Şimdi Ara

Hoparlör cızırtı yapıyor. Yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
24.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Hoparlörlerden bazen boştayken cızırlı sesi geliyor ve rahatsız ediyor beni, ama bazende çıtyok.
    Bu neden oluyor acaba ve nasıl önleyebilirim?

• Ses denetiminden Mikrofon çıkışını kapa...Hatta mümkünse hepsini kapa. Bi tek wave açık kalsın....Böylece ara sıra gelen cızırtı ve çıt çıt seslerini bi daha duymazsın...
  • öncelikle bu saatte cevap yazdığınız için teşekkürler,
    galiba buldum denetimi, ama zaten mikrofon kapalı ben öbürlerinide kapattım ama hala cızırtı var.
    bazen oluyor bazen olmuyor, anlamadım 1türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anktotti -- 21 Şubat 2008; 1:57:02 >
  • X-Fi kartımda aynı sorunu yaşadığımda çıkışların hepsini kapatarak dediğiniz gibi ara sıra gelen cızırtılardan kurtulmuştum....
    Daha önceki Yamaha ses kartımdaki yoğun cızırtıyıda başka bir driver yükleyerek çözmüştüm...Bir de driver güncellemesini deneyin...
    Bu arada öncelikle cızırtının kaynağını tespit edin...Ses kart mı, yoksa Speakerlar mı? Kulaklıkla deneme yaparak bunu öğrenebilirsiniz.
    Setiniz ne bilmiyorum ama sorun setinizde, bağlantılarda veya kablodaki tellerde kopma ve oksitlenme de olabilir....
  • şimdi müzik dinliyorum, kapatıyorum tekrar müzik açıyorum oyun açıyorum, kulaklık takıyorum, hiç cızırtı yok anlamadım valla.
    ara sıra oluyor ama sebebi elektrik dalgalanması olabilirmi?
    voltaj ayarlayan prizler var dalgalanmalara karşı dengeleyici görevi yapan onlardan alsam çözülebilirmi acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.