Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SHOOTERTURK

quote:

Orijinalden alıntı: melbourne

ketoral ile haftada bir yıkıyorum bazen iki oluyor (kepeklenme ve kaşıntı hisettiğim zaman)

şampuanı kullanınca yüzümde devam etmiyor hastalık..

ayrıca benim burun kenarlarımda oluyor genel olarak (gözümün biraz altı) ve alnımın ortasında..

burası içinde m-furo krem veya losyon kullanıyorum maksimum 2 gün içinde tertemiz oluyor cildim :)

ben hastalığımın adını çok geç öğrendim..ama şunuda biliyorum bunun kesin tedavisi YOK..

m-fro krem kortizonlumu oluyor acaba ?

Evet kortizon var ama dermovate'a göre daha düşük seviyede imiş.. Ben sürekli dermovate kullandığımdan bende kortion aknesi yapmıştı bi dönem. bunun üzerine doktor m-furo önerdi..

• Merhaba arkadaşlar , bende yıllardır bu illeti cekiyorum. Alnımda , burun kenarlarımda ve cenemde ve saçımda vardı.
    En son gittiğim cilt uzmanı Elidel krem verdi cok azdığında onu kullanıyorum. Onun dısında gunluk olarak Neutrogena Yoğun Nemlendirici SPF 15 Gündüz Kremi 63 GR kullanıyorum. Kuaforumun tavsiyesi ile de neredeyse 1 yıldır Davines Natural Tech Purifying Anti-Dandruff Shampoo kullanıyorum. Şampuan ile duş esnasında yuzumude kopurtup 4-5 dakika bekliyorum.

Şikayetlerimde inanılmaz azalma var. Saçımda kesinlikle kalmadı ve bir daha cıkmadı. Yuzumde ise alkol tuketimini arttırdığımda olusuyor. Onu da Elidel krem ile tolare ediyorum.

Sizlere de faydası olması dileği ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alsdmr

Merhaba arkadaşlar , bende yıllardır bu illeti cekiyorum. Alnımda , burun kenarlarımda ve cenemde ve saçımda vardı.
    En son gittiğim cilt uzmanı Elidel krem verdi cok azdığında onu kullanıyorum. Onun dısında gunluk olarak Neutrogena Yoğun Nemlendirici SPF 15 Gündüz Kremi 63 GR kullanıyorum. Kuaforumun tavsiyesi ile de neredeyse 1 yıldır Davines Natural Tech Purifying Anti-Dandruff Shampoo kullanıyorum. Şampuan ile duş esnasında yuzumude kopurtup 4-5 dakika bekliyorum.

Şikayetlerimde inanılmaz azalma var. Saçımda kesinlikle kalmadı ve bir daha cıkmadı. Yuzumde ise alkol tuketimini arttırdığımda olusuyor. Onu da Elidel krem ile tolare ediyorum.

Sizlere de faydası olması dileği ile...

Selamlar hocam. Sampuani nereden temin ediyorsun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim kuaforum kozayatagında ordan temin edebilirsiniz. net de kozmetik sitelerinden bulabilirsiniz. gerekirse DM ile kuaforun telini ve adresini verebilirim.
  • Arkadaşlar bende daha önceleri fark etmesem de net olarak 5 senedir falan var. Size söyleyebileceğim tek birşey var, elinizdeki tüm kremleri çöpe atın ve Otacı' nın Çam katranlı ve kükürtlü sabunuyla hergün veya günaşırı kafanızı ve yüzünüzü duşta şampuanlayıp 3 dakika bekleyin, durulayın ve acı, yağlı ve biberli şeyleri yemeyi kesin bunları sürekli hale getirdiğinizde azalacak ve yok olacaktır. Ancak sabunu bıraktığınızda veya söylediğim şeyleri çok yemeye başladınığınızda ufak ufak kepeklenme daha sonrasında malum reaksiyonlar geri dönecektir, tecrübeyle sabittir. Arkadaşa da önerdim yüzündeki kızarıklıklar yok oldu. Ayrıca Garnier' in 3'ü 1 arada maskesini de uygulayabilirsiniz. Çok da ucuz bir sabun ayrıca kozmetik de değil.

Gerekli düzenleme: Forumu tekrar geriye doğru okudum da şimdi insanlar "reklam yapıyorsun" demesinler diye not düşüyorum, isteyen istediği kükürtlü sabunu kullanabilir ama ben bu sabundan memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CULDAd -- 16 Nisan 2012; 14:55:20 >

• 16 yaşındayım, 2 hafta önce burnumun yanlarında ortaya çıktı. Gittiğim cilt doktoru Babé Arındırıcı Temizleme Jeli, Clindoxyl Jel ve Pirdolin krem verdi. Umarım kurtulurum bu durumdan.

2 hafta sonra gelen edit: Clindoxyl jelin yan etkilerinden korktuğum için hala kullanamadım ama diğer ikisini gayet düzenli kullanıyorum, kaşıntı geçti görünüşleri hala aynı, kötü olansa saçlarımdada çıkmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birseysorabilirmiyim -- 1 Mayıs 2012; 0:09:36 >
  • Arkadaslarim ben yirttim darisi basiniza

Kelual ds sampuan
    Sampuan zor kopuruyor bosa ugrasmayin bide goze kacinca acayip yakiyor

Sampuan yerine kelual ds mousse (kopuk) kullanin daha etkili

Squanorm losyon
    Elution sampuan

Kopugu kafaya guzelce sikin 30dk bekleyin elution ile yikayin

Elition hergun kullanin

Aradan 12 saat gecince squanorm uygulayin

Ben bu sekilde 3 ayda cok sukur duzeldim

Selsun blue ariyodum ithalati durdurulmus iyiki durdurulmus tesaduf bu urune rastladim

Bu kez dermatologa filanda sormadim zaten ne zaman gitsem dandirik yasaklanmis bi halta yaramayan kortizolu dayadi sepetli allah hepsinin belasini versin

Bana iyi geldi yabanci forumlara yurt disinda bicok insan bununla duzelmis hatta ilaci ureten firmada deney olarak kullanilmis bi insanla gorustum oda bu sekilde duzelmis

Umarim iyi gelir gecmis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de doktora gıttım bır hafta kadar önce..s.d teşhısı koydu..zaten gıtmeden önce kendım de şüphelenıyodum..bıoderma ds kremı verdı ve bu krem akşama kadar kaşındırdı benı..ıkıncı bır kez kullanmaya cesaretım yok açıkcası..neyse bunun yanında saf c vıtamını ,güneş kremı falan fılan...
    yıne aynı sorunla bır arkadaşım farklı şehırde ıyı bır ünıversıtenın dermotolojı bölüm başkanına muayene oldu..doktor'un ona söyledıgı şey;bu hastalıgın tek çaresı roaccutane tedavısı..boşuna hıçbırşey kullanma yüzüne..özellıkle de üstünde krem yazan herşeyden kaç..yag düşmanın senın
  • arkadaşlar bendede 4 yıldır var ama sürekli elim gidiyor kaşıyıp koparıyorum ki daha yeni kopardım resimleri ekleyebilirsem koyacagım saçımı kazıttım yarında doktora gidecegim tekrar ama arkadaşların dedigi gibi sinir stres çok büyük etken dokunmamak lazım saçlı deriye yarın ki ilaçlar iyi gelirse yazarım resimi nasıl yükleyecegim söylerseniz yükleyeyim arkadaşlarda görsün nasıl bir illet oldugunu
  • arkadaşlar bu hastalık bi başkasından bi başkasına bulaşır mı ? var mı böyle birşey ?

bide var mı son gelişmeler tavsiyeler. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur@ -- 24 Nisan 2012; 16:41:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.staticxxx

Arkadaslarim ben yirttim darisi basiniza

Kelual ds sampuan
    Sampuan zor kopuruyor bosa ugrasmayin bide goze kacinca acayip yakiyor

