- x
Iphone Çin Malı Oldugunu Nasıl Anlarız?
66 Cevap63037 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

509 Mesaj
19 Şubat 2008; 9:01:31 

Yurtdisindan getiricem de birkac yerle gorusuyoruz,tek problem Çin malı olup olmadigini nasıl anlarım?Elime alma imkanım yok cunku malı?

667 Mesaj
19 Şubat 2008; 9:35:49 

hepsi çin malı aslında
çinde üretiliyor sonuçta.

walla aynısı yapma şanşları yok.bu artık senin becerin.
sonuçta sana bişi gösterip başka bişi de yollayabilirler.

"If it is just us, it seems like an awful waste of space..."

509 Mesaj
19 Şubat 2008; 9:44:12 

Tabi ki de made in USA olanlar var bildigim kadariyla...Resimden bunu anlamak mumkun değil mi?Ya da anlamak icin adamlara sorabilecegim bişey var mı?

2139 Mesaj
19 Şubat 2008; 11:16:24 

Made in USA olan falan yok.

Özellikle elektronik malzemelerin hiçbiri ABD'de üretilmez. Hepsini Çin'de yaptırırlar veya kendi fabrikaları vs. de oradadır, orada yaparlar. Haliyle hepsinde made in china yazar.

ABD'de aynı devreler yapılsa, Çin'dekinin kafadan 5 misli maliyetli olur

O yüzden made in USA gibi bir rüyaya kapılmayın

2139 Mesaj
19 Şubat 2008; 11:19:22 

Ha şu var, Çin malı olmasın derken Iphone taklidinden bahsediyorsanız, birebir aynısını zaten yapamazlar. Yani yaparlar da, yasal olarak mümkün değil. İlla ki tasarımda, görüntüde değişiklik yapmak zorundalar. Yoksa çok ağır cezalara mahkum olabiliyorlar. Çünkü bu tasarım ve isimler dünya çapında patentlenip isim hakları alınıp korunuyor.

Ama arkadaşın dediği gibi, sonuçta olay aldatmaksa, normal bir iphone gösterilip, çin malı taklidi gönderilebilir. Buna tabi ki dikkat etmek lazım.

1872 Mesaj
19 Şubat 2008; 11:26:09 

Bütün büyük firmalar gibi appleda ürünlerini çinde üretiyor. Made in USA telefon fulmayı hayal ediyosan daha çok beklersin.

Aptallarla tartisma, çünkü digerleri aranizdaki farki anlamayabilir!!!
HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

1494 Mesaj
19 Şubat 2008; 11:44:51 

Ayrıca zaten Made in degil
Assembled in China. ;)

509 Mesaj
19 Şubat 2008; 11:49:35 

Ya problem Made in China olması degil neden herkes kucumsedi bu kadar anlamadim,ben de hepiniz kadar anlıyorum teknolojiden ve zaten halihazirda ithalat yapan bir firmada muhendisim.

Sormak istedigim soru dış gorunusu veya bir yerlerinde taklit Çin yapımıyla fark oluyor,bunu nasıl farkederiz anlaımnda?Görünüş olarak da çok benziyor çünkü

421 Mesaj
19 Şubat 2008; 12:01:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Emirism

Ayrıca zaten Made in degil
Assembled in China. ;)

boş boş tarışmalar ve başlıklar....

Kızdırma Türkü gözü olur kırmızı,daha yakından bakarsan görürsün ay yıldızı...

Türk Topraklarında racon kesilmesi gerekiyorsa o raconu TÜRK ASKERİNDEN sonra ancak AZRAİL keser. İkisinin kestiği racon da aynıdır… Varsın nereden gelsin diyen varsa sonum, buyursun gelsin ki öğrensin nedir sonum! Zannedermisin ki yattığın yerde de rahat bırakırlar seni, göğsünü siper etmiş ŞEHİTLERİM. Bilesin ki yatacak yerin yoktur benim cihanımda Sulh olmadıkça!!!

1234 Mesaj
19 Şubat 2008; 12:39:35 

Bütün ürünlerin arkasında yazar bu Desıgned by Apple in california Assembled in China Yani butun hepsi çinde üretiliyo . Yani çin malı

509 Mesaj
19 Şubat 2008; 12:53:53 

Çin malı yani sahte olanların arkasında Apple ile ilgili herhangi bri şey yazmıyor mu?

