Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.478
Cevap
199
Favori
1.207.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
38. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackcurse

bende bu hastalık öss.ye girmeden 1 ay önce başladı. şimdi 5 yıldır çeker durumdayım. bir ara yılın sadece belirli zamanlarında artardı, şimdi 12 ay devam ediyor.
    İlk çıktığı zamanlar Novocrin Sülfürdü sanırım, onu önermişti doktor, kullanmıştım ve çok çabuk iyileşme olmuştu. O şampuanın yakın zamana kadar adını unutmuş durumda oldugum için şu an Ketoral kullanıyorum haftada 2 kez. Hiçbir etkisini görmedim. Normalde şampuanım Revivogen. Kafam şu an berbat acı içinde. Sanırım tekrar Novocrin alıcam, ancak şampuanını mı alsam yoksa losyonunu mu alsam karar veremedim.. İkisini bir hernuz alamam..

Alıntıları Göster
    beyler ilk sayfada ki mesajdada yazdim burda ki butun yazilan ilaclar vs gecici cozum olabilir. kullandiginiz her turlu ilaci biraktiginiz an tekrar baslayacak. o kadar da kafaya takilacak bir sey degil. saclarimi dokuyor olmasa hic umursamicam butun cevrem alisti zaten artik burnumun 2 yaninin mutemadiyen kipkirmizi olmasina.

• quote:

Orijinalden alıntı: atuvur

quote:

Orijinalden alıntı: recepyucel

BENDE 15 YILDIR ÇEKİYORUM BU İLLETİ. CLEAR MEN ACTİVSPOR TAMAMEN GEÇİRMİŞTİ. YAKLAŞIK 10 AYDIR KULLANIYORDUM VE NE KEPEK NE DE KAŞINTI KALMIŞTI. YÜZÜME DE SÜRÜYORDUM VE AYNI ETKİYİ GÖSTERİYORDU. AMA BU ÜRÜNÜ 1 AY ONCE PİYASADAN KALDIRDILAR YERİNE CLEAR SPORTİF KOYDULAR AMA YENİ KULLANDIM VE SANKİ KAŞINTILAR YENİDEN BAŞLAYACAK GİBİ. ACTİVSPORTUN YERİNİ KESİNLİKLE TUTMAYACAK Bİ ÜRÜN. BU ARADA NEUTROGENA T/GEL DE İYİ GELİYOR DİYOLAR AMA HENÜZ DENEMEDİM. DENEYENLER VARSA VE ETKİLERİNİ YAZARLARSA COK MAKBULE GECER.

Clear Men Activspor tam anlamıyla derdimize devaydı.Onu aldığımda çok şükür durmuştu suratımda bile kullanıyordum çok başarılıydı.Hatta korktum kaldırırlar diye 2 en büyük kutudan almıştım.Onlar bittikten sonra değiştirdiler onu kullanmaya başladığımda sonuç hüsran oldu.

Birde Dove nin kepeğe karşı çıkardığı gün içi kullanımlık kaşıntı ve kepek önleyici losyonu azda olsa dindirebiliyor.Gene bir markanın daha hangi marka olduğunu unuttum onun mavi bir kutuda jel gibi bişeydi o dahada başarılı denemenizi öneririm.

Birçok hastalığa çare bulundu bi buna bulunamadı.Kimi karaciğerden kimi virüs yada bakteri diyor.Virüs yada bakteri olsa başkasınada bulaşırdı heralde ama bulaşıcı bir hastalıkda değil.Her kafadan bir ses...

@Gui-Wan

Bahsettiğin şampuan ve sabunların bir kısmını denemiştim ama sonuç hep olumsuz oldu.Şu ana kadar tümüyle iyileştirme gösteren tek bir şampuan oldu oda: Clear Men Activspor .Bunun haricinde ya losyon yada kremler hafifletmeyi başardı.

Alıntıları Göster
    dove kepekli şampuanı bi alın kullanın ufak olanlardan (4-5 tl)
    kaybedecek bi şey yok deneyin bana iyi geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: smirnova

bu illetten bende de var. yaklaşık 6-7 ay önce başladı diyebilirim. şimdi arkadaşların bir çoğunun yazdıklarını okudum da çoğunu yapıyorum. düzensiz yaşam, düzensiz beslenme, aşırı baharat kullanımı, aşırı olumsuz olma hali. sanırım hepsi birleşip voltran gibi bunu meydana getirdi :)
    1-2 ilaç kullandım. bunlardan biri şampuan olarak nizoraldı. ilk kullandığımda çok faydasını gördüm. yani saçlarımın dipleri hava alıyordu öyle diyim. yalnız 2. şişeyi alıp kullandığımda faydalı olmadı. bunun yanında gelen aşırı saç dökülmesi de şampuanı bırakmama yol açtı. yanında da clear men i kullanıyorum. ama dediğim gibi aşırı saç dökülmesi oluyor, saçlar bir de uzun olunca. clear men in yararını gören birçok arkadaş var ama bende hem saçı döktü hem de keçe gibi yaptı. tabi bu 2 şampuanın bir şekilde olumsuz reaksiyon vermesinden de olabilir. yüzüm için de krem olarak prednol kullandım. prednol krem kortizol içeriyor ama şöyle diyim o da düzenli kullanımda belirli bi iyileşme sağlıyor.
    bir şey farkettim yazın bu kaşıntı ve dökülmelerde azalma oluyor. bu deniz suyunun yanında kuru ve sıcak havadan da olabilir. bu arada şunu da öğrendim, bu rahatsızlığın açık tenli kişilerde görülme olasılığı yüksek. okuduğum diğer yazılara göre kişinin hormonal işlevlerinin normal düzeylere gelmesi halinde başka bi deyişle 30 lu yaşların ortalarına doğru bir iyileşme gözlemlenmiş. bir de eski yöntemler var eskiden nemlendirme için duyduğum ama şimdi belki de yararlı olabilecek. hem saç hem deri için sızma zeytinyağı (bulunabilirse daha saf daha iyi olur.) yıkamadan sonra parmakla alınıp saçı ortadan ayırmak suretiyle saç derisine sürülür. nemlendirme ve deriyi ve saçı güçlendirme açısından faydalı olduğunu biliyorum. bir de denilene göre zinc (çinko) ve türevleri içeren şampuanlar saç için faydalı oluyor. aslında çinko içeren besinler de faydalı olabilir bu noktada ceviz gibi.

arada bi arkadaş benzamycin ile alakalı konuşmuş. bildiğim kadarıyla o ilaç sivilce tedavisinde kullanılıyor. seboreik dermatit için ne derece faydalı olur bilemem. yalnız bir yan etkisi var. eğer sırt ve vücut için kullanacaksan t-shirt ve benzeri ürünlerde üzerine çamaşır suyu dökülmüş etkisi yapıyor. vücut için alıp deneyecek olan varsa bence almasın. kıyafetlerin rengi atıyor, mahvoluyor.

neyse şimdilik bu kadar..

doğru benzamycin bir sivilce losyonudur ama benim zamanın ferrinde sivilce için kullandıgımda ona bile fayda etmemişti ki seboreik dermatit gibi bi hastalıga daha doğrusu illete işe yarasın.doktorlar resmen geçiştirmek için bu losyonu veriyolar.bir çok kez doktor bu ilacı yazacagında engel oldum..

