Şimdi Ara

## GIGABYTE'dan HD 3650 Tabanlı ve Katı Kapasitörlü Yeni Ekran Kartı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GIGABYTE'dan HD 3650 Tabanlı ve Katı Kapasitörlü Yeni Ekran Kartı ##

GIGABYTE'ın HD 3450 modelinden sonra HD 3650 tabanlı yeni ekran kartı da ortaya çıktı. AMD-ATi'nin orta segment için hazırladığı ve fiyatı ile dikkat çekmeyi başaran HD 3650 modeli 55nm üretim teknolojisiyle üretilen RV635 gpu'sunu kullanıyor. 128-bit bellek veri yoluna sahip olan grafik çözümü DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteğiyle de ilgi uyandırırken 120 adet paralel işlem birimi ile segmentinde iddialı performans sunmayı hedefliyor. GIGABYTE'uın RV635 yani HD 3650 modeli üzerine kurguladığı ekran kartı tek slot tasarıma ve özelleştirilmiş soğutmaya sahip. Firmanın Ultra Durable 2 programı çerçevesinde hazırlanan ekran kartı katı kapasitörler ile donatılmış durumda. 512MB GDDR2 bellek ile gelen GV-RX365512H kod adlı yeni ekran kartı UVD teknolojisi ile HD videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma da sağlayabilirken kart üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı yer alıyor. Tabi kart ile birlikte ATi'nin Crossfire X ve PowerPlay teknolojilerinin de desteklendiğini ifade edelim. Saat hızları belirtilmeyen kartın çıkış tarihi ve fiyatı da henüz netleşmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Şubat 2008; 9:02:43 >

• Haber için teşekkürler ama üreticiler hep 3650 ye mii yoğunlaştılar 3690dan bi haber yok!!!
  • Kartın performansını bilmem ama üzerinde ekstra güç girişi bulunmaması dikkatimi çekti.

Anakarttan aldığı enerji yeterli olacak herhalde....

Haber için teşekkürler...
  • bu suğutucu palitin sonic modellerinde kullandığı soğutucu ile aynı sadece sarıya boyanmış hali bence

birde gerçekten HD3690'ı bekliyorum
  • performans olarak 2600pro gibi bişey olur heralde 55nm ile iyi soutuuc ile clock potansiyeli artar ddr4 lede costurulabilir.
    fiyatına göre cok iyi kartlar baya satar.

3690 ı bende bekliyorum insallah 1.0 0.8ns ddr3 yada ddr4 lu modelleri cıkarda clockla 128bit dezavantajını kaldırabiliris
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

performans olarak 2600pro gibi bişey olur heralde 55nm ile iyi soutuuc ile clock potansiyeli artar ddr4 lede costurulabilir.
    fiyatına göre cok iyi kartlar baya satar.

3690 ı bende bekliyorum insallah 1.0 0.8ns ddr3 yada ddr4 lu modelleri cıkarda clockla 128bit dezavantajını kaldırabiliris

+1

3690 cok merek ediyorum bendee
  • güç girişi olmadığı için az elektirik harcar bu kart.
  • evet 3690 çıkacak dediler başka bişey demediler

+1

haber için teşekkürler
  • Bu karttan bir cacık olmaz. Bu karta GDDR2 ram mi konulur

Evet HD 3690'dan hala ses çıkmadı. Acaba bu kart üretime geçti mi? HD 36xx serisinin ülkemize gelmesi çok uzun sürdü. Eğer Hd 3690 çin'de satışa çıktıysa yakında ülkemize de gelecektir
  • 512 Mb olduğı için gene blinçsiz kullanıcılara satma taktiği :) Kartın Normali ddr3 bellek sapphire in 256 mb lik modeli ddr3 bellek ve 99$ performansı 8600GT ile aynı diye biliyorum bi kaç test görmüştüm ddr3 lü 2600xt gibi bişi Ama fiyatı falan güzel yeni nesil 9550yi andırıyo bana
  • Ellerindeki malı bitirip 3690 nı sürecekler herhalde
  • Fiyatıda uygun olursa gayet güzel satar
  • pazarlama taktiği önce bunu satacaklar sonra diğer modeli çkartıp satacaklar.
  • Ati nin Alt Segmenti Nvidianın Üstsegmenti iyidir simdilik durum bole alt segment bi kart alınacaksa güzel bir alternatif olur.
  • arkadaşlar kartın saphire modeli hepsiburada.com da satışa çıktı yalnız transitör ve stream işlemci bazında 2600 xt lere göre düşük değerler var yani kartın performansını görmeden peşin sonuca varmamalıyız.
  • 40 adet akış işlemcisi olduğu yazılmış fakat doğru değil bu kartta 2600 lerde olduğu gibi 120 adet var..alt modeller yani 64 bitlik 3450 lerde 40 adet işlemci var..tıpkı önceki 2400 gibi..Hala bu kartların teslerinin ortada olmaması ÇOOK garip..
    quote:

Orjinalden alıntı: tulamistad

arkadaşlar kartın saphire modeli hepsiburada.com da satışa çıktı yalnız transitör ve stream işlemci bazında 2600 xt lere göre düşük değerler var yani kartın performansını görmeden peşin sonuca varmamalıyız.
  • Eğer doku iişeleme sayısı yada ROP vs.. falan arttırmadıysa ATI işi ÇÇOOKK zor..Çünkü O halde akış işlemcileri aynı olduğu için 2600 le aynı performansı verecektir..NVIDIA evire çevire HAMM yapar bu kartları..Bunlar 8600 den bile yavaştı..9500GT,HD3650 nin karşısında olacak..Ve 9500GT 8600GTS kadar hatta birazcıkdaha hızlı olacak....

Geriye ATI'nin UVD sindeki VC-1 desteği avantajı kalıyor...Fakat Bu konudada NVIDIA'nın 9500GT de yeni bir Video oynatım motoru kullanacağı ve VC-1 destekli olacağı söylentileri vardı...

Ya ATI' 55nm ninde etkisi ile özellikle giriş seviyesinde çok ciddi bir şekilde fiyat avantajı sunacak yada NVIDIA bu segmettede ATI'yi tamamen mağlup edip Bu alanda iyice rakipsiz olacak gibi gözüküyor..
  • piyasa önümüzdeki günlerde karışacaga benzer
  • 3690 coğu kartın rağbet düşmesine neden olucak bi kart 130$ cok iyi , nvidia da bakalım 130$ a ne vercek biz tüketiciye
  • quote:

Orjinalden alıntı: gcagatay

Haber için teşekkürler ama üreticiler hep 3650 ye mii yoğunlaştılar 3690dan bi haber yok!!!

evet
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.