1234 Mesaj
19 Şubat 2008; 12:57:43 

Valla ben sahte iphone diye bişey duymadım sahte iphone dan kastın çinlilerin yaptıgı iphone benzeri cihazlarsa onlar zaten ilk görüşte belli ediyo kendini .

198 Mesaj
19 Şubat 2008; 13:09:31 

Cihazı elıne almadan anlıyamazsın goruntusunu aynı yapıyolar.Eger Apple İphone kullandıysan gelıcek cıhazı elıne alıralmaz ne malı oldugunu anlarsın.

1378 Mesaj
19 Şubat 2008; 13:16:29 

Kesinlikle görünüşten anlaşılır ele almaya falan gerek yok

Katılım zamanı: 26 Kasım 2004

361 Mesaj
19 Şubat 2008; 13:20:33 

Amma uzamis konu ya...

Dis paketinden, ambalajindan, apple-logosundan herseyden anlasilir. TAklit olanlar iPhone'a benzemiyor bile :D

cK

ipad 2 16GB Wifi/3G - IOS 5.01 - Absinthe
iphone 2G 3.1.3. JB
Yamaha v463 + HKTS11
Samsung 51D550

2139 Mesaj
19 Şubat 2008; 13:31:26 

Ya şu "ben mühendisim" söylemine sinir oluyorum. Ben mühendisim deyince bu "ben aptal değilim" anlamına mı geliyor? Kusura bakmayın, ne mühendisler biliyorum... Ben de mühendisim ve sizi kastetmiyorum ama bazılarının yaptığı gibi her konuda "ben mühendisim, ben bilirim" modunda dolaşmıyorum :) Kimisi bunu acayip bir şekilde yapıyor.

Mühendissiniz ama o zaman mühendisliğe yakışmayacak sorular soruyorsunuz diyeyim o zaman kibarca

Alt alta 2 mesajım var, ikincide durumu açıklamaya çalıştım. Yan yana konulduklarında bariz fark ediyorlar zaten, sırf tasarımları yetiyor. Daha birebir aynı tasarımlı olan taklit bir iPhone yok. Varsa da ben görmedim. Çok benzeri var ama üzerinde ekstra tuşları falan var, iPhone'a göre daha kalın, daha dandik :) Direk belli ediyor kendini yani, o yüzden merak etmeyin. O değilse anlarsınız

509 Mesaj
19 Şubat 2008; 13:42:51 

@ormanci;

Ben muhendisimi belirtmeye calismadim ben orda "ithalat" i belirtmeye calistim,muhendis calistigim pozisyon olarak eklendi cumleye,siz anlamak istediginizi gibi anliyorsunuz sanirim.

Cevabiniz icin tesekkurler o baska

1389 Mesaj
19 Şubat 2008; 14:01:45 

çin malı iphone özellikleri

Hiphone, yiphone ,layphone gibi ismler yazar
Apple logosu terstir ( ya da içinden kurt çıkar)
Goccaman pili vardır ve pili siz takarsınız.
çift sim kartlıdır.
düğmeleri vardır
çekik gözlüdür

41 Mesaj
19 Şubat 2008; 14:10:28 

görünüş olarak ayırt edilemeyecek oranda benzerlik yok - daha dogrusu bır kerede olsa gercek iphone gormus bırının ayıredemeyecegı bır benzerlık sozkonusu degıl - dolayısyla rahat ol sen
quote:

Orjinalden alıntı: tahiry99

Ya problem Made in China olması degil neden herkes kucumsedi bu kadar anlamadim,ben de hepiniz kadar anlıyorum teknolojiden ve zaten halihazirda ithalat yapan bir firmada muhendisim.

Sormak istedigim soru dış gorunusu veya bir yerlerinde taklit Çin yapımıyla fark oluyor,bunu nasıl farkederiz anlaımnda?Görünüş olarak da çok benziyor çünkü

2139 Mesaj
19 Şubat 2008; 15:22:27 

quote:

Orjinalden alıntı: tahiry99

@ormanci;

Ben muhendisimi belirtmeye calismadim ben orda "ithalat" i belirtmeye calistim,muhendis calistigim pozisyon olarak eklendi cumleye,siz anlamak istediginizi gibi anliyorsunuz sanirim.

Cevabiniz icin tesekkurler o baska

Bunu sizi kastederek söylemedim, genel rahatsızlığımı yazdım :) evet bu bakımdan anlamak istediğim gibi anladım, üzgünüm :)

198 Mesaj
19 Şubat 2008; 17:22:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Ormanci

Ya şu "ben mühendisim" söylemine sinir oluyorum. Ben mühendisim deyince bu "ben aptal değilim" anlamına mı geliyor? Kusura bakmayın, ne mühendisler biliyorum...z

iyi değinmişsin kardeş
Bende astronotum

1271 Mesaj
19 Şubat 2008; 18:40:46 

eğer alacağınız yere güvenmiyorsanız yani bana çin malıda verebilir diyorsanız bu tip yerlerden alşveriş yapmayın taklit meselesine gelince cihazı ilk elinize aldığınızda (zaten teknolojiden anladığınızı belirtmişsiniz) hemen anlarsınız

63 Mesaj
14 Şubat 2009; 19:38:31 

çinliler durmadan çalışıyo hi phone yapmışlar aynı bizim bildiğimiz iphone gibi belki bilgisi olanlar vardır

İsT@NßuL

2555 Mesaj
14 Şubat 2009; 23:54:57 

19 şubatta hortlatsaydın

1905 ~ Sadece Galatasaray! ~ 2014

5024 Mesaj
16 Şubat 2009; 0:46:29 

ne bu şimdi şakamı yaa hiç bişeye yaramayan bi mesajı hortlatmışsın... en başından beri okuyorum bende olmaz böle yaa... yazdığın cevapta bişe olsa...

3127 Mesaj
16 Şubat 2009; 14:27:11 

quote:

Orjinalden alıntı: oGuxXx*

eğer alacağınız yere güvenmiyorsanız yani bana çin malıda verebilir diyorsanız bu tip yerlerden alşveriş yapmayın taklit meselesine gelince cihazı ilk elinize aldığınızda (zaten teknolojiden anladığınızı belirtmişsiniz) hemen anlarsınız

Getirteceğim,elime alıp bakma şansım yok diyor arkadaş.
Bir zahmet konuları tam olarak okursanız gereksiz mesaj yazmamış olursunuz.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

1269 Mesaj
16 Şubat 2009; 14:34:20 

designed by Apple in California
assembled in China

10 Mesaj
21 Şubat 2009; 5:51:01 

Arkadaşım öncelikle eğer dış görünüşünden ayırt edemiyorsan ayarlardan genel ordanda hakkımızda kısmına girerek anlarsın zaten çin malı replika iphone larda bu menüye ulaşamazsın

PSP-iPhone 3G-PS3

290 Mesaj
21 Şubat 2009; 20:07:57 

cihazı eline aldığında göz ucuyla baktığında dokunduğunda

eğerki hissedebiliyorsan, o o işte iphone dur

gerisi yalan...

bilmem anlatabildim mi?

3178 Mesaj
4 Haziran 2010; 17:54:49 

Çakma iPhone, iPhone değildir zaten. Üzerinde iPhone OS yoktur, AppStore yoktur, Cydia yoktur. Zannımca GPS ve pusulada yoktur. Bu forumda iPhone ile ilgili yazılara tamamen yabancı, apayarı bir üründür. Alınırmı? O senin tercihine kalmış! Ne kadar dayanır? Tamamen şansına kalmış. Kimi arkadaşlarım var 2 yıldır kullanıyor ama kimininki 6 ayda mefta oluyor. Forumlara bakıp, yorumları okuyup, Apple sitesinden görüpde iPhone'a heves etti isen alacağın ürün sadece şekil olarak iPhone'a benzeyecektir, içeriği tamamen farklıdır. Sonuç kocaman bir hayalkırıklığı olacaktır. Ona göre düşün sen karar ver.

735 Mesaj
4 Haziran 2010; 20:02:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Exotique

Tabi ki de made in USA olanlar var bildigim kadariyla...Resimden bunu anlamak mumkun değil mi?Ya da anlamak icin adamlara sorabilecegim bişey var mı?

Yok öle birşey. Made in Usa yazmaz hiçbir iPhone'da.

Dip Not: Konu horlatılmış yeni farkettim ya.
Hortlatan arkadaş sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustBeCooL -- 4 Haziran 2010; 20:04:33 >

628 Mesaj
4 Haziran 2010; 20:35:01 

quote:

Orijinalden alıntı: crime&punishment

peki arkadaşlar çakma iphone hemen bozulur mu? param yokda çakma alsam ne kadar gider?