• Ben kırmızı kapaklı olanı kullanıyorum daha yoğun bir şampuan...
    quote:

Orijinalden alıntı: Gui-Wan

quote:

Orjinalden alıntı: gtman

ABD fiyatı 7 usd...
    Türkiyedeki SELSUNBULE 24 ytl falan ben onu kullandım seboreik ekzama konusunda abd'dekinin yanından bile geçmez dostum... inan bana hayatımı karartmıştı bu lanet hastalık 3 aydır hiç bir eser yok...

Nasıl yani, pek anlayamadım. Amerika'da satılan Selsun Blue ile Türkiye'de satılan Selsun Blue farklı mı? Gördüğüm kadarıyla 4-5 modeli var, sen aynı modelleri kullanarak mı bu kıyaslamayı yaptın?

Bir de yazmadan edemeyecem. Amerika fiyatı amazon.com'da 11 oz. yani 325 ml. için 7$ civarında. TL olarak 10,85 TL
    Orantıyla hesaplarsak, 200 ml. fiyatı 6,6 TL yapıyor.

Yani Amerika'da 6,6 TL'ye satılan aynı şampuan Türkiye'de 24 TL'ye satılıyor!

Ortalama bir Amerikalının kazancı, ortalama bir Türk'ün kazancından ortalama 7-8 kat daha fazla olduğuna göre;

7 x (24/6,6) = 25,4 kat kazık yiyoruz

Bu kazıkta emeği geçen herkesi kutluyorum!

Araba fiyatları, elektronik ürün fiyatları gibi şampuanda da aramızdaki fark bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gtman

Ben kırmızı kapaklı olanı kullanıyorum daha yoğun bir şampuan...
    quote:

Orijinalden alıntı: Gui-Wan

quote:

Orjinalden alıntı: gtman

ABD fiyatı 7 usd...
    Türkiyedeki SELSUNBULE 24 ytl falan ben onu kullandım seboreik ekzama konusunda abd'dekinin yanından bile geçmez dostum... inan bana hayatımı karartmıştı bu lanet hastalık 3 aydır hiç bir eser yok...

Nasıl yani, pek anlayamadım. Amerika'da satılan Selsun Blue ile Türkiye'de satılan Selsun Blue farklı mı? Gördüğüm kadarıyla 4-5 modeli var, sen aynı modelleri kullanarak mı bu kıyaslamayı yaptın?

Bir de yazmadan edemeyecem. Amerika fiyatı amazon.com'da 11 oz. yani 325 ml. için 7$ civarında. TL olarak 10,85 TL
    Orantıyla hesaplarsak, 200 ml. fiyatı 6,6 TL yapıyor.

Yani Amerika'da 6,6 TL'ye satılan aynı şampuan Türkiye'de 24 TL'ye satılıyor!

Ortalama bir Amerikalının kazancı, ortalama bir Türk'ün kazancından ortalama 7-8 kat daha fazla olduğuna göre;

7 x (24/6,6) = 25,4 kat kazık yiyoruz

Bu kazıkta emeği geçen herkesi kutluyorum!

Araba fiyatları, elektronik ürün fiyatları gibi şampuanda da aramızdaki fark bu.

Alıntıları Göster
    12 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum.öncelikle şunları söylemek istiyorum.

kesin bir tedavisi yok.şampuan olarak geçiren tek bir şampuan var oda 20-25 tl arası.adı NEUTROGENA T-GEL.zaten üstünde de yazıyor seboreik dermatit tedavisi içindir diye.Güzel bir multivitaminle desteklenirse one a day gibi kısa br sürede geçiyor geçici olarka tabi.yüz içinde 2 tür önlem var birincisi m-furo losyon.m-furo kortizon içeriyor bu yüzden arada bir yüzzünde kızarma olanlar için iyi ve ucuz bir seçim.daha sık olanlar için mustela krem tavsiye edilir.

aşırı ilerlemiş vakalarda dermovate krem kullanılır.kabuklar sulu hatta kanlı soyuluyorsa.kafa kazıtlıp pomad yedirilmelidir.benim o dereceye en son 5 yıl önce geldi.o günden beri sadece kuru şekilde kabuklar oluyor büyük büyük.t-gel ile yıkayınca geçiyor.ketoral de düzenli kullanıldığında geçici olarak düzelme sağlıyor ama bu hastalığın tek bir ilacı var direk bu hastalık için yapılmış olan. o da t-gel şampuan.boşuna denemeyin diğerlerini zaman kaybetmeyin derim ben herşeyi denedim =) saçınız dökülüyor zaman geçtikçe.ne kadar erken müdahele ederseniz kadar saçınızı kutarırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Melrin

Arkadaşlar, bu topiği sürekli güncel tutmaya çalışacağım. Çünkü, bu forum Türkiye'nin en çok üyesine sahip forumlardan birisi. Benim burdaki amacım, Seboreik Dermatit rahatsızlığı olan arkadaşlar ile bilgi paylaşımı sağlamak. Kullandıkları şampuan vb. şeylerden fayda sağlayıp sağlamadıklarını öğrenmek ve internette araştırıp bulduğumuz yeni, güncel bilgileri, tedavi yöntemlerini paylaşmakdır

Ben, bundan yaklaşık üç sen önce Seberoik Dermetit rahatsızlığı saç derimde başladı. Şimdiye hadar iki dermatoloğa başvurdum. Bu rahatsızlığın tedavisinin olmadığını '' Bir günde de, beş yılda da geçebilir, ömür boyu da geçmeyebilir'' dediler. İkiside M-Furo Losyon kulanmamı önerdiler. ''Seberoik çıkdıkça üzerine sür yeterli'' dediler ... İlk dokdorum ''Kadolin ,Pidolin kullan faydasını görürsün kaşınmalar, dökülmeler kepeklenmeler azalır'' dedi. Beş ay kulandım, hiç bir işe yaramadı bende. Tekrar dokdora gittim ''Keriun Kepeğe Karşı Yoğun Bakım Şampuanu kullan benim bir doktor arkadaşım bunu kulanıyor çok memnun'' dedi beş ay boyunca kullandım, bundanda pek fayda görmedim... Kerium Şampuan almak için bir eczaneye gitipğim de Keriumun Yatıştırıcı Hassa Saç ve Saç Deridi için olanı vardı onu aldım. Gerçekden rahatlatıyor, Seberoik pek çıkmıyor, kaşıntı çok az ama kepek problemi hala devam ediyor...

