Şimdi Ara

Toshiba HD DVD Formatına Son Verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Resmi açıklama geldi ve Toshiba HD DVD işinden çekildiğini duyurdu. Resmi ağızlardan nihai açıklama, Tokyo'daki Toshiba basın toplantısında yapıldı ve HD DVD tarihe karıştı. Kafalarda kalan sorulardan biri de, bugüne kadar HD DVD oynatıcıların kaç adet satıldığı oldu.

Peki ellerindeki pahalı HD DVD oynatıcılarla ortada kalan kaç kişi var?

Toshiba Başkanı Atsutoshi Nishida, bugüne kadar satılan HD DVD oynatıcı miktarını 300.000'i Xbox 360 HD DVD sürücüleri olmak üzere Amerika'da 600.000, Avrupa'da 100.000 adet olarak belirledi. Japonya'da satılan 10.000 oynatıcı ve 20.000 kaydedici ile birlikte toplamda 730 bin HD DVD sahibi, ölü bir teknolojiye para yatırmış oldu.

Peki bu kullanıcılara ne olacak? Toshiba, Japonya'daki HD DVD kaydedici kullanıcıları için yeterli sayıda HD DVD temin edip online olarak satacak. Ancak diğerleri için ne yazık ki sevdikleri filmleri tükettiklerinde ikinci el satış sitelerinin yolu görünüyor.

Kaynak : Hurriyet - Teknoloji http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/8263631.asp?gid=198&sz=56292

• Bilgin için sağol.
  • Diyorum abi tüketim toplumu işte, yakında farklı bir format çıkar BlueRay de yalan olur.

Millet ölüp bitiyo yeni nesil ses formatlarını destekleyen AVR diye, gerek yok diyorum kötü ben oluyorum. :) Neyse... herkez bildiği yolda gitsin artık napalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.