Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mısırekmeği

Geçmedi kardeşim çok doluyum kıllarıma karşı.. ayrıca yazıda eklemeyi unutmuşum sakinleştiricinin kafası başka bi güzel =)))

Vallamı :D.
    Bu sakinleştiriyi nasıl veriyorlar ben daha hayatımda serum bile yemedim 24 yaşına kadar :D.
    Nasıl etcem ne etcem ben :D
  • 1.5 ay önce İzmir özel Şifa hastahanesinde dörtyüz liraya oldum. Doktor Cemal Bey memnun kaldım tavsiye ederim . Ameliyatım kapalı oldu açık bırakılmadı ameliyat süresini kısaca anlatayım; ameliyat olcağınız gün o bölgenizi temizleyip öyle gidin yoksa doktor eline geçirdiği permatikle traş etmeye başlıyor:) ilk başta ameliyata hazırlık o bölgeyi temizleme sonra doktorlar gelmeye başlıyor soru soruyolar geçirdiğin bir ameliyat alerjin kilon vs 2 saat bekledikten sonra asistan geldi soyun dedi soyunduk ne varsa indirdik ameliyat elbisesini giydik yattık sedyeye ameliyata yolculuk başladı bir saat da ameliyat masasında bekledik 2 3 defa heycandan tuvalete gitmişimdir :) doktor ameliyattan çıktı sıra geldi bana doktorun asistanı geldi yanıma narkozmu verelim dedi yoksa uyuşturalım mı dedi narkoz istedim iyi uykular dedi gitti benim gözler sanırım yarım saat sürdü ameliyat. sekiz dokuz tane dikiş vardı bu zamana kadar birşey yoktu herşey bu saatten sonra başladı ben hayatımda böyle ağrı hissetmedim arkadaş üç gündür ağrıdan uyuyamadım bir hafta zor geçiyor sonra ağrı kesicilerle hafifliyor iki hafta sonra dikişleri ve sırtımdaki direni aldılar diren o bölgedeki katı sıvı yağları ve kirli kanı temizlemesi için ilk başta istemedim doktor temizlemezsek tekrarlar dedi bir hafta sonrada onu çıkardı. gerçekten zor arkadaşlar allah sabır versin olacak olanlara
  • Ben biraz önce gittim günümü aldım haftaya perşembe olcam doktor iyi birine benziyor küçük bişey seninki dedi genel anestezi yada lokal hangisini istersen onla yapcaz dedi tavsiyesi genelmiş lokalden sonra ağrı olur diyor 1 sate bitermiş ameliyat 1 gece kalcam sonrasında çıkcam eve gitcem kaldıktan sonraki gün oturabilceğimi söyledi dikişi içten atıcam dedi o nasıl olcaksa 15 gün sonrada dikişi alacakmış pek sorun olmaz korkma diyor ama ben yusuf yusufum napcam bilmiyorum saat 9 da gel perşembe dedi 11 -12 gibi ameliyata alcakmış.
    Bende özel hastane de olcam fiyat herşeyi dahil 350 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BöcekBaşı -- 8 Nisan 2011; 16:46:38 >
  • Ser46,belirtiler nedir hani bslngc dmste doktor merak ettim.
  • Bir çok yöntem olduğunu duydukça ameliyattan vazgeçiyorum. Büyürse büyüsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Ser46,belirtiler nedir hani bslngc dmste doktor merak ettim.

Bende kuyruk sokumunda kanama oluyordu o yüzden gitmiştim.
    DOktor baktı başlangıç evresi küçük daha dedi ama almak lazım dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopelephant

Bir çok yöntem olduğunu duydukça ameliyattan vazgeçiyorum. Büyürse büyüsün

Bende öyle diyordum bi doktoru aradım ist daymış sadece muayene 360 tl dedi ben mersindeyim bi ist gitsem sırf zaten 250 tl masrafım olacak + ameliyat parasıda bir ton isteyecektir ki zaten küçük deyince doktor tamam dedim olacam artık dönüşüm yok :))
  • ya arkadaşlar soruma cevap vericek yokmu ben ocak acı başında açık ameliyat oldum yaralarım kapandı ufacık bir kıymık batması gibi birşey kaldı ama bu ameliyattan 2 3 hafta sonra oluşan iltihap gibi beyaz pis kokulu şey o zaman sordugumda iyileştiginden oldugunu söylemişti doktor ama hala az da olsa devam ediyor bu açık ameliyat olanlar tamamen iyileşme sürecini söylerler ise sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutzilif

ya arkadaşlar soruma cevap vericek yokmu ben ocak acı başında açık ameliyat oldum yaralarım kapandı ufacık bir kıymık batması gibi birşey kaldı ama bu ameliyattan 2 3 hafta sonra oluşan iltihap gibi beyaz pis kokulu şey o zaman sordugumda iyileştiginden oldugunu söylemişti doktor ama hala az da olsa devam ediyor bu açık ameliyat olanlar tamamen iyileşme sürecini söylerler ise sevinirim

