ve bitene kadar düzenli kullanmak lazım. Bunlar sonuç vermeyince kortizon iğnesi vuruluyor diye biliyorum ki bunun tavsiye etmiyorlar diye duydum, şahsen krem harici ilaç kullanmaktan kaçınan birisiyimdir ki kremide SD'den dolayı mecbur kullanıyorum.

Evet doktorlar konusunda çok haklısınız, A doktora gidiyorsun "bende SD var" diyorsun 4 tane ilacı ezbere yazıyor, bu sefer B doktoruna gidiyorsun "şuralarım da kızarıklıklar var acaba ne diyorsun" eklemlere bakıyor, büyüteçle bakıp 2 soru sorup "sende SD var" diyip 4 tane ilacı yine dayıyor... A doktorada B doktarada C,D,E doktoruna da gitsen hepsi aynı şeyleri söyleyip birbirinin kopyası krem/şampuan/losyonları yazıp yolluyor. Şimdiye kadar diğerlerinden farklı olarak sadece Ermeni Hastanesi doktoru deriden parça alıp tahlil yaptırdı o kadar. Zaten oda SD demişti ama herkesin aksine Psikoloğa gitmen gerekebilir demişti, ayrıca diğer doktorların verdiği klasik ilaçlar yerine la roche krem tavsiye etmişti. Gerçi bunu tavsiye ettiğinde yıl 2003 yada 2004'tü... Şimdi yeni yeni la roche 'ın kremlerini tavsiye etmeye başlamış doktorlar...

• quote:

Öncelikle geçmiş olsun, Alerji testi yaptırdınız mı ? Belki yediğiniz ve sizin fark etmediğiniz bir besin SD yi tetikliyor olabilir, bazen mevsimsel hava değişiklikleri bile etkili olabiliyor. Birde Medikal şampuanı ne şekilde kullanıyorsunuz ? Normali ilk 1 hafta her gün en az 5 dakika kafada kalacak şekilde bekletip ondan sonra 2 günde bir 5 dakika bekletme şeklinde kullanılıyor ve etkisini de hemen göstermesi lazım. Bu arada ilaçla beraber verilen ilacı tam saatinde ve bitene kadar düzenli kullanmak lazım. Bunlar sonuç vermeyince kortizon iğnesi vuruluyor diye biliyorum ki bunun tavsiye etmiyorlar diye duydum, şahsen krem harici ilaç kullanmaktan kaçınan birisiyimdir ki kremide SD'den dolayı mecbur kullanıyorum.

Evet doktorlar konusunda çok haklısınız, A doktora gidiyorsun "bende SD var" diyorsun 4 tane ilacı ezbere yazıyor, bu sefer B doktoruna gidiyorsun "şuralarım da kızarıklıklar var acaba ne diyorsun" eklemlere bakıyor, büyüteçle bakıp 2 soru sorup "sende SD var" diyip 4 tane ilacı yine dayıyor... A doktorada B doktarada C,D,E doktoruna da gitsen hepsi aynı şeyleri söyleyip birbirinin kopyası krem/şampuan/losyonları yazıp yolluyor. Şimdiye kadar diğerlerinden farklı olarak sadece Ermeni Hastanesi doktoru deriden parça alıp tahlil yaptırdı o kadar. Zaten oda SD demişti ama herkesin aksine Psikoloğa gitmen gerekebilir demişti, ayrıca diğer doktorların verdiği klasik ilaçlar yerine la roche krem tavsiye etmişti. Gerçi bunu tavsiye ettiğinde yıl 2003 yada 2004'tü... Şimdi yeni yeni la roche 'ın kremlerini tavsiye etmeye başlamış doktorlar...

Salicade adında bir şampuan verdi analiz için gittiğim eczane. Prozincle beraber yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. haftada 3 kez saçımı yıkıyorum 2si salicade ile 1 'i prozinc ile. Eczanedeki görevli bu şekilde kullanmamı söylemişti. Şampuanı aldığımdan beri bu şekilde,başlangıçta her gün yıkamadım yani.
    Dediğiniz gibi saçıma sürüp 5 dk kadar bekletiyorum.
    Alerji testi yaptırmadım,yaptırayım yakın zaman da.
    Bende kaşıntı yok ama kepekle beraber saç dökülmesi var. Eczacı kamerayla saç derimi gösterdiğinde dehşete düşmüştüm. Herkeste mi öyle bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şerbetçi -- 19 Mart 2014; 21:18:58 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Ducray Kelual DS 100 ml + Ducray Elution 200 ml aldım kullanıyorum 1 haftadır ancak daha 2 kez kullanmama rağmen inanılmaz saçım dökülüyor ..sizler de durum nedir ?

bir de Gnc Evening Primrose Oil bunu bir tanıdığım önerdi zannedersem gıda takviyesi formatında acaba etkili olur mu dersiniz ?
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum ama bu hastalığın %100 geçtiği falan yok önce bunu kafanıza yerleştirerek tedavinize devam edin. Ama 1 hafta 1 ay ama 10 yıl sonra tekrarlayabilir yada her ay düzenli ilaç kullanın o size inat düzenli olarak belirir. Bu yüzden %100 geçer, tekrar çıkmaz diyip sizi hem tıbbı hemde doğal ilaçlara, kürlere yöneltenlere itimat etmeyin. Sonuçta herkes bir kaç kullanım sonra kendisine iyi gelen krem/şampuan'ı belirleyebiliyor.

