Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hastaneye gidiyorum bakalım ne çıkacak falımızda...

Edit: Bu da gol değil. 2'dir kıl dönmesi şikayetiyle gidiyorum , 2'sinde de kıllar iltihap yapmış akıntı ondan, sende kıl dönmesi yok diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 20 Mart 2014; 18:17:45 >
  • Beyler bugün EKG ve akciğer röntgeni cekindim. Pazartesi kan tahlili ve idrar tahlili. Çarşamba da doktor a goruncem yine ve ameliyat belli olacak. Tirsiyorum iğnelerden :( hayirlisi. En çok uzuldugum nokta baskette a takimdayim. Turnuvalar başlayacak . doktor 1.5 ay oynayamazsin dedi. Yazin da olmak istemiyom

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler sayfalardır yazdıklarınızı okuyorum,herkese geçmiş olsun. Bayanlarda ki oran 10'da 1 iken benımde basıma geldi. Sürekli çıkan apseleri temizlettim ama dr ameliyat olmalısın kıl dönmesi dedi. Korkmuyorum desem yalan olur. İstanbul'da Özel Çapa Hastahanesinde Op. Dr. Vehibe Işık için iyi referanslar aldım. Kendisine daha önce muayene veya ameliyat olan var mı ? :(
  • Korkmana gerek yok 5 dk ya sürüyor ya sürmüyor o kadar ciddi bir ameliyat değil küçük bir operasyon. Sadece iyileşme süreci biraz sancılı geçiyor pek oturamıyorsun o kadar başka birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byabancı

Korkmana gerek yok 5 dk ya sürüyor ya sürmüyor o kadar ciddi bir ameliyat değil küçük bir operasyon. Sadece iyileşme süreci biraz sancılı geçiyor pek oturamıyorsun o kadar başka birşey yok.

Umarım sorunsuz geçer.. teşekkür ederim
  • Merhaba arkadaşlar yeni üye kaydı yapıyorsunuz bende de var çünkü YGS'nin a*k hep onun yüzünden otur otur bu hallere düştük. Bir kaç sorum olacak perşembe günü hastaneye gideceğim umarım o gün ameliyat olurum.

-Ameliyat kaç saat sürüyor ?

-Bölgesel uyuşturma mı yoksa narkoz mu alıyoruz ?

-Okula gitme şansım var mı ameliyattan sonra ? (2 ay falan kaldı bitmesine okulun)

-Kaç ay sürecek koşamamak ? Spor yapmam lazım kiloda aldım sınavlar yüzünden.

-Totomu hemşire mi traş edecek ? Utanıyorum hele bir de güzel olursa yaptırmamayı düşünüyorum çirkin hemşire isticem

-Ameliyattan sonra çok sancı olacak mı ?

Yardım ederseniz çok sevinirim. Tırsmıyor değilim:ı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellolef

Merhaba arkadaşlar yeni üye kaydı yapıyorsunuz bende de var çünkü YGS'nin a*k hep onun yüzünden otur otur bu hallere düştük. Bir kaç sorum olacak perşembe günü hastaneye gideceğim umarım o gün ameliyat olurum.

-Okula gitme şansım var mı ameliyattan sonra ? (2 ay falan kaldı bitmesine okulun)

-Totomu hemşire mi traş edecek ? Utanıyorum hele bir de güzel olursa yaptırmamayı düşünüyorum çirkin hemşire isticem

-Ameliyat yönteme göre 25dk. ile 50dk. En geç 60dk. sürer.

-Bölgesel uyuşturma yapılıyor genelde ama eğer siz özellikle isterseniz komple bayıltabilirler. Ki bu tavsiye edilmez.

-Ameliyattan sonra okula gitme şansın maalesef yok.

-Koşma işi ilk 1 sene içinde biraz yaş.

-Totonu ya hemş ya da hemşire traşlar. Sen kendinde yapabilirsin aslında.

-Ameliyattan sonra ameliyat bölgesinde çok az bir ağrı oluyor ama onu da ağrı kesiciler ile hallediliyor.
  • Arkadaşlar bu illetle 30 Ocak 2013'ten beri uğraşıyorum ve hala geçmedi,evde annem pansumana devam ediyor.Benden yeni ameliyat olacak arkadaşlara tavsiye;
    -İlk 6 ay içerisinde halı saha maçı,basketbol maçı,koşu vb şeyleri yapmayın.

-1-2 saatten fazla uzun süreli oturmayın.

-Önümüz yaz zaten banyo gerekli.Her gün duş alın.

-En önemli konu o bölgedeki kıllar.Çok fazlaysa kesinlikle epilasyon şart.Diğer türlü de tüy dökücü vb..

-Son olarak kesinlikle ertelemeyin.Ben fark ettigimden çok uzun süre sonra ameliyat oldum,çok büyük bir alana yayılmıştı.Devamında da sıkındı oldu işte siz bir an önce yaptırın.

HERKESE GEÇMİŞ OLSUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: hellolef

Merhaba arkadaşlar yeni üye kaydı yapıyorsunuz bende de var çünkü YGS'nin a*k hep onun yüzünden otur otur bu hallere düştük. Bir kaç sorum olacak perşembe günü hastaneye gideceğim umarım o gün ameliyat olurum.

-Ameliyat yönteme göre 25dk. ile 50dk. En geç 60dk. sürer.

-Bölgesel uyuşturma yapılıyor genelde ama eğer siz özellikle isterseniz komple bayıltabilirler. Ki bu tavsiye edilmez.

-Ameliyattan sonra okula gitme şansın maalesef yok.

-Koşma işi ilk 1 sene içinde biraz yaş.

-Totonu ya hemş ya da hemşire traşlar. Sen kendinde yapabilirsin aslında.

-Ameliyattan sonra ameliyat bölgesinde çok az bir ağrı oluyor ama onu da ağrı kesiciler ile hallediliyor.

Hocam kilo aldım ben spor yapıp yazın Türkiyeye gideceğim arkadaşların yanına kız ağırlıklı şimdi spor yaparsam zayıflayınca gitmeden ameliyat olursam tatil zor geçecek şimdi olursam spor yapamayacağım Türkiyeye kilolu geleceğim çok karmaşada kaldım Acaba yaz sonu mu olsam ameliyat zaten evdeyim
  • Arkadaslar kil donmesi var bende de sanirim.. Fotografini cekip atsam ban yer miyim? Ya da dalga gecen olmaz di mi? Konu saglik sonucta. Ve ciddi anlamda rahatsizim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

5 ay kadar önce özel bir hastaneden deneyimli bir doktora gittim , ağrı , kanama ve akıntı vardı , doktor "Valla seni kesip para kazanmayı isterdim ama sendeki kıl dönmesi değil çok fazla sert zemine oturmaktan tahriş olmuş o bölge" dedi. Hakikaten de günde 12 saat kadar sert bir koltukta oturuyorum. Ağrı geçti sonrasında ama şu an yine başladı aynı şekilde ağrı ve kanama var. Akıntıdan emin değilim. Hâlâ sert zemine oturuyorum günde 12 saatten fazla. Nasıl bir önlem alabilirim acaba? Birde nedense hâlâ içimde "kıl dönmesi olabilirim" gibi bir şüphe var.

Pm attim bakabilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalkan5506

quote:

5 ay kadar önce özel bir hastaneden deneyimli bir doktora gittim , ağrı , kanama ve akıntı vardı , doktor "Valla seni kesip para kazanmayı isterdim ama sendeki kıl dönmesi değil çok fazla sert zemine oturmaktan tahriş olmuş o bölge" dedi. Hakikaten de günde 12 saat kadar sert bir koltukta oturuyorum. Ağrı geçti sonrasında ama şu an yine başladı aynı şekilde ağrı ve kanama var. Akıntıdan emin değilim. Hâlâ sert zemine oturuyorum günde 12 saatten fazla. Nasıl bir önlem alabilirim acaba? Birde nedense hâlâ içimde "kıl dönmesi olabilirim" gibi bir şüphe var.

PM gelmedi , ama fotoğrafını çekip atacaksan , atma.
  • quote:

quote:

quote:

Yok ben de gunumun 12 saatini sert bir koltukta oturarak geciriyorum, kuyruk sokumunda sislik var can acitiyor. Bazen kayboluyor bazen sisiyor vs.. Sizinki de mi boyleydi? Kil donmesi olmasindan daha iyidir yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok ben de gunumun 12 saatini sert bir koltukta oturarak geciriyorum, kuyruk sokumunda sislik var can acitiyor. Bazen kayboluyor bazen sisiyor vs.. Sizinki de mi boyleydi? Kil donmesi olmasindan daha iyidir yani.

Valla bilemem ben 2 kez kıl dönmesi diye gittim kıllar terden iltihap yapmış dediler gönderdiler. Doktora gitmeden anlayamazsın.
  • Simdi ciktim doktorun yanindan, kil donmesi var dedi Ama daha baslangic, belki ameliyatsiz kurtarabiliriz dedi, MR cektircem 13 Haziran'da.. Varikosel ameliyati oldugum gunler aklima gelince kafayi yiyecek gibi oluyorum, Allah buyuk belki yokolur gider :D

• quote:

Simdi ciktim doktorun yanindan, kil donmesi var dedi Ama daha baslangic, belki ameliyatsiz kurtarabiliriz dedi, MR cektircem 13 Haziran'da.. Varikosel ameliyati oldugum gunler aklima gelince kafayi yiyecek gibi oluyorum, Allah buyuk belki yokolur gider :D

Eğer 1 kere oluşmuşsa kendi kendine kaybolması imkansız. İlla ki küçükte olsa bir cerrahi müdahale gerekecektir. Ama emin olun küçük cerrahi müdahalede yapılsa narkozlu ameliyatta yapılsa acı yok.
  • quote:

quote:

Simdi ciktim doktorun yanindan, kil donmesi var dedi Ama daha baslangic, belki ameliyatsiz kurtarabiliriz dedi, MR cektircem 13 Haziran'da.. Varikosel ameliyati oldugum gunler aklima gelince kafayi yiyecek gibi oluyorum, Allah buyuk belki yokolur gider :D

Eğer 1 kere oluşmuşsa kendi kendine kaybolması imkansız. İlla ki küçükte olsa bir cerrahi müdahale gerekecektir. Ama emin olun küçük cerrahi müdahalede yapılsa narkozlu ameliyatta yapılsa acı yok.

13 Haziran'da MR çekilecek, doktor büyüklüğüne bakarak karar vereceğiz ama seninki küçük, daha yeni oluşmuş dedi. Benim için acıdan ziyade iş kaybı önemli hocam. Devlet memuruyum ve çok fazla rapor alırsam konumumu kaybetmeme sebep olabilir. İlginiz için teşekkür ederim :)
  • quote:

quote:

quote:

13 Haziran'da MR çekilecek, doktor büyüklüğüne bakarak karar vereceğiz ama seninki küçük, daha yeni oluşmuş dedi. Benim için acıdan ziyade iş kaybı önemli hocam. Devlet memuruyum ve çok fazla rapor alırsam konumumu kaybetmeme sebep olabilir. İlginiz için teşekkür ederim :)

Maalesef bu hastalık böyle hocam. Ameliyat sonrası en az 2 hafta istirahat var. 2 hafta dinlenmeden çalışabilirsiniz ama hastalık tekrar eder ve bu sefer tahribat daha büyük olur. İnşallah hastalığınız çok büyümemiştir de ufak bir müdahele ile halledilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Maalesef bu hastalık böyle hocam. Ameliyat sonrası en az 2 hafta istirahat var. 2 hafta dinlenmeden çalışabilirsiniz ama hastalık tekrar eder ve bu sefer tahribat daha büyük olur. İnşallah hastalığınız çok büyümemiştir de ufak bir müdahele ile halledilir.

İnsallah..

• Yarin sabah 8 de hastanede olucam. Yatis işlemlerini yapiyoz şuan . korkuyorum

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.