Acil Şifalar Dilerim

Arkadaşlar seboreit dermatid hastalıgının çaresi yoktur ölene kadar çekiceksiniz bu illeti üzlürek söylüyorum vücudun her yerinde çıkar saçta kaşta alında göğüste.Kullanılan bi kaç losyon var bunlar biraz ii geliyor hastalık yazın azalıp kışın azıyor çünkü hücreler kışın yeniliyor kendini buda demek oluyorki hepimizde bir hormonal dengesizlik var ve çaresi yok çare olan ilaçlarda karacigeri bitirior.Tek çaremiz şiddetle öneririm m furo tarzında bi ilaç Betnovate losyon biraz saç döker çünkü deri yumuşar fakat aldırmayın yeterki olan yerlere sürün ve birazdan yazıcagım şampuganla yıkayın ve geçince hemen bırakın ve birde ducray ın kelual die bi şampuganı var 32 lira civarında kullanın bana dua ediceksiniz aşagıdada arkadaşın biri yazmış kesinlikle reklam deil!Tabi daha ii tavsiyeleri olan arkadaşlarında yorumlarını bekliorum fakat ben bir hasta olarak uzmanlaştım bu işte 17 yaşından beri çekiorum 26 yaşındayım bi türlü yenemedim ama tavsiyelerime uyun acıyı fazla kaçırmayın ve masturbasyondan özellikle uzak durun bay arkaşlar doktorumun tavsiyesi ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: byneco

12 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum.öncelikle şunları söylemek istiyorum.

kesin bir tedavisi yok.şampuan olarak geçiren tek bir şampuan var oda 20-25 tl arası.adı NEUTROGENA T-GEL.zaten üstünde de yazıyor seboreik dermatit tedavisi içindir diye.Güzel bir multivitaminle desteklenirse one a day gibi kısa br sürede geçiyor geçici olarka tabi.yüz içinde 2 tür önlem var birincisi m-furo losyon.m-furo kortizon içeriyor bu yüzden arada bir yüzzünde kızarma olanlar için iyi ve ucuz bir seçim.daha sık olanlar için mustela krem tavsiye edilir.

aşırı ilerlemiş vakalarda dermovate krem kullanılır.kabuklar sulu hatta kanlı soyuluyorsa.kafa kazıtlıp pomad yedirilmelidir.benim o dereceye en son 5 yıl önce geldi.o günden beri sadece kuru şekilde kabuklar oluyor büyük büyük.t-gel ile yıkayınca geçiyor.ketoral de düzenli kullanıldığında geçici olarak düzelme sağlıyor ama bu hastalığın tek bir ilacı var direk bu hastalık için yapılmış olan. o da t-gel şampuan.boşuna denemeyin diğerlerini zaman kaybetmeyin derim ben herşeyi denedim =) saçınız dökülüyor zaman geçtikçe.ne kadar erken müdahele ederseniz kadar saçınızı kutarırsınız.

Alıntıları Göster
    He birde arkadaşlar yazdıgım betnovate losyon vücuttaki her türlü soyulmaya iyi gelior kulak içine,kulak arkasına,kaşa,göğüse,burun yanlarına ,alına gerçekten ii gelior..

• quote:

Orijinalden alıntı: crushingboy

He birde arkadaşlar yazdıgım betnovate losyon vücuttaki her türlü soyulmaya iyi gelior kulak içine,kulak arkasına,kaşa,göğüse,burun yanlarına ,alına gerçekten ii gelior..

Alıntıları Göster
    Bu hastalık için tıbbi araştırmalar tedavi süreleri ve alınan izlenimler
    alternatif tıp ürünleri değerlendirilip toparlanmış. Birazcık anlarsanız Tıbbi terimlerden faydalı bir döküman.
    Uzaklara gitmeye gerek yok, tedavi için Salisilik asit ten bahsediliyor yani aspirin..

http://med.sdu.edu.tr/dermatoloji/seminerler/seboreik_dermatit.ppt

1-24 dihidroksikolekalsiferol D3 krem
    Çay ağacı yağı
    Aloe vera ekstresi
    Sinnamik asit
    Ilık suda dilüe edilmiş %90 bal
    %15 propilen glikol solüsyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciwata -- 4 Kasım 2009; 22:02:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ciwata

Bu hastalık için tıbbi araştırmalar tedavi süreleri ve alınan izlenimler
    alternatif tıp ürünleri değerlendirilip toparlanmış. Birazcık anlarsanız Tıbbi terimlerden faydalı bir döküman.
    Uzaklara gitmeye gerek yok, tedavi için Salisilik asit ten bahsediliyor yani aspirin..

http://med.sdu.edu.tr/dermatoloji/seminerler/seboreik_dermatit.ppt

1-24 dihidroksikolekalsiferol D3 krem
    Çay ağacı yağı
    Aloe vera ekstresi
    Sinnamik asit
    Ilık suda dilüe edilmiş %90 bal
    %15 propilen glikol solüsyonu

Alıntıları Göster
    Eveeeet, 27 yaşına kadar adını bile bilmeden yaşadım bu hastalıkla, gittiğim belki de 30. doktor bu seboreik dermatit hastalığı dedi, bir yığın ilaç yazdı evvelkilere benzer, arattım ve çözümün ilginç bir şekilde yıllardır faydalandığım yine bu forumdan çıktığını gördüm, çözüm derken tabi beni rahatlatan şeyden bahsediyorum, bilgiden yani... bugüne kadar hiç bir doktor özel ve ssk bana senin şöyle bir hastalığın var flaan demedi. Sabah gittiğim doktora ısrar ettim bana sorunu lütfen somut şekilde söyleyin diye ve bu ismi verdi. Oh bee dedim, ilaç falan yazdırmıyordum bile ama yazdı yine, bir de medikal bir krem verdi pullanmaya karşı, kullandıktan sonra tecrübelerimi aktarırım, pahalı biraz boşuna reklamını yapmış olmak istemiyorum. Ama zor bir hastalık ve Allah hepimize şifa versin..

• quote:

Orijinalden alıntı: ZDA

Eveeeet, 27 yaşına kadar adını bile bilmeden yaşadım bu hastalıkla, gittiğim belki de 30. doktor bu seboreik dermatit hastalığı dedi, bir yığın ilaç yazdı evvelkilere benzer, arattım ve çözümün ilginç bir şekilde yıllardır faydalandığım yine bu forumdan çıktığını gördüm, çözüm derken tabi beni rahatlatan şeyden bahsediyorum, bilgiden yani... bugüne kadar hiç bir doktor özel ve ssk bana senin şöyle bir hastalığın var flaan demedi. Sabah gittiğim doktora ısrar ettim bana sorunu lütfen somut şekilde söyleyin diye ve bu ismi verdi. Oh bee dedim, ilaç falan yazdırmıyordum bile ama yazdı yine, bir de medikal bir krem verdi pullanmaya karşı, kullandıktan sonra tecrübelerimi aktarırım, pahalı biraz boşuna reklamını yapmış olmak istemiyorum. Ama zor bir hastalık ve Allah hepimize şifa versin..