Vallaha arkadaşım çok güzel ve doğru şeyler yazmışsın. Eminim ki bizim gibi Seboreik Dermatit'den muzdarip arkadaşların çoğu sana hak vermiştir. Bende şuan ilaç kullanıyorum ama en köklü çözüm senin dediklerine uyabilmek ile olacak. Hepimizin Allah yardımcısın olsun diyorum. Sana da acil şifalar kardeşim

• 19. gününe yaklaştığım Roaccutane tedavim de sonucu çok erken aldım sanırım. Kafamda ki bütün sivilceler kurudu -yüzümdeki bir kaç sivilce, siyah noktalar dahil-, burun kenarımdaki kızarıklık ve ufak sivilcelerde keza öyle. Esas tetikleyicisi yağ ilaç yüzünden salgılanmıyor. Akşam banyo yaptıktan sonra ertesi günün öğlenine doğru yağlanmaya başlayan saçlarım artık 2 gün geçmesine rağmen banyodan yeni çıkmışçasına yağsız.
    Şimdilik tek yan etkisi dudağım ve ağız çevrem sabahtan akşama kadar rüzgar tutuluyormuşçasına kuruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farwynd

19. gününe yaklaştığım Roaccutane tedavim de sonucu çok erken aldım sanırım. Kafamda ki bütün sivilceler kurudu -yüzümdeki bir kaç sivilce, siyah noktalar dahil-, burun kenarımdaki kızarıklık ve ufak sivilcelerde keza öyle. Esas tetikleyicisi yağ ilaç yüzünden salgılanmıyor. Akşam banyo yaptıktan sonra ertesi günün öğlenine doğru yağlanmaya başlayan saçlarım artık 2 gün geçmesine rağmen banyodan yeni çıkmışçasına yağsız.
    Şimdilik tek yan etkisi dudağım ve ağız çevrem sabahtan akşama kadar rüzgar tutuluyormuşçasına kuruyor.

hocam bu Roaccutane yi doktor mu verdi yani seböreik teşhisi konularak mi verildi.. bende de hiç geçmeyen sivilce ve siyah noktalar var ve yağlanma da 2 günde oluşmakta.. sizin sorun neydi de bu ilaç verildi onu merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar konu bayadır sönük kaldı. Son zamanlar farklı tedavi yolları, kürler falan kullanan var mı? Varsa sonuçları bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feverfire

2 ay boyunca kullanmak üzere Sedolin şampuan (haftada 3 kere)
    1 ay boyunca kullanmak üzere Psoderm losyon (sabah-akşam 5 damla)
    15 gün boyunca kullanmak üzere de xyzal (alerji için) yazdı.
    İlave olarak demir ve çinko seviyelerine bakmak için kan testleri istedi. Bu hafta halledeceğim onu da.

İlk ziyaretten 1 hafta sonra kontrole gitmiştim arkadaşlar. Çinko-demir seviyesinde sıkıntı çıkmadı. Ama kandaki wbc (beyaz kan hücresi) seviyem düşük çıktı. O ayrı bir mevzu sanırım.

Neyse psoderm losyon kortizonluymuş. Haliyle 10 günde kestim. Sedolin için de doktorum sadece kaşıntı olduğu zaman kullanın dedi. Onun dışında kızarıklık ve kaşıntı-kepek problemlerim şimdilik geçti. Saçları tekrar canlandırmak adına Alpecin Şampuan-Likit kombinasyonunu kullanmamı söyledi. Haftada 3 kez şampuanı kullanıyorum. Her sabah da likitle saç derisine masaj yapıyorum. Benim yaşımda (26) saç kökleri tam olarak ölmezmiş, hala aktive etme şansım varmış doktorun dediğine göre. Bir kaç aylık kullanım sonrası sanırım daha sağlıklı yorum yapabilirim. İlaveten 10 gündür şampuanı kullanıyorum, saç tellerim net olarak kalınlaştı. Psikolojik etki zannediyordum ama etraftan da aynı şeyi duyduktan sonra emin oldum. Bu arada hem şampuan hem de likit çok güzel kokuyor.