Sampuan yerine kelual ds mousse (kopuk) kullanin daha etkili

Squanorm losyon
    Elution sampuan

Kopugu kafaya guzelce sikin 30dk bekleyin elution ile yikayin

Elition hergun kullanin

Aradan 12 saat gecince squanorm uygulayin

Ben bu sekilde 3 ayda cok sukur duzeldim

Selsun blue ariyodum ithalati durdurulmus iyiki durdurulmus tesaduf bu urune rastladim

Bu kez dermatologa filanda sormadim zaten ne zaman gitsem dandirik yasaklanmis bi halta yaramayan kortizolu dayadi sepetli allah hepsinin belasini versin

Bana iyi geldi yabanci forumlara yurt disinda bicok insan bununla duzelmis hatta ilaci ureten firmada deney olarak kullanilmis bi insanla gorustum oda bu sekilde duzelmis

Umarim iyi gelir gecmis olsun

yalnız o dediğin isimler marka değil model... o ürünlerin markası ducray'dir.

aynı şekilde ben de ducray kelual ds ve elution şampuan kullanıyorum.. önemli ölçüde düzeldi.. devam ediyorum kullanmaya..

• Kankam markasinin ducray oldugunu bende biliyorum

O kadar detaya girecemde yok reklam yapiyosun filan zirvaligi yapacak

Benimde tepem atacak beter olun kanser olun diyecem

Hic gerenk yok bole seylere

Bende ise yaradi cok sukur denemek isteyen olursa diye bilgilendirme amacli yazdim
  • S. D. yüzünde olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: igav

S. D. yüzünde olan var mı acaba?

evet... kaşlarımda
  • Benim tam gözümün altında var.Önceden sakal bölgesindeydi iki tafata da vardı.Şimdi yer değiştirdi.Kıl y ada tüy olmayan bölgelerde ne uygulanıyor acaba.
  • ben de ducray elutıon şampuan kullanıyorum artı kelual şampuanı da aldım ama başlamadım henüz kullanmaya.. yıne aynı markadan squanorm lotıon..doktor en etkılı ürünün elutıon oldugunu söylemıştı bu arada ve elutıon'ın çok faydasını gördüm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özzlemm -- 24 Nisan 2012; 21:31:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özzlemm

ben de ducray elutıon şampuan kullanıyorum artı kelual şampuanı da aldım ama başlamadım henüz kullanmaya.. yıne aynı markadan squanorm lotıon..doktor en etkılı ürünün elutıon oldugunu söylemıştı bu arada ve elutıon'ın çok faydasını gördüm..

kelual ds serisi direkt olarak seboreik dermatit için üretilmiş ürünlerdir. Elution şampuan ise pullanma, kepeklenme önleyici, saç derisini rahatlatıcı bir ürün. Elution işe yaradıysa, kelual ds serisinin yaramaması mümkün değil, elinizde varsa başlayın. zaten kelual ds ile elution'u kombin edeceksiniz. kelual ds haftanın 2 günü kullanılacak, 2şer kez, 3er dakika kafada duracak. diğer günler ise elution.

bu arada, yanlış anlaşılmasın reklam filan yapmıyorum. şuana kadar bir sürü iletim var bu konuda, sadece kullandığım ürün hakkında görüş bildiriyorum..