Alıntıları Göster
    Bende 5 gün önce cildiye doktoruna gitmiştim.Saçımda bir kaşıntı , devamlı kepek ve böle saç derime elimi atınca top top bir şeyler vardı.Böle zorlayıp çıkartınca kepek gibi duruyordu.Doktora gidince bana Ducray Kelual DS şampuan verdi.Daha bir kez yıkadım saçımı onla ama kuru ve mat bir saç yaptı.Bilmiyorum ne kadar iyi geliyor bu şampuan ama devam edip etmeme konusunda kararsızım.Ayrıca kepek sorunuda aynen devam ediyor.Ve hafif kaşıntıda var.Tabi daha dün yıkadım ve bir kez kullandım (yani bir banyoda kafamı iki kez yıkadım bununla).Ama böle kuru ve mat bir saç yaptı şimdiden.Devam edip etmeme konusunda kararsızım.Tabi ki bu peygamber parmağı değil ve tüm sorunlarımı öle bir yıkamada geçirmesini beklemiyorum ama doktora gitmeden önce bir hafta önce kullanmaya başladığım haed & shoulders erkekler için özel şampuanında da zaten yıkadıktan sonra bu kadar kepek oluyordu.Boşu boşuma saçımı kuru ve mat bir hale dönüştürmeyeyim. ( Yüzüm yağlıdır benim, gittiğim doktor ve eczacılarda yağlı bir saç derisine sahip olduğumu sölerler)

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk551

Bende 5 gün önce cildiye doktoruna gitmiştim.Saçımda bir kaşıntı , devamlı kepek ve böle saç derime elimi atınca top top bir şeyler vardı.Böle zorlayıp çıkartınca kepek gibi duruyordu.Doktora gidince bana Ducray Kelual DS şampuan verdi.Daha bir kez yıkadım saçımı onla ama kuru ve mat bir saç yaptı.Bilmiyorum ne kadar iyi geliyor bu şampuan ama devam edip etmeme konusunda kararsızım.Ayrıca kepek sorunuda aynen devam ediyor.Ve hafif kaşıntıda var.Tabi daha dün yıkadım ve bir kez kullandım (yani bir banyoda kafamı iki kez yıkadım bununla).Ama böle kuru ve mat bir saç yaptı şimdiden.Devam edip etmeme konusunda kararsızım.Tabi ki bu peygamber parmağı değil ve tüm sorunlarımı öle bir yıkamada geçirmesini beklemiyorum ama doktora gitmeden önce bir hafta önce kullanmaya başladığım haed & shoulders erkekler için özel şampuanında da zaten yıkadıktan sonra bu kadar kepek oluyordu.Boşu boşuma saçımı kuru ve mat bir hale dönüştürmeyeyim. ( Yüzüm yağlıdır benim, gittiğim doktor ve eczacılarda yağlı bir saç derisine sahip olduğumu sölerler)

Alıntıları Göster
    Bu tip şampuanların exeriyeti ketakonazol içerir şaçlarının çalı gibi kuru ve sert olması doğal. 1 hafta her gün uygularsan ki kafanda en az 2 dk. beklemesi gerekiyor 6. günde etkisini gösterip kepeklenmeyi ve kaşıntıyı bastırır. Bastırır diyorum çünkü ne zaman bıraktın 6 gün say 7. günde kafan eski haline dönecektir.

• quote:

Bu tip şampuanların exeriyeti ketakonazol içerir şaçlarının çalı gibi kuru ve sert olması doğal. 1 hafta her gün uygularsan ki kafanda en az 2 dk. beklemesi gerekiyor 6. günde etkisini gösterip kepeklenmeyi ve kaşıntıyı bastırır. Bastırır diyorum çünkü ne zaman bıraktın 6 gün say 7. günde kafan eski haline dönecektir.

O zman hiç mi başlamasam.Aslında aklımda da bir yandan o var , head & shoulders erkekler için ya da yine head & shoulder mentollü (ki bu seboreik dermatite iyi gelebiliyormuş bazı kişilerde) mü kullasam diye de düşünüyorum.Çünkü bu zaten haftada iki kez uygulanıyor.Gerçi 6 ay düzenli kullananın demiş ama 100 ml 35 TL olan şampuanı da nası o kadar uzun süre kullanayım.Valla saçım zaten dökülüyor bir de kuruluktan dökülme hızının artmasından korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk551

quote:

O zman hiç mi başlamasam.Aslında aklımda da bir yandan o var , head & shoulders erkekler için ya da yine head & shoulder mentollü (ki bu seboreik dermatite iyi gelebiliyormuş bazı kişilerde) mü kullasam diye de düşünüyorum.Çünkü bu zaten haftada iki kez uygulanıyor.Gerçi 6 ay düzenli kullananın demiş ama 100 ml 35 TL olan şampuanı da nası o kadar uzun süre kullanayım.Valla saçım zaten dökülüyor bir de kuruluktan dökülme hızının artmasından korkuyorum

Alıntıları Göster
    Ketoral kullansan adedi şimdilik 8 lira..
    Özellikle bu mevsimlerde soğuk havaya geçişte bu hastalık alevlenir diğer safhalara göre dahada fazla rahatsızlık vermeye başlar. Kış dönemi boyunca kullanırsanız 5 ay (8x5=40) rahat edersiniz kepek kaşıntı kızarılık göstermez.. Haftada 3 kere yıkasan rahat 1 şişe 4 hafta 1 ay..
    Ayrıca kulak içi, arkası, kaş bölgesine de banyodayken sürüp bekletirseniz etkili oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciwata -- 5 Kasım 2009; 16:28:48 >

• quote:

Ketoral kullansan adedi şimdilik 8 lira..
    Özellikle bu mevsimlerde soğuk havaya geçişte bu hastalık alevlenir diğer safhalara göre dahada fazla rahatsızlık vermeye başlar. Kış dönemi boyunca kullanırsanız 5 ay (8x5=40) rahat edersiniz kepek kaşıntı kızarılık göstermez.. Haftada 3 kere yıkasan rahat 1 şişe 4 hafta 1 ay..
    Ayrıca kulak içi, arkası, kaş bölgesine de banyodayken sürüp bekletirseniz etkili oluyor..

