Şimdi Ara

## Sony 'Cell' Üretim Tesislerini Toshiba'ya Satıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sony 'Cell' Üretim Tesislerini Toshiba'ya Satıyor ##

Format savaşlarında sıkı ve tansiyonu yükse bir mücadeleye giren Sony ve Toshiba özellikle Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 3'de kullanılan Cell işlemcisinin hazırlanışı sırasında IBM ile birlikte işbirliği içerisine girmiş ve ortak çalışma yapmışlardı. Bir süredir Sony'nin Cell işlemcilerinin üretiminde kullanılan tesislerini satacağı iddiaları ortaya atılıyordu ve son gelen haberlere göre Sony durumu doğruladı. Yaklaşık 835 milyon dolara Sony'nin tesisleri Toshiba'ya devretmeye hazırlandığı ifade ediliyor. Her ne kadar tesisler elde değiştiriyor olsa da Sony kendini garantiye almışa benziyor zira tesislerin PS3'ün can damarı olan Cell ve RSX üretimine devam edeceği bildiriliyor. İmaj sensörlerine yoğunlaşacağı bildirilen Sony'nin yanı sıra HD DVD ile yarışı kaybeden teknoloji devi Toshiba'nın tesisleşme hamlesi de dikkatlerden kaçar gibi değil. Hatırlanacağı üzere firma bir süre önce milyar dolarlık yatırım ile SSD üretimine yönelik olarak Japonya'da yeni bir tesis inşa edeceğini de duyurmuştu.

• 835 milyon dolar

ucuz gibi geldi bana
  • Acaba toshiba bu cell işlemcilerini pc platformunda kullanırmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

Acaba toshiba bu cell işlemcilerini pc platformunda kullanırmı

Belli olmaz.
  • danışıklı dövüş gibi bişey toshiba hd dvd formatında rekabeti kaybediceğini anlayınca daha fazla zaman kaybetmeden çekilip buna karşılık sony'den tesislerini almak istemiş olabilir.
  • o parayı bana versinler ben onlara ps3 getirtirim
  • Toshiba o işlemcileri notebooklarında kullanır.
  • bi goldiva kadar para etmemiş

• Tamamen anlaşmalı-danışıklı bir satış.Blu ray - hd dvd çekişmelerinin sonuçlarından birisi.Ama sonuç olarak sony nin toshiba ya üretim tesisi satması biraz sürpriz bence,altından başka şeyler çıkar yakında
  • ucuza gitmiş keşke önceden haberimiz olsaydı
  • bu savaşalr iyidir ganimetten bizede birşeyler düşer herhalde!!!
  • IBM , Sony ve Toshiba zaten ortak değilmiydiki bu tesislere hisselerinimi devrediyor acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

835 milyon dolar

ucuz gibi geldi bana

bilseydik biz alırdık
    bu haber benim için pek fazla onem arz etmiyor ama şu ssd bellekler gerçekten sabırsızlıkla bekledğim birşey. kurtarsınlar şu hareket eden parçası olan donanımlardan. kaç tane hdd im bozuldu

• Sirketler kendi başina bir dev olmak için çaba harciyor , MICROSOFT yahoo'u , TOSHIBA Cell'i bakalim daha neler alinicak satilacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

quote:

Belli olmaz.

Ufak da olsa ümit ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

quote:

Belli olmaz.

Ufak da olsa ümit ediyorum.

Böyle bişey olursa çığır açılır bilgisayar döneminde

• Bu İş Hiç Hoşuma Gitmedi Hayrı Alamet Değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

quote:

Cell işlemcileri x86 uyumlu olmadığı için mümkün değil

cell işlemcileri x86 ya adapte etmek, uyarlamak mumkun degilmidir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aozer0085

quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

quote:

Cell işlemcileri x86 uyumlu olmadığı için mümkün değil

cell işlemcileri x86 ya adapte etmek, uyarlamak mumkun degilmidir?

mümkündür. ama doğrudan ps3 teki gibi cell işlemcileri kullanamaz o teknolojiden faydalanıp yeni işlemci üretebilir.

• Cell işlemcileri X86 mimarisi icin yazılmıs işletim sistemlerinde kullanılamaz! Cunku X86 dedigimiz mimari CISC(complex instruction set computer) mimarisi dir. Cell işlemciler ise RISK(reduced instruction set computer) sir. bunlar cok farklı mimaridir(atıyorum; cisc bir işi 15 vuruş(clock) ta yapıyorsa, risk 5 vuruş(clock) ta yapar çok daha performanslıdır kısaca) ve bunları programlamak icin kullanılan birleştirici diller(Assembler) cok farklıdır. CISC işlemciye yazılmış bir sistemi RISK te koşturmak icin nerdeyse yeniden yazmak gerekir ve RISC işlemcileri programlamak CISC lerden epey bir zordur. Bundan dolayı Intel CISC ten vazgecmez, Microsoft RISC istemez. Ne guzel RISC (Power PC) kullanan Apple gider Intel kullanır. Yalnız RISC makinalarda Linux çalışır, çatır çatır çalışır. Toshiba Linux kurulu Cell işlemcili makina uretirse(hayal) o ayrı:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.