Şimdi Ara

Fan göbeği nasıl yuvasından çıkar ? [ Resimli kaynak Anlatım rachadell]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
15.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar görüyorum ki forumdaki modcu arkadaşlarımız istekliler ancak fan göbeklerini çıkarma konusunda baya sıkıntı var.

İstedimki azda olsa katkım olsun ufacık bir bilgi olsun.Fanlarını fosforlu renklere boyamak isteyipte canıım fanları heba eden arkadaşlarmız için bir rehber olur inşallah.

Fan göbekleri nasıl yuvasından çıkarılır ?

Bu boyanacak olan fanımız ki ben daha evvelden metalik maviye boyamıştım onu

Fanın arka kısmındaki etiketi kaldırdık ve karşımıza fan mili çıktı

Bu işlemde bize lazım olacak olan 2 adet düz uçlu ince tornavida ya da ince uçlu 2 materyal...

Burası fan mili ve fan miline bağlı olan beyaz halka klips

İnce tornavidalarımızla bu beyaz clipsi çıkaracağız.Tornavidanın birisi ile clipsi tutarken diğeri ilede aslında bir yerinden ayrık olan yeri saptıyoruz ve bu ayrık olan alan tornavidamızın ucunu sokarak dışarı doğru çekiyoruz.

Evet işlem başarılı clipsi kırmadan çıkardık.Burada dikkat edilecek olan clipsi hem sabit tutmak hemde ayrık olan yerinden çekmek.Çok fazla zorlayacak olursak bu klipsi kırarız ve fanı yuvasında tutmak için başka bir şey bulmamız gerekir.Bu nedenle mümkün olduğunca sakin ve dikkatli olmak gerekiyor....

Sonrası kolay fanın arka yüzünden öne doğru elimizle ittiriyoruz.

Ve işte fan göbeği yuvasından ayrıldı.Tornavida ile gösterdiğim clipsimiz ona gözümüz gibi bakmalıyız bu aşamada zira bir anlık dalgınlıkla sağa sola uçuverirse bulmak için modifikasyonlarınıza bayaca ara vermek zorunda kalabilirsiniz:D

Yardımım olabilsiyse ne mutlu bana arkadaşlar.

konuyu takip edipte halen sorun yaşayan arkadaşlarımız olursa her zaman yardıma paylaşıma açığım canlar...

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rachadell -- 26 Mart 2010; 15:39:21 >

• Çok teşekkürler bunu arıyodum, boyama konusundada biraz ipucu verebilirmisin yani boyamadan evvel neye dikkat etmeliyiz fanın temiz olması kuru/nemli olması gibi. Boyarken kaç kat gecmeli ne kadar beklemeliyiz. Sora üzerine baska bisey vernik gibi atıyomusunuz veya oncesinde astar gibi bisey.

Boyama ile ilgilide tuyo verebilirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.
  • çalışman çok güsel olmuş eline sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: datox

Çok teşekkürler bunu arıyodum, boyama konusundada biraz ipucu verebilirmisin yani boyamadan evvel neye dikkat etmeliyiz fanın temiz olması kuru/nemli olması gibi. Boyarken kaç kat gecmeli ne kadar beklemeliyiz. Sora üzerine baska bisey vernik gibi atıyomusunuz veya oncesinde astar gibi bisey.

Boyama ile ilgilide tuyo verebilirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.

Tabiki paylaşırım.

İlk önce fanı göbeğinden ayırdık.Ardından fan kanatlarını ince bir zımpara ile zımparalıyoruz.Zira zımparalamadan boya atılırsa en ufak bir temasta dahi boya dökülür.Kanatların üzerinde dün ama kaygan olmayan bir alan oluşturuyoruz.

Ardından nemli bir bez yada çok az neft sürülmüş bezle fan katalarının aralarını iyice siliyoruz ki boya esnasında en ufacık bir parça bile sinirlerinizi zıplatmaya yetecektir

zımpara,temizlik yaptık ardından 1 kat ince olmak şartıyla astar atıyoruz.1 saat kadar kuruması yeterli.Ardından daha kalın olan1. kat ve sonkat yeterli olacaktır.

Fan boyarken dikkat edilecek nokta kanat aralarının boyanmasıdır.Bu kısımlar ulaşılması güç olduğu için buraya boya atmak isterken istemedende olsa istenmeyen yerlerde boya birikmesi ile boyayı aktırabilirsiniz buna dikkat edelim.Kanat aralarını boyarken kanat eğimlerine göre sprey boyamızın püskürtme açısını ayarlamalıyız ki tam sonuç alalım.

saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rachadell -- 20 Şubat 2008; 13:41:46 >

• Cok tesekkurler en yakin bos zamanimda deniyecegim.
  • bu bilgiler için saol arkadaşım bende bunu soracaktım foruma ama sen sormama gerek bırakmadım teşekkürler
  • emeğine sağlık kardeş..
  • Eline Sağlık Ama Klips Olmadanda Fan Normal Çalışıyor Ben Klipssiz Kullanıyorum Fanın Mıknatısı Tutmaya Yetiyor
  • Eline sağlık yararlı bilgiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ylpc

Eline Sağlık Ama Klips Olmadanda Fan Normal Çalışıyor Ben Klipssiz Kullanıyorum Fanın Mıknatısı Tutmaya Yetiyor

ufak bir temasta fan sapıtıcaktır.ve arkdan bişey değdiği gibi fırt fan odada 2 tur sonra lcd ye tonk ve emın ellerde gibi bir durum olabilir aman diyim dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbad-boyx -- 28 Ekim 2008; 2:56:41 >

• teşekkürler..yararlı olucaktır birçok arkadaşa.
  • Teşekkürler güzel paylaşım
  • iyide her fanda bu klips standartmıdır ??
    yani her fanda klips varmıdır klips yerine başka parça kullanılan fanlarda varmıdır ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haggar78 -- 29 Ekim 2008; 10:44:10 >
  • Bnce yoktur fanlar aynı tasarım olarak üretiliyor.Bu arada çok yararı oldu konu için teşekkürler.
  • eğer öyleyse gerçekten yararlı olmuş teşekkrlr racha
  • teşşekürler güzel paylaşım
  • Daha önce nerdeydin abi yaa kırdım ben o yuvarlak pimi ama fan çıkmıyo çıkmaz dimi ilerdede?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SierhaLL

Daha önce nerdeydin abi yaa kırdım ben o yuvarlak pimi ama fan çıkmıyo çıkmaz dimi ilerdede?

belki ilerde yerinden fırlar
  • Bende yok dediğiniz gibi kaldırdım bantı ama altında böyle klipsin olduğu birşey yok
  • Anlatış tarzını sevdim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.