Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benzalin kullanabilirsin çok az miktar sürdüğünde bile etkili gece yatmadan önce sürünce iyi gelir,birde nivea pişik kremi var kızarıklığı önlüyor
  • Teşekkürler, deneyeyim. Peki aranızda yağsız cilde sahip olup da, bu hastalığı olan var mı? Sanırım sadece yağlı cildlerde oluyor? Cildin yağ dengesini vb düzeltirsek sorun büyük ölçüde geçer umarım. Ama tabii kalıcı olarak cildin yağ dengesini değiştirmek de yıllar isteyen zor bir iş olsa gerek. İleride bu hastalığın çaresini bulabileceklerini sanıyorum, morallari bozmayalım arkadaşlar.
  • hadi arkadaşlar bi cevap verin lütfen..ismi anılan şampuanları kullandıkça ilk günlerde pullanma daha çok mu oluyor yani normal bir durum mu yaşıyorum ben?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayakustu

hadi arkadaşlar bi cevap verin lütfen..ismi anılan şampuanları kullandıkça ilk günlerde pullanma daha çok mu oluyor yani normal bir durum mu yaşıyorum ben?

2. kullanımda etki etmişti bana. Prozinc yeşil kutu kullanıyorum yazdan beri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

hadi arkadaşlar bi cevap verin lütfen..ismi anılan şampuanları kullandıkça ilk günlerde pullanma daha çok mu oluyor yani normal bir durum mu yaşıyorum ben?

2. kullanımda etki etmişti bana. Prozinc yeşil kutu kullanıyorum yazdan beri.

teşekkür ederim bsc kullanmaya devam edeceğim artık..bir ara düşünmedim değil acaba benim cildim kuru mu diye ama çıkamadım işin içinden:(
  • quote:

hocam ben proz,nk mor kullandım ilk yıkamada etki etmişti :) ilk yıkamada 0 kepek :)
  • quote:

Şampuan değiştirdiğiniz için alışma süreci olabilir kullanılması gerektiği gibi kullanıyorsanız etki eder, sabır...
  • Kimisi diyer değişik değişik şampuan kullanın diye. Kimiside şampuan değiştirmeyin diyor. Benim saçım için ikiside farketmiyor ama hangisini yapmak daha sağlıklıdır.
  • bir de yeni saç ekimi yaptırdım kafama suyu bile dikkatli döküyorken bu tür şeyleri kullanmak kıllandırıyor insanı en ufak bişeyde:( neyse bu akşam da ikinci defa yıkadım daha iyi oldu gibi inş tam etki eder :)
  • quote:

Arkadaşlar 5 yıldır neredeyse hergün travocort kremi burun çevreme sürüyorum, çok iyi geliyor ama sonuçta kortizon içeriyor. Şuan burun derimde herhangi bir incelme ve sorun yok ama daha farklı kremleri denemek istiyorum. Var mı önerebileceğin krem?

Pirdolin kremi tavsiye ederim içeriğinde kortizon yok.

ben Advantan krem istemedim Kortinzonsuz krem istedim Dr. Pirdolin verdi kullanıyorum kullanığım sürece prob. yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damardangiren

quote:

Arkadaşlar 5 yıldır neredeyse hergün travocort kremi burun çevreme sürüyorum, çok iyi geliyor ama sonuçta kortizon içeriyor. Şuan burun derimde herhangi bir incelme ve sorun yok ama daha farklı kremleri denemek istiyorum. Var mı önerebileceğin krem?

ben Advantan krem istemedim Kortinzonsuz krem istedim Dr. Pirdolin verdi kullanıyorum kullanığım sürece prob. yok.

Kac aydir kullaniyorsunuz? Bunu kullanirken baska krem surdunuz mu yuzunuze?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: damardangiren

quote:

Kac aydir kullaniyorsunuz? Bunu kullanirken baska krem surdunuz mu yuzunuze?

Yaklasık 6 aydır kullanıyorum Bir ara yanımda olmadığı için Advandan(kortizonlu) krem kullanmıştım. Ama genel anlamda Pirdolin kullanıyorum özellikle burun kenarlarındaki bölge için. Ama Pirdolin kortizon içermediği için Travocort ya da Advantankrem kadar anında çözüm sağlamıyor yani 1 gün sürmek yetmiyor 2 gün sürmek gerekiyor sonuca ulasmak için.

