Şimdi Ara

Solaris Ücretsiz Kapınızda!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
4.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tıpkı Ubuntularda olduğu gibi sun şirketide solarisini ücretsiz dağıtıyo.

öncelikle bu linkten gerekli yere ulaşıyoruz:https://www2.sun.de/dct/forms/reg_us_2307_228_0.jsp
    Türkçe kararkter kullanmayacaksınız bunu unutmayın (üğçöİı)

*# of free licenses: kaçtane istiyosun?

First/Given Name:ismin
    ....
    ...
    Postal Code/ZIP: posta kodunuz pttnin sitesinden öğrenebilirsiniz.(örn: ben istanbuldayım buranın kodu 348** şeklinde)

Telephone: telefonun adresinizin bulunamadığı durumlarda gerekli olucağı düşünülmüş. ama cdniz Türkiye sınırlarına girdikten sonra PTT ye emanet onlarda telefonla falan uğraşmıyo. haliyle aranmıyacağını kabul ederek telefonunuzu verebilirsiniz.

State/Province (US & Canada only): parantez içinde de yazdığı gibi amerika kıtasında değilseniz burası boş kalıcak.

Shipping Notes: postacı notu.

I plan to use this software: işletim sistemini ne amaçla kullanıcaksınız?
    (other işaratlerseniz alt kısımdaki kutuya bişeyler yazmak zorundasınız bunu ingilizce yaparsanız daha iyi olur)

I would be interested in hearing more about: solarisin ilginizi çeken yanları.

Yes, I'd like to receive general communications from Sun on products, promotions, news, and events, including the monthly Sun Inner Circle newsletter. yanındaki kutucuğuda işaretledikten sonra SUBMİT i seçebilirsiniz.

Ardınan aşağıdaki yazı sizi karşılıyosa herşey yolunda demektir.
    quote:

Thanks for your interest!

Your Solaris Express Developer Edition 1/08 DVD should ship in 1-2 days.

Thanks again,
    Sun Microsystems, Inc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXx_xXx -- 9 Nisan 2008; 23:35:53 >

• istedik bakalım, ubuntu 2 haftada gelmişti acaba bu ne zaman gelecek?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxHound -- 19 Şubat 2008; 21:06:43 >
  • herkes ücretsiz işletim sistem dağıtıyor. hayırdır inşallah.
  • http://www.pclabs.gen.tr/2008/02/05/internet-kac-tane-site-var/
    haberindeki bu grafik

Aktif sitelerin kullandıkları web sunucuları

Challenger ın haklı olduğunun sanırım en büyük kanıtı :)
    MYSQL AB yi almaları LAMP ı bozmak istememeleri (bu sözü, bozmaya bizim çapımız yetmez olarak algılıyorum ),Solarisin OPEN halini yapmalarıda mali durumlarını bilmesemde Sun firmasının geleceğinin iyi olmadığı fikrini uyandırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sse -- 20 Şubat 2008; 12:21:23 >

• Sun:cpu, işletim sistemi, server, ağlara altyapı ve destek, güvenlik ve en önemlisi java üretiyo bu batma olayını sadece iss lara bağlamak nekadar doğru bilemiyorum.
  • Ben de geçen sene siteden istedim geldi elime ulaştı, ancak dizüstüme kuramadım !
    Bayaa bir uğraştım ama kuramadım, uğraşıyorum bakalım...
    Grafikleri ve birçok özelliğiyle farklı bir sistem sanırım ama deneyemedik daha.
    Sağlam ve sorunsuz olduğu söyleniyor.
  • Evet elinde java kaldı ve javaya iyi sahip çıkmalı.Challengerın dediği başlangıç yılı olan 2001 göz önüne alınarak, linkini verdiğim sayfadaki "Web sunucularının toplam pazar payı" grafiğine bakıldığında iss lerin ne kadar büyük gelir kapısı olduğunu sanırım açıklayacaktır.
    Büyük ihtimal dvd leri ücretsiz gönderme nedenlerinden biride java ortamına geliştiricileri iyice ısındırmak.Yanlışım yoksa o dvd lerde java geliştirme için gereken ne lazımsa onlarda var.
    Windowsu 1 numara yapan süper işletim sistemi olması değil.Bizzat mikrosoft tarafından çıkarılan geliştiricilerin işini kolaylaştıracak araçlarının ve kütüphanelerin bol olması.(VS.Studio serisi,MFC,.NET,....) Bütün yazılım geliştiricilerin istediği şey az kod,çok iş ve sürdürülebilir gelişim (tabiki bol para :) )
  • Bende verdim siparis. İnşallah en kısa sürede gelir. Ubuntu siparişi verdim 1 hafta oldu.
  • Yeni sürümde donanım desteği gelişmiş mi?

