- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
2592 Cevap309644 Görüntüleme44 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

265 Mesaj
29 Kasım 2008; 22:28:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Cro-X

ben garanti olsun diye 6 hafta oturmadım.Büyük ihtimal 4 hafta

4 mü
benimki galiba ilerlememiş cinsinden yani orta hal doktor hastnede birgün yatarsın sabahta gidersin dedi yani bayramdan sonra gidebilirmiyim acaba

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

265 Mesaj
29 Kasım 2008; 22:31:21 

quote:

Orjinalden alıntı: vertigo_tr

açık ameliyat olacaksan yani dikişsiz olacaksa 2. hafta gidebilirsin ama normal hayatına devam etmen baya uzun zaman alacak... mesela ben oruç'un 4.günü ameliyat oldum hala gidiyorum pansumana kapanmak üzere yaram..

galiba açık olacak hocam lokal anestezi uygulayacaklar inş bir an önce iyileşirim ne pis bir şey ya kılda keramet olsa .. çıkmaz derler

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

4373 Mesaj
29 Kasım 2008; 22:58:22 

oha forumun resmen çoğu kıl dönmesi hastalıgına takılmış kaç yaşında başlıyabiliyor bu hastalık(yaşım 15)

İsmail Kartal

265 Mesaj
30 Kasım 2008; 10:40:16 

quote:

Orjinalden alıntı: bigsmall11

oha forumun resmen çoğu kıl dönmesi hastalıgına takılmış kaç yaşında başlıyabiliyor bu hastalık(yaşım 15)

benim yaşım 18 yarın olacam ameliyatı ama bende 2.5 3 senedir varmış ben yeni fark ettim

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Kasım 2008; 11:36:48 

quote:

Orjinalden alıntı: mustafa666

benim yaşım 18 yarın olacam ameliyatı ama bende 2.5 3 senedir varmış ben yeni fark ettim

sivilce gibi falan mı senin ?

3440 Mesaj
30 Kasım 2008; 11:54:44 

kıl dönmesinin olduğu yer ameliyatta kesiliyor vede dikiliyor..o iz her zaman kalıyormuşş.
yani 7 cm lik dikiş izi belli oluyor ıyyy çözümü yokmuş

3683 Mesaj
30 Kasım 2008; 11:58:48 

quote:

Orjinalden alıntı: mustafa666

4 mü
benimki galiba ilerlememiş cinsinden yani orta hal doktor hastnede birgün yatarsın sabahta gidersin dedi yani bayramdan sonra gidebilirmiyim acaba

Ben hastalık başlangıcından 2 ay sonra oldum yani ilerlemiş değildi.Hastanede 1 gece yattım serum yüzünden ertesi sabah çıktım

When a man lies, he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness any longer
Cannot the kingdom of salvation take me home

265 Mesaj
30 Kasım 2008; 12:05:17 

quote:

Orjinalden alıntı: TheEye

sivilce gibi falan mı senin ?

evet ama yanında akıntıda oluyır maşallah benimki çağlayan gibi akıyor

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

265 Mesaj
30 Kasım 2008; 12:07:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Cro-X

Ben hastalık başlangıcından 2 ay sonra oldum yani ilerlemiş değildi.Hastanede 1 gece yattım serum yüzünden ertesi sabah çıktım

peki evde kaç gün yatma gereği duydunuz benimki orta seviyede hastalık

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

8 Mesaj
30 Kasım 2008; 12:21:19 

geçmiş olsun kardeşim :(

Allah Kmseye Vermesin..

El Diablo (Blackperry Bold Alındı),

3683 Mesaj
30 Kasım 2008; 12:26:28 

@mustafa
Ya ben 28 temmuzda ameliyat oldum ekimin ilk haftası oturdum.İstersen 3 haftada da oturursun ama yara açılabilir.Benim de tekrarladı zaten seneye bi daha ameliyat olcam.Moral bozmak gibi olmasın ama bu hastalık tek ameliyatla çözümlencek gibi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cro-X -- 30 Kasım 2008; 12:26:12 >

265 Mesaj
30 Kasım 2008; 12:31:26 

quote:

Orjinalden alıntı: brstlk

geçmiş olsun kardeşim :(

Allah Kmseye Vermesin..

sagolasın

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

3416 Mesaj
30 Kasım 2008; 12:39:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Businesss

evet arkadaşlar sonunda salı günü ameliyatı oldum.Bugün hastaneden çıktım.Doktor kıl dönmesinin olduğu yeri kabak oyar gibi oydu orayı açık bıraktı.Ameliyatta local anestezi uyguladılar.Hiç birşey hissetmedim fakat o iğne yokmu sırtınızın tam ortasından vuruyorlar birde öyle uzunki öldüm öldüm dirildi.İğneden sonra hiçbirşey hissetmedim.Ameliyattan sonra o gün sırt üstü yattım.Hiç ağrım sızım olmadı.Ertesi gün doktor pansuman yaptı.İşte o zaman acının en derinini yaşadım.O açık bıraktığı yere ilaçla karıştırılmış gazlı bez tıkmıştı.Onu değiştirdi.O bez yaraya yapışmıştı.Doktor onu çıkarmak için bi çekti dünyam başıma yıkıldı.Bez etle birlikte sünmeye başladı.Zorumdan ağlayacaktım. Pansumandan sonra yine ağrı sızı olmuyor.Diğer pansumandada yine aynen çok acı hissettim.Pansumandan sonra yine ağrım olmuyor.Ama pansumanlarım çok ağrılı geçiyor ne yapacağımı bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı lütfen yardım

önce battikonla bi güzel temizlet sonra dök içine silverdine sonra gazlı bez olay bitmiştir.Saolsun eşim yaptı bana pansumanı 1 ay boyunca ve pansuman yaptığı süre içinde zerre kadar canım acımadı.

Ankara kocatepe camisinin orda mevlüt topbaş diye bi doktora olmuştum 10 dk da kesti biçti:D

tavsiye ederim bu adamı zaten adamın adı .ötçü doktora çıkmış.kendine has yöntemiyle basuru 1 muayane ile yok eden bir adam Yurt dışından bile gelenler var o derece yani.Kıl dönmesinde de oldukça başarılıydı.

Neyse geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pprodigyy -- 30 Kasım 2008; 12:41:18 >

3683 Mesaj
30 Kasım 2008; 12:43:06 

Ameliyat neysede o piskopat doktorlar bantları çok ani çıkarıyolar ameliyatta o kadar acı çekmedim

976 Mesaj
30 Kasım 2008; 12:50:06 

Arkadaşlar korkutmayın birbirinizi. Ben de yazayım tecrübelerimi tam olsun.
Ben 2005 senesinde sömestr tatili vaktinde olmuştum. Belden aşağımı uyuşturdular(penidural anestezi sanırım). O anestezi ignesini yaparken sinire geldi bende hemşireye istem dısı tekme attım ama pek ciddi bi durum değildi. Sonra tekrar denediler bu sefer oldu. Neyse uyuştu yattık, bi sohbet bi muhabbet. Hemşireye dedim ki: Hemşire hanım ne zaman başlıcaklar? Hemşire bitti bile dikiyolar şu an dedi Cesaret verici bi ilac var ondan cakıyolarmıs size bana da cakmıslar. Ameliyathane cidden soguk olurmus titrerseniz korkudan titremiyorsunuz yani. Ameliyattan sonra en baştan itibaren hep sırtüstü yattım hiç kendimi yüzüstü yatmaya zorlamadım.Ne ağrı oldu ne sızı. Doktor taburcu olurken bi agrı kesici vurun dedi hemşirelere. Dedim baboş ben korkuyorum igneden olmaz. O da gece kişnersin ama ağrıdan dedi. Ben de yok olsun dayanırım ben demiştim. Yaptırmadığım iyi olmuş ne gece ne gündüz 1 gram ağrım olmadı. Tabi kıcınızda pompa gibi bişey kalıyo 2-3 gün orada biriken kanı cekmek için. Tek kötü yanı öyle kıcınızda sargı falan varken büyük abdest olayı cok zor oluyo. Bi de benim anestezi yöntemimde deli gibi su içmek gerekiyo. Bunun bi değişiği daha var onda su içmek falan gerekmiyomus. Benden size tavsiye ameliyattan önce kesinlikle tüy dökücü krem kullanın yoksa doktor eline geçirdiği ilk permatikle traşa başlıyo. Zaten yeterince kıl vardı şimdi daha da fazlası var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomantis -- 30 Kasım 2008; 12:51:13 >

Olduğun gibi görün, diğeri yanlış...

265 Mesaj
3 Aralık 2008; 14:41:19 

ve oldum sonunda

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

Uzaklaştırılmış
3 Aralık 2008; 14:47:53 

geçmiş olsun. anlat bakalım biz de faydalanalım..

1638 Mesaj
3 Aralık 2008; 15:17:30 

Bişey sorucam kıl dönmesi olmaması için önlem alınıyormuş ben 2 farklı önlem okudum bunların hangisi doğru yaw ?

- O bölge traş edilmesi lazım....
- O bölge jiletle traş edilmemesi lazım...

hangisi doğru ?

Uzaklaştırılmış
3 Aralık 2008; 15:20:22 

ben jiletle traş ediyorum ama tüy dökücü kremler öneriliyor. (Sensu-Bioder vs.. )

Uzaklaştırılmış
3 Aralık 2008; 21:01:35 

Bir de arkadaşlar birşey soracağım. Kıl dönmesi ameliyat olmadan önce diyelim ben narkoz yöntemini seçtim. Bel bölgesine yapılan iğneyi beni bayılttıktan sonra mı yapacaklar yoksa ayıkken mi ?

13 Mesaj
3 Aralık 2008; 21:08:11 

quote:

Orjinalden alıntı: MoĞoLLar

Bişey sorucam kıl dönmesi olmaması için önlem alınıyormuş ben 2 farklı önlem okudum bunların hangisi doğru yaw ?

- O bölge traş edilmesi lazım....
- O bölge jiletle traş edilmemesi lazım...

hangisi doğru ?

2 side doğru sanırım

ama o bölgeyi düzenli traş edersen oluşmaz

13 Mesaj
3 Aralık 2008; 21:10:23 

quote:

Orjinalden alıntı: TheEye

Bir de arkadaşlar birşey soracağım. Kıl dönmesi ameliyat olmadan önce diyelim ben narkoz yöntemini seçtim. Bel bölgesine yapılan iğneyi beni bayılttıktan sonra mı yapacaklar yoksa ayıkken mi ?

o sadece lokal anestezide yapılıyo biliyorum ben yanlış olmasın ama

çünkü banada lokal yapalım demişlerdi ilk o iğneyi soktular çok canım yandı daha da iğneyi yapamamışlardı
dedim narkoz yapın
onlarda narkoz yaptı

o iğne çok kötü
sakın lokal ameliyat olmayın

Uzaklaştırılmış
3 Aralık 2008; 21:17:05 

anladım. bayılttırıyım ben kendimi o zaman. daha iyi sanırım. hem benimki daha ilk safha. delik falan yok. çok ufak bir şişlik var.

265 Mesaj
14 Aralık 2008; 14:43:17 

quote:

Orjinalden alıntı: 07BLueDeViL07

arkadaşlar bende ameliyat oldum yaşım 15 anlatıyim sırasıyla

ilk önce muayene falan oldum ayrı doktora işte ameliyat falan dedi yarın gel 9 da dedi . ben gittim sonra serum bağladılar bi tane çok yavaş akıyordu saat öğlenden sonra 3 gibi ameliyata aldılar tabi bu sırada sık sık nabız, ateş ve tansiyomu ölçtüler sonra ameliyathaneye yürüyerek girdim sonra yüzüstü yatırdılar narkozu verdiler ve bayıldım uyandığımda arkam pansumanlıydı ve dizimin üstüne doğru sallanan bi kutu vardı(( sonradan öğrendim bu kutunun şekli süspansiyon şekli gibi ufak bişeydi ve kan akıyordu )) tabiki yine serumluydum ve sanırım bitmek üzereymiş değiştridiler eskisi gibi yeni serum taktılar ve ertesi sabaha doğru bitti oda sonra yine geldiğim saatlerde çıktım hastahaneden 2 günde 1 pansumana gittim bu arada 16-18 arası dikiş vardı kutu çıktıktan bir hafta sonra aldırdım yani dün şuan pansumanlı hala ve gitmeye devam ediyorum

seni çok ilkel araçlarla tedavi etmişler dostum

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

568 Mesaj
18 Aralık 2008; 0:14:00 

ya arkadaşlar bişey sorucam ben16 yaşındayım galiba bendede kıl dönmesi var.2 -3 hafta önce felan başladı önce kuyruk sokumunda bi sertleşe oldu daha sonra orası iltihap gibi bişey topladı içinde iris oldu bembeyaz sivilce gibi,daha sonra o patladı ve sürekli ordan kan renginde hafif kırmızı bi sıvı akıyor.ya gerçekten bu dediğiniz gibi oyuyolar mı orasını ya hay allahım ya böyle şeylerde hep beni buluyo ya benn ameliyat olamam korkarım offffff zaten okula gidiorum derslerim berbat bide 1-1.5 ay yatıcam mı.ağrımı olucak tuvalete zor mu gidicem nasıl iştir ya olma olasılığı %1 miş geldide beni buldu allah belasını versin ölmek istiyorum yaa

552 Mesaj
24 Aralık 2008; 3:11:31 

quote:

Orjinalden alıntı: bruteforce

bende oldum ANKARA MESA HASTANESİNDE MUSTAFA HOCA VARDI o yaptı ameliyatı özel sağlık sigortam vardı yapı kredi o karşıladı ameliyat ücretini hemde baya bi külliyatlıydı fatura ozamnın parasıyla :) neyse sonuç olarak genel anestezi ile yaptı amliyatı flap yöntemiyle ( yan bölgeden aldığı parcayla oyduğu bölgeyi yamıyor ) ameliyattan sonra 3 defa pansuman yapıldı okadar ağrı olmadı çok şükür ama tuvalet problemi falan oluyor birsüre ve tam oalrak düzelmesi senin o yeni dokuya alışabilemn bile bayagı zaman alıyor ben yama yaptıkları yere dokundugumda kendi vücüduma dokunmuyormusum gibi geliyordu şimdiden geçmiş olsun hastalıgın ismide sinüs plonidalis tir ayrıca kıl dönmesi halk arasında kullanılır bir tür kisttir erkeklerde görüldüğü gibi bazı bayanlarda da oluşabiliyor

benim sigortada yapı kredi, ben de bayındıra gidiyorum bişi olduğunda, karşısında mesanın

quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

evet o şekilde oluyor. bana dermatolojide bayan bir asistan bakmıştı, fakültede. Ardından cerrahi bölümüne yolladı, bir de ordakiler baktı.sonra devlet hastanesine geldim ordakiler gösterdim. Ameliyatıda devlette oldum

dostum görmeyen kalmamış

6630 Mesaj
24 Aralık 2008; 3:35:54 

bütün mesajları okudumda, kızmayın ama baya güldüm.
çokta gülmek istemiyorum. sonra başıma gelmesin diye..
ama çok makaraya dönmüş bazı muhabbetler.
ameliyat olan arkadaşlarada çok geçmiş olsun. inşallah bir daha kılınız dönmez

1 Mesaj
28 Aralık 2008; 15:07:06 

Arkadaşlar,27.12.2008 yani dün Ankara'da ameliyat oldum.Ağrılarım dayanılmaz hale gelmişti,çok acı çekiyor,acıdan tuvalete bile gidemiyordum,kuyruk sokumumda büyük bir şişkinlik oluşmuştu.Ameliyattan bir gün önce banyo yaparken sıcak suyunda etkisiyle apse patladı ve müthiş kan akmaya başladı.Kandan dolayı kadınlar gibi pet taktım.)))Ertesi gün sabah saatlerinde mersinden ankara'yagitmek için hazırlandık,kanama halen devam ediyordu.Bu arada müthiş bir ameliyat korkumda var tabi.Apse patlayınca ve kan boşalmaya başlayınca birkaç gündür çektiğim ağrılar biraz hafiflemişti ama kanama durmuyordu.Kuludaki baran tesislerinde mola verdik,wc yen girdim,pedin tamamı kanla dolmuş ve hala akmaya devam ediyor.Giydiğim eşorfmana bulaşmasın diye havlu koymuştuk ve o giysiye bulaşmasını engelledi.Anakara'daki doktoru internetten arayıp buldum,zaten kıl dönmesi tedavisi diye googleda arattığınız zaman hemen çıkıyor Op.Dr. Bülent Demirtürk'ün sitesi.Sitede okumuştum,ameliyattan sonra yürüyerek geri dönüyormuşsun diye,ayrıca pansuman derdi yokmuş,local olarak sadece o bölgeyi uyuşturuyorlar,belden uyuşturmaya gerek yok diye okudum,birde tekrar etme riski diğer tekniklere göre yok denecek kadar az diye okudum ve hemen randevu aldım.Her neyse ankara'ya kanaya kanaya geldik))) ve doktorun yerini bulduk,içeriye girdiğimizde doktor ameliyattaydı,çıkacak olan hastanın harap ve bitap bir şekilde çıkacağını düşünürken az sonra yürüyerek ve güle oynaya çıktı hasta.Hemen yaşadıklarını sordum ve çok kolay oldu dedi.Girmeden önce o da benim gibi korkmuş.Ama çıktığında yüzünde güller açıyordu ve yaklaşık 20-25 dakika sürdü onun ameliyatı.Neyse ilk ameliyat olan çocuk yürüye yürüye gitti.Sıra bana geldi,doktorla biraz muhabbet ettik ve çay içtik ameliyattan önce.Doktor iyi,şakacı ve açık sözlü bir insandı.beni cesaretlendirici konuşmalar yaptı,çayımızı içtik ve içeriye geçtik,içerde sedyeye uzandım,ama ilk defa ameliyat olacağım için elim ayağım titriyor tabiki.Doktor,problemli bölgeme bakıp kanamamın sürdüğünü söyledi,kalan apseli bölgeyi sıktı ve temizledi.daha sonra problemli bölgenin her iki yanına lokal olarak uyuşturmak için iğneler yaptı.Sanki uyuşmamış sandım iğneden sonra kıçıma yapıştırılan yapışkanı,doktorun dokunuşlarını fala hissediyorum,o bölge uyuşmadı diye korktum,doktor korkma sadece problemli bölge uyuşacak ve sen hissetmeyeceksin dedi.Daha sonra sanırım kesti,ben farkında değilim ama o bölge uyuşmuş,ben biraz geç kaldığım için benim vaka biraz ilerlemişti ta kemiğe kadar inmiş.Aslında acı falan duymuyorum ama heyecandan ilk 20 dakka baya bi kastım fakat alıştığım için sonlara doğru çok sakindim.Benim vaka ilerlemiş bir vaka olduğu için ameliyat 40-45 daka sürdü.En son dikişlerimi attı ve üzerini kapattı.Kalkabilirsin dedi ve kalktım donumu çektim içeriye döndüm ve gayet rahat sandalyeye oturup hiçbirşey yokmuş gibi doktorla muhabbet ettik,birşeyler içtik,dikişli bölgem için ağrı kesici ilaçlar verdi,ameliyat sonrası yapacaklarımı anlattı, daha sonra doktor beye teşekkür edip arabamıza binip yaklaşık bir 6 saat yolculuktan sonra memleketimize döndük,ameliyat sonrası zor mu derseniz,kalkıp yürüyorum,acılı pansuman derdi falan yok,azcık dikiş ağrılarım var oda normal ağrı kesicileri zaten onun için kullanıyorum.Sonuç olarak genel anesteziye,bel aşağısından kocaman bir iğneyle uyuşturmaya,açık ameliyat yaptırıp aylarca acı çekmeye,acılı pansumanlar yaptırmaya hiç mi hiç gerek yok.ben dün ameliyat oldum,ameliyattan yürüyerek çıktım,arabayla uzun yolculuk yapıp eve döndüm ve su anda sadece ufak bir dikiş ağrısı var o da dünkünden daha hafif,herkesin rahatlıkla dayanabileceği türden.O yüzden size kesinlikle bülent demirtürk'ü tavsiye ederim.Son derece tecrübeli ve gelişmiş tekniklerle ameliyat yapan bir doktor.ben çok memnunm durumumdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi domingos -- 28 Aralık 2008; 15:07:10 >

568 Mesaj
8 Ocak 2009; 17:25:03 

bugün kontrole gittim ve korktuğum başıma geldi kıl dönmesi var şunları istediler benden;
Kan tahlili(4 tüp kan verdim kansızlıktan ölüodum az daha bide parmaktan aldılar nedense)
EKG
akciğer filmi sanırsam

kan tahlilleri pazartesi günü çıkıcak salı günü bunlarla birlikte anestezi doktoruna gidicem ve ameliyat tarihini alıcam.özel hastanede olmicam yaşım daha küçük olduğu için babamın sigortasıyla ameliyat olucam.

265 Mesaj
12 Ocak 2009; 23:49:47 

quote:

Orjinalden alıntı: domingos

Arkadaşlar,27.12.2008 yani dün Ankara'da ameliyat oldum.Ağrılarım dayanılmaz hale gelmişti,çok acı çekiyor,acıdan tuvalete bile gidemiyordum,kuyruk sokumumda büyük bir şişkinlik oluşmuştu.Ameliyattan bir gün önce banyo yaparken sıcak suyunda etkisiyle apse patladı ve müthiş kan akmaya başladı.Kandan dolayı kadınlar gibi pet taktım.)))Ertesi gün sabah saatlerinde mersinden ankara'yagitmek için hazırlandık,kanama halen devam ediyordu.Bu arada müthiş bir ameliyat korkumda var tabi.Apse patlayınca ve kan boşalmaya başlayınca birkaç gündür çektiğim ağrılar biraz hafiflemişti ama kanama durmuyordu.Kuludaki baran tesislerinde mola verdik,wc yen girdim,pedin tamamı kanla dolmuş ve hala akmaya devam ediyor.Giydiğim eşorfmana bulaşmasın diye havlu koymuştuk ve o giysiye bulaşmasını engelledi.Anakara'daki doktoru internetten arayıp buldum,zaten kıl dönmesi tedavisi diye googleda arattığınız zaman hemen çıkıyor Op.Dr. Bülent Demirtürk'ün sitesi.Sitede okumuştum,ameliyattan sonra yürüyerek geri dönüyormuşsun diye,ayrıca pansuman derdi yokmuş,local olarak sadece o bölgeyi uyuşturuyorlar,belden uyuşturmaya gerek yok diye okudum,birde tekrar etme riski diğer tekniklere göre yok denecek kadar az diye okudum ve hemen randevu aldım.Her neyse ankara'ya kanaya kanaya geldik))) ve doktorun yerini bulduk,içeriye girdiğimizde doktor ameliyattaydı,çıkacak olan hastanın harap ve bitap bir şekilde çıkacağını düşünürken az sonra yürüyerek ve güle oynaya çıktı hasta.Hemen yaşadıklarını sordum ve çok kolay oldu dedi.Girmeden önce o da benim gibi korkmuş.Ama çıktığında yüzünde güller açıyordu ve yaklaşık 20-25 dakika sürdü onun ameliyatı.Neyse ilk ameliyat olan çocuk yürüye yürüye gitti.Sıra bana geldi,doktorla biraz muhabbet ettik ve çay içtik ameliyattan önce.Doktor iyi,şakacı ve açık sözlü bir insandı.beni cesaretlendirici konuşmalar yaptı,çayımızı içtik ve içeriye geçtik,içerde sedyeye uzandım,ama ilk defa ameliyat olacağım için elim ayağım titriyor tabiki.Doktor,problemli bölgeme bakıp kanamamın sürdüğünü söyledi,kalan apseli bölgeyi sıktı ve temizledi.daha sonra problemli bölgenin her iki yanına lokal olarak uyuşturmak için iğneler yaptı.Sanki uyuşmamış sandım iğneden sonra kıçıma yapıştırılan yapışkanı,doktorun dokunuşlarını fala hissediyorum,o bölge uyuşmadı diye korktum,doktor korkma sadece problemli bölge uyuşacak ve sen hissetmeyeceksin dedi.Daha sonra sanırım kesti,ben farkında değilim ama o bölge uyuşmuş,ben biraz geç kaldığım için benim vaka biraz ilerlemişti ta kemiğe kadar inmiş.Aslında acı falan duymuyorum ama heyecandan ilk 20 dakka baya bi kastım fakat alıştığım için sonlara doğru çok sakindim.Benim vaka ilerlemiş bir vaka olduğu için ameliyat 40-45 daka sürdü.En son dikişlerimi attı ve üzerini kapattı.Kalkabilirsin dedi ve kalktım donumu çektim içeriye döndüm ve gayet rahat sandalyeye oturup hiçbirşey yokmuş gibi doktorla muhabbet ettik,birşeyler içtik,dikişli bölgem için ağrı kesici ilaçlar verdi,ameliyat sonrası yapacaklarımı anlattı, daha sonra doktor beye teşekkür edip arabamıza binip yaklaşık bir 6 saat yolculuktan sonra memleketimize döndük,ameliyat sonrası zor mu derseniz,kalkıp yürüyorum,acılı pansuman derdi falan yok,azcık dikiş ağrılarım var oda normal ağrı kesicileri zaten onun için kullanıyorum.Sonuç olarak genel anesteziye,bel aşağısından kocaman bir iğneyle uyuşturmaya,açık ameliyat yaptırıp aylarca acı çekmeye,acılı pansumanlar yaptırmaya hiç mi hiç gerek yok.ben dün ameliyat oldum,ameliyattan yürüyerek çıktım,arabayla uzun yolculuk yapıp eve döndüm ve su anda sadece ufak bir dikiş ağrısı var o da dünkünden daha hafif,herkesin rahatlıkla dayanabileceği türden.O yüzden size kesinlikle bülent demirtürk'ü tavsiye ederim.Son derece tecrübeli ve gelişmiş tekniklerle ameliyat yapan bir doktor.ben çok memnunm durumumdan.

dostum morelini bozmak gibi olmasında açık bırakma yöntemiyle olmazsan tekrar etme olasılıgıo çok yüksek.açık en ideali baya bir rahatsızlık çekiyorsun ama açıkta benimki 1.5 ay oldu hala aacı çekiyorum arkadan yemiş gibi yürüyorum

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

372 Mesaj
18 Ocak 2009; 13:59:17 

ameliyattan 2 saat önce dayarlar diazemi ne korku kalır nede başka bişey.ben çok heyacan yaptım die verdiler yada:) ameliyat masasında şakı söylediğimi bilirim.o kadar uçmuşum

Acronis Sağolsun

3 Mesaj
28 Mayıs 2009; 21:32:38 

arkadaşlar bn de oldum. 1 ay oldu . dikişli yöntemle. hala akıntı var. doktor dikiş yerinden geliyor dedi.szde de olmuş mydu bole bişe

3 Mesaj
10 Haziran 2009; 19:51:52 

arkadaşlar henüz cvp gelmedi ama bnm de akıntı yk gibi şu anda. yine de cvp verirsenz sevmrm

672 Mesaj
1 Temmuz 2009; 13:48:55 

kardeş benimde 10 gün oldu yarın dikişleri aldıracam ben pansumandan sonra çıkarılan gazlı bezi kokluyorum ve eskiden akan iltihap kokusu geliyor yani bendede akıyor hala yarın doktora herşeyi soracağım normalmi değilmi diye

3 Mesaj
8 Eylül 2009; 0:32:35 

sonuç?? bnde hala devam...

9578 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Paako
8 Eylül 2009; 13:56:15 

Gene 1-2 haftadır bütün boxerlarım iltihap izi oldu. Ve ilk defa oturunca ağrıyor. Ameliyat olduğum zaman olanda ağrı sızı yoktu bunda çok ağrıyor .

終わらなぁぁぁぁぁぁぁぁい
25.07.2014 - ∞

2031 Mesaj
9 Eylül 2009; 19:14:09 

bende üsküdar devlet hastanesinde kapalı teknikle oldum bugün dikişlerim alındı, 2 gün hastanede kaldım ve 8. gün doktorum iğleşmenin erken olduğunu söyledi, dikişleri alabileceğimizi söyledi, ameliyattan çok korkmuştum ama 8 günde halletmiş oldum şuan hafif ameliyat yarası ağrısı dışında gayet iyim, üstelik baya ilerlemiş bi durummuş benimki baya derinlere inmek zorunda kalmışlar, görmek istemedim ama hasta bakıcı çıkardıkları parçayı iki elinin baş ve işaret parmaklarını birleştirerek gösterdi siz düşünün artık, ameliyatta korkulacak bişi yok daha çok insanı psikolojik olarak yıpratıyor, umarım tekrarlamaz bu teknikle dokturum tekrarlama riskinin çok az olduğunu söyledi hastanede zaten tecrubeli bu konuda anladğım kadarıyla cerrahi servisinde yatan 10 erkek hastadan 4 ü kıl dönmesiydi,

Apple iMac 27-Inch (Late 2013) - Quad Core 3.4 GHz Intel "Core i5" (4670) - 8 GB 1600 MHz DDR3 SDRAM - 1 TB (7200 RPM) hard drive - NVIDIA GeForce GTX 775M 2 Gb GDDR5

491 Mesaj
11 Eylül 2009; 16:56:11 

Dün medical art da atilla hoca tarafından operasyona alındım ve şu an turp gibiyim. sadece 2 gün üzerine oturmayacağım ve banyo yapmayacağım. ondan sonra sadece belli temizlik kurallarına hayatın boyunca dikkat etmelisin ki bunlar zaten herkes için geçerli.

Diğer ilkel yöntemlerdense medical art ı herkese tavsiye ederim, vakit kaybetmeden gidip oraya da bir görünün. SSK varsa muayene ücretsiz ve tedaviden 133 tl alıyorlar. birkaç ay önce muayeneye gittiğimde tedavi ücreti ssk ya 390 lira idi, ssk ile yeni bir anlaşma yapıp bu ücreti de indirmişler.

Herkese geçmiş olsun.

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..

353 Mesaj
14 Eylül 2009; 20:14:09 

offff offff tam çile yaa bende olucam ama kafam iyice karıştı hangi yöntem hangi uyuşturma şekli bilemiyorum

3 Mesaj
15 Eylül 2009; 1:44:08 

bnmki tekrarlamş:S bn de ameliyat olacam. Bu 2. ameliyatım olacak. Bu sefer açık ameliyat olacakmş. kapalıda tekrar şansı %20 açıkta %1 . bnm geçen olduum kapalı ameliyat ve local anesteziydi . Onda ağrı yok denecek kadar az ama tekrar olasılığı yüksek. şansına kalmış yani. bu sefer genel anesteziyle yapacaklar bnm ameliyatı . ayrıca bu hastalık anne karnında olluomş.sonrada olan bi şey diil yani

0 Mesaj
15 Eylül 2009; 12:50:23 

Merhabalar...herkese saglıklı günler dilerim...Arkadaşlar 11 Eylül pazartesi Ameliyatımı oldum...lokal anastezi ve kapalı ameliyat şeklinde oldu...lokal anestezi oldukça kolay rahat ve agrısız oluyor..tavsiye ederim..aynı gün hastanede kaldim...gece biraz agrım oldu,doğal olarak...ama diger gün rahattım...bir gün sonra taburcu oldum..evdeyim şimdi...oldukça rahat hareket ediyorum...yavaş yavaş oturmaya başladım..agrı çok az kaldı...ama dren hala takılı,unutmayın dren ne kadar uzun kalırsa okadar iyi...pansuman derdi olmuyor..çarşamba dreni çekecekler...beklediğimden daha rahat geçiriyorum bu dönemi...ilk ameliyatimdi ve çok tedirgindim..ama ameliyat için sedyeyle odamdan almaya geldiklerinde garip bir sakinlik yasadim...çok soguk kanlıydım...belden lokal ignesi yaptılar..çok küçük bir agrı duydum sadece o kadar..bence genel anesteziye hiç gerek yok..ameliyatımı Ankara Gazi üniversitesinde oldum...sagolsunlar çok ilgilendiler...hepsine tşk ediyorum..Ameliyat yaklaşık 1 saat sürdü lokalle beraber...özel bir dikiş yöntemi uyguladilar..o nedenle daha çabuk iyileşiyorum ve rahat geçiriyorum...inşlh tekrarlamaz....olacak arkadaşlarada şimdiden g.olsun diliyorum...ama unutmayin böyle bir rahatsizliginiz varsa sakın geciktirmeyin.....tedirgin olacak hiç bir şey yok...rahat olun....iyi günler dilerim..saglıcakla kalın..

0 Mesaj
2 Ekim 2009; 17:47:57 

Arkadaşlar sakın ama sakın Op.Dr. Bülent Demirtürk'e ameliyat falan olmaya gitmeyin muayne bile olmaya gitmeyim ben o adaman ameliyat oldum daha 6-7 ay olmadan tekrar etti geçen hafta tekrar ameliyat oldum açık bırakma teknigi ile bu arada ben almanyadan bu adama gittim bu ameliyat için evden bozma biryerde ameliyat yapıyor girdigimde korkmuştum ama artık karar verdigim için geri adım atmadım almanyada okadar araştırmama ramen sadece açık bırakma yöntemini kullanıyorlar.Sizlere tavsiyem giç geçiktirmeden ameliyat olun ameliyat yöntemlerini iyi araştırın ama Op.Dr. Bülent Demirtürk'e sakın ameliyat olmayın hiç tavsiye etmem.

3757 Mesaj
26 Ekim 2010; 10:54:23 

Bu kadar tecrübeli arkadaşın olduğu konuda bende bir soru sormak istiyorum.

Şimdi 6 ay kadar önce kıl dönmesi muhabbeti geçiyordu, bir arkadaşta vardı. Sonra bende bir bakiyim dedim kuyruk sokumunda 1mm belki daha küçük bir deilk farkettim 6 ay kadar önce. Her neyse takmadım o zamanlar, Şu günlerde kafama takıldı tüm belirtileri araştırıyorum. Ağrı yok, sızı yok, kaşıntı yok, abse yok, şişkinlik yok yani sanki hiçbirşey yok gibi, ama o minicik tek bir delik hala orda.

Acaba bu delik kendiliğinden kapanmışmıdır, yoksa bir randevu alayımmı doktordan ? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

1857 Mesaj
26 Ekim 2010; 15:08:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

Bu kadar tecrübeli arkadaşın olduğu konuda bende bir soru sormak istiyorum.

Şimdi 6 ay kadar önce kıl dönmesi muhabbeti geçiyordu, bir arkadaşta vardı. Sonra bende bir bakiyim dedim kuyruk sokumunda 1mm belki daha küçük bir deilk farkettim 6 ay kadar önce. Her neyse takmadım o zamanlar, Şu günlerde kafama takıldı tüm belirtileri araştırıyorum. Ağrı yok, sızı yok, kaşıntı yok, abse yok, şişkinlik yok yani sanki hiçbirşey yok gibi, ama o minicik tek bir delik hala orda.

Acaba bu delik kendiliğinden kapanmışmıdır, yoksa bir randevu alayımmı doktordan ? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bunu benmi yazdım diye düşündüm güzel kardeşim , o dediğin delik bir nokta ve siyah kırmızı karışımı ise benim gibisin

Heleki olan yer kuyruk sokumunun ortası ve avuçiçi gibi kılsız olan yerindeyse aynı dertdeniz , ben gittim doktora ve bana ameliyat dediler , forumdan bir kişi ameliyatsız ufak bir operasyonla atlatmış.

İstersen pm ile konuşuruz aynı dertteniz :)

Denemelerim, Şiirlerim ..

3757 Mesaj
26 Ekim 2010; 15:38:46 

Valla ben cok araştırdım son bir haftada, Cok doktor gezmek gerekiyormuş. Millet para için hemen bıçak altına yatırıp oyuyomuş milleti , 1-2 ay anca iyileşiyormuş. Sonra birde sonra tekrar nüksediyormuş.

3 Aşamalıymış kıl dönemesi, Egerki kıl dönmesi ise, benimki aşama 1 oluyor. Bu durumda ameliyat şart değil hatta yabancı forumlarda kendiliğinden iyileşme olasılığı bile olduğu söyleniyor.

Takmıyorum fazla, üstünü düşünce sıkıntı yapar. 6 aydır aklımda bile yoktu, biri bahsetti bişey mi aklıma geldi gene.

Ama bakalım bir randevu alıcam doktordan. Ama ameliyata karşıyım, son çare olmadıkça. Zaten pek zamanım yok ameliyata Dr. Orçun bilmemne herkezi 20dk tedavi ediyormuş, olmassa ona danışırız. Baklava gibi oydurmayalım kendimizi şimdi.

1857 Mesaj
26 Ekim 2010; 15:43:05 

Kardeşim nokta siyahmı birde dediğim yerdemi ?

Bak ben 2 doktora gittim amelyat dedi , sonra tanıdğımız bir cilt uzmanı doktoru ( oda cerrah ) aradık dediğine göre ameliyata gerek yok , her gün dua ediyorum ameliyat olmayayım diye.

Aynı bizim gibi bir abimiz ameliyat olmadan sadece o deliğin temizlenmesi ile kurtulmuş Allah bizede böyle kurtulmayı nasip eylesin inşallah.

Tüm bu dertten mensup olan kardeşlerime-abilerime Allah acil şifalar versin

3757 Mesaj
26 Ekim 2010; 15:50:18 

Kuyruk sokumunun orda, nokta değil, çok çok ufak bir delik, bildiğin delik yani, hani bazi insanin suratında çukurluklar olur ya, onun gibi birşey.
Hayır öyle bir noktadaki göremiyorum, ayna işe yaramıyor

Kıl dönmesi olabilir, ama belliki başlangıç safhası. Ameliyat şart olmaz diye düşünüyorum, hoş ameliyat olsada zor olmaz, ufacık bişey.
Şu yaşıma kadar 10 çeşit ameliyat geçirdim , birde bundan olsak koymaz herhalde.

1857 Mesaj
26 Ekim 2010; 19:36:11 

Kardeş deliği nerden gördün hayret benimki ufak bir nokta siyah , tükenmezle nokta koy kağıda onun gibi birşey bende zorla örüyorum :), hatta bir keresinde gece oda ışığında baktım kabldu sandım sevinim gece sabah güneş vuruyor odaya ayna karşısında bakayım dedim tekrar duruyor yerinde :) , yabancı forumlarda araştırmışsın bana pm ile gönder lütfen bilgi ne yapacağımı şaşırdım.

Başlangıçmı ilerimi onuda bilmiyorum , bildiğim tek şey 1.5 ay evvel orda bir nokta gördüm o kadar , acaba çok ilerledimi çok tırsıyorum Allah'ım yardım et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoseDn -- 26 Ekim 2010; 19:37:59 >

2085 Mesaj
26 Ekim 2010; 21:53:39 

quote:

Kuyruk sokumunun orda, nokta değil, çok çok ufak bir delik, bildiğin delik yani, hani bazi insanin suratında çukurluklar olur ya, onun gibi birşey.
Hayır öyle bir noktadaki göremiyorum, ayna işe yaramıyor

Kıl dönmesi olabilir, ama belliki başlangıç safhası. Ameliyat şart olmaz diye düşünüyorum, hoş ameliyat olsada zor olmaz, ufacık bişey.
Şu yaşıma kadar 10 çeşit ameliyat geçirdim , birde bundan olsak koymaz herhalde.

bende de aynı şekilde bir delik vardı. sık sık akıntı geliyordu.
ameliyat oldum, rahat ettim

1857 Mesaj
27 Ekim 2010; 1:20:56 

quote:

Orijinalden alıntı: ..::KaRTaL::..

bende de aynı şekilde bir delik vardı. sık sık akıntı geliyordu.
ameliyat oldum, rahat ettim

Zormuydu hocam ameliyat , başlanıçmıydı sizinki ?

Bende ne kadar ilerlediğini nasıl anlayabilirim ?

3757 Mesaj
27 Ekim 2010; 10:53:19 

quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Kardeş deliği nerden gördün hayret benimki ufak bir nokta siyah , tükenmezle nokta koy kağıda onun gibi birşey bende zorla örüyorum :), hatta bir keresinde gece oda ışığında baktım kabldu sandım sevinim gece sabah güneş vuruyor odaya ayna karşısında bakayım dedim tekrar duruyor yerinde :) , yabancı forumlarda araştırmışsın bana pm ile gönder lütfen bilgi ne yapacağımı şaşırdım.

Başlangıçmı ilerimi onuda bilmiyorum , bildiğim tek şey 1.5 ay evvel orda bir nokta gördüm o kadar , acaba çok ilerledimi çok tırsıyorum Allah'ım yardım et.

Dostum sakin ol. Tırsıcak bir durum yok, sen kafanda büyüttükçe sana zarar verir. Araştırmaya devam et, bak İstanbul'da bir doktor var Dr. Orçun;

http://www.kildonmesi.gen.tr/

Herkesi 45 dakikada tedavi edip evine yolluyormuş, işten fırsat bulunca bir randevu alıcam bakalım.

@..::KaRTaL::..
Delik varda abi, akıntı yok sık sık kontrol ediyorum, şişlik yok, orda öyle bir delik var sadece o yani, ama yukarıda verdiğim linkteki resim galerisindeki hastalara benziyor açıkcası, fazla geçiktirmedn icabına bakalım. Sorun bide ameliyat değil, para abi

8 Mesaj
27 Ekim 2010; 13:48:11 

Ne kadar çok kıl dönmesinde muzdarip olan kişi varmış.
Benim nacizhane tavsiyem agrıya dayanıklı degilseniz genel veya spinal anestezi olun. Lokal ile sıkıntı olmaz. Flep ile onarımı bilen birilerine yaptırın. Açık bırakma yöntemi filan tarihte kaldı. Hastalara en az 3 gün yatak istirahati öneriyoruz, yürüyebilirsniz ama sıkıntı olabilir. Eger pilonidal sinüs (kıl dönmesi) çok büyükse kesinlikle plastik cerraha gidin, yoksa genel cerrahlar orayı kapatamaz, artistliklerinden dolayıda plastik cerraha gönderemezler öyle oturma banyosu yapıp durursunuz.. Bu arada bu ameliyatı genel cerrrah arkadaşlarım yardım istemedikce ben yapmıyorum bu sadece bilgilendirme amaçlı.
saygılar..

1857 Mesaj
27 Ekim 2010; 14:22:17 

quote:

Dostum sakin ol. Tırsıcak bir durum yok, sen kafanda büyüttükçe sana zarar verir. Araştırmaya devam et, bak İstanbul'da bir doktor var Dr. Orçun;

http://www.kildonmesi.gen.tr/

Herkesi 45 dakikada tedavi edip evine yolluyormuş, işten fırsat bulunca bir randevu alıcam bakalım.

@..::KaRTaL::..
Delik varda abi, akıntı yok sık sık kontrol ediyorum, şişlik yok, orda öyle bir delik var sadece o yani, ama yukarıda verdiğim linkteki resim galerisindeki hastalara benziyor açıkcası, fazla geçiktirmedn icabına bakalım. Sorun bide ameliyat değil, para abi

Denizlideyim :( , gelememki ora maliyetli olacak tedavisile falan , keşke burda bulabilsem böyle doktor

2085 Mesaj
27 Ekim 2010; 17:48:32 

quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Zormuydu hocam ameliyat , başlanıçmıydı sizinki ?

Bende ne kadar ilerlediğini nasıl anlayabilirim ?

Doktorun dediğine göre başlangıç asamasindaymis. Zor olmadı ameliyat. Doktora gitmende fayda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3108 Mesaj
27 Ekim 2010; 19:15:33