Şimdi Ara

## Nvidia'nın nForce 790 Serisi Yonga Setleri 11 Mart'ta Anons Ediliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Nvidia'nın nForce 790 Serisi Yonga Setleri 11 Mart'ta Anons Ediliyor ##

Geçtiğimiz ayında nForce 680i SLI yonga setinin BR04 kod adlı PCIe 2.0 desteği sağlayan ek bir yonga ile güncellenerek hazırlanan nForce 780i SLI yonga setini kullanıma sunan ama malesef istediğini pek bulamayan Nvidia cephesinde gözler nForce 790i serisine odaklanmış durumda. Firmanın yeni yonga seti ailesinin nForce 790i Ultra SLI ve nForce 790i SLI olmak üzere iki farklı varyasyonunun olması bekleniyor. Her iki yonga seti de Intel'in 1600MHz FSB ile gelen işlemcileri başta olmak üzere 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerine dstek sağlamanın yanı sıra PCIe 2.0 uyumluluğunu da doğal olarak sağlayabiliyorlar. Ayrıca DDR3 bellek desteği ile gelen yeni yonga setli Triple-SLI desteğine de sahipler. Merak edenler için nForce 790i SLI ile nForce 790i Ultra SLI arasındaki temel fark olarak Ultra modelinin özellikle hız aşırtma severlerin de beklentileri doğrultusunda hazırlandığını ifade edelim. Haberin başlığında da ifade ettiğimiz üzere nForce 790i serisinin lansmanı 11 Mart'ta GeForce 9800GX2 ile birlikte gerçekleştirilecek.

• ddr 2 yapmadılar bu kartlara kım alacak şimdi merak ediyorum
  • çipset kaç nm le üretilmiş önemli olan bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanerturk17

ddr 2 yapmadılar bu kartlara kım alacak şimdi merak ediyorum

Anakartın 320$+ olacağı için alan arkadaşın DDR3 ramlere en azından 1333MHz olanlara çıkacağı tarihte bütçesi elvereceğini düşünüyorum. Tabi DDR2 li versiyonunun olması hoş olurdu.
  • striker i kullndım ins striker II yi kullanmakta nasip olur bilgilendirme için tşkler
  • DDR3 ler ucuzlayında bu anakart alınabilir olur.
  • Asus & GeForce ortak işbirliği başladi denilebilir.Özellikle SLI konusunda Asus nvda kartlara verdiği olanakla saticaktir.SLI için Asus boardlari iş yapacaktir.Fiyatlarida biraz daha güzel olursa bütçesi kisitli olanlarinda yüzü gülcektir.
  • Mart ayı fena olacak!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanerturk17

ddr 2 yapmadılar bu kartlara kım alacak şimdi merak ediyorum

sanırım yakın bir zamanda ddr3 ler in fiatı epeyce düşecek, bu konuda intel firmalara baskı yapıyor yoksa x48 ve sonrasında çıkacak chipsetlerti satamaaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.