Şimdi Ara

## Palit'in GeForce 9600GT Sonic Modeli Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Palit'in GeForce 9600GT Sonic Modeli Ortaya Çıktı ##

Çin'in en büyük OEM ekran kartı üreticilerinden biri olan ve hazırladığı Sonic serisi ekran kartları ile özel bir hayran kitlesi edinmeyi başaran Palit'in merakla beklenen GeForce 9600GT Sonic modeline ait detaylar elimize ulaştı. Palit tarafından özelleştirilmiş bir tasarımla hazırlanan 9600GT Sonic, referans soğutucunun aksine çift slot kaplayan ama standart soğutmaya göre daha verimli ve daha sessiz çalıştığı ifade edilen özel bir soğutucu ile donatılmış durumda. Hem HDMI ve hemde DisplayPort desteği ile segmentinde bir ilki gerçekleştiren Palit yüksek 3D performansının yanı sıra çoklu ortam uygulamalarına meraklı olan kullanıcıları da gözüne keştirmiş durumda. Tabi 9600GT Sonic modelinin iddialı olduğu en önemli noktalardan biri de saat hızları. Fabrika çıkışı arttırılmış saat hızları ile gelen kartın grafik işlemcisi 700MHz, bellekleri 2000MHz ve shader ünitesi ise 1750MHz'de çalışmakta. 512MB GDDR3 bellek ile gelen kart 256-bit bellek veri yoluna sahip. SLI, DirectX 10 ve PCIe 2.0 teknolojilerini de destekleyen Palit GeForce 9600GT Sonic'in ülkemiz çıkış fiyatı henüz netleşmiş değil.

• Modifiye Kurbağa geri döndü
  • Palit Alacaksan Sonic Modelini alacaksın her zaman. fiyatı her zaman uygun sonic olmasına rağmen astronomik değil performans konusundada başarılı bir firma . zannedersem piyasaya 150 dolar + kdv lik bi fiattan sokarlar
  • her ne kadar güzel soğutsa da o fanın çıkardığı sesi duyduktan sonra bence başarısı tartışılır. eğer elinde palitin sonic modellerinden biri olan arkadaşlarım varsa onlar da bana hak verecektir.

9600GT yi bugün itibariyle forumdaki incelemlerde gördük zaten. oldukça başarılı bir kart; Palit in Sonic modeli de Zotac ın AMP modeline yakın gözüküyor. 210 dolardan aşağı olmayacak demek bu da. yani fiyat konusunda bazı arkadaşlarımız ciddi sıkıntı yaşayabilir. keşke 8600 GT seviyesinde fiyatlar olabilseydi. bakalım entry level ekran kartlarında nvidia ne yapacak

habe için teşekkürler
  • Şu Palit tipten kaybediyor ama performanstan kazanıyor. Yürübe Palit.
  • aynı soğurucu bayayıp boyayıp önümüze koyuyo palit hiçbi değişiklik yok 8800gtnin soğutmasıyla
  • pclabs ta incelemesi var. gayet alınabilecek bir kart.. bencee 200$ altında olacak.. 196$+kdv diyorum ben
  • iice bi düşsün de bakarız .
  • işte kartım yha süper haber için saol fx57
  • oh oh buyursunlar 9600GT ler
  • palit herzaman ucuz ürünü sunar eğer sli yapmayı düşünmüyorsanız palit zotac dan daha iyi bunun türkiye fiyatı 200 dolar olacakmış bence gayet iyi normal versiyonu da 189 dolar artık 8800 gt alınmaz çünkü 50 dolar fark var ama performasda 50 dolar göremiyorum kurbağada sevimli bence:) hem ısı düzeyi de makul düzeyde alanlara hayırlı olsun
  • Harika....
  • Harika Kurbağa Walla alınabilecek bir ürün 200$ civarında olursa tabi
  • Ses sorunu mühim değilse, sırf soğutması için alınabilecek bir kart.

Ki, referans tasarımlı 9600 GT'lerin mevcut sürümlerinin soğutma sistemleri için de bir gürültü - tıkırtı sorunundan bahsediliyor. Kurtuluş yok anlaşılan.

Lâkin, Sonic ismine yakışmayacak oranda bir hız aşırtma gene. Komik gözüküyor. 702 MHz ne ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: we_dream

her ne kadar güzel soğutsa da o fanın çıkardığı sesi duyduktan sonra bence başarısı tartışılır. eğer elinde palitin sonic modellerinden biri olan arkadaşlarım varsa onlar da bana hak verecektir.

9600GT yi bugün itibariyle forumdaki incelemlerde gördük zaten. oldukça başarılı bir kart; Palit in Sonic modeli de Zotac ın AMP modeline yakın gözüküyor. 210 dolardan aşağı olmayacak demek bu da. yani fiyat konusunda bazı arkadaşlarımız ciddi sıkıntı yaşayabilir. keşke 8600 GT seviyesinde fiyatlar olabilseydi. bakalım entry level ekran kartlarında nvidia ne yapacak

habe için teşekkürler

Arkadaşım ben sonic modellerde hiç ses sorunu görmedim. Bence senin kullandığın kartta bi sorun var!!!

• ben 1 yıldır 7600 gt modelini kullanıyorum ganı ufak ve sesi duyulmuyor fanı durdurdugumda kasamın yan kapagında 25 cm lik fan palit i sogutmaya yetmiyor ve 10 derecelik fazla ısınıyor.çünkü kasa kapagındaki büyük fan ekran kartını dikey kestiginden yeteri kadar sogutmasına yardımcı olmuyor tabiki anakartı gayet verimli sogutuyor ganı kapatınca 10 derece fazla ısınıyor anakart veya kasa.tabi yineden palit in kullandıgı fanı sese ragmen daha da büyütmesinden yanayım.
  • quote:

Arkadaşım ben sonic modellerde hiç ses sorunu görmedim. Bence senin kullandığın kartta bi sorun var!!!

oyun oynarken çok fazla gürültü çıkarıyor, çok anormal bişey değil tabi ki ama nedense bende fan sesini normal kullanım (yük altında değilken) sırasında düşürebilmek için driver iş görmüyor gibi geldi. aynı sorun (driverdan kısamama sorunu) sizde de var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi we_dream -- 22 Şubat 2008; 1:55:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: onuraydinalp

Palit Alacaksan Sonic Modelini alacaksın her zaman. fiyatı her zaman uygun sonic olmasına rağmen astronomik değil performans konusundada başarılı bir firma . zannedersem piyasaya 150 dolar + kdv lik bi fiattan sokarlar

Hocam naptın sen? Bu temennı mı, tahmın mı? Standart 9600lerın yurt dışı fıyatlarının 190dolar olacağı söylenıyordu
  • Tam olarak ne zaman gelir acaba türkiyeye.Tarihini bilsekte bare şunun ona göre gün saymaya başlasak.
  • 7900gs sonic kullaniyorum 1 yıldır. bu kartlarin soğutuculari ile birebir aynı bir soğutmasi var. ben hem sesinden hem soğutmasindan çok memnunum. %25 çalışma hızıyla sonuna kadar overclock edilmiş kartımı rahatlikla ve sessiz olarak çaliştiriyor. ramlerin kalitesi çok iyi değil bendeki iyi o/c olmuyor tek derdi onlar.

yeni kart alırken düşüneceğim markalardan biridir kesinlikle palit.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.