çakma alcağına bence git başka(orjinal)marka bi telefon al çakma kullanılmaz

349 Mesaj
4 Haziran 2010; 21:39:50 

Arkadaşlar ben pazartesi 15 günlük çin'e gidiyorum.Çıkarsa alıcam.Bende sahte olmasından cok korkuyorurum.Puxi'ye gidicez.Bi de Pekin'e nereden alabilirim acaba YARDIM!!!!!!!

AMD Phenom II X6 1055T / ASUS M4A89GTD Pro USB3 / Kingston 4GB DDR3 1333 MHZ / HIS HD5850 / Samsung SH-S223C 33X / WD 3.5 inch 1TB / XIGMATEK Pure Black Edition 700+80W / Asus MS238H 23" Full HD LED / Windows 7 Home Premium Türkçe

7059 Mesaj
4 Haziran 2010; 22:06:56 

quote:

Orijinalden alıntı: crime&punishment

peki arkadaşlar çakma iphone hemen bozulur mu? param yokda çakma alsam ne kadar gider?

Çakma iphonu kullanamiyacağın için bozulmz duran alet durduk yere bozulmaz ekran kalitesi ve dokunmatiği o kadar berbatki kullanamicağına eminim mesaj yazmak zaten işgence

3 Mesaj
16 Haziran 2011; 0:38:38 

Selam arkadaşlar. Bana yurt dışından bitane geldi. Çin malı olup olmadığını da bilmiyorum. Görünüşü birebir İphone 3 gs 32 gb Ayarlardan Bu MAC HAKKINDA kısmı var oraya girdim bunlar yazıyor:

Şebeke operatörü: Vodafone
Mevcut kapatise: 26.2 gb
Gerçek Kapatise: 29.45 gb
Yazılım sürümü: I845NG_FN_W_V1_2_3
Derleme zamanı: 2010/10/19 12:01
BT adı: iPhone

ŞİMDİ BU MAL ÇİN MALI MIDIR? 200 TLYE ALDIM. 5 AYDIR TIK YOK TÜM APARATLARI VAR SORUNSUZ ÇALIŞIYOR? BU ARADA TEK HATLI. Yardımcı olursanız sevinirim.

www.Beklentiler.com

5151 Mesaj
16 Haziran 2011; 1:13:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Beklentiler

Selam arkadaşlar. Bana yurt dışından bitane geldi. Çin malı olup olmadığını da bilmiyorum. Görünüşü birebir İphone 3 gs 32 gb Ayarlardan Bu MAC HAKKINDA kısmı var oraya girdim bunlar yazıyor:

ŞİMDİ BU MAL ÇİN MALI MIDIR? 200 TLYE ALDIM. 5 AYDIR TIK YOK TÜM APARATLARI VAR SORUNSUZ ÇALIŞIYOR? BU ARADA TEK HATLI. Yardımcı olursanız sevinirim.

DALGA GEÇİYORSUN SANIRIM 200 TL YE ALDIN HE

YENİ NESİL EFTPOS YAZARKASA EN İYİ FİYATLARLA www.hesaplipazar.net 'de

544 Mesaj
16 Haziran 2011; 1:14:49 

arkadaş 1 yıllık konuyu uplamiş :) bende bi soru sorıyım.
Iphone un alındığı ülkeye göre herhangi bi değişikliği varmıdır.mesela singapurdan gelenle ingiltereden gelen ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3042 Mesaj
16 Haziran 2011; 1:15:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Beklentiler

ÇAKMA...

Zaman bir girdap gibidir,onu anladığını hissettiğinde iş işten geçmiştir,yasamda buna benzer,zaten yasamın yansımasıda ZAMAN değilmidir!!!

121 Mesaj
16 Haziran 2011; 9:58:10 

Bu konunun bi çekiciliği var galiba, dönüp dolaşıp hortlatıyorlar.

368 Mesaj
16 Haziran 2011; 13:01:28 

made in china
orjinali de
çakması da...

-neden ölmüyorsun?
-çünkü bu maskenin ardında sadece etten ve kemikten birşey yok, bu maskenin ardında bir fikir var ve fikirlere kurşun işlemez...
v for vendetta

3 Mesaj
17 Haziran 2011; 18:25:36 

quote:

Orijinalden alıntı: fearfactory

ÇAKMA...