• teşekkür ederım blackayrıntılı bır şekılde yazmışsın elıne saglık..losyonu ıslak saç dıbıne uyguluyoruz degıl mı yanlış bılmıyorum..bu arada bırşey dıkkatımı çektı burda..herkes önerdıgı ürünün reklam olarak algılanması konusunda endışelı..bu yüzden ınsan yazarken ıkı kez düşünüyo yazsam mı acaba dıye..
    Black; bu arada sana bır sorum daha olcak..bu ürünlerı bana eczacı bır kür olarak vermıştı..ürünler bıtınce sorun da ortadan kalkıcak şeklınde lanse edıldı yanı..süreklı kullanmak durumunda mıyız acaba bu ürünlerı bır de , süreklı kullanımda artık etkı etmeme gıbı bır durumla karşılaşır mıyız?ılgıne tekrardan teşekkür ederım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özzlemm -- 25 Nisan 2012; 20:49:10 >
  • Öncelikle kimyasal içeren her tür ürün şampuan bir süre sora bağışıklık kazanıp etkisini yitiriyor o yüzden SD'de tek bir şampuan yada ürüne kreme bağımlı kalamıyoruz hep bikaç farklı şampuan ürünün kombine değişimli kullanılması şart oluyor... ve 10 senedir gözlemlediğim daha doğal içerikli ve organik ürünler SD için daha faydalı çunku senelerce kullandığımız bu kimyasal şampuanlar deriyi maf ediyor saçlarıda döküyor..ben erkek tipi dökülmem pek olmamasına rağmen saçlarımın %40'ını SD yüzünden kaybettim saç derisinde oluşan sebum birikimi saç kökü ölene kadar tutuyor taa ki sizi kel yapana kadar ve ister istemez o hava almayan saç diplerini elinizle oynayarak dipdeki yağ tabakasını çıkarmaya uğraşıyorsunuz buda kokleri zedeleyip bi süre sonra o bolgenin kelleşmesini sağlıyor hele birde erkek tipi dokulmeniz varsa SD ile beraber tam bir faciaya dönüşüyor durum...kelual ds bende denemiştim 2 sene once ilk başlarda iyi gelsede soradan hiçbir etki göstermemeye başladı...şuan ducray 'ın Argeal şampuanını kullanıyorum özellikle saçdaki yağlanma için bu ve yağı emiyor ve kafanızı nemli bırakıyor yağ problemi olanlara tavsiye edebilirim...ayrıca ısırgan otunun kaynatılıp süzülüp yıkamalardan önce kafaya yedirilmesi 15-20dk bekletip yıkanmasıda oldukça fayda ediyor.. ısırgan otu çok faydalı saç ve kepeklenme için...yaş ilerledikçe bu illetin şiddetide azalıyor 30'dan sora özellikle...beslenme ve yasaklı ürünlerin tüketilmemeside buyuk önem taşıyor tabi..roaccutane hap tedavisi bende biara düşündüm ama tehlikeli bi ilaç dr kontrolunde kullanılması lazım vucutdaki yağ salgısını azaltıyor diye biliyorum karaciğer vs...kortizonsuz bir krem arıyanlara SebClear krem'i tavsiye edebilirim alanının en iyilerinden kolsuz hagop bu kremi hastalarına yazıyordu...

• doktorların hepsı ayrı telden çalıyo maalesef..bana da doktor agop ,telde bepanthene'ın melhemını kullanmamı söylemıştı..tabı adamcagız cıldımı görmeden kuru oldugunu sanıp böyle bırşey önerdı ama yıne de tahrış potansıyelı çok yüksek olan kötü bır ürün..dger taraftan yukarda bahsettıgım dger doktorumuz arkadaşıma kesınlıkle üzerınde krem yazan herşeyden uzak durcaksın demış..bu ınsan Amerıka'da, Almanya'da araştırmalar yapan ve sedef hastalıgıyla ılgılı bır yazısı kabul görüp ,dergıde yayımlanan bırı..kullanılan herşeyı boşa kürek çekmek olarak görüyor ve bu hastalıgın tek tedavısının roaccutane oldugunu söylüyo..başka bır yerde de yazmıştım burda da paylaşıyım;

En iyi tedavi bu ilac ve kontrol altinda zarari yok saglikli bunyeye. Sigara bu ilactan cok daha zararli, kimi yedigimiz ictigimiz sey de. Roaccurane lanse edildigi gibi tehlikeli degil.
    Apple’in CEO’su da dogalci oldugundan tedaviyi reddedip öldü. Ilacin zararli oldugunu dusunmus. Kimi zaman kar-zarar dengesi kurmak gerekiyor. Seboreik dermatit tabi ki oldurmez; ancak en iyi tedavi bu. Ustelik bu ilacin yararli oldugu durumlar da var tipta.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.