Alıntıları Göster
    Bu arada damdan düşenin halini en güzel damdan düşmüş bilir derler..
    Herkes kendine has bir yöntem bulmuş gidiyor. Bende paylaşayım istedim..
    Kızarıklık pullanma döküntü nerde olduğu farketmez kaş, bıyık, saç, kulak içi arkası
    Codermo krem akşam yatarken sürün güzelce öğlene kadar cildiniz normale döner.
    O gün Akşamı yine sürün problemli bölgelere gayet güzel sağlıklı bir cilt.. Haftada 2 gün fazla abartmayın.. Zaten rezalet kokar bu krem ama katlanıyorum artık ben..
    Benden başka kimse farkedemiyor yüzümde gözümde sєвσяєiқ Đєям∂тiт olduğunu en iyi bu şekilde kamufle ediliyor bu hastalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciwata -- 6 Kasım 2009; 22:29:48 >

• quote:

Bu arada damdan düşenin halini en güzel damdan düşmüş bilir derler..
    Herkes kendine has bir yöntem bulmuş gidiyor. Bende paylaşayım istedim..
    Kızarıklık pullanma döküntü nerde olduğu farketmez kaş, bıyık, saç, kulak içi arkası
    Codermo krem akşam yatarken sürün güzelce öğlene kadar cildiniz normale döner.
    O gün Akşamı yine sürün problemli bölgelere gayet güzel sağlıklı bir cilt.. Haftada 2 gün fazla abartmayın.. Zaten rezalet kokar bu krem ama katlanıyorum artık ben..
    Benden başka kimse farkedemiyor yüzümde gözümde sєвσяєiқ Đєям∂тiт olduğunu en iyi bu şekilde kamufle ediliyor bu hastalık.

Alıntıları Göster
    yaklaşık 11 yıldır çekiyorum bu hastalıktan.ilk önce iki kaş arasında başladı önemsemedim.sonra burun kenarları kızarmaya pul pul dökülmeye başladı.daha sonra saçlarımda ve kulak içinde kendini göstermeye başladı.
    11 yıldır çektiğim bu hastalıkta haliyle tecrübelerde kazandım.

- Bu hastalığın yeryüzünde kesinlikle ama kesinlikle tıbbi tedavisi yok.
    - Bir sürü para veripte ona şu iyi gelmiş banada iyi gelirmi demeyin.
    - Cildiye uzmanına derdinizi anlatın ve hastalığın azdığı bi dönemde gidin halinizi arzedin saçlarınız için losyon, cilt için pomat, şampuanda medikal şampuan yazdırın marka kesinlikle önemli değil.benim kullandıklarım elecon losyon + elecon pomat + ketoral şampuan yine tekrarlıyorum bu hastalıkla ilgili doktorun size yazacakları hemen hemen aynı etken maddelere sahiptir.Markayı kafaya takmayın.Doktorunuz sizin cildinizi herkesten iyi bilir.ayrıca elecon çok saç döküyor ve kortizonlu ancak 2-3 gün içinde saçtakini, 1-2 gün içinde yüzde ve kulaktakini geçiriyor.Ben çok azmadıkça elecon kullanmıyorum sadece keterolle 5 dak. bekletip duruluyorum.
    - Dikkat ederseniz azdığı dönemler sürekli düşünce ve streste olduğunuz dönemlere rastlıyor.
    - Gece geç yatıp öğleden sonraya kadar 10 saat uyuyorsanız veya gece yerine gün ışığında uyuyorsanız ve uykunuz düzensizse mutlaka azdırıyor.(11 yılın deneyimi)
    - Bilgisayar başında çok durmak, odasında tüplü televizyon tüplü monitörle iç içe yaşamak, cep telefonu kablosuz telefon, kablosuz internet hepsi birden hem bu hastalığı azdırıyor hemde yüksek radyasyona maruz kalan saçlar aşırı incelip seyreliyor.bu konuda çok araştırma yaptım.
    - Mayalı besinler, baharatlar, cipsler, kızartmalar, mayonez bende bu hastalığı azdırmadı veya tekrarlamasına neden olmadı bence tamamen efsane.
    - Forumlarda bana şu ilaç iyi geldi sorunum kalmadı diyenlere inanmayın çünkü 3 ay sonra 5 ay sonra 1 yıl sonra illaki yukarıdaki saydığım nedenlerden dolayı yada hiçbiri olmasa bile streslendiği bir zaman mutlaka hastalık kendini tekrarlayacaktır. oyüzden ben bunu kullandım bana iyi geldi yok etti dediğini inanmayın sizde yokederseniz kendinize bile inanmayın çünkü bu hastalığın tedavisi yok mutlaka kendini takrarlıyor.bitti gibi göründüğüne bakmayın.yukarıda saydığım losyon, pomat ve medikal şampuanı hayatınız boyunca kullanacaksınız tabi hastalık nüksetme periotları herkeste farklı.
    - kullandığınız ilaçları en fazla 3 gün kullanın şampuan dahil!.. 3 gün içinde geçmese bile kullanmayın.kendiliğinden geçiyor zaten..
    - cilt için söylüyorum hastalık olmadığı zamanlarda hiçbir nemlendirici, zeytin yağı, vs yağlar, arko krem gibi kremler, johnsons baby yağı gibi hiçbiri hastalığın tekrarlamasına engel değil malesef.boşuna tekrarlamaması için girişimde bulunmayın.
    - hastalık bulaşıcı değil değil etrafınızdakiler korkmasın.
    - yaz aylarındada pekala şiddettli görülebiliyor stres ve geç uyumaktan, uzun süre uyumaktan.

Tüm yazıyı okumazsanız tek cümle tedavi reçetem (tekrarlamasını en aza indirmek için): en geç 23.00'te uyku her sabah 08.00 kalkış.aydabir cilteki yerlere herhangi bir marka bu hastalık için doktorunuzun vereceği pomat gün boyu ciltte kalsın.yine ayda bir keterol tarzı medikal şampuanla 1 kez yıkadıktan sonra 2.cide 5 dak. bekleyip durulamak.normal zamanlarda kendi şampuanınız ama kepeğe karşı şampuan değil. çünkü deriyi kurutup hastalığı hortlatıyor ve saç döküyor cansızlaştırıyor..ve önemlisi stress.Kafaya herşeyi takan biriyseniz mutlu olmayı bilmiyorsanız kendinizle barışık değilseniz ayda bir değil günlük kullansanızda geçmez.

Bu hastalıktan muzdarip bi kardeşiniz olarak sizlere tecrübelerimi yazdım umarım faydasını görürsünüz.Hepimize geçmiş olsun Allah şifa versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan85

yaklaşık 11 yıldır çekiyorum bu hastalıktan.ilk önce iki kaş arasında başladı önemsemedim.sonra burun kenarları kızarmaya pul pul dökülmeye başladı.daha sonra saçlarımda ve kulak içinde kendini göstermeye başladı.
    11 yıldır çektiğim bu hastalıkta haliyle tecrübelerde kazandım.