Çakma demek çin malı anlamına mı geliyor yani. Ayrıca gerçekten 200 tl ye aldım. 32 gb hafızası da var iphone 3 g ile birebir tek hatlı zaten.

www.Beklentiler.com

544 Mesaj
17 Haziran 2011; 19:30:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ardacan100

Iphone un alındığı ülkeye göre herhangi bi değişikliği varmıdır.mesela singapurdan gelenle ingiltereden gelen ?

quote:

16 Mesaj
28 Haziran 2012; 21:32:44 

quote:

1 Mesaj
8 Temmuz 2012; 20:30:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Özellikle elektronik malzemelerin hiçbiri ABD'de üretilmez. Hepsini Çin'de yaptırırlar veya kendi fabrikaları vs. de oradadır, orada yaparlar. Haliyle hepsinde made in china yazar.

var ben aldım çin malı die çok övdüler desıgner by california U.S.A yazıyor fotoğrafını çekebilirim istersen

13 Mesaj
5 Aralık 2012; 22:18:44 

elimde jelatini açılmamış bütün aparatlarıyla kutusunda ıphone 4 s var fransadan bacanak hediye yollamıstı..resımlerını yakında eklerım satıyorum. 600tl.. ha gercekmı degılmı işte orasını bende bılmıyorum.. arayıp bacanak ban yolladıgın telefon çakmamı dıyemem desemde cakmadır dermi bilemem..ilgilenen varsa iletişime geçsin..seri nosu 354224014028151 siyah modeli

1042 Mesaj
6 Aralık 2012; 0:13:32 

quote:

Orijinalden alıntı: OTO KUAFÖR

elimde jelatini açılmamış bütün aparatlarıyla kutusunda ıphone 4 s var fransadan bacanak hediye yollamıstı..resımlerını yakında eklerım satıyorum. 600tl.. ha gercekmı degılmı işte orasını bende bılmıyorum.. arayıp bacanak ban yolladıgın telefon çakmamı dıyemem desemde cakmadır dermi bilemem..ilgilenen varsa iletişime geçsin..seri nosu 354224014028151 siyah modeli

%15000 çakma desem üzülürmüsün :D

5196 Mesaj
6 Aralık 2012; 0:15:15 

19 Şubat 2008; 9:01:31

1042 Mesaj
6 Aralık 2012; 0:15:21 

quote:

Orijinalden alıntı: UmuTsuZ_WaKa

var ben aldım çin malı die çok övdüler desıgner by california U.S.A yazıyor fotoğrafını çekebilirim istersen

yazdığını tekrar oku adamın dediğini doğruladığını ve saçmaladığını anlarsın

orada diyorki califormiyada dizayn edilmiş ama çinde yapılmış

yani abd üretimi değil

abd de yapılmamış

hani alman arabasının çek cumhurşyetinde üretilmesi gibi

anlaması çok zor değil :D

1 Mesaj
28 Ocak 2013; 22:52:38 

kardeş öncelikle çoğunda olan değişiklik çin malında ekranı biraz daha küçük oluyor bide çin malının ios işletim sistemi olması çok zor

1 Mesaj
15 Şubat 2013; 11:05:39 

slm arkadaslar bende Iphone 4s 32 GB var ama kapasitesinle sorun yasiyorum bs indirmek istedigimde yer yok diyo bana yardimci olabilirmisiniz :(

644 Mesaj
16 Mart 2013; 21:16:12 

İos yüklü iphone 5 gördüm cakmaydi acilisi ayni apple logosu ile aciliyodu :) neyse telefon acildi sol üst kösede SD kart hazirlaniyor falan dedi :) dedim bu 1 2'cisi Ayarlardan ses bölümüne bakiyosun zil sesi yazan yerde " Aram zil sesi" gibi sacma kelimeler vardi cok belliydi ama kamerasi cok iyiydi :)

13 Mesaj
17 Mart 2013; 1:32:16 

konuyu açan arkadaş kaçıncı iphoneyi eskitti acaba

2007 Skoda Octavia 1.6 mpi elegance

10 Mesaj
17 Mart 2013; 1:36:59 

Çin mallarında Aren iOS yüklü olamayacağı için abdroid yüklüyorlar genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1710 Mesaj
17 Mart 2013; 13:10:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ExpandablesS

konuyu açan arkadaş kaçıncı iphoneyi eskitti acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoomBringér -- 17 Mart 2013; 13:10:57 >

This world will soon be annihilated

129 Mesaj
17 Mart 2013; 13:54:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

made in california iphonelar var

100 Mesaj
17 Mart 2013; 15:37:28 

En iyi anlama yolu cihazı iTunes'e bağlamaktır imkanınız varsa laptop'u kargo firmasına götürün ve cihazı itunes'e bağlayın olmazsa tutanak tutturur geri verirsiniz