Pirdolin kremin içeriğinde çinko varmış cildi yeniliyormuş güçlendiriyormuş kortizonlu ilaç tedavisinden sonra kullanılabilirmiş vs vs

• Hodan yağı, çuha çiçeği yağı gibi ürünler kullanlar oldu mu ?
  • 1 HAFTADIR SAÇTAKİ EGZAMAYI AZALTTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM BİR ÜRÜNÜ (İLAÇ DEĞİL) SAÇIMA DÖKMEKTEYİM. BANA FAYDASI DOKUNDU KAŞINTI AZALDI AMA 2 HAFTA DAHA KULLANDIKTAN SONRA SONUÇ VERİRSE BURAYA YAZACAĞIM. TAKİPTE KALIN.
  • haftada 1 ketoral onun dışında her gün dermozinc şampuanla yıkıyorum SD yok denecek kadar azaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: legen wait for it dary

1 HAFTADIR SAÇTAKİ EGZAMAYI AZALTTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM BİR ÜRÜNÜ (İLAÇ DEĞİL) SAÇIMA DÖKMEKTEYİM. BANA FAYDASI DOKUNDU KAŞINTI AZALDI AMA 2 HAFTA DAHA KULLANDIKTAN SONRA SONUÇ VERİRSE BURAYA YAZACAĞIM. TAKİPTE KALIN.

inş doğal bi ilaçtır
  • arkadaşlar 2,5 sene önce yakalandım bu illete.doğrusu pek saçımı dökmedi(yada az döktü) ama yüzümde pullanma,kepeklenme ve kızarıklık olarak etki yaptı daha çok.önceki yorumlarımda da belirttim kendi iyileşme yöntemimi(stresle alakalı kendimce bi yöntem) ve sonucunu.şimdi sizlere birşey sormak istiyorum son 2 gündür neredeyse tamamen kayboldu kızarıklıklar.yani böyle yanaklarımı falan sıkıyorum,yüzümü kalorifere dayıyorum tık yok sizce geri döner mi ve sizde de böyle tamamen kaybolup geri döndü mü?? çünkü hiç böyle olmamıştı daha önce,tamam baya azalıyordu kendi yöntemimi uygulayınca ama daha öncede belirttiğim gibi hiç tamamen yok olmamıştı(şu an kendimi rahatlatmaya hiç çalışmıyorum,normal takılıyorum ama yinede kızarıklık yok şu an için). teşekkür ederim şimdiden.herkese acil şifalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsnl -- 20 Ocak 2013; 3:41:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kollektivist

quote:

Orijinalden alıntı: legen wait for it dary

1 HAFTADIR SAÇTAKİ EGZAMAYI AZALTTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM BİR ÜRÜNÜ (İLAÇ DEĞİL) SAÇIMA DÖKMEKTEYİM. BANA FAYDASI DOKUNDU KAŞINTI AZALDI AMA 2 HAFTA DAHA KULLANDIKTAN SONRA SONUÇ VERİRSE BURAYA YAZACAĞIM. TAKİPTE KALIN.

inş doğal bi ilaçtır

ilaç değil, placebo etksi mi yaptı bilmiyorum ama eski kaşıntılar yok
  • arkadaşlar saç için prozinc şampuan kullanmayı düşünüyorum, ancak kullanım şeklinde haftada 2 3 kez kullanılmalı kullanım süresince başka yıkayıcı ve sabun kullanılmamalı diye yazıyor, ben saçlarımı hergün yıkamak zorundayım haftada 3 kez prozinc ile yıkasam diğer günler eski şampuanımla devam etsem sorun olurmu prozinc kullanan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dante06

arkadaşlar saç için prozinc şampuan kullanmayı düşünüyorum, ancak kullanım şeklinde haftada 2 3 kez kullanılmalı kullanım süresince başka yıkayıcı ve sabun kullanılmamalı diye yazıyor, ben saçlarımı hergün yıkamak zorundayım haftada 3 kez prozinc ile yıkasam diğer günler eski şampuanımla devam etsem sorun olurmu prozinc kullanan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Ben yazdan beri hergun kafami prozinc ile yikadim sorun yok :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.