- Bu hastalığın yeryüzünde kesinlikle ama kesinlikle tıbbi tedavisi yok.
    - Bir sürü para veripte ona şu iyi gelmiş banada iyi gelirmi demeyin.
    - Cildiye uzmanına derdinizi anlatın ve hastalığın azdığı bi dönemde gidin halinizi arzedin saçlarınız için losyon, cilt için pomat, şampuanda medikal şampuan yazdırın marka kesinlikle önemli değil.benim kullandıklarım elecon losyon + elecon pomat + ketoral şampuan yine tekrarlıyorum bu hastalıkla ilgili doktorun size yazacakları hemen hemen aynı etken maddelere sahiptir.Markayı kafaya takmayın.Doktorunuz sizin cildinizi herkesten iyi bilir.ayrıca elecon çok saç döküyor ve kortizonlu ancak 2-3 gün içinde saçtakini, 1-2 gün içinde yüzde ve kulaktakini geçiriyor.Ben çok azmadıkça elecon kullanmıyorum sadece keterolle 5 dak. bekletip duruluyorum.
    - Dikkat ederseniz azdığı dönemler sürekli düşünce ve streste olduğunuz dönemlere rastlıyor.
    - Gece geç yatıp öğleden sonraya kadar 10 saat uyuyorsanız veya gece yerine gün ışığında uyuyorsanız ve uykunuz düzensizse mutlaka azdırıyor.(11 yılın deneyimi)
    - Bilgisayar başında çok durmak, odasında tüplü televizyon tüplü monitörle iç içe yaşamak, cep telefonu kablosuz telefon, kablosuz internet hepsi birden hem bu hastalığı azdırıyor hemde yüksek radyasyona maruz kalan saçlar aşırı incelip seyreliyor.bu konuda çok araştırma yaptım.
    - Mayalı besinler, baharatlar, cipsler, kızartmalar, mayonez bende bu hastalığı azdırmadı veya tekrarlamasına neden olmadı bence tamamen efsane.
    - Forumlarda bana şu ilaç iyi geldi sorunum kalmadı diyenlere inanmayın çünkü 3 ay sonra 5 ay sonra 1 yıl sonra illaki yukarıdaki saydığım nedenlerden dolayı yada hiçbiri olmasa bile streslendiği bir zaman mutlaka hastalık kendini tekrarlayacaktır. oyüzden ben bunu kullandım bana iyi geldi yok etti dediğini inanmayın sizde yokederseniz kendinize bile inanmayın çünkü bu hastalığın tedavisi yok mutlaka kendini takrarlıyor.bitti gibi göründüğüne bakmayın.yukarıda saydığım losyon, pomat ve medikal şampuanı hayatınız boyunca kullanacaksınız tabi hastalık nüksetme periotları herkeste farklı.
    - kullandığınız ilaçları en fazla 3 gün kullanın şampuan dahil!.. 3 gün içinde geçmese bile kullanmayın.kendiliğinden geçiyor zaten..
    - cilt için söylüyorum hastalık olmadığı zamanlarda hiçbir nemlendirici, zeytin yağı, vs yağlar, arko krem gibi kremler, johnsons baby yağı gibi hiçbiri hastalığın tekrarlamasına engel değil malesef.boşuna tekrarlamaması için girişimde bulunmayın.
    - hastalık bulaşıcı değil değil etrafınızdakiler korkmasın.
    - yaz aylarındada pekala şiddettli görülebiliyor stres ve geç uyumaktan, uzun süre uyumaktan.

Tüm yazıyı okumazsanız tek cümle tedavi reçetem (tekrarlamasını en aza indirmek için): en geç 23.00'te uyku her sabah 08.00 kalkış.aydabir cilteki yerlere herhangi bir marka bu hastalık için doktorunuzun vereceği pomat gün boyu ciltte kalsın.yine ayda bir keterol tarzı medikal şampuanla 1 kez yıkadıktan sonra 2.cide 5 dak. bekleyip durulamak.normal zamanlarda kendi şampuanınız ama kepeğe karşı şampuan değil. çünkü deriyi kurutup hastalığı hortlatıyor ve saç döküyor cansızlaştırıyor..ve önemlisi stress.Kafaya herşeyi takan biriyseniz mutlu olmayı bilmiyorsanız kendinizle barışık değilseniz ayda bir değil günlük kullansanızda geçmez.

Bu hastalıktan muzdarip bi kardeşiniz olarak sizlere tecrübelerimi yazdım umarım faydasını görürsünüz.Hepimize geçmiş olsun Allah şifa versin.

Alıntıları Göster
    Ne olduğunu bilmeden kaç yaşında olduğumu hatırlamıyorum saçlarım uzunken sürekli kaşınıyordu ve sivilce diye tabir ettiğimiz kızarıklar ortaya çıkıyordu kaşıdıkça dahada kaşınıyordu bundan ancak saçlarımı her gün yıkayarak kurtuldum şu anda aradan 6-7 yıl geçti panten kullanıyordum o yıllarda ama bence şampuanla bir alakası yok bu hastalığın dediğim gibi aradan 6-7 yıl geçti ve sebore nin etkileri nasıl olduysa yüzüme bulaşmaya başladı (tabi ben bu hastalığın varlığından bile haberim yok) öncelikle burun kenarlarım alnım yanaklarım pul pul olmaya başlıyordu yani banyo yaptıktan sonra cildim önce geriliyor ve en küçük bir mimik hareketinde hertarafı pul pul oluyordu bunu önemsemiyordum çünkü herzaman olmuyordu ama daha sonraları bu kabuklanma burnumun kenalarında çoğalmaya başladı ama kızarmıyordu sadece kabuklanıyordu onuda pek önemsemiyordum aradan 2-3 sene daha geçti ve birden bire burnumun kenarlarındaki o kabuklanmalar kızarıklara dönüşmeye başladı ben yine önemsemedim yediğim yada giydiğim birşeyler allerji yapmıştır diye düşündüm sonra bu kazarıklar iyice artmaya başladı doktora göründüm ama cildiye uzmanı değildi o bana 2 tane krem verdi ama ben onların 2 sinide kullanmadım kremlerden birisinin adı fito diğerinin adını hatırlamıyorum sonra bir gün gerçekten bu hastalıktan rahatsız olmaya başlamıştım googleye aynen şunu yazdım "burun kenarlarım kızarıyor", "burun kenarlarım pul pul oluyor" aynı hastalıktan şikayetçi olan başkalarıda varmı acaba diye merak ettim ve karşıma bu seboreik dermatit hastalığı çıktı yazılan belirti ve bilgilerde hastalığımla aynen uyuşuyordu biraz daha yorum okudukça hastalığın tedavisinin olmadığını anladım şu anda clear-activesport kullanıyorum saçlarımda hiç bir problem yok ama bu sizdede işe yarayacağı anlamına kesin gelmiyor bu hastalık alnımda yoktu alnımada sıçradı ve bıyık bölgemede minik minik bulaşmaya başladı derdimin çaresini kendim bulmaya çalışıyorum bu hastalığı azaltacak bir çok tecrübem oldu. Bunlar; kesinlikle ama kesinlikle sizi sıkıntıya sokacak canınızı sıkacak herşeyden uzak durun yada bunları dert etmeyin sonucunda stres geliyor. Günlük banyo yapın yapamıyorsanız bile mutlaka ama mutlaka saçınızı yıkayın hangi şampuan iyi geliyorsa onunla. Kortizonlu ilaçlar kullanmamanızı tavsiye ederim çünkü bunlar cildi inceltiyor ve cilde zarar veriyor bir eczacı ablamın uyarısı.
    Şu anda burun kenarlarım ve alnım kızarmış ve pul pul olmuş durumda dokunmuyorum çünkü sonu yok.Anlamadığım sağlam bir cildim varken bu hastalığı nasıl kapmış olmamdır işte bunu çok merak ediyorum eğer bu bulunursa en azından sorunu olmayan ciltlerde önlemini önceden almış olurlar. bu hastalığın nasıl meydana geldiği konusunda kendime göre bir kaç tespitim oldu hastalık gece duruyor ve devam etmiyor. Yani sabah uyadnığımda yüzümde hiç bir kızarıklık yok gayet normal ama gün içinde yaptığım herhangi birşey yada herşey bu kızarıklıklara neden oluyor bunuda bulunca burda paylaşıcam bu hastalığı çeken herkese geçmiş olsun. Biraz uzun ve karışık cümleler kurdum farkındayım ama bunları düşünüp stres yapmak istemiyorum o yüzden yazımı kontrol etmeden sizinle paylaşıyorum

