Şimdi Ara

## MSI'dan GeForce 9600GT Zilent 1GB ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## MSI'dan GeForce 9600GT Zilent 1GB ##

Son dönemde hazırladığı iddialı ekran kartları ile gündemden düşmeyen MSI, Nvidia'nın 9. jenerasyon GeForce ailesinin ilk temsilcisi olan 9600GT için de sıkı bir çalışma yapmışa benziyor zira firma birbirinden farklı ve 9600gt tabanlı modellerini arka arkaya duyuruyor. MSI'ın en dikkat çekici modellerinden biri de hiç şüphe yok ki GeForce 9600GT Zilent edition. Firmanın yeni modeli hem özel soğutması hemde yüksek bellek kapasitesi ile dikkat çekiyor. Soğutma konusunda sektörün lider isimlerinden biri olan Zalman tarafından hazırlanan ısı iletim temelli VF1050 soğutucusunu kullanan ekran kartı referans tasarıma göre hem çok daha sessiz hemde çok daha serin çalışaniliyor. Bakır tabanlı ısı aktarım boruların kullanan özel soğutma yapısı gereği kartı çift slot formuna sokuyor. 1GB'lık GDDR3 bellek ile donatılan kart hız aşırtılmış olarak geliyor. Kartın grafik işlemcisi 700MHz'de, shader ünitesi 1750MHz'de ve bellekler ise 1900MHz'de çalışıyor. Özellikle yüksek bellek kapasitesi ile gelen kartlarda genelde hız aşırtma yapılmazken MSI yeni modeli ile dikkat çekmeyi başarıyor. Çift DVI ve HDTV destekli TV çıkışı bulunan kartın fiyatı netleşmiş değil.

• soğutması güzel.haber için teşekkürler fx57.
  • 9600 8800gt nin alt versiyonumu üst versiyonumu olacak şimdi
  • soğutma güzel artık firmalar 8800 gt de yaptıkları hataları yapmıyorlar
  • 9600Gt yeni bağlantı alternatiflerini de eklersek 8800GT ye göre daha çok özelleşmiş model çıkacak gibi gözüküyor.
  • Bu ay bize çok güzel haberler sunuyor bakalim fiyatlar nasil bir yol izlicek.
  • Bu haberlerden daha çok duyacağız gibi bir his var içimde
  • sayfa baya bi 9600 duyurusuyla dolmuş acaba neden
  • quote:

Orjinalden alıntı: joe-black

sayfa baya bi 9600 duyurusuyla dolmuş acaba neden

Çünkü 9600 fiyat/performans kartı olma yolunda emin adımlarla ilerliyorda ondan
  • [Deleted by Admins]
  • pehhh 1 gb mış kazıklasınlar milleti sanki 32 inç monitörle kullanıyolarda 1 gb lık kart alıyo en...i ler
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

pehhh 1 gb mış kazıklasınlar milleti sanki 32 inç monitörle kullanıyolarda 1 gb lık kart alıyo en...i ler

• bu kartı gerçekten çok sevdim o fan bozulsa bile üstüne çok güzelş bi şekilde kasa fanı takılabilir...
  • Msi çok iddalı, yalnız 1gb biraz gereksiz olmuş ve fiyatıda 15-20 dolar oynatır
  • başarılı bi çalışma olmuş iyi OC olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: badtr

9600 8800gt nin alt versiyonumu üst versiyonumu olacak şimdi

mimarisi aynı, üretim teknoljisi aynı, bellek mimarisi aynı, sence ne olur? bence aynı kartı boyayıp piyasaya sürmüş nvidia, piyasayı canlı tutmak için bir taktik bizde yiyoruz bunu hep beraber
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoreXXX

quote:

Orjinalden alıntı: badtr

9600 8800gt nin alt versiyonumu üst versiyonumu olacak şimdi

mimarisi aynı, üretim teknoljisi aynı, bellek mimarisi aynı, sence ne olur? bence aynı kartı boyayıp piyasaya sürmüş nvidia, piyasayı canlı tutmak için bir taktik bizde yiyoruz bunu hep beraber

Biri g92 biri g94
  • bence g94 g92 nin hataları giderilmiş ve enerji tutumuna dikkat edilmiş birazda kırpılmış hali. Yani teknoloji açısından g92 den farklı bir yenilik getirmiyor. Bunlar benim okuduklarımdan edindiğim bilgilerle naçizane yorumlarım.
  • quote:

bence g94 g92 nin hataları giderilmiş...

Hangi hatalardan bahsediyorsunuz?

quote:

mimarisi aynı, üretim teknoljisi aynı, bellek mimarisi aynı, sence ne olur?

Genel anlamda, kâğıt üzerindeki daha üstün özellikleri dolayısıyla 8800 GT önde olur, mimarî açıdan 9600 GT'nin üstün bir yanı olmadığından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 23 Şubat 2008; 5:07:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.