Ben daha ameliyat olmadığım için bilemiyorum.
  • Var mı ameliyat olan arkadaşlardan ameliyat öncesi tavsiyesi olan?
  • arkadaşlar şimdi bugün ben doktora gittim 3 gün önce başladı 3 gün önce hafif ağrılarım vardı kuyruk sokumunda bişey olmaz diyip doktora gitmedim 1.gün 2.gün doktora gittim kıl dönmesi dedi antibiyotik verdi geçer dedi yolladı antibiyotikler etki etmedi 3.günün gecesi kanamaya başladı sabahı doktora gittim ve kıl dönmesi dedi oda hemen odayı hazırlattı ve local aneztesi heralde bölgeyi uyuşturdular ve içinden bi kaç kıl almış bir sürü kan aktı iltaabı aldılar şırınga gibi bişeyle daha sonra bölgeyi kapattılar ve 2 günde 1 pansumana geleceksin dediler şimdi sorum büyük bir ameliyata gerek kalırmı ? yoksa bu yönetmlede kurtulma şansım varmı arkadaşlar yardımcı olurmusunuz şimdiden çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: JkHan

arkadaşlar şimdi bugün ben doktora gittim 3 gün önce başladı 3 gün önce hafif ağrılarım vardı kuyruk sokumunda bişey olmaz diyip doktora gitmedim 1.gün 2.gün doktora gittim kıl dönmesi dedi antibiyotik verdi geçer dedi yolladı antibiyotikler etki etmedi 3.günün gecesi kanamaya başladı sabahı doktora gittim ve kıl dönmesi dedi oda hemen odayı hazırlattı ve local aneztesi heralde bölgeyi uyuşturdular ve içinden bi kaç kıl almış bir sürü kan aktı iltaabı aldılar şırınga gibi bişeyle daha sonra bölgeyi kapattılar ve 2 günde 1 pansumana geleceksin dediler şimdi sorum büyük bir ameliyata gerek kalırmı ? yoksa bu yönetmlede kurtulma şansım varmı arkadaşlar yardımcı olurmusunuz şimdiden çok teşekkürler

Fenol dedikleri yöntemi uygulamış olabilirler.
  • kardeşim öyle yapıp yapmadıklarını nerden bilicem cünkü fenol hakkındabişey söylemediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: JkHan

kardeşim öyle yapıp yapmadıklarını nerden bilicem cünkü fenol hakkındabişey söylemediler

Bilmiyorum vallahi kardeş.
  • Selamlar,
    ben de bir haftadır aynı dertten muzdaribim,
    haftanın sonunda ağrı dayanılmaz bir hal alınca doktora gittim,
    kıl dönmesi abseli dedi doktor,
    iltiihapları boşalttı ve günlük pansumana başladık,
    ameliyat hakkında birşey söylemedi,
    Ankarada bildik iyi doktor veya hastahane öneren olursa sevinirim,
    bir de fenol yöntemi varmış, ankarada bu yöntemi uygulayan doktor hastane bilen varsa
    paylaşsın lütfen.
    Sağlık dolu günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumru

Selamlar,
    ben de bir haftadır aynı dertten muzdaribim,
    haftanın sonunda ağrı dayanılmaz bir hal alınca doktora gittim,
    kıl dönmesi abseli dedi doktor,
    iltiihapları boşalttı ve günlük pansumana başladık,
    ameliyat hakkında birşey söylemedi,
    Ankarada bildik iyi doktor veya hastahane öneren olursa sevinirim,
    bir de fenol yöntemi varmış, ankarada bu yöntemi uygulayan doktor hastane bilen varsa
    paylaşsın lütfen.
    Sağlık dolu günler...

Geçmişolsun öncelikle..Ankaradan doktor ismi veremeyecem çünkü tedavi olduğum doktor istanbulda.. Acil şifalar
  • Yarın mersin özel yenişehir hastanesinde kıl dönmesinden ameliyat olacağım inş iyi geçer herşeyden tırsıyorum bakalım hadi hayırlısı.
  • Allah acil şifalar versin kardeşim tez zamanda iyileşirsin inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Allah acil şifalar versin kardeşim tez zamanda iyileşirsin inşallah.

Valla inş ayaklarım nasıl gidecek bilmiyorum arkadaşım :S kendime diyorum :S
  • Arkadaşlar ne illet bişeymiş bu kıl donmesi.Önceden de mesaj atmıştım bu konuya o zaman da ağrı vardı kuyruk sokumunda ve de aşırı bir koku.Şimdi de tekrar başgösterdi.Süper bir ağrı ve aşırı koku.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.