Bence bu hastalıktan şikayetçi olan en az 20 kişi 1 ay boyunca gözetim altına alınmalı ve yaptığı ortak olan herşey kayıt edilmeli kimlerde daha az kimlerde ne yaparsa daha çok bu hastalık kendini gösteriyor gibi kayıtlar tutulmalı ve hastalığa neden olan şeyler diğer hastalarda denenmeli ve sonuca gidilmelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: XRPCOIN

Ne olduğunu bilmeden kaç yaşında olduğumu hatırlamıyorum saçlarım uzunken sürekli kaşınıyordu ve sivilce diye tabir ettiğimiz kızarıklar ortaya çıkıyordu kaşıdıkça dahada kaşınıyordu bundan ancak saçlarımı her gün yıkayarak kurtuldum şu anda aradan 6-7 yıl geçti panten kullanıyordum o yıllarda ama bence şampuanla bir alakası yok bu hastalığın dediğim gibi aradan 6-7 yıl geçti ve sebore nin etkileri nasıl olduysa yüzüme bulaşmaya başladı (tabi ben bu hastalığın varlığından bile haberim yok) öncelikle burun kenarlarım alnım yanaklarım pul pul olmaya başlıyordu yani banyo yaptıktan sonra cildim önce geriliyor ve en küçük bir mimik hareketinde hertarafı pul pul oluyordu bunu önemsemiyordum çünkü herzaman olmuyordu ama daha sonraları bu kabuklanma burnumun kenalarında çoğalmaya başladı ama kızarmıyordu sadece kabuklanıyordu onuda pek önemsemiyordum aradan 2-3 sene daha geçti ve birden bire burnumun kenarlarındaki o kabuklanmalar kızarıklara dönüşmeye başladı ben yine önemsemedim yediğim yada giydiğim birşeyler allerji yapmıştır diye düşündüm sonra bu kazarıklar iyice artmaya başladı doktora göründüm ama cildiye uzmanı değildi o bana 2 tane krem verdi ama ben onların 2 sinide kullanmadım kremlerden birisinin adı fito diğerinin adını hatırlamıyorum sonra bir gün gerçekten bu hastalıktan rahatsız olmaya başlamıştım googleye aynen şunu yazdım "burun kenarlarım kızarıyor", "burun kenarlarım pul pul oluyor" aynı hastalıktan şikayetçi olan başkalarıda varmı acaba diye merak ettim ve karşıma bu seboreik dermatit hastalığı çıktı yazılan belirti ve bilgilerde hastalığımla aynen uyuşuyordu biraz daha yorum okudukça hastalığın tedavisinin olmadığını anladım şu anda clear-activesport kullanıyorum saçlarımda hiç bir problem yok ama bu sizdede işe yarayacağı anlamına kesin gelmiyor bu hastalık alnımda yoktu alnımada sıçradı ve bıyık bölgemede minik minik bulaşmaya başladı derdimin çaresini kendim bulmaya çalışıyorum bu hastalığı azaltacak bir çok tecrübem oldu. Bunlar; kesinlikle ama kesinlikle sizi sıkıntıya sokacak canınızı sıkacak herşeyden uzak durun yada bunları dert etmeyin sonucunda stres geliyor. Günlük banyo yapın yapamıyorsanız bile mutlaka ama mutlaka saçınızı yıkayın hangi şampuan iyi geliyorsa onunla. Kortizonlu ilaçlar kullanmamanızı tavsiye ederim çünkü bunlar cildi inceltiyor ve cilde zarar veriyor bir eczacı ablamın uyarısı.
    Şu anda burun kenarlarım ve alnım kızarmış ve pul pul olmuş durumda dokunmuyorum çünkü sonu yok.Anlamadığım sağlam bir cildim varken bu hastalığı nasıl kapmış olmamdır işte bunu çok merak ediyorum eğer bu bulunursa en azından sorunu olmayan ciltlerde önlemini önceden almış olurlar. bu hastalığın nasıl meydana geldiği konusunda kendime göre bir kaç tespitim oldu hastalık gece duruyor ve devam etmiyor. Yani sabah uyadnığımda yüzümde hiç bir kızarıklık yok gayet normal ama gün içinde yaptığım herhangi birşey yada herşey bu kızarıklıklara neden oluyor bunuda bulunca burda paylaşıcam bu hastalığı çeken herkese geçmiş olsun. Biraz uzun ve karışık cümleler kurdum farkındayım ama bunları düşünüp stres yapmak istemiyorum o yüzden yazımı kontrol etmeden sizinle paylaşıyorum

Bence bu hastalıktan şikayetçi olan en az 20 kişi 1 ay boyunca gözetim altına alınmalı ve yaptığı ortak olan herşey kayıt edilmeli kimlerde daha az kimlerde ne yaparsa daha çok bu hastalık kendini gösteriyor gibi kayıtlar tutulmalı ve hastalığa neden olan şeyler diğer hastalarda denenmeli ve sonuca gidilmelidir.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar doktor bana dermovate saç losyon'u verdi 2 tane kullanmam için sabah ve akşam kullanacakmışım.Bunu daha önce kullanan oldu mu saç derisindeki egzema için ve nasıl kullandınız yani elinize sıkıp mı yaptınız yoksa direk tüpden saç derinizemi koydunuz ne kadar kullandınız bir kulanımda örneğin kaç damla yardımcı olabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: oBLoOd

