Şimdi Ara

## Akasa'dan 3 Çekirdekli Phenomlar için Düşük Profilli ve Maliyet Odaklı Soğutucu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Akasa'dan 3 Çekirdekli Phenomlar için Düşük Profilli ve Maliyet Odaklı Soğutucu ##

Yüksek performanslı soğutma ve kaliteli kasa çözümleri ile tanıdığımız Akasa'dan yeni bir soğutucu daha geliyor. Firmanın kod adı AK-865 olan düşük profilli yeni işlemci soğutucusu AMD'nin soket AM2 ve AM2+ formundaki işlemcileri ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Athlon64, Athlon64 X2 ve üç çekirdekli Phenom işlemcileri desteklediği belirtilen yeni soğutucu Alüminyum tabanlı ısı emiciye ve 80mm'lik fana sahip. 22.64 dB(A) gürültü oranına sahip olduğu belirtilen Akasa'nın yeni soğutucusu AK-865 düşük profilli tasarımının yanı sıra maliyet odaklı olması ve üç çekirdekli Phenom işlemcilere destek vermesi ile dikkat çekiyor. Yurt dışında yaklaşık 7 Avro'luk etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulacak olan soğutucunun kısa süre içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor.

• tesekkurler haber icin.
    ama stok fandan farksiz.
    deymez bence...
  • Normal fandan ne farkı var? Zaten 3 çekirdekli işlemciler daha yok alır almaz soğutucusu mu bozulacak? Üstelik 7 avro türkiyede 20 dolar + kdv olur. Bence gereksiz ama alan için şimdiden hayırlı olsun
  • gereksiz bir ürün
  • bana cok sacma geldi bi kere alacagin birsey sonucta al bitane babayigit..
  • Niye saçma ve alakasız olsunki cnm, herkes babayiğit soğutma çözümlerine yönelemiyor, adamın çift kabak çekirdeğinden oluşan işlemcisi vardır, elektronik şans işi fan bozulabilir, gidipde 50-100 dolar verip 60 dolarlık cpuya soğutucu çözümümü arayacak?
  • Fan sesine deli oluyorum, fan sesi beni mahvediyor, bundan sonraki işlemcime fansız soğutucu takmayı planlıyorum, zerotherm btf95 olabilir mesela, power ından ekran kartına, işlemcisine içinde hiç fan olmayan çözümleri 4 gözle bekliyorum, fanlara ölüm....
  • Stock fandan farkı olacağını zannetmiyorum,en azından fark olsa bile ciddi bir fark yapması zaten beklenemez.
    Buna verilecek para boşa verilmiş olur kanaatindeyim.
  • Ben bu stok fan gibi ürünleri neden yaparlar anlamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: uA_sonsuz

bana cok sacma geldi bi kere alacagin birsey sonucta al bitane babayigit..

+1

bencede biraz daha para ekleyip güzel soğutucu alırsın hem daha az ses olur[ki büyük ihtimal :D] hem daha fazla verimli
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKanarya

Fan sesine deli oluyorum, fan sesi beni mahvediyor, bundan sonraki işlemcime fansız soğutucu takmayı planlıyorum, zerotherm btf95 olabilir mesela, power ından ekran kartına, işlemcisine içinde hiç fan olmayan çözümleri 4 gözle bekliyorum, fanlara ölüm....

al bi su soğutma kurtul fanlardan :D
  • Stok soğutucuya benzese de daha iyi soğutuyor olabilir, denemeden konuşmak yanlış olur. Bende de stok soğutucuya benzer Akasa var, hem eskisine göre daha düşük dönüş hızında çalışıyor, hem de 10 derece civarı farketti sıcaklık. Halbuki ikisi de birbirine çok benziyor, ne farkı olacak ki dersin.
  • ne çok çoğaldı bu stok fan benzeri fan üretenler, iyi para var demekki bu işte , stok fanlar çokmu arıza çıkarıyorki bunlara rağbet olsun, yoksa daha iyi performans için bunlara geçmek, ne bileyim aklıma birşey geliyorda söylemeyeyim şimdi ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Ben bu stok fan gibi ürünleri neden yaparlar anlamadım