Yeni çıkmış kablolu ve kablosuz ağ kartlarını, ekran kartlarını, ses kartlarını tanıyabiliyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mr.sparkle

Yeni sürümde donanım desteği gelişmiş mi?

Yeni çıkmış kablolu ve kablosuz ağ kartlarını, ekran kartlarını, ses kartlarını tanıyabiliyor mu?

Sanmıyorum. Solaris masaüstü sistemler için uygun değil. Bu nedenle geniş bir donanım desteği olacağını sanmıyorum.
  • Ben de sipariş vermiştim yaklaşık 3-4 hafta sonra geldi.Şu an için tek beklentim ntfs dosya sistemini okuyabilmesiydi (100gb lık bir ntfs partionuna sahiptim tum belgelerim tum arşivim orada olduu ve yedek alacak imkanım olmadığından ve windowstan da kurtulduğumdan) ki guzelce kurdum.Kurmadan önce solaris için driverlarımıda usb belleğe attım. Açıldı cde ile açtım, ama ne yazıkki çok yavaştı bir menuye girmek için 3 sn bekliyordum.hemen döndum gnome a hızı idealdi ama bunda da etherneti dahil hiçbirşeyi tanımamıştı.Driverı kurmak için usbyi taktığımda ise device ı görüyordu ancak maunt etmeye çalıştığımda no media files diyen ve benii çileden çıkaran cumleyi okudum. eh eytere bea diyip backtrack live cdim ile bilgisayarı açtım bari elimde kalan tek işletim sistemisin seni hdd ye kuralım. kurma ekranını açtım kuruldu. reboot yaptım, boot oldu ancak kernel hatası verdi. şimdi ise fedorayı kuruyorum her ne kadar beğenmesem de ama ilk işim bir mandriva dvdsi edinmek olacak.

• teşekkürler.Ben hala sipariş vermiyorum, @xXx_xXx arkadaşımızın OpenSUSE Ücretsiz Kapınızda adlı konuyu açmasını bekliyorum.
  • Bende verdim siparişi bakalım ne kadar zamanda gelecek birde biz deneyelim bakalım Solarisi gelirse resimlerini koyarım

• bu solaris zordur benden söylemesi. ayrıca bilgisayarı en az vista kadar kasar. günlük kullanıma uygun olacağını sanmıyorum ama server lar için düşünülebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ßy Spécops.
    teşekkürler.Ben hala sipariş vermiyorum, @xXx_xXx arkadaşımızın OpenSUSE Ücretsiz Kapınızda adlı konuyu açmasını bekliyorum.

Suse ile ilgili bi sipariş olayı buldum ve istedim bakalım elime ulaşırsa onla ilgili bi konuda açarız.
  • bende sipariş verdim merakla bekliyorumm
  • quote:

Orjinalden alıntı: xXx_xXx

quote:

Orjinalden alıntı: ßy Spécops.
    teşekkürler.Ben hala sipariş vermiyorum, @xXx_xXx arkadaşımızın OpenSUSE Ücretsiz Kapınızda adlı konuyu açmasını bekliyorum.

Suse ile ilgili bi sipariş olayı buldum ve istedim bakalım elime ulaşırsa onla ilgili bi konuda açarız.

Arkadaşım adresi verde bizde isteyelim iş işten geçmeden yarın çok geç olabilir hemsana kimbilir ne zaman gelecek geliyorsa aynı zamanda bizimkilerde gelsin

• Pm yollarım. böyle bi durumun konu içinde kaynamasına izin veremem.
    Edit: Pm özelliğini kapatmışsın bu durumda novell in sitesini gezebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXx_xXx -- 27 Şubat 2008; 17:31:59 >
  • bu sipariş ne zaman gelir
  • Duruma göre değişiyo ama gelmesi bayağ vakit alıyo bana 1/1.5 ay gibi gelmişti. arkadaşıma istedim ona 2 ayda geldi.

bayağ zaman alıyo yani.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.