**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
2337 Cevap277269 Görüntüleme39 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     17 [19] 21 22 23 24 25 26      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4 Mesaj
13 Ekim 2012; 14:45:18 

Arkadaslar iki gündür kuyruk kemiğim acıyor gibiydi ben zedelendi sandim kuzenim doktor Cumartesi olduğu için onunla gittik çalıştığı hastaneye film çekti kırık zedelenme yok dedi sonra baktı iyice ve kuyruk sokumu bölgesinde kıl dönmesi var çıkaralım dedi kendisi boş yataklı odaya aldı yatırıp irin sıvısı kan çıktı azda 2-3 cm uzulugunda kıl çıktı ve dedi tekrarlar bu ameliyat olman gerek diye..Önceki sayfaları okudum biraz bilgi edindim forum sayesinde fakat ben 19 yaşındayım lys ye hazırlanıyorum o sebepten çok endiseliyim dershaneye gidiyorum..Lütfen benimle aynı durumu paylaşan siz arkadaslarım yardımcı olun ameliyatmidir tek çözümü yoksa başka yolu varmi eğer ameliyat olursam tahmini kaç gün oturup ders çalışamam, dershaneye gidemem.Sizden ricam bilgi verin tecrübeli olan sizsiniz.Hepinize gecmis olsun Allah acil şifalarını versin bizlere sagolun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

75 Mesaj
13 Ekim 2012; 23:11:48 

quote:

Orijinalden alıntı: onlymann

Arkadaslar iki gündür kuyruk kemiğim acıyor gibiydi ben zedelendi sandim kuzenim doktor Cumartesi olduğu için onunla gittik çalıştığı hastaneye film çekti kırık zedelenme yok dedi sonra baktı iyice ve kuyruk sokumu bölgesinde kıl dönmesi var çıkaralım dedi kendisi boş yataklı odaya aldı yatırıp irin sıvısı kan çıktı azda 2-3 cm uzulugunda kıl çıktı ve dedi tekrarlar bu ameliyat olman gerek diye..Önceki sayfaları okudum biraz bilgi edindim forum sayesinde fakat ben 19 yaşındayım lys ye hazırlanıyorum o sebepten çok endiseliyim dershaneye gidiyorum..Lütfen benimle aynı durumu paylaşan siz arkadaslarım yardımcı olun ameliyatmidir tek çözümü yoksa başka yolu varmi eğer ameliyat olursam tahmini kaç gün oturup ders çalışamam, dershaneye gidemem.Sizden ricam bilgi verin tecrübeli olan sizsiniz.Hepinize gecmis olsun Allah acil şifalarını versin bizlere sagolun..

Öncelikle geçmiş olsun . Ne yazikki en sağlıklı kurtuluş yöntemi ameliyat. Ameliyat olursan da 2-3 haftan gider baştan söyleyeyim. Çünkü en az 1-2 hafta ameliyat yöntemine göre oturamayabilirsin. Eğer kıl dönmesi başlangıç seviyesindeyse LYS den sonra olabilirsin ama ilerlediyse ol kurtul bana kalırsa yattığın yerden test çözersin:)

4 Mesaj
14 Ekim 2012; 21:07:36 

quote:

Orijinalden alıntı: scrfc

Öncelikle geçmiş olsun . Ne yazikki en sağlıklı kurtuluş yöntemi ameliyat. Ameliyat olursan da 2-3 haftan gider baştan söyleyeyim. Çünkü en az 1-2 hafta ameliyat yöntemine göre oturamayabilirsin. Eğer kıl dönmesi başlangıç seviyesindeyse LYS den sonra olabilirsin ama ilerlediyse ol kurtul bana kalırsa yattığın yerden test çözersin:)

Teşekkür ederim ilgin için.Kuzenim doktor onun söylediğine göre birkaç aya tekrar iltihap toplayıp yeniler dedi bende sordum lysden sonra olmazmı diye dayanamazsın o zamana dedi ben bakıyorum netten ama büyük ihtimal 15 karne tatiline birkaç hafta kala randevu alicaz ve ameliyatı olucam ben tatil olunca dershaneden kaybım en fazla bir hafta olur.,Mezunum ben bu yıl tekrar gireceğim artık napacam bilmiyorum.Çalısmada sorun olcagini sanmıyorum çünkü çalışan birisiyim yatakta felan çözerim soruları benim için sorun olmaz..Artık şimdi daha çok çalısmam gerek ılerde ne olcagi belli değil..

578 Mesaj
15 Ekim 2012; 22:04:08 

quote:

Orijinalden alıntı: aimrevivo

Ben sordum doktora hocam böyle böyle mikrosünisektomi felan yöntemi varmış diye.Git onu ol o zaman dedi.Çok bilmiş gibi göründüm doktora heralde bunlar çok biliyolar felan dedi.Onun riski fazlaymış.3 gün sonra yattım flap ameliyatına.Mantık olarakta çıkarılan parça büyüklüğüne bakarsak flap yöntemi daha garanti gibi zaten.Bu arada o cesaret iğnesi dedikleri şey cidden kafa yapıyor biraz.Ameliyathaneden başım örtülü yüzükoyun sırıtarak çıkmışım.Birde mikrosinüsektomideki gibi hafif acı felan olmuyor. 3 tane iğne yaptılar omurilikten sinek ısırığı gibi acıyor.Bende 0 acı olmaz hiçbir zaman yazanları okudum buradaki.Ameliyat başladı.Uyuyabilirsin dedi hemşire.Bende düşündüm 0 acı olmuyomuş neşteri bi vursun öyle uyurum dedim.Bir baktım ameliyat bitmiş.

ben de kasım 15 gibi mikrosinüsesktomi yöntemiyle olacağım operasyon... istanbulda bir doktor yapıyor, google a yöntemi yazınca çıkıyor bilgiler... 10 dakikada işlemi bitirip evinize gönderiyorlarmış... eğer ddaha önce ameliyat olmayan ya da kıl dönmesi çok ileri seviyede olmayan arkadaşlara tavsiye ederim...

4 Mesaj
15 Ekim 2012; 22:08:14 

quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

ben de kasım 15 gibi mikrosinüsesktomi yöntemiyle olacağım operasyon... istanbulda bir doktor yapıyor, google a yöntemi yazınca çıkıyor bilgiler... 10 dakikada işlemi bitirip evinize gönderiyorlarmış... eğer ddaha önce ameliyat olmayan ya da kıl dönmesi çok ileri seviyede olmayan arkadaşlara tavsiye ederim...

Merhaba gecmis olsun.Yukarıdaki yorumlarımı okursanız bende kıl dönmesi rahatsızlığı ile karşılaştım ve kötüsü bu yıl sınava gireceğim.Bende tam böyle ameliyattan başka çözümleri varmiki duyordum lütfen o yöntem nasıldır banada uygunmudur aciklarmisin?.Ameliyat olursam 2-3 haftam bosa gidebilir kötü durumdayım..

578 Mesaj
15 Ekim 2012; 23:00:10 

quote:

Merhaba gecmis olsun.Yukarıdaki yorumlarımı okursanız bende kıl dönmesi rahatsızlığı ile karşılaştım ve kötüsü bu yıl sınava gireceğim.Bende tam böyle ameliyattan başka çözümleri varmiki duyordum lütfen o yöntem nasıldır banada uygunmudur aciklarmisin?.Ameliyat olursam 2-3 haftam bosa gidebilir kötü durumdayım..

kardes benim eylul 15 gibi birden siskinlik oldu, iltihap yoktu , doktora gittim hap verdi antibiyotik, iltihap olur ve akarsa gel bosaltalim dedi, siskinlik gittiginde gel ameliyat yapalim seni dedi cok zor bir surec olacagini wc yapmakta filan zorlanacagimi kendini hazir hissettiginde gel dedi.
benim de gozum cok korktu alternatif tedaviler aradim ameliyat tek cozum bitki filan yalan gercekten bunu unutma... istanbulda operator dr. Atilla Kaya isminde bir dr mikrosinusektomi adinda bir operasyon yapiyor... kendisine telfn ve mail yoluyla gorustum kil donmesi yeniyse ve daha once kil donmesi amlyati olmadiysan operasyon yapabiliriz dedi... sigorta varsa 480 yoksa 960 tlye yapiyormus... kasim gibi operasyon olucam insallah, sitede yöntemin adini yada doktorun adini arattim bi arastrma yaptim donanim haberde... daha once burada ameliyat olanlar var ve cok memnunlar...

bi akrabamizda bel fitigi cikti istanbulda mikrocerrahi yontemle oldu gun icinde cikti, diyecegim mikro yontemler yeni bir alan ve cok kisa surede ameliyat tamamlanip gun icinde ayaga kalkiyorsunuz...

mikrosinusektomi de yaklasik 4 dakika suren ve 15 dakika sonra ayaga kalkilabilen bir kil donmesi ameliyati... kisacasi diyecegim sudur ki yaklasik 10-15 olumlu referans aldm herkes cok memnun bu yontem ve doktordan... site adi vermek bazen sikinti oluyor bu yuzden mikrosinusektomi diye google amcaya yaz site ve bilgiler cikiyor. youtube da da ilgili videolar mevcut ...
gecmis olsun kardesim siteye gir yorumlari oku videoyu izle kafana yatacaktir , 15 tatile randevu al doktora gittigin gun 10 dakika sonra arabayla geri dön ...

4 Mesaj
16 Ekim 2012; 4:54:52 

quote:

kardes benim eylul 15 gibi birden siskinlik oldu, iltihap yoktu , doktora gittim hap verdi antibiyotik, iltihap olur ve akarsa gel bosaltalim dedi, siskinlik gittiginde gel ameliyat yapalim seni dedi cok zor bir surec olacagini wc yapmakta filan zorlanacagimi kendini hazir hissettiginde gel dedi.
benim de gozum cok korktu alternatif tedaviler aradim ameliyat tek cozum bitki filan yalan gercekten bunu unutma... istanbulda operator dr. Atilla Kaya isminde bir dr mikrosinusektomi adinda bir operasyon yapiyor... kendisine telfn ve mail yoluyla gorustum kil donmesi yeniyse ve daha once kil donmesi amlyati olmadiysan operasyon yapabiliriz dedi... sigorta varsa 480 yoksa 960 tlye yapiyormus... kasim gibi operasyon olucam insallah, sitede yöntemin adini yada doktorun adini arattim bi arastrma yaptim donanim haberde... daha once burada ameliyat olanlar var ve cok memnunlar...

bi akrabamizda bel fitigi cikti istanbulda mikrocerrahi yontemle oldu gun icinde cikti, diyecegim mikro yontemler yeni bir alan ve cok kisa surede ameliyat tamamlanip gun icinde ayaga kalkiyorsunuz...

mikrosinusektomi de yaklasik 4 dakika suren ve 15 dakika sonra ayaga kalkilabilen bir kil donmesi ameliyati... kisacasi diyecegim sudur ki yaklasik 10-15 olumlu referans aldm herkes cok memnun bu yontem ve doktordan... site adi vermek bazen sikinti oluyor bu yuzden mikrosinusektomi diye google amcaya yaz site ve bilgiler cikiyor. youtube da da ilgili videolar mevcut ...
gecmis olsun kardesim siteye gir yorumlari oku videoyu izle kafana yatacaktir , 15 tatile randevu al doktora gittigin gun 10 dakika sonra arabayla geri dön ...

Ameliyatla aynı çözümü sağlıyorsa senin bahsettigin yönetimi olmak daha mantıklı tabikide.Bende aslinda tam böyle kolayca atlatabilecegim bir yönetimini arıyordum fakat sonradan tekrar devam eder diye korkuyorum birdaha birdaha dayanılmaz tek seferde biter insaallah..Sen ameliyatı büyük ihtimal benden önce olucaksin kardesim, izlenimlerini bana aktarırsın bana yardımcı olmuş olursun..teşekkür ederim..

78 Mesaj
16 Ekim 2012; 21:24:33 

quote:

kardeşim aynı durumdayız bende sınava hazırlanıyorum herkes bu mikrosinusektomi midir nedir onu çok övüyor en fazla 3 güne çok rahatlarsın diyor normal ameliyat olursak 2-3 hafta outuramayacağız en az dershane filan var olmaz oda arkadaşlar mikrosinusektomi ameliyatı olanlar bilgi verirlerse çok sevinicem bol hayır duası alır..

BEŞİKTAŞ

19 Mesaj
16 Ekim 2012; 23:37:18 

Eger hastalıgınız daha baslangıc evresındeyse mıkrosınus sıze en uygunudur ancak benım gıbı 3 senelıkse yanı uzunsa mıkrosınusle tam olarak ıcerdekı parca alınamaz zaten atılla kaya da kendı sayfasındakı sorularda bunu soyluyor ayrıca arkadasın dedıgı gıbı 2 3 hafta oturamama gıbı bısey soz konusu olmadı en azından benım acımdan cuma amelıyat oldum pazartesı gunu ordakı tampon cıkartıldı ve dıkıslı olmama ragmen rahatca her ıstedıgımı yaptım geceye kadar dısardaydın suan 1 ay oldu cok sukur de ıyıyım bırazcık sans ve cok ıyı temız bakımla tekrarlama rıskını en aza ındırıyorsunuz yanı ısın cogu sızde gecmıs olsun

4 Mesaj
17 Ekim 2012; 0:14:48 

quote:

Orijinalden alıntı: sergengungor

kardeşim aynı durumdayız bende sınava hazırlanıyorum herkes bu mikrosinusektomi midir nedir onu çok övüyor en fazla 3 güne çok rahatlarsın diyor normal ameliyat olursak 2-3 hafta outuramayacağız en az dershane filan var olmaz oda arkadaşlar mikrosinusektomi ameliyatı olanlar bilgi verirlerse çok sevinicem bol hayır duası alır..

Napacagiz bilemedim ya keske idare etme imkanı olsa yaz tatilinde olsak.Rahatça dinleniriz sınav kaygımız olmaz tek korktuğum derse az yogunlasmak zorunda kalmam ameliyattan 1-2 hafta icinde...

4 Mesaj
17 Ekim 2012; 0:19:31 

quote:

Orijinalden alıntı: deshpar

Eger hastalıgınız daha baslangıc evresındeyse mıkrosınus sıze en uygunudur ancak benım gıbı 3 senelıkse yanı uzunsa mıkrosınusle tam olarak ıcerdekı parca alınamaz zaten atılla kaya da kendı sayfasındakı sorularda bunu soyluyor ayrıca arkadasın dedıgı gıbı 2 3 hafta oturamama gıbı bısey soz konusu olmadı en azından benım acımdan cuma amelıyat oldum pazartesı gunu ordakı tampon cıkartıldı ve dıkıslı olmama ragmen rahatca her ıstedıgımı yaptım geceye kadar dısardaydın suan 1 ay oldu cok sukur de ıyıyım bırazcık sans ve cok ıyı temız bakımla tekrarlama rıskını en aza ındırıyorsunuz yanı ısın cogu sızde gecmıs olsun

Tam olarak hastalığım ne kadar süredir var bilmiyorum fakat tahminimce en fazla 1 yıl bile yoktur..Benim tek derdim sınavımın olması ve ameliyattan sonra 1-2 hafta istirahat gerekiyor yatakta çalışırım birkaç gün yatsam bile fakat yinede benim derslerimi azda olsa etkiler elbet.Diyorumki yaz tatilinde olsam tedavisini cokmu geç olur duramazmiyim cokmu artarki rahatsızlığım.Bu soruları merak ediyorum.Ayrıca bahsettiginiz yöntem bana olursa onuda olmak isterim kısa sürede atlatmış olurum o sekilde.Gercekten zor bir süreç ya daha onceden bu rahatsızlığa yakalanan tüm kader arkadaslarıma bolca şifalar diliyorum ve bizlere..İnsaallah birdaha böyle bir rahatsizlikla karşılaşmayız, zor bir süreç..

19 Mesaj
17 Ekim 2012; 0:45:38 

quote:

Tam olarak hastalığım ne kadar süredir var bilmiyorum fakat tahminimce en fazla 1 yıl bile yoktur..Benim tek derdim sınavımın olması ve ameliyattan sonra 1-2 hafta istirahat gerekiyor yatakta çalışırım birkaç gün yatsam bile fakat yinede benim derslerimi azda olsa etkiler elbet.Diyorumki yaz tatilinde olsam tedavisini cokmu geç olur duramazmiyim cokmu artarki rahatsızlığım.Bu soruları merak ediyorum.Ayrıca bahsettiginiz yöntem bana olursa onuda olmak isterim kısa sürede atlatmış olurum o sekilde.Gercekten zor bir süreç ya daha onceden bu rahatsızlığa yakalanan tüm kader arkadaslarıma bolca şifalar diliyorum ve bizlere..İnsaallah birdaha böyle bir rahatsizlikla karşılaşmayız, zor bir süreç..

Valla ne kadar süre olduğunu yine en iyi doktorlar anlar yani ben 2 ay önce farkettim bişey olduğunu 3 senedir olduğu ortaya çıktı çok sinsi hastalık olduğu için anlayamıyosun e tabi sen sınav döneminde olduğun için birazcık sıkıntı olabilir ben mesela ameliyat olmadan önce takıyodum gazlı bezi geziyodum tozuyodum oturuyodum eve geliyodum tabi doğal olarak akıntı oluyodu temizliyodum eve gelince öyle devam ediyodum çünkü yürürken otururken falan bi sıkıntım ağrım sızım falan olmuyodu eğer sende böyle bi sorun varsa yaz tatiline kadar çok sıkıntı çekersin özellikle de üniversite sınavında yani 3 saat oturuyosun kolay değil ben bi yöntemden bahsetmedim ama benim olduğum yöntem primer kapatmaydı tabi her ameliyat yöntemi doktorun el alışkanlığına göre değişiyor ben 10 doktor dolaştım atilla kaya'ya da gittim ama benimkisinin tek çaresi ameliyat olduğu için mikrosinüsü olamadım bi kaç doktora git en azından bi fikir edinmiş olursun ve ne kadar süredir bu rahatsızlığının olduğunu öğrenip ona göre ameliyat yöntemini düşünürsün çok geçmiş olsun ayrıca sınav için de başarılar kardeşim

0 Mesaj
18 Ekim 2012; 19:17:46 

arkadaşlar şuana kadar okudum yazdıklarınızı bende mayısta olmuştum fenol tedavi..

kısaca bahsetmek gerekirse hic bi sekilde agrısı yok..kıl dönmesi 4 evreden oluşuyor eger başlangıcsa kesinlikle fenol veya micro yöntemini deneyin..fenol tedavisi 500 tl'dir sigortalı ol veya olma farketmez...bu konuda en uzman isim ise capa medilife baş hekimi orcun beydir.2 bine yakın ameliyatı olmuştur.egerki saglık programlarını izliyorsanız oralarada cıkıyor..yani kendi alanında baya iyi biridir.güler yüzlü sakinleştirici tonuyla rahatlatıyor insanı..ben daha evvelsi 3 doktora gittim 1 i ilacla tedavi etcez dedi bu kesinlikle olmayacak bişeydir arkadaşlar ilac tedavisiyle gecmeyen bi durumdur.diger 2 doktor yeni oldugunu beklememi istedi..bu secenekte dogru degildir arkadaşlar..ne kadar uzatırsanız uzatın o kadar zararınıza 1. ve 2. evrede iseniz kesinlikle bu yöntemleri tercih edin..yoksa ameliyat kacınılmaz olur..erken teşhis varsa ameliyata girmemenizi öneririm.zira bir cok doktor sırf daha fazla para kazanmak icin ameliyat yapıyor..bir sürü acınızda yanınızda kalıyor..artık tıp cok ilerledi özellikle kıl dönmesinde türkiye bir cok ülkeden cok ama cok ileridir.cünkü türkiyede bir cok kişide var olan bir rahatsızlıktır cogu kişi bunu dile getirmez.artık ameliyatların cogu eski yöntemdir..şunu özellikle belirtmek istiyorum fenol micro ve diger ameliyatlarda tabiki tekrarlama olasılıgı vardır 1-20 arasında degişir hepsinde..yapılması gerekenler oldukca basittir o bölgeyi iyi temizlemek gün aşırı banyo yapmak sert zeminlere kesinlikle oturmayın..cünkü tetikleyen unsurlardan biri odur..kaykılı oturmayın dar elbise giymeyin.kıl dönmesi sac ense gibi yerlerden düşen kıllardan oluşuyor..o bölgenizde kıl fazla ise davetiye cıkarıyor..siz siz olun iyi düşünün öyle karar verin..eger erkense hic bekletmeyin yarım saatte işiniz görülüyor hic agrısı sızısı yok fenol tedavide 3 gün popo üzeri oturmuyorsunuz o kadar..ben mayıstan bu yana hic bi sıkıntı görmedim ara ara gittim kontrole yakın oldugum icin şuan izi bile yok..benim şansım başlangıc olması ve gec bırakmamam..diger doktorları dinleseydim şuan bekliyor olacaktım agrısını sızısını yer yer cekicektim sonrada iltihap oluşucaktı onu temizliceklerdi sonrada ameliyata alıcaklardı..artık eski yöntemler tarih olmaya başladı..ve şunuda belirteyim..fenol de kesme bicme olmuyor..dokuya herhangi bi zarar yok..tekrarlarsa 2. defa olursanız kesin kurtuluyorsunuz böylede iyi tarafı var;) micro yöntemide sonucta kesiliyor orası ve parca alınıp kapatılıyor..diger ameliyatlarla karşılaştırırsak baya iyi..ama acma kapama şu bu ameliyatları hem iş kaybınıza hem agrınıza şuna buna neden olur..şuan yumuşak zeminlere oturuyorum kaykılı oturmuyorum.o bölgeye darbe getircek şeylerden uzak duruyorum.ve hic bi sıkıntım yok.1 saat sonra yürüyerek hastaneden cıktım;) ama şu var yer yer hafif cok hafif agrı olur oda normaldir belli süre sonra zaten oda gidiyor.ilac milacta vermiyor..

şimdiden bu rahatsızlıga yakalanmış arkadaşlara saglık sıhhat diliyorum..doktorların verecegi karardan cok sizin vereceginiz karar önemlidir..durduk yere oranızı buranızı kesip bictirmeyin.bir cok doktorun sırf para icin ameliyat dedigini biliyoruz..bi doktorla noktayı koymayın..

3492 Mesaj
18 Ekim 2012; 21:31:33 

Merhaba beyler benim arka bolge cok killi ve donmesinden cok korkuyorum jilet vursam ii olurmu veya kil dokucu krem alsam ii olurmu cok asiri killi korkuyom hic almadim doner diye bilgi sahibi olan varsa yardimci olursa sevinirim

Nokia LUMIA 1320 Kullanıcılar Kulübü

75 Mesaj
18 Ekim 2012; 21:40:42 

quote:

Orijinalden alıntı: kabusgaming

Merhaba beyler benim arka bolge cok killi ve donmesinden cok korkuyorum jilet vursam ii olurmu veya kil dokucu krem alsam ii olurmu cok asiri killi korkuyom hic almadim doner diye bilgi sahibi olan varsa yardimci olursa sevinirim

Öncelikle halk arasında adı kıl dönmesi olmasına rağmen gerçekte kıl dönmüyor. Dökülen saçlar, sırttan dökülen kıllar ve kuyruk sokumunda ki kıllar zamanla bir delik açıp kuyruk sokumunun içinde kanal açarak ilerleyip yuva yapıyor. O bölgenin temiz tutulmasında fayda var tabi ki ama çok kıllı olmakla alakası yok bir kadında da kıl dönmesi olabilir. Ki bir çok ameliyat olan kadın da var. Ben ameliyattan sonra tüy dökücü krem kullanmaya başladım şimdilik bir sorun yok krem tavsiye edebilirim.

0 Mesaj
19 Ekim 2012; 13:57:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kabusgaming

arkadaşım kıl dönmesi cok oturmaktan kaykılı oturmaktan dar elbise giymekten ve o bölgenin kıllı olmasından kaynaklanan bir durumdur..ve tabiki o bölgeyi iyi temizlemezsen kacınılmaz olabilir..sonucta enseden sactan dökülen kıllar aşagı düşüyor sen cok oturdukca dar elbise giyersen atletini icine koyarsan o kıl yavaş yavaş aşagı iner o bölgede kıllar varsa onların arasına karışır zamanla vida görevi görüp terlediginde o bölge gözenekler acılır ve yavaş yavaş icine girer.dik oturman gerekiyor ve cok uzun süre oturmamalısın bi yere en önemlisi ise oturdugun yer sert olmamalı sert oturaklar sert zeminler olursa onunda etkisi var..benim kıl dönme sebebi cok oturdugum icin ve sert zemin oldugu icin oluştu..ama diger faktörlerde etken oluyor..jilet yerine sana kıl dokucu kremleri öneririm.ya da lazer epilasyon yaptırabilirsin eger hep ilgilenemem dersen secenek bol yani..he kıl var diyede o bölgede kıl dönmesi olcak diye bir kaide yok:) bu iş birazda şans işi..arada kuyruk sokumununu kontrol etmen gerekiyor beze var mı yok mu..taharet yaparken banyo yaparken o bölgeyi iyi temizlemen gerekiyor..elbise degiştirken de bakman gerekiyor ve o bölgede elbiselerin pamukları vs leri inebilir onları temizle ordan cünkü orda bişey olmalıki kıl düştügünde dik gelmesine neden oluyor..bunları yaparsan temizligine önem verirsen zaten bi sıkıntı olmaz..bunlara ragmen oluyorsada şansına dicez;) bir cok nedenden olabilen bir hastalık bu

eger iyi araştırırsan zaten ilk kıl dönmelerinin askeri jiplere binen amerikalılarda görüldügünü ögrenirsin.jeepte saatlerce oturdukları icin ve sert koltuk oldugu icin bu hastalık cok önceleri ortaya cıkan bir sebepmiş(daha önceleride vardırda o dönemde cok oldugu icin onu baz alıyorlar)..ancak şuan türkiye cok ileri bu konuda..cünkü bu hastalıga yakalananların sayısı oldukca cok yüksek...ancak utandıkları icin bir cok kişi bunu söylemez.

0 Mesaj
26 Ekim 2012; 0:05:15 

Ameliyat olalı 50 gün oldu yaklaşık 10 gündür sarımsı bir sıvı ve pembe gibi kan akıyor yaraya bastırdıkça dışarı çıkıyor acaba tekrarladı mı çok telaşlandım cidden bayram tatili için okuldan geldim 10 saatlik bir yolculuk ettim 2 gündür de artık iç çamaşırı aşıp eşofmandan belli ediyor ıslaklık. Normal bir şey gibime gelmiyor ama başına gelen var mı ? acil cevap lversin biri lütfen

3304 Mesaj
26 Ekim 2012; 14:09:56 

Yaz beni.

- 4S JB IOS 7.0.4 -

78 Mesaj
27 Ekim 2012; 22:20:05 

özel gazi hastanesinde local anestezi ile 22 ekim 2012 günü ameliyat oldum yarayı açık bıraktılar rahat oturmak dışında herşeyi yapabiliyorum ilgi güzeldi ameliyat 20 dk sürdü ssk 200 tl ödedim tavsiye ederim

BEŞİKTAŞ

70 Mesaj
10 Kasım 2012; 3:48:33 

Bende de var aynı dert tecrubelerimi sizinle paylaşayım.
Ben durumu ilk fark ettiğimde utandım söylemedim ama daha sonra çamaşıra apse gelince annem farketti durumu.Sağlık ocağına gittim gösterdim,doktor görür görmez teşhisi koydu ve ameliyat dedi.

Üniversite hastanesine gittik,burası iyidir dedik ama işin aslı öyle değilmiş.Hangi ameliyatı olduğumu bilmiyorum,dikişli diye söylendi bana.Arkaya bir tampon koyuyorlar sonra o tamponu çıkartıyorlar daha sonrada dikişlerimi aldılar.Ve pansuman,bakım vs başladı.

Bu yukarıda ki yöntemi kesinlikle tavsiye etmiyorum.Yara hiç iyileşmedi.6 ay boyunca yüz üstü yattım.Yıllarca süründüm.Apsenin gelmesi bir yana bıraktığı koku sizi rezil etmeye yeterde artar bile.
2. ameliyatımı dikişsiz olsun dedim çevremdekilerde dikişsiz daha iyi dediler.Özel hastanede doktora gittim.Fenol yapacaz sana dedi.Ameliyatım 2 aşamadan oluştu.İlk gün dikişli ameliyat gibi bişey oldu,arkaya tampon falan,ertesi günde fenol tedavisi oldum.Tampon yok dikiş yok ağrı yok.1 hafta antibiyotik ile ağrı kesici içtim,çok hafif bir ağrı vardı o kadar.Sonraki 3 ay hayatımın en rahat günleri idi diyebilirim.Hiç bir sorunum yoktu.Ta ki tekrar apse gelene kadar.Biraz araştırınca fenol ün geçiçi bir çözüm olduğunu anladım.Neyes artık yapacak bişey yok.

Ameliyattan sonra yaranın bakımı önemlidir ama ameliyatı yapan doktor daha da önemlidir bence.Çünkü çoğu doktor kendi eksik yaptığı bu işin,mazeretidir bu.Eğer içeride iğne ucu kadar irin kalırsa o zamanla büyüyor ve tekrar sizi en başa getiriyor.İstediğiniz kadar bakım yapın nafile kalır bu durumda.

Tavsiyem şudur ilk önce sağlam referanslı,işinin ehli bir doktor bulun sonra güzel bir bakımla bu sorunu aşarsınız.Yoksa benim gibi 3. ameliyatı yapacak iyi bir doktor ararsınız.

457 Mesaj
11 Kasım 2012; 20:13:59 

Bu olay bende de var bayağı ileri gibi gözüküyor doktor istediğin zaman gel ol ameliyatını dedi. Cuma günü gitmiştim doktora. Antibakteriyel ve Ağrı kesici verdi. 15 yaşındayım 2-3 yıldır var. 2 tane bir lira gibi yuvarlaklıkta apse yayılmış kuyruk sokumunun oralarda. Şimdi tuvaletten çıkarken çok fena kanama yaptı apse patladı galiba hala kanıyor biraz biraz. Ne zaman olsam ameliyatı karar veremedim.

0 Mesaj
12 Kasım 2012; 23:27:10 

bende bu gün hastaneye gittim ve kıl dönmesi dediler.Yalnız çok korkuyorum yaşım 16 ve ilk defa amelliyat olucam.Amelliyat esnasında uyutuyorlar mı? duyduğuma göre amelliyat sonrası çok sıkıntıymış.büyük tuvaleti yaparken oturduğumuz için dikişler açılabilirmi?yıkanırken sorun çıkarmı?

1 Mesaj
13 Kasım 2012; 10:38:21 

ben ameliyat olalı 15 gün oldu baya büyüktü benmki baya bi dikiş vardı. sadece ameliyat günü uyuşukluk geçince agrı oldu o kadar. ha birde o taktıkları direni doktor cıkartırken cok feci agrı hissettim :) daha sonra zaten agrı kesicilerle beraber pek agrı hissetmiyorsun. hiç sırt üstü yatmadım oturmadım 2 günde bir pansumana gittim hiç iltihap kapmadı ama tuvalete girince kanama oluyordu. bugun dikişleri aldırmaya gittim sadece alt tarafta açılma varmış dikişleri aldı o açılmada zamanla kapanır dedi. atlattık çok şükür o açık alanda kapanırsa rahatlıcam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vkaratas -- 13 Kasım 2012; 10:39:40 >

volkan karataş.

2656 Mesaj
13 Kasım 2012; 23:40:46 

Merhaba, ben iki sene evvel kuyruk sokumundan kıl dönmesi ameliyatı olmuştum.

Herneyse, şimdi sorunum daha farklı. Kasık bölgesinde, testislerin üst kısmında diyeyim kıl dönmesi gibi bir şey oldu. Birkaç evvel doktora gittim evet kıl dönmesi ama bunun tipi farklı dedi ve bir krem(bactroban) verdi yanlızca ve geçti ya da ben öyle sandım. Şu anda aynı sorun yeniden meydana geldi. İnternette aratıyorum böyle bu bölgede kıl dönmesi vs. sorunu yaşayan kimseyi göremedim.

Buna benzer bir durum yaşayan var mı acaba? Bunun ameliyatı falan yine kuyruk sokumunda olduğu gibi olmuyordur heralde.

5888 Mesaj
14 Kasım 2012; 23:47:00 

Bende 2-3 ay önce farkettim bu olayı. Doktora gittim. Kıl dönmesi dendi. İçini temizledi apseyi aldı okulum olduğu için 15 tatilde gel dedi. 21 Ocakta tatil başlıyor 11 Şubat'a kadar devam ediyor. Bu süre içinde oturacak hale gelebilirmiyim ? Ayrıca komple uyuşturma olayınımı istesem yoksa sadece belden altımı ?

Aşırı hız, uykusuzluk, hatalı sollama 'ölüm' demek.

Bayram yas olmasın!

4 Mesaj
15 Kasım 2012; 2:24:58 

Bende ygs lys hazırlandığım için yaz tatiline kadar bekletmeyi düşünüyorum, iltihap olursa sadece onu aldıracak bir süre böyle yaza kadar idare etsin yeter çünkü sinava çalışıyorum çok etkiler..

5888 Mesaj
15 Kasım 2012; 21:38:40 

quote:

Bende ygs lys hazırlandığım için yaz tatiline kadar bekletmeyi düşünüyorum, iltihap olursa sadece onu aldıracak bir süre böyle yaza kadar idare etsin yeter çünkü sinava çalışıyorum çok etkiler..

Düşüncen doğru yanlış değil fakat şunuda unutma her geçen gün biraz daha ilerliyor meret.

19 Mesaj
15 Kasım 2012; 22:28:05 

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bende 2-3 ay önce farkettim bu olayı. Doktora gittim. Kıl dönmesi dendi. İçini temizledi apseyi aldı okulum olduğu için 15 tatilde gel dedi. 21 Ocakta tatil başlıyor 11 Şubat'a kadar devam ediyor. Bu süre içinde oturacak hale gelebilirmiyim ? Ayrıca komple uyuşturma olayınımı istesem yoksa sadece belden altımı ?

Kardeşim ben 14 eylülde ameliyat oldum 17 eylülde ordaki tamponu cıkardı doktor ve ben dikişlerimle biraz da dikkatli olarak nerdeyse her gün dışardaydım okula falan da gittim tabi ama sana kötü örnek olmıyım sen ameliyat olduktan sonra riske atma kendini ve bol bol dinlen geçmiş olsun

4 Mesaj
16 Kasım 2012; 3:08:46 

quote:

Kardeşim ben 14 eylülde ameliyat oldum 17 eylülde ordaki tamponu cıkardı doktor ve ben dikişlerimle biraz da dikkatli olarak nerdeyse her gün dışardaydım okula falan da gittim tabi ama sana kötü örnek olmıyım sen ameliyat olduktan sonra riske atma kendini ve bol bol dinlen geçmiş olsun

Sagol kardesim..Valla istediği gibi ilerlesin hicbisey bu yılki lys sınavımdan onemli değil iki elim kanda olsa çalışırım..

5888 Mesaj
16 Kasım 2012; 16:13:55 

quote:

Ne sıkıntılı birşeydir bu ya

Bayram yas olmasın!

894 Mesaj
22 Kasım 2012; 18:34:30 

Arkadaşlar bende yarın 13.00 a randevu aldım Medical Art dan orada ameliyat olacağım yalnız bugün banyoda delik olan bölgede bir siyahlık gördüm tutup çektim ve serçe parmağım kalınlığında kıllar birleşmiş bir şekilde çıktı acaba geçti mi yoksa yoksa daha altta var mıdır?Birde hastane özel olduğu için ameliyatlık bir durum olmasa bile ameliyat eder mi?

894 Mesaj
23 Kasım 2012; 15:08:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Ehlika

Arkadaşlar bende yarın 13.00 a randevu aldım Medical Art dan orada ameliyat olacağım yalnız bugün banyoda delik olan bölgede bir siyahlık gördüm tutup çektim ve serçe parmağım kalınlığında kıllar birleşmiş bir şekilde çıktı acaba geçti mi yoksa yoksa daha altta var mıdır?Birde hastane özel olduğu için ameliyatlık bir durum olmasa bile ameliyat eder mi?

Bugün muayene oldum ameliyat dedi biraz tırstım erteledim buraya giden bilen varmı

270 Mesaj
24 Kasım 2012; 12:28:35 

Micro sinusektomi yöntemini ankara da uygulayan yer yok mu acaba ? Ve bu tedavi yönteminde önerdiğiniz kisiler kimdir?

• Origin : mrerdemir
  • Steam : Prefabrik

578 Mesaj
24 Kasım 2012; 15:45:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Tony Iommi

Micro sinusektomi yöntemini ankara da uygulayan yer yok mu acaba ? Ve bu tedavi yönteminde önerdiğiniz kisiler kimdir?

sadece istanbulda var. atilla kaya ya ayni soruyu sitesinde sormuslar, sadece istanbulda poliklinigi varmis. kendisi, "gelin 10 dakika sonra geldgnz arabayla donun" diyor, yani otobusle de gelseniz en fazla 1 saat dinlenip tekrar geri donersin. ben de ckaleden gelicem mikrosinusektomi ile tedavi olmaya, otobus ile yakinlarinda inerim, tedavi olup taksi ile arkadasima gidicem. 1 gun sonra geri donerim . diyecegim su gunubirlik bile gelip geri donebilirsiniz istanbuldan

578 Mesaj
24 Kasım 2012; 15:49:23 

quote:

onerdigim kisiler ise bu isi yapan tek doktor var diye biliyorum, op.dr Atilla Kaya. kendi sitesi de var. yesilyurtta poliklinikte yapiliyor operasyon . sitede videosu da var 3 dakika suruyor. daha once bu operasyonu olan arkadaslarimiz var forumda. yukaridaki arama kismina mikro sinusektomi yazinca daha once yazilanlardan da referans alabilirsin. ben de bu yazilanlara guvenip gidecegim

578 Mesaj
24 Kasım 2012; 16:00:48 

quote:

sitede sorulan iki soruyu linti yaptim, yardimci olur umarim
Hocam mikro sinüsektomide de sonuçta kesme işlemi var ben şehir dışından gelmek durumundayım aynı gün geri dönmem lazım bu benim için sorun çıkarmazmı
Op.Dr.Atilla KAYA
aynı gün sorunsuz dönebilirsiniz.

ilhami Diyorki:
hocam ben ankaradayım oraya gelsem hemen 1 gunde tedavı olabılırmıyım.
Op.Dr.Atilla KAYA
1 saat sonra otobüsünüze binebilirsiniz.

0 Mesaj
29 Kasım 2012; 23:38:40 

Selamunaleykum arkadaşlar yazılanların çogunu okudum sanırım bayan yok aramızda olsada farketmez yazılanlar için diyorum yani maşaallah ne erkek varmış hee aramızda hep yok öyle kötü böyle birşey korkmayın cook kolaydır bu ameliyat ine vuruyor kuyruk sokumunun 1bucuk karış sanırım yukarıya sonra belde aşagı su ile ıslatırsınya onun gibi uyuşuyor ondan sonra tamam işte bitti tam 30 dk mı ne sürdü benim ameliyatım zaten kardeşim inançlı olun bu hastalıklar günahlara kefaret allah olacagına vardırır inanın girdiginizi çıktıgınızı bilmeyeceksiniz ilk defa ameliyat oldum cok değişiktim ama allah yardım etti çekindim falan işte bilen bilir ben çok şükür 4 saatsonra kalktım dolaştım çok şükür maşaallah 9 kasımda oldum 15 gün sonra dikiş aldırdım oturmadım yan yattım sıvı tükettim ilk 10 güne yakın hemde et suyu içtim cabucak kapansın diye ama eti yemedim büyük abdeste sorun cıkmasın diye öyle banyoda yapmayın zaten doktorlar iyice anlatırlar merak edenlere söyledim /namaz kılan kardeşlerde ima ile kılabilir yanlış anlaşılmasın içimden geldi de yazdım geçmiş olsun allah cümlemize sıhhat ve afiyet versin acil şifalar yanlıs birşey yazmışsam kusura bakmayın selamunaleykum....

:)

118 Mesaj
11 Aralık 2012; 11:52:29 

Sivilce gibi bişi vardı bi sıkıntım yokdu otururken kalkarken tam kuyruk sokumumda doktora bi gideyim dedim.Perşembe gittim devlet hastanesine kıl dönmesi amelyat olcan dedi.Çok kolay bi operasyon falan filan bende tamam olalım dedim.Yarın alalım o zaman dedi.tahliller falan gittik.Evdekiler şok oldu habersiz niye böyle yaptın diye,küçük bi operasyon dedim Neyse Cuma oldum amelyatı doktor büyük parmak yarısı kadar bi parça almış,amelyat sonrası o gece en ağır gece sonrası yatıyorum işte hala ağrım yok yan ,yüzüstü yatıyom,oturamıorum şuan 2 günde 1 pansumana gitcez bakalım hayırlısı.

5 Mesaj
12 Aralık 2012; 11:47:12 

quote:

Medicalart ve Atilla Kaya için bizzat kendi tecrübelerimi aktardım, miktosinusektomi detaylarım aşağıdadır,

quote:

Orijinalden alıntı: mamutxy

Merhaba,
Sırf burada tecrübelerimi yazabilmek için yıllar önce alıp unutmuş oldugum hesabımı aktive ettim ve kapanmış bu konuyu hortlattım.
Bende uzun süre internetten bu konuyu araştırdım ama net bir bilgi bulamamıştım.
Kendi görüş ve tecrübemi paylaşırken öncelikle şunu belirtmek isterim, Daha önce hiçbir ameliyat tecrübem olmadı ve tıp konusunda bilgili bir kişilik sayılmam.

Yaşadıklarımı objektif ve kendi gözümden ayrı olarak size anlaşılır şekilde iletmeye çalışacağım.

Atilla Kaya ya 3 ay kadar önce kıl dönmesinden ameliyat oldum , mikrosinusektomi adını verdikleri yöntemi uyguladı.
Süreç;

-ilk muayenemde 10 sn bölgeye baktı ve olabilirsin dedi, Cipro 500 adlı antibiyotik ilacı alıp 1 hafta kullanmamı 1 ay sonra iltahap kuruyunca ameliyat olmaya gelmemi istedi.

-ikinci gidişimde 3 ay sonra cipro ilacını kullanmış ve 1 ay bekleyip iltahabı kurutmuş olarak gittim. Hızla ameliyata aldı, 10 dk sonunda girdiğim kapıdan işlem görmüş olarak çıktım. Bu hıza beni bekleyen arkadaşım bile inanamadı. Bir kutu cipro yazıp 1 hafta kullanıp kutuyu bitirmemi istedi. Dikkat edilecek hususların oldugu bir bilgilendirme sayfası a4 kağıt verdi.

1. gün Uyuşturucu yaptığı işlem veya sonrasında acı hissetmiyorsunuz, evinize gittiğinizde bunun etkisi geçince küçük sızlamalar olabiliyor, bu yönden bir problem yok.
2. gün çok dikkatle korursanız dikişler açılmaz, ağrı kesicinizi hiç aksatmayın acınız olmaz,
3. gün söylendiği şekilde tampon'u çıkardım, akşamına dikişler kendiliğinden açıldı, durmadan kan akmaya başladı.
4. gün medicalart'ı aradım, durumu anlattım, telefona klinik hemşirelerinden biri çıkarak "bol su ile yıkayın, durum normal birşey yok" dedi.
5. gün işe dönmem gerekti, işe gittim, ama oturmak dert, ayakta durmak dert, gergin bol kanamalı, dayanamadım ve raporumu uzattım.
6. gün kıpırdamadan istirahat,
7. gün kıpırdamadan istirahat, (kanama azaldı)
8. gün işime yeniden döndüm, yara yeri kabuk bağladı pıhtılar oluştuğu için kanama sadece oturma esnasında olmaya başladı.

Sonuç;
* Şuan 3. ay, kıl giriş deliği halen açık. (kapanması gerekiyordu)
* Halen bölgede şişlik var.
* Görüşmek için Atilla bey'i sakın aramayın, konuşmanız mümkün değil, sadece mail atabilirsiniz, tek cümle ile yanıt verir "muayeneye gelmeniz lazım"
* Muayeneye gittiğinizde, sanki başkasının hastasıymış gibi yeni muayene randevusu ve ücreti alınır, kontrol diye bir durum sözkonusu değil.
* Sitesinde binlerce yorum var, ama hastaları yorum veya tecrübelerini veya soruları yazdığında direk siliniyor.

Ben kendi adıma konuşuyorum, ben memnun kalmadım, çünkü iyileştiğimi hissetmiyorum ve ciddi bir ilgisizlik var. (paranızı alana kadar ilgililer)
Yazdığım soruları sitelerinden sildiler, aradığımda doktor ile görüşemedim, hemşireler kaba, ilgi yok.

Çok afedersiniz, kendimle ilgili resimler var, burada paylaşmamın sakıncası olmaz ise ve size faydalı olabilecekse üşenmem yükleyebilirim.

Sorusu merak ettiği olan var ise lütfen çekinmeden sorsun, bu konuda bilgi eksikliği var, elimden gelen bilgi yardımını sağlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamutxy -- 12 Aralık 2012; 11:48:05 >

parmak bassam olmazmı....

578 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:59:22 

quote:

Orijinalden alıntı: mamutxy

off hocam yıktın beni, yorumlariniz icin hassasiyetiniz icin cok tesekkur ederim. forumda bu yontemle ameliyat olan birkac arkadas daha geri donus yapti hepsi de cok memnun olmuslar hicbir sikinti yok diye yazdilar, sizin adiniza cok uzuldum acil sifalar.
diger yontemlere ayiracak vaktim ve zamanim yok diye mikrosinusektomiyi tercih edicem. oneriler ve tecrubelernz icin cok tesekkurler. bilemiyorum cok kararsiz kaldm ocak basi gitmeyi dusunuyordum, Allah kerim deyip gidecegiz sanirim

5 Mesaj
13 Aralık 2012; 9:07:36 

quote:

off hocam yıktın beni, yorumlariniz icin hassasiyetiniz icin cok tesekkur ederim. forumda bu yontemle ameliyat olan birkac arkadas daha geri donus yapti hepsi de cok memnun olmuslar hicbir sikinti yok diye yazdilar, sizin adiniza cok uzuldum acil sifalar.
diger yontemlere ayiracak vaktim ve zamanim yok diye mikrosinusektomiyi tercih edicem. oneriler ve tecrubelernz icin cok tesekkurler. bilemiyorum cok kararsiz kaldm ocak basi gitmeyi dusunuyordum, Allah kerim deyip gidecegiz sanirim

Ben de vakitsizlik yoğun iş temposundan bu yöntemi tercih etmeye mecbur kaldım.
internette çok fazla detay içeren yorum yoktu.

Atilla kaya kıl giriş deliği ile kıl yumağının oluştuğu yer arasına işlem uygulamıyor, tam olarak temizlemiyor.

Sadece apse nin altındaki şişlik pilodinal sinus denen parçayı çıkartıyor, işte sana parçanın çıktıktan 5 dk sonraki resmi.

0

parmak bassam olmazmı....

118 Mesaj
13 Aralık 2012; 12:45:20 

Bende devlet hastanesinde oldum bu ameliyatı.1 hafta olcak yarına şimdilik iyi o acıları bende çektim ilk günler.Baya bi dikişim varmış benim çok bi sorunum yokdu ama tekrarlar diyince direk ameliyat oldum yaşım 18 dersane kaydımı sildirdim 2 ay oturamazsın dediler.

11 Mesaj
18 Aralık 2012; 23:55:37 

çok fena bişey. Oyuyolar resmen : Canlı izleyin buyrun : http://www.bilgekral.com/2012/12/kil-donmesi-nedir-canli-kil-donmesi.html

12263 Mesaj
20 Aralık 2012; 17:56:43 

Bu illet maalesef benide buldu.Bu gün devlet hastanesine gittim.Orada ki doktorda şüphelerimi doğruladı.Ameliyat olman lazım dedi.Her hangi bir akıntı vs. yok başında sanırım.Devlet hastanesinde olup olmama konusunda kararsızım açıkcası.Sorun yaşamaktan korkuyorum.Kan alırken bile kendinden geçen birisiyimdir.Bu tür konularda çok hassasım ameliyatı nasıl olacağım bilmiyorum.Kimisi rahat kimisi çok acısız diyor.Sizce devlet hastanesine güvenmelimiyim ? Özel hastane diyorsanız Bursa'da öneriniz var mı ?

PSN ID:re_charged21

697 Mesaj
20 Aralık 2012; 22:36:35 

kuyruksokumu kemiğimde yazdan beri ağrı var. aşağı yukarı 3 senedir ders çalışmaktan sürekli oturdum. bu aralar yine zıpladı ağrı. ara ara ağrıyor otururken. çok can yakıcı ağrı değil ama hissediyor insan. kemiğe dokunduğum zaman o hafif ağrı oluyor, hemen geçiyor.

her hangi akıntıya falan rastlamadım. doktora gideceğim ama 6 gün sonra yer bulabildim.

kıl dönmesi mi oldu ben de de?

acayip korkmaya başladım.

5888 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:11:22 

quote:

Orijinalden alıntı: eternal soul

kuyruksokumu kemiğimde yazdan beri ağrı var. aşağı yukarı 3 senedir ders çalışmaktan sürekli oturdum. bu aralar yine zıpladı ağrı. ara ara ağrıyor otururken. çok can yakıcı ağrı değil ama hissediyor insan. kemiğe dokunduğum zaman o hafif ağrı oluyor, hemen geçiyor.

her hangi akıntıya falan rastlamadım. doktora gideceğim ama 6 gün sonra yer bulabildim.

kıl dönmesi mi oldu ben de de?

acayip korkmaya başladım.

Ağrının olduğu bölgede şişlik veya kızarma varmı ?

Bayram yas olmasın!

697 Mesaj
21 Aralık 2012; 1:44:15 

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Ağrının olduğu bölgede şişlik veya kızarma varmı ?

şişliği anlamadım, normal gibi. ama kızarıklık sanki var gibi.

578 Mesaj
21 Aralık 2012; 10:11:55 

quote:

hocam gecmis olsun umarim kil donmesi degildir; ama korkunun ecele faydasi yok muhakkak bir an once doctora gidip gostermelisin.
bende de gece yattim hic birsey yoktu, sabah kalktim sislik var, korktum ertesi gun dr.ye gitttim kil donmesi dedi. ameliyat dedi apse insin diye antibiyaotik verdi, hastanede acik yontemle olmaktan korktum ; mikrosinusesktomiyle ocak ayinda olacagim ins, 15 dakikaya ayaktasiniz diyor, bir cok kisiye sordum hep olumlu soylediler
diyecegim sudur buradan hicbirsey bilemeyiz, bosubosuna varmi yok mu die dusunup kendinizi yormayin, gidin doktora bi problem varsa hemen anliyorlar zaten. ona gore hastanede mi, mikro sinusektomi ile mi tercih yapin (Atilla kaya istanbulda ) ,
umarim kil donmesi degildir hic birine gerek kalmaz. ama bunu anlamanin tek yolu bi genel cerrahi doktoruna gidip pantlonu indirmek :) , hic utanmayin alisiyorsunuz :)

40 Mesaj
21 Aralık 2012; 16:55:08 

Arkadaşlar Yaklasik 1,5 ay once kil donmesinden ameliyat oldum pansumanlarimi ve ilaclarimi duzenli yaptim dikislerde bir problem yoktu ta ki dikisleri aldirana kadar dikisleri aldirtiktan sonra kuyruk sokumu bolgesinde aciklik oldu doktora falan gittim nafile baticon sür diyor baska birsey demiyor tam tamina duzenli olarak 3 haftadir baticon sürüyorum açıklık kapanmıyor çaresi nedir?

5888 Mesaj
21 Aralık 2012; 21:06:45 

quote:

Zaten önce kızarıklık gibi oluyor sonra şişiyor ve ağrılar iyice artıyor. Ardındanda akıntılar başlıyor. Kesin birşey söylemek istemem ama %99 kıl dönmesi olmuşsun

Bayram yas olmasın!

198 Mesaj
23 Aralık 2012; 11:43:20 

hangi bölüm doktoruna muane oluyorsunuz ?

ASUS Rampage IV Extreme | INTEL Core i7 4930K Soket 2011 3.4GHz 12MB | ASUS GTX780 Ti DirectCU II | CORSAIR 240GB Neutron GTX SSD 2X | Corsair Dominator 4x8 2400 Ram | Creative Blaster ZX | Corsair H100i Su Soğutma | FSP PRO 80PLUS GOLD 1000W PSU | 4x Akasa Fan - Haf 922 Red Kasa | Samsung 27" SA950 3D | Monster Clarity HD One | Razer Blackwidow & Ouroboros

5888 Mesaj
23 Aralık 2012; 11:51:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Appdre

hangi bölüm doktoruna muane oluyorsunuz ?

Genel cerrah

1332 Mesaj
24 Aralık 2012; 20:14:49 

anüsün hemen ön tarafında şişlik var ve acıyor.hafif bir morumsuluk var. orman olduğu için kıl dönmesi olup olmadıgını farketme gibi bir şansım yok . üstüne oturunca falan da acıyor kıl dönmesi olma ihtimali var mı ki

605 Mesaj
24 Aralık 2012; 22:09:18 

arkadaşlar ben ameliyat olalı 18 gün oldu.Kanama var hala normalmi acaba her gün gidiyorum pansumana doktor normal diyo herşeye başlıcam yaa