elbet anlayanlar çıkacaktır...
  • 4 çekirdeği sanki bi işe yaradı da 3 çekirdek cıkıcak bide basımıza
  • Arkadaslar bu bir cozumdur.. Bizim is yerinde fan bozulunca gidip Thermaltake alacak halimiz yok.. Adam ofiste oturuyor.. bunu tozu var topragi var.. ayakkabi ile girilen bir yer... ben adama gidip Zalman, Cooler Master falan secmeyecem.. dayanikli uzun omurlu ve ucuz bir fan alacam.. Bu da benim secimim olacak.. 2 sene kadar once overclock bile yapmayan bir arkadas overclock fani aldim.. 45 dolar verdim.. Koca Ankara'da bitane AMD fani satan yer yoktu.. Normal fan istiyorum ben yahu... nereye baktim ne ettiysem stok fan gibi akli basi yerinde bir fan da bulamadim.. Akasa cok guzel bir noktadan girmis olaya.. Adam "bende normal bilgisayar fani var" diyor.. ne yani arabamin motoru patlasa jet motoru mu takmak zorundayim, ne yani 85 model bir tosbaaya da mi jet motoru takiliyor?

guzel konu, guzel cozum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 19 Şubat 2008; 1:05:12 >
  • 7cm ik stok fan yerine kolaylıkla bulunabilen 8cmlik fan koyulması iyi olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Favo

ne çok çoğaldı bu stok fan benzeri fan üretenler, iyi para var demekki bu işte , stok fanlar çokmu arıza çıkarıyorki bunlara rağbet olsun, yoksa daha iyi performans için bunlara geçmek, ne bileyim aklıma birşey geliyorda söylemeyeyim şimdi ...

Genelde sistem üreticileri (Casper,Aidata vs.) işlemcileri tray (fansız) alıp monte ederken olabildiğince düşük maliyetli fanlar kullanırlar. Bu tip sistemler alan kullanıcıların sayısı arttıkça işlemci fanı bozulduğu için değiştirmek isteyen kullanıcı sayısı da artacaktır. Hoş servisler muhtemelen "tozlu yerde kullanmışsınız fanı bozulmuş 30YTL servis ücreti ödeyin" gibisinden çıkışlarla yine aynı dandik fandan bir tane daha takıp mutlu mesut işine bakacaktır ama kendisi problemi çözebilecek kullanıcılar için bu tip ürünler ideal. sonuçta bu ürünlerin de bir pazarı var yani.

• quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Arkadaslar bu bir cozumdur.. Bizim is yerinde fan bozulunca gidip Thermaltake alacak halimiz yok.. Adam ofiste oturuyor.. bunu tozu var topragi var.. ayakkabi ile girilen bir yer... ben adama gidip Zalman, Cooler Master falan secmeyecem.. dayanikli uzun omurlu ve ucuz bir fan alacam.. Bu da benim secimim olacak.. 2 sene kadar once overclock bile yapmayan bir arkadas overclock fani aldim.. 45 dolar verdim.. Koca Ankara'da bitane AMD fani satan yer yoktu.. Normal fan istiyorum ben yahu... nereye baktim ne ettiysem stok fan gibi akli basi yerinde bir fan da bulamadim.. Akasa cok guzel bir noktadan girmis olaya.. Adam "bende normal bilgisayar fani var" diyor.. ne yani arabamin motoru patlasa jet motoru mu takmak zorundayim, ne yani 85 model bir tosbaaya da mi jet motoru takiliyor?

guzel konu, guzel cozum..

Ankarada stock fan bulamadıysanız bence bu sizin probleminiz,siz kullanmayı bildikten sonra stock fan 5 sene götürür bi sistemi...

Bu fanlardan piyasada zaten bolca mevcut,bi de çok önemli birşeymiş gibi yenilerini çıkarmalarına gerek yok.
    Kaldı ki,fiyatları da az değil hani...

• Su soğutmaya bir ara kafa yordum, sakat göründüydü bana, ZeroTherm BTF95 fansız 31 katlı bakır soğutma bloğundan ibaret, ömrü diye bir şey yok, kasa patlasa içinden alıp yeni alacağım kasaya takabileceğim kadar sonsuz ömürlü bir ürün, üstelik 55-60 $ civarlarında satılıyor.

Fiyatı daha da düşse yada çok yayılsa yada çok daha başka bir şekilde bakırın fiyatı dünya genelinde ciddi bir düşüşe girse, 3 senede bir eski bilgisayarlarını işe yaramadıkları için yok pahasına elden çıkarıp, yeni bilgisayar toplayan firmalar için dahi düşünülebilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.