Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Yarın Local Anestezi İle Olucam,Olanlar Deneyim,Serum vs,takıyorlarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MastırCi

Bende Yarın Local Anestezi İle Olucam,Olanlar Deneyim,Serum vs,takıyorlarmı?

Toplam 3 poşet serum yiyon. Sanırım 1 poşeti 1 kilo. Lokal anestezinin etkisi geçse bile işemekte zorlanabiliyorsun. Lakin ben ameliyattan çıktıktan 1-2 saat sonra hiç zorlanmadan çok rahat işemiştim. Bünyeye göre farklılık gösteriyor sanırım. İşemekte çok zorlananlarda varmış.
  • oldum bugun odadan yazıyorum,garip birşey tıpta ayıp yoktur ama uyuyor numarası yaparken ,hemşireninin birinin kusucam dediğini duydum
  • bugünle birlikte tam 1 ay oldu ameliyat olalı..flap yöntemiyle yapıldı .. tam iyileştim sorun yok derken 26 ıncı günde akıntım olduğunu ve dikiş atılan yerlerin birbirine yapışmadığını farkettim. hemen hasteneye...baktılar kistin alındığı yer yapmışmamış ve vucut sıvısı birikmiş ( 1 ay içimde taşıdım o sıvıyı ) enjektörle 3 gün boyunca çektiler ama fayda sağlamadı son olarak biraz kestiler daha iyi boşaltmak için yine olmadı son olarak o iyi kaynamayan dikiş yerlerinden tekrar kestiler. ve diren takılıp tekrar diktiler. 2 gündür benimle beraber..yarın kontrol var bakalım ne olacak.. ameliyattan sonrada diren 5 gün takılı kalmıştı.. dün direni takan doktor sırt üstü yatma direni tıkarsın dedi. ameliyatı yapan doktor da ameliyat sonra sırt üstü yat yapışsın dedi.. doktorlar bile çelişiyor. 6-7 gün sırt üstü yattım böyle olduk bakalım birde böyle deneyeceğim.. herkese geçmiş olsun.
  • Geçen sene ameliyat olmuştum bu aralar aynı yerde kanama var sanırım tekrarladı yarın doktora gidicem bakalım yandım
  • Açık Yöntemle Oldum birazdan pansumana gidicem görenleri sayarsak bi 9 kişi gördü 2 doktor,1hasta bakıcı,6 hemşire
    Kaşıntıyla Karışık Bir Acı Var Pööfff
  • Bugün gittim genel cerraha zorlama olmuştur küçük bi delik var tekrarlaması yok dedi öyle bi sevindimki anlatamam :D
  • KONU UP..

Arkadaslar Cuma gunu ameliyat olacagim. Yanliz benim durum biraz farkli. Daha dogrusu aynanda 2 ameliyat olacagim.

Burnumda kemik büyümesi + geniz eti var. Onu aldıracaktım. Üstüne birde kıl dönmesi çıktı. 2 ameliyatı aynanda olacağım dallarında uzman 2 doktor girecek ameliyata.

Sizce nasıl olur ameliyat sonrası ne yaparım biraz bilgi verirmisiniz? Elbet doktor herşeyi açıklar ama şimdi aklıma takıldı. burun + kıl dönmesi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zturk1994

KONU UP..

Arkadaslar Cuma gunu ameliyat olacagim. Yanliz benim durum biraz farkli. Daha dogrusu aynanda 2 ameliyat olacagim.

Burnumda kemik büyümesi + geniz eti var. Onu aldıracaktım. Üstüne birde kıl dönmesi çıktı. 2 ameliyatı aynanda olacağım dallarında uzman 2 doktor girecek ameliyata.

Sizce nasıl olur ameliyat sonrası ne yaparım biraz bilgi verirmisiniz? Elbet doktor herşeyi açıklar ama şimdi aklıma takıldı. burun + kıl dönmesi..

2 ameliyatı nasıl yapacaklar anlamadım kıl dönmesi ameliyatı için yüzüstü yatıcaksın aynı anda burun ameliyatı imkansız be dostum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ser46

quote:

KONU UP..

2 ameliyatı nasıl yapacaklar anlamadım kıl dönmesi ameliyatı için yüzüstü yatıcaksın aynı anda burun ameliyatı imkansız be dostum?

açıkçası bizde anlamadık. doktorun dediği ameliyat sırasında önce kıl dönmesi yapıldıktan sonra simit koyacaklarmis popo tarafina.

peki kıl dönmesi ameliyatından sonra sırt üstü yatılıyormu? yoksa 1 ay falan yüzüstümü olmak zorunda
  • quote:

quote:

quote:

KONU UP..

açıkçası bizde anlamadık. doktorun dediği ameliyat sırasında önce kıl dönmesi yapıldıktan sonra simit koyacaklarmis popo tarafina.

peki kıl dönmesi ameliyatından sonra sırt üstü yatılıyormu? yoksa 1 ay falan yüzüstümü olmak zorunda

Zaten sürekli pansuman yapılıyor ben ameliyattan sonra çıktığımda bile sırt üstü yattım sorun olmadı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

KONU UP..

Zaten sürekli pansuman yapılıyor ben ameliyattan sonra çıktığımda bile sırt üstü yattım sorun olmadı.

anladım. epey sıkıntılıymış ameliyat sonrası. flap yöntemiyle olacağım. cuma günü dediğim gibi her iki ameliyatta aynanda gerçekleşecek genel anesteziyle. sırt üstü yatmakta problem olmuyorsa cok iyi.. cunku yuz ustu yatamayacagim
  • Ben neler yaşadığımı ayrıntılarıyla yazmıştım dostum oku bi bence ben bile bu ameliyatı olduysam herkes olur diyorum çünkü ben kan bile veremiyorum başım dönüyor o derece :D
  • quote:

Ben neler yaşadığımı ayrıntılarıyla yazmıştım dostum oku bi bence ben bile bu ameliyatı olduysam herkes olur diyorum çünkü ben kan bile veremiyorum başım dönüyor o derece :D

cuma günü ameliyat olucam. doktorla konustuk ilk tepkisi ovv oldu. biz normalde sivilce gibi tek bir delik görüyomuşuz. doktor dedi aşağıda 4-5 delik daha var. flap yöntemiyle olucam. hafif tırsıyorum ya.. hergün duş al dedi ameliyat gününe dek. iyice temizle dedi falan..

kