Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu derdi yaşayan herkese allah bol sifalar versin sadece yaşayan bilir. Ben ameliyat olalı 15 gün oldu limberg flap yöntemiyle oldum dikislerim kapanmak üzere fakat makatin biraz üzerinde sol tarafta poponun icinde bir yara var pişık gibi duruyor acaba böyle birşey başına gelen oldumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcknight

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

@mcknight Dostum benim yara da baya büyüktü. Ama ameliyat yöntemleri iyileşme süreçlerini %1000 etkiliyor. Zaten ben açık ameliyatı iyileşme süreci uzun sürdüğü için istemedim. Okulum var çünkü. Ayrıca yaramın büyüklüğünü de 1-2 sayfa geride bulabilirsin. Fotoğrafını koymuştum henüz yeniyken

aynen gördüm fotoyu ama iddia ediyorum benim yara seninkinden daha büyük şöyle söyliyim senin yara ince uzun çizgi metretül hesabı, benim yarada baklava dilimi bi alan yani metrekare hesabı :) gerçi ben daha yaraya bakamadım ama babam pansumanlarda filan yanımda oluyo bana dediği laf şu " sen bu yarayı görsen bayılırsın " ki eminim bayılırım çünkü bi sefer amcamla gitmiştim pansumana oda kıl dönmesi ameliyatı oldu ( kapalı ) yarayı görünce şok oldu ben o an anladım yaranın ne kadar büyük olduğunu :) üzerinde tampon olmasa çekip göstericem ama maalesef :) haa bide bazıları ceviz büyüklüğünde demiş galiba benimkisi bi elma büyüklüğünde var heralde :)

Bana ameliyatta cikan parcayi gosterdiler. Resmen kuyruk sokumum doktorun elindeydi yani oyle diyim sana benimkide baklava dilimi seklindeydi ama dikisler z seklinde iste. Buyuk ihtimalle seninkide oyledir. babanin sana soylediklerini bana da soyluyorlardi

• arkadaşlar öncelikle merhaba kıl dönmesi şikayetiyle bugün ortadoğu hastanesi mehmet bayrağa gittim lazerle yapacam dedi yarı açık yara kapalı dedi bu yönteme ne deniyor ve sağlıklı bi yöntem mi orta dereceli dedi hastalığa çarşambaya gün verdi
  • 4 5 senedir bugün yarın diye diye bu ameliyatı olmadı şimdi kıl popoya dayandı mecburen 10gün sonra ameliyatı olucam bu arada açık ameliyatın videoları var görünce insan bir tuhaf oluyor ama bu rahatsızlık insanı gerçekten rahatsız ediyor şimdiden geçmiş olsun.http://www.youtube.com/watch?v=ltKGTp5z0vQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamyonmuro

arkadaşlar öncelikle merhaba kıl dönmesi şikayetiyle bugün ortadoğu hastanesi mehmet bayrağa gittim lazerle yapacam dedi yarı açık yara kapalı dedi bu yönteme ne deniyor ve sağlıklı bi yöntem mi orta dereceli dedi hastalığa çarşambaya gün verdi

Öncelikle geçmiş olsun.Ben yarı açık oldum geçen temmuzda. Eğer aynı yarı açıktan bahsediyorsa doktor ,belli bir yere kadar dikiyorlar ondan sonrasını açık bırakıyorlar yara kendi kapanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scrfc

quote:

Orijinalden alıntı: kamyonmuro

arkadaşlar öncelikle merhaba kıl dönmesi şikayetiyle bugün ortadoğu hastanesi mehmet bayrağa gittim lazerle yapacam dedi yarı açık yara kapalı dedi bu yönteme ne deniyor ve sağlıklı bi yöntem mi orta dereceli dedi hastalığa çarşambaya gün verdi

Öncelikle geçmiş olsun.Ben yarı açık oldum geçen temmuzda. Eğer aynı yarı açıktan bahsediyorsa doktor ,belli bir yere kadar dikiyorlar ondan sonrasını açık bırakıyorlar yara kendi kapanıyor.

lazerle yapacam dedi aynı gün kalkarsın dedi çarşamba olucam pazartesi okuluna gidersin dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: artraktor

4 5 senedir bugün yarın diye diye bu ameliyatı olmadı şimdi kıl popoya dayandı mecburen 10gün sonra ameliyatı olucam bu arada açık ameliyatın videoları var görünce insan bir tuhaf oluyor ama bu rahatsızlık insanı gerçekten rahatsız ediyor şimdiden geçmiş olsun.http://www.youtube.com/watch?v=ltKGTp5z0vQ

Hacı sen naptın ya niye link koyuyorsun ilk 5 saniyesini izledim onda bile içim fena oldu
    oha adam şiş geçiriyor galiba oney lan
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bozkurt42. -- 12 Mart 2013; 7:30:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

quote:

4 5 senedir bugün yarın diye diye bu ameliyatı olmadı şimdi kıl popoya dayandı mecburen 10gün sonra ameliyatı olucam bu arada açık ameliyatın videoları var görünce insan bir tuhaf oluyor ama bu rahatsızlık insanı gerçekten rahatsız ediyor şimdiden geçmiş olsun.http://www.youtube.com/watch?v=ltKGTp5z0vQ

Hacı sen naptın ya niye link koyuyorsun ilk 5 saniyesini izledim onda bile içim fena oldu

Sen o gecirilenleri ve sokulup cikarilanlari gormuyorsun ve hissetmiyorsun, merak etme

• Merhaba arkadaşlar,

Bende yaşadığım tecrübeyi sizlere yardımcı olması açısından aktarmak istiyorum. Ben 15 Şubatta ameliyat oldum. Ameliyattan önce 3 doktora gittim, 2 tanesi ile de telefonla görüştüm. Benim kıl dönmesi çok küçüktü ve her bir doktor ameliyat dedi. Ameliyatsız yöntemleri araştırdım ama hep karşıma kesin çözüm olmadığına dair öneriler geldi. O yüzden ameliyat olmaya karar verdim. Ankara Medicana hastanesinde bir Dç Dr. ameliyatımı yaptı. Özel sağlık sigortam olduğu için ücretsiz oldum. Doktorlar 1-2 cm lik kesik olacağını tahmin etmişlerdi fakat daha büyük çıktı ve 8 cm civarında bir bölgeyi kestiler. Lokal anestezi ile oldum. Belden aşağısı değil sadece ameliyat olacak olan bölge uyuşturuldu. Ameliyat boyunca yaklaşık 10 kez lokal uyuşturucu vurdular. Ameliyatım yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü. Hayatımın en zor dakikaları idi. Çok az acı hissettim ama o psikolojiyi yaşayan bilir. Yapılan şeyleri fiziki olarak hissediyorsunuz ama acı çok az duyuyorsunuz. Yaklaşık 7 cm boyunda küçük bir köfte büyüklüğünde bir kist çıkarttılar. Dikişlerim hem dıştan hem içten yapıldı ve 7 adet dikiş atıldı. Doktor bir miktar kaydırma (flap) yaptı. Ameliyattan sonra hemen taburcu etti ama ben çok zor yürüyerek, küçük adımlar atarak ayrıldım hastaneden. Arabada arka koltuğa yatarak gittim. İlk gece çok ağrım oldu ama 24 saatten sonra pek ağrım kalmadı. Doktorum ameliyatlı yeri bandajladı ve 4 gün sonra hiç pansuman yaptırmadan ilk kontrole gittim. Bandajı çıkardı durumumun iyi olduğunu söyleyip bundan sonra her gün duş almamı söyledi. 8. günde dikişlerim alındı, çok az acı hissettim. İlk 2 hafta üstüne hiç oturamadım, yan yada yüz üstü yattım, ayakta gezdim. 3. hafta sert sayılabilecek sandalyelere yaslanmadan oturmaya başladım. Yalnız uzun süreli oturamıyorum, yarım saate bir kalkmam gerekiyor. 3 hafta rapor kullandım ve 4. hafta başında işe başladım. Masa başında çalıştığım için 1 hafta daha rapor alsam daha iyi olurmuş. Şimdilik iyiyim. Yumuşak koltuklara oturamıyorum henüz. sanırım 1-2 hafta sonra onuda yapabilirim. Sizlere tavsiyem bir an önce doktorunuzu belirleyip tedavinizi yaptırmanız yönünde olacak. Eğer kist büyürse işiniz çok daha zor.

Herkese Allah şifa versin.
  • lazerle ameliyat olan var mı aranızda yarı açık yarı kapalı dedi doktor 15dklık işi var dedi +ları -leri nelerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

quote:

Anlamadığım ufacık yer için neden o kadar yeri açıyorlar, bir de içinden bir şey çıkmadı galiba ilerlete ilerlete geçtim. Nasıl bir şey bu
  • Merhaba,
    Yarın daha doğrusu an itibari ile bugün kıl dönmesinden muayene olacağım. Çok uzun süredir vardı bende ama gitmemiştim:( Çok rahatsızlık verici bir şey sürekli akıntı felan. Sanırım bir kaç günede ameliyat olurum bol bol buraya yazarım hissetiklerimi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedayroy

Bu derdi yaşayan herkese allah bol sifalar versin sadece yaşayan bilir. Ben ameliyat olalı 15 gün oldu limberg flap yöntemiyle oldum dikislerim kapanmak üzere fakat makatin biraz üzerinde sol tarafta poponun icinde bir yara var pişık gibi duruyor acaba böyle birşey başına gelen oldumu.

Normaldir hocam,
    Sürekli akıntı olduğundan o bölgede pişik olabilir. Tecrübeyle sabit :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: I_DevelopeR_I

Merhaba,
    Yarın daha doğrusu an itibari ile bugün kıl dönmesinden muayene olacağım. Çok uzun süredir vardı bende ama gitmemiştim:( Çok rahatsızlık verici bir şey sürekli akıntı felan. Sanırım bir kaç günede ameliyat olurum bol bol buraya yazarım hissetiklerimi :)

Bekliyoruz
  • Arkadaşlar selam.

6sene önce genel anesteziyle yani narkozla amelıyat oldum. Yaklasık 2,5 hafta sureklı yattım.. Tekrarlayacagı aklımın ucuna gelmezdı cunku sureklı hıjyenıne dıkkat ettım ve cok ıyıydım ta kı bu sene spor yaparken cektıgım sıddetlı agrıya dek. apse yapmıstı ve sıstı patladı vs. ateslenmeler cabası bı 2 haftada oyle yatırıyor resmen amelıyat ıskencesı. neyse doktora gıttım bana kılo verıp o kısmıd epılasyonla yok etmemı sonrsında amelıyata alacagını soyledı. tamam dedım ısıme dondum seyahatler tabı ustuste malesefkı 2. apseyı yaptı yıne aynı cıleler yedıgım ıgneler yok boyle bısey. apar topar doktora gıttım yeter cunku artık bı an once 2. amelıyat yapılsın dedım sureklı o apsenın dolup patlaması cekılcek dert degıl. neyse bu ayın 6.sında amelıyatımı oldum. belden uyusturdular lokal anestezıyle flap yöntemını uyguladılar. kan tuttugu ıcın narkoz ıstedım ama ısrarla bırsey hıssetmeyecegımı soyleyerek ıkna ettıler. neysekı belden yaptıkları uyusturucu ve sakınlestırıcı ıgneler acıtsada zaten heycanınızı alıyor. oylede oldu. bıraz uzun surdu tabı. kocaman bır n harfı 1 gece hastanede kaldım uyusukluk gecınce agrım cok oldu ertesı gun eve nasıl gıttıgımın ızahı yoktur. öldum resmen cocuk gıbı aglamamak ıcın sıktım dısımı :/
    zaten dren cok can sıkıcı bı durum.. 4. gun drenı aldılar acısı vardı evet alınırken ama degdı cunku o sıddetlı agrıların kaynagı drenmıs bıraz rahatladım. sımdı dıkısler var ayın 21.nde alıncak. yalnız dren cıktıktan sonra hıcbırsey yoktu hatta o yer kabuk tutmustu kapanmaya baslamıstı. bugun tuvalete cıktıgımda kan aktı sargılardan once dıkısler acıldı sandım aklım cıktı sonr gorduk kı drenın cıktıgı yerden turuncumsu kanla karısı ıltıhap akıyor. gazlıbezle sargıları yenıledık vs. her ayaga kalkısımd ıslanıyor tum gazlıbezler. Ilk amelıyatta boyle bırsey olmamıstı. sımdı o dren yerının akması normal mı? 10 gun bugun? Bılen arkadaslar varsa cevaplasın ve kurtarsın benı bu panıkten lutfen??

Sımdıden tesekkurler.. Allah şu hastalıgı dusmanıma vermesın nokta
  • arkadaşlar benim de kuyruk sokumumun oralarda bir sertlik var sarı bir şey geliyor bazen peçeteye silince daha önce dayım da ve annem de kıl dönmesi olmuştu annem kıl dönmesi gibi değil dedi acaba ne olabilir ilk defa böyle bişey olucak
  • Bu ayın 25. de ameliyat olucam ama bende sizdeki gibi akıntı falan olmuyor fazla ilerlememiş benimki galiba hayırlısı inşallah bir daha tekrarlamaz.
  • arkadaşlar ben de ameliyat oldum yarı açık yarı kapalı lazerle ve 2 günde 1 pansumana gidiyorum adam istediğini yap gez toz diyor sıkıntı yapmaz diyor cidden yani ağrı falan da yok simit al oturabilirsin dedi sıkıntı olur mu pcye oturmak simitle?
  • Bu kıl dönmesi ameliyatını olanlar kaç gün yatıyor o çok önemli benim için? 1 haftada kalkabilir miyim ?
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.