Şimdi Ara

Klasörü Nasıl Şifrelerim???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
11.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben word, excell dökümanlarına şifre koymayı biliyorum ama, Özel bir klasörüm var ve benden başkasının içine girmesini istemiyorum. Dosyaları tek tek şifrelemek yerine direkt klasöre erişimi engellemek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

• Birkaç program adı söyleyeyim
    Lock Folder 3.5,My Secret Folder XP 4.2

bu da PC yi tamamen kilitler
    1 Click & Lock 2.9
  • quote:

Orjinalden alıntı: chingachgook

Birkaç program adı söyleyeyim
    Lock Folder 3.5,My Secret Folder XP 4.2

bu da PC yi tamamen kilitler
    1 Click & Lock 2.9

Yani Windowsun böyle bir özelliği yok mu? Program mı indirmem gerek?
  • Bir araştırayım.Programsız yöntem varsa yazarım
  • quote:

Bir araştırayım.Programsız yöntem varsa yazarım

Teşekkür ederim
  • Programsiz yontem var tabi ama

Ne yaptiginizi iyi Bilmeden sifre kullanmayin, okuyun ders alin

http://forum.donanimhaber.com/m_19486325/mpage_1/key_/tm.htm
  • Yöntem kaldırılmıştır.................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chingachgook -- 25 Şubat 2008; 15:45:54 >
  • Chip dergisinin tanıttığı bedava Ashampoo Magical Security 1.70 programını tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..::KaRTaL::.. -- 24 Şubat 2008; 15:20:24 >
  • Sorun orda zaten,program istemiyor.
  • chingachgook üstad
    Gerçekten çok güzel ve kolay bir yöntem teşekkürler
  • Güle güle kullan kardeş.Sende sağolasın.
  • Meraktan soruyorumbu .bat uzantılı dosyayı silersek ne olur.
  • Açamazsın dosyayı.
  • quote:

İşte bir resimli anlatım hazırladım.Umarım faydalı olur.
    Öncelikle yazacağınız şifreyi kesinlikle unutmayın diyerek anlatıma başlıyorum.Öncelikle aşağıya yazacağım kodu olduğu gibi kopyalayıp bir metin belgesi içine yapıştırıyoruz.

KOD:

cls
    @ECHO OFF
    title Folder Kilitli
    if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
    if NOT EXIST Kilitli goto MDKilitli
    :CONFIRM
    echo Klasor kilitlensin mi?(e/h)
    set/p "cho=>"
    if %cho%==e goto LOCK
    if %cho%==E goto LOCK
    if %cho%==h goto END
    if %cho%==H goto END
    echo Invalid choice.
    goto CONFIRM
    :LOCK
    ren Kilitli "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    echo Folder locked
    goto End
    :UNLOCK
    echo Sifreyi giriniz:
    set/p "pass=>"
    if NOT %pass%== BURAYA ŞİFRE YAZILACAK goto FAIL
    attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Kilitli
    echo Folder Unlocked successfully
    goto End
    :FAIL
    echo Invalid password
    goto end
    :MDKilitli
    md Kilitli
    echo Locker created successfully
    goto End
    :End

Kod içinde BURAYA ŞİFRE YAZILACAK kısmına kendi istediğimiz bir kelime yazıyoruz.(Bu kelimeyi unutmayalım,yoksa daha açamazsınız) Ben örnek olarak şifreme chingachgook dedim.

Daha sonra bunu dosya>farklı kaydet diyerek şifreli klasör oluşturmak istediğimiz yere kaydediyoruz(istediğimiz ismi verip sonuna ".bat"[tırnaklar yok] ekliyoruz) ben deneme diye bir dosya açtım bunun içine bu metin belgesini atıyorum.Adına da özel.bat dedim.

Bu "özel" adını verdiğim dosyaya iki kere tıkladığımızda orda "Kilitli" isimli bir klasörün oluştuğunu göreceksiniz. bu sizin şifreli klasörünüz... şifrelemek istediğiniz dosyaları bu klasör içine taşıyıp daha önce yaptığınız bat uzantılı dosyaya tekrar girip e yazıp enter yaptığınızda klasörün gizlendiğini göreceksiniz. artık bu klasör gizli dosyaları gösterden de gösterilemez. Sadece bu bat uzantılı dosyaya girip şifreyi girdiğinizde dosya görünür hale gelir...Ben örnek olarak "önemli " adını verdiğim dosyayı kilitli adlı klasörün içine attım.Az önce yaptığımız özel.bat dosyasına tekrar çift tıklıyoruz.şifrelensinmi dediğin e harfini yazıyoruz (evet anlamında yani)

arkadaşlar bu klasör gizleme olayında bence program ne kadar güvenilir olursa olsun elbette hiç beklemediğiniz bi anda çok kötü patlayablirsiniz.bu durumla karşı karşıya kalan bi çok arkadaş var. Eğer bu durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız. benimde denediğim ve chingachgook arkadaşımın resimli çok güzel bi şeklilde anlatımnı yaptığı olayı denerseniz ne siz yarı yolda kalacaksınız nede aylar boyu çalıştığınız emekleriniz kaybolacak en güvenilir yol.

• arkadaş verdiğin yöntem süper denedim işe yariyor saol paylaşim için
  • Güle güle kullanın arkadaşlar
  • chingachgook 'un yöntemi güzel ama okadar uğraşmaya değermi bilmiyorum. Onları yapacağıma klasörü winrarla depolarım ve şifresini koyarım Gayet kolay...
  • Teşekkürler güzel bilgiler.Ancak ben bu kadar uğraşmam dosyalarımı erişebilecek son bir noktada saklarım görünmez yaparım.
  • Arkadaşlar bu işin birçok program ile çözümü var.Ancak arkadaş bu işi programsız yapmak istediği için bu çalışmayı yaptım.Yanlış anlamalar olmasın
  • DİKKAT DİKKAT!..

BU YÖNTEMLE KLASÖRLERE UYGULANAN ŞİFRELER ÇOK RAHATLIKLA BULAUNABİLİYOR..DENENDİM VE GÖRDÜM..YAPMANIZ GEREKEN SADECE ŞİFRELEDİĞİNİZ KLASÖRE SAĞ KLİK YAPIP "DÜZENLE" DEYİN VE ŞİFRENİZ KABAK GİBİ EKRANDA..(SİZİ AZ TANIYAN ORADAKİ HANGİ YAZININ ŞİFRENİZ OLABİLECEĞİNİ TAHMİN EDER..ONUN İÇİN ÇOK KARIŞIK BİŞE YAZMALISINIZ) HATTA PROGRAMI BİLEN ZATEN AFFETMEZ.:))

ama tabi arkadaş programsız bişey istediği için chin arkadaşımızın verebileceği en iyi yöntem bu idi..

YANİ GÜVENİLİRLİĞİ "0"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 25 Şubat 2008; 15:30:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.