• quote:

quote:

2 ay boyunca kullanmak üzere Sedolin şampuan (haftada 3 kere)
    1 ay boyunca kullanmak üzere Psoderm losyon (sabah-akşam 5 damla)
    15 gün boyunca kullanmak üzere de xyzal (alerji için) yazdı.
    İlave olarak demir ve çinko seviyelerine bakmak için kan testleri istedi. Bu hafta halledeceğim onu da.

İlk ziyaretten 1 hafta sonra kontrole gitmiştim arkadaşlar. Çinko-demir seviyesinde sıkıntı çıkmadı. Ama kandaki wbc (beyaz kan hücresi) seviyem düşük çıktı. O ayrı bir mevzu sanırım.

Neyse psoderm losyon kortizonluymuş. Haliyle 10 günde kestim. Sedolin için de doktorum sadece kaşıntı olduğu zaman kullanın dedi. Onun dışında kızarıklık ve kaşıntı-kepek problemlerim şimdilik geçti. Saçları tekrar canlandırmak adına Alpecin Şampuan-Likit kombinasyonunu kullanmamı söyledi. Haftada 3 kez şampuanı kullanıyorum. Her sabah da likitle saç derisine masaj yapıyorum. Benim yaşımda (26) saç kökleri tam olarak ölmezmiş, hala aktive etme şansım varmış doktorun dediğine göre. Bir kaç aylık kullanım sonrası sanırım daha sağlıklı yorum yapabilirim. İlaveten 10 gündür şampuanı kullanıyorum, saç tellerim net olarak kalınlaştı. Psikolojik etki zannediyordum ama etraftan da aynı şeyi duyduktan sonra emin oldum. Bu arada hem şampuan hem de likit çok güzel kokuyor.

hocam eczanelerde satılıyor mu bende vischy kullanıyordum çok etkisi olmadı dökülmeye kepeği geçirdi ama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bahsettiğim bütün şampuanlar/ilaçlar eczanelerde satılıyor.
    Bahsettiğim Alpecin C1, kafeinli olarak geçen.
  • quote:

Hocam bahsettiğim bütün şampuanlar/ilaçlar eczanelerde satılıyor.
    Bahsettiğim Alpecin C1, kafeinli olarak geçen.

teşekkürler hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farwynd kullanıcısına yanıt
    Moralini bozmak gibi olmasın ama ben ilacı bıraktığımda sıkıntılar tekrar ortaya çıkmıştı

dönem dönem kullanıyorum yine de en azından 1 ay da olsa sıkıntılardan uzaklaşmak iyi geliyor

ama bir taraftan da tedirginim çünkü bu tarz ilaçlar çok etkili içeriden farklı bir soruna neden olabilir diye düşünüyorum

o nedenle doktor kontrolünde kan değerlerine bakılarak kullanılmalı
  • Roaccutane'i cildiyeci verdi evet, son bir kaç gün kaldı ilk kutunun bitmesine. Ama gerçekten şu an çok rahatım, arkadaş ortamında falan özellikle kışın Antalya'da kömür kokusu oluyor ve bu da siniyor saçlarıma. İyice deli oluyorum, üstelik bende koku takıntısı var. Şimdi ise ciddi anlamda rahatım, bir gram yağ yok.

Öte yandan chaiselounge, Roaccutane zaten ne olursa olsun 2-3 ay rahat kullanılması gereken bir ilaç. Ayrıca ilaç tedavi sürecinde aralıksız kullanılmalı çünkü 10 gün içerisinde vücuttan atılıyor.Bu sorunu Roaccutane'de geçiremezse çare alternatif tıp olur ancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farwynd -- 28 Mart 2014; 16:34:23 >
  • Takip. Faydalı bilgiler var
  • bendede bu hastalık var yüz kızarması için çok az fondoten kullanıyorum kızaran bölgelere ve pek anlaşılmıyor, bazen ıslatıyorum hafiften iyice anlaşılmasın diye. hatta etkisinin biraz azalıp hiç anlaşılmaması için bazen gece yatmadan önce sürüyorum ama onun cilde zararları olabilirmiş eğer bu şekilde kullanacaksınız iyice araştırın. erkek olarak bu tarz ürünleri kullanmak zor olabiliyor ama kızarık gezmekten iyidir bide dediğim gibi uzun süre ciltte kalsa bile etkisi azalmıyor ve pek anlaşılmıyor ama zararlarını iyice araştırın. geçmiş olsun hepimize.
  • arkadaşlar bende biraz nefes darlığı var galiba yokuş çıkarken falan nefes nefese kalıyorum acaba nefes darlığının sd ile bir ilgisi olabilir mi? kulağa saçma geliyo gerçi.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.