Arkadaşlar doktor bana dermovate saç losyon'u verdi 2 tane kullanmam için sabah ve akşam kullanacakmışım.Bunu daha önce kullanan oldu mu saç derisindeki egzema için ve nasıl kullandınız yani elinize sıkıp mı yaptınız yoksa direk tüpden saç derinizemi koydunuz ne kadar kullandınız bir kulanımda örneğin kaç damla yardımcı olabilirmisiniz

Alıntıları Göster
    oncelikle bende 10 sene+ suredir bu cilt sorunuyla bogu$uyorum.aslinda tedavisi yok demek yanli$ olur tamamen ortadan kaldirmak suan icin bulunmu$ degil..Stres ve ozellikle beslenme cok onemli..( Mayalı besinler(bira,$arap ozellikle), baharatlar, cipsler, kızartmalar, mayonez,yagli besinler, cukulata($ekerli seyler),acılı şeyler (çiğ kofte!),kahve(özellikle 3ubiarada) bunların hepsi tetikleyici ve azdırıcı besinler SD'niz varsa uzak durun! efsane filanda değildir.Mutlaka kullanılacak şeyler ketokonazo içeren (nizoral konazon.vs) sampuan haftada 2 kere 5-10dk bekletilicek.Tek bir sampuan bu sorun için yetmiyor donuşumlu olarak size iyi gelen sampuanları kullanmalısınız.Katran içerikli sampuanlar Zinc salisilik asit içerenler ( Pirdolin , Prozinc tavsiye olunur)..Steroid'lerden yani o losyonlar kortizonlu olduğu için cok cok kotü durumlarda bastırmak için kullanın uzun süreli kullanmayın asla! Saçlarınızı hep 2-3 numara kestirin.Takviye olarak Biotin(2.5mg) ve Çinko(20-40mg) alın.Normal cildiyeciler malesef ezbere bilinen şeyleri yazmaktan ileri gidemiyolar bu konuda tecrube kazanmış prof 'lere gidin imkanınız varsa (devlet hastanelerindeki cildiyecilere asla gitmeyin! ) Kortizonsuz alternatif olarak Sebclair krem'i tavsiye edebilirim bulunması zor ve biraz pahalı ama kullanmaya değer.Diğer onemli çalışmalarsa nemlendiriciler bi takım yağların çay ağacı yağı aloe vera extresi gibi maddelerin tedavide olumlu sonuş verdiği biliniyor bunlarıda eklemekte fayda var.Ayrıca SD ile aynı anda erkek tipi saç dokulmenizde olabilir bu olabilicek en talihsiz durum yukarıdakilere ek olarak birde dokulme için bi takım tedavilere başlamanız gerekecek çunku SD direk olarak saç dokmesede erkek tipi dokulmeyi hızlandırıyor ve saç dipleri nefes alamadığı için bolgesel dokulmeler kaçınılmaz oluyor kafanızda saç bırakmıyana kadar devam ediyor bu süreç...

• Merhaba bende de bu hastalık var 1 yıldır... Burnumdaki kabuklanma ve kaşıntıyı bluecap ile geçirdim. Forumdaki yazıları okudum kimse bluecap'i yazmamış. Gittiğim doktor iyi bir doktor olduğu için bluecap'i tavsiye ederim. Ben doktora gittiğim de saçlarımda sadece kaşıntı beyaz beyaz kepekler vardı. Son bir aydır saçlarım çok dökülmeye başladı ve özellikle ön kısımlarda sarı sarı kabuklanma başladı. Kız olunca insanın morali daha çok bozuluyor :( Tekrar doktoruma gitmem lazım biliyorum ama buraya yazanlarda bu hastalığı çekenler olduğu için saçımın dökülmesini durdurmak öneriniz varsa yazarsanız sevinirim. Ben uzun yıllardır rejoice'un kepeğe karşı mentollü şampuanını kullanıyorum. Kepeklenmem çok yoktu son bir ayda arttı sanırım seboreik dermatit için olan şampuanları kullanma zamanım geldi :( kepek için olan şampuanların zararlı olduğunu yazmış birisi buna katılan var mı? bir de betnovate solüsyonun saç döktüğünü yazan vardı. Ben de kabuklanma olunca betnovate kullandım acaba saçım ondan mı dökülüyor?:( Son olarak bir kişi de mutlu olmayan, kendiyle barışık olmayan atlatamaz bu hastalığı demiş :) ben hem hayatı gülmeyi seven hem de kendimle barışık biriyim ama maalesef çevremde beni strese sokan değiştiremeyeceğim insanlar ve durumlar var :( keşke tıpta bunlar için de çözüm olsa :) gamsız olmak lazım bu dünyada sağlıklı olmak için ama o da çok zor... hepimize geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: purpleteal

Merhaba bende de bu hastalık var 1 yıldır... Burnumdaki kabuklanma ve kaşıntıyı bluecap ile geçirdim. Forumdaki yazıları okudum kimse bluecap'i yazmamış. Gittiğim doktor iyi bir doktor olduğu için bluecap'i tavsiye ederim. Ben doktora gittiğim de saçlarımda sadece kaşıntı beyaz beyaz kepekler vardı. Son bir aydır saçlarım çok dökülmeye başladı ve özellikle ön kısımlarda sarı sarı kabuklanma başladı. Kız olunca insanın morali daha çok bozuluyor :( Tekrar doktoruma gitmem lazım biliyorum ama buraya yazanlarda bu hastalığı çekenler olduğu için saçımın dökülmesini durdurmak öneriniz varsa yazarsanız sevinirim. Ben uzun yıllardır rejoice'un kepeğe karşı mentollü şampuanını kullanıyorum. Kepeklenmem çok yoktu son bir ayda arttı sanırım seboreik dermatit için olan şampuanları kullanma zamanım geldi :( kepek için olan şampuanların zararlı olduğunu yazmış birisi buna katılan var mı? bir de betnovate solüsyonun saç döktüğünü yazan vardı. Ben de kabuklanma olunca betnovate kullandım acaba saçım ondan mı dökülüyor?:( Son olarak bir kişi de mutlu olmayan, kendiyle barışık olmayan atlatamaz bu hastalığı demiş :) ben hem hayatı gülmeyi seven hem de kendimle barışık biriyim ama maalesef çevremde beni strese sokan değiştiremeyeceğim insanlar ve durumlar var :( keşke tıpta bunlar için de çözüm olsa :) gamsız olmak lazım bu dünyada sağlıklı olmak için ama o da çok zor... hepimize geçmiş olsun...
    aynı dert bendede var..kepeklenme ,kaşlarda,kulak arkası,ve içinde .sakalda bile var ..birçok şampuan kullandım ama çare olmadı..dayımdada bu rahatsızlık varmış..ve şuan bir sorunu yokmuş..rejoice mentollü şampuana,jasmin,veya yasemin çam terabenti koyulacak ..şişesi küçükmüş zaten hepsini koyuyoruz..dayım kesin çözüm dedi..bakalım bende deniyeceğim..işe yararsa tekrar paylaşırım sizinle..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.