Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX Hakkında Bazı Yeni Detaylar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GTX Hakkında Bazı Yeni Detaylar ##

GeForce 9600GT modelini kullanıma sunarak yeni nesil GeForce 9 serisine geçişi başlatan Nvidia cephesinden çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2 modeli 11 Mart'ta resmen anons edilecek olmasına rağmen kullanıcıların büyük bir kısmı heyecanla GeForce 9800GTX modelini bekliyor. Nvidia'nın tek grafik işlemcili en iddialı modeli olması ve en geç Nisan başında kullanıma sunulması beklenen GeForce 9800GTX modeli hakkında yeni bazı bilgiler elimize ulaştı. G92 temelli olması belklenen ve 128 adet paralel işlem birimi ile geleceği söylenen 9800GTX'in G92 temelli hazırlanan en hızlı ekran kartı olacağının özellikle altı çiziliyor. D9E-20 kod adıyle geliştirilen kartın 512MB GDDR3 bellek ile geleceği de bildirilirken kartın saat hızlarının Nvidia'nın G92 grafik işlemcisini kullanan güncel modeli GeForce 8800GTS 512MB'den daha yüksek olabileceği de söyleniyor. Ayrıca çift SLI konnektörü ile Triple-SLI desteği de sunması beklenen kartın fiyatının da 399+ Avro olabileceği de belirtiliyor. Yeni detaylar geldikçe sizlere sunmaya devam edeceğiz.

• Eline sağlık Fx57
  • yani 8000 ultranın 2 katı dedikleri kadar yokmuş.
  • Eğer ultraya gerçekten iyi bir fark atmazsa boşuna çıkarmasın.
  • 9800GT de 192 paralel işlemci olacak diye haber vardı 9800GTX nasıl 128 paralel işlemciye sahip oluyor
  • NVİDİA baktıki ATi den bişey olmaz, elindeki teknolojiyi saklamayı seçti, eskisini yenileyip piyasaya sürecekler.. Ati doğru dürüst bişeyler yapsada Nvidia hemen çıkarsa elindekileri , bizde bayram yapsak... ATi alacağımdan değilde, Nvidia elindeki teknolojiyi saklamasa bari....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pEgaTR -- 22 Şubat 2008; 19:53:13 >
  • puff bende bişi sanmıştım
  • quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

İntel baktıki ATi den bişey olmaz, elindeki teknolojiyi saklamayı seçti, eskisini yenileyip piyasaya sürecekler.. Ati doğru dürüst bişeyler yapsada Nvidia hemen çıkarsa elindekileri , bizde bayram yapsak... ATi alacağımdan değilde, Nvidia elindeki teknolojiyi saklamasa bari....

haberin intelle alakası nedir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkcu

quote:

İntel baktıki ATi den bişey olmaz, elindeki teknolojiyi saklamayı seçti, eskisini yenileyip piyasaya sürecekler.. Ati doğru dürüst bişeyler yapsada Nvidia hemen çıkarsa elindekileri , bizde bayram yapsak... ATi alacağımdan değilde, Nvidia elindeki teknolojiyi saklamasa bari....

Yanlış yazmışım , düzelttim.. Gerçi anlaşılmayacak bişey değildi .. Tarzınızdan İnsanların hatalarını kollar bir hava sezdim , hiç hoş değil açıkcası... Yinede uyarı olarak alıyorum ve teşekkür ediyorum ....
  • 9800 gtx...Bende bişey sanmıştım pöf..
  • quote:

quote:

heyyecandan oldu o kesin . ati ye de bazen amd yazanlar oluyor çok gülüyorum

kart çok iyi olacak gibi

• quote:

Orjinalden alıntı: _Ultimate Gamer_

quote:

quote:

kart çok iyi olacak gibi

Bir önceki yazdığım post İşlemciyle alakalıydı , sanırım ondan öyle oldu... Yaşlandımmı ne Arada olur böyle şeyler , yinede moralimi bozmiyim ben

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: _Ultimate Gamer_

quote:

quote:

kart çok iyi olacak gibi

Bir önceki yazdığım post İşlemciyle alakalıydı , sanırım ondan öyle oldu... Yaşlandımmı ne Arada olur böyle şeyler , yinede moralimi bozmiyim ben

konuyu bozmayalım

• Vay be bizde 200 sp bekliyorduk. Adamlar 128 sp koymuş hemde g 92 . Galiba ultraya felan 200 sp koyarlar. 9800 gtx de galiba 8800 ultraya pek fark atamayacak belkide aynı olacak. Rakip olmassa piyasada nvidia böyle ağırdan alır işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insicam -- 22 Şubat 2008; 20:05:10 >
  • g92 g80işlemcisine göre üstün. bence burada gpu farkı ortaya çıkar ve 8800ultra yı geçer
  • quote:

quote:

quote:

Yanlış yazmışım , düzelttim.. Gerçi anlaşılmayacak bişey değildi .. Tarzınızdan İnsanların hatalarını kollar bir hava sezdim , hiç hoş değil açıkcası... Yinede uyarı olarak alıyorum ve teşekkür ediyorum ....

hastamısın kardeşim ?
    sen kim oluyorsunki benim tarzımın böyle olduğunu söyleyip eleştiride bulunuyorsun ?
    bi insan heyecandan intel yazıyorsa 2 kelime sonrada aynı heyecanı yaşar. gene intel yazar. nvidia yazmaz.

arkadaşa katılıyorum konuyu bozmamak lazım.

bu kart hani 200 bilmem kaç sp ile gelecek ultradan 2 kat hızlı olacak diyorlardı.
    işte nvidiada hep bunu yapıyor. ortaya bir iddia atıyor ve millet ati kartları almayıp kart beklemeye başlıyor.
    yok 9800 gx2 ertelemeleri vs vs. millet bunu alıcağıma biraz daha beklerim 9800 gtx alırım diyordu. hatta 3870 x 2 alacaklara "kesinlikle bekle 9800 gtx bu kartı 2 ye katlar" şeklinde önerilerde bulunup, kart çıkmadan kart hakkında çok keskin yorumlarda bulunuyorlardı.

umarım haberde bir yanlışlık vardır da beklentiler boşuna olmaz

• 512 mb RAM ve g92 ile çıkması pek mantıklı gelmiyor bana, o zaman GTS'den ne farkı kalacak? Bu haber biraz asparagas olmuş sanki, çok mantıksız. Nvidia böyle bir kart çıkarmaz arkadaşlar.
  • GeForce9800GX2 , HD3870X2 rakip olduğunu simdi netlige kavuçtu.9800GTX saymiyoruz.Bakalim 9600GT rakip kim olacak.
  • öff ben de bişi sandıydım 1.7 milyon transistör şu bu mevzuları oldu heycan sardı şimdi bu haber..
  • 128 işlemci? 512 MB bellek?

Saat hızları ne olacak bari?

Ne bu yahu? GTS G92'nin ROP ve bellek band genişliği zayıflığı giderilmiş sürümü mü?

İnanmak istemiyorum buna. 512 MB, 8800 GT için bile yetersiz kalırken zaten başlı başına saçmalık. Kaldı ki, 512 MB ise, 384 bit de değildir. Ya 512 bit, ya da 256 bit ama çok yüksek saat hızları olacak. Ee, 256 bit ise ROP'lar nasıl 16'nın üstünde bir rakam olacak?

Anlamıyorum. Gerçekten böyle bir saçmalık olacaksa, tek açıklaması rekâbetin olmaması olabilir. Ya da, başka bir iş var. 9800 GTX olmayacak belki ismi.
    Yahut, bilgisayar oyun piyasası öldü de haberimiz yok.

Hayır, kartlar çıkana kadar heyecanlı yorum yapmayacağım, diyorum ama hangi kart için böyle garip özellikler öne sürüldü ki şu ana kadar? 9800 GTX'in ismine göre garip bir şey olacağına inandırmaya başlıyorlar beni. Fiyat iddiası da bunu doğruluyor.

Gerçek üst-uç düzey bir kart öyle düşük fiyatla çıkmadı hiç (Avroyu değeri üzerinden dolara çevirmiyorsunuz).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 22 Şubat 2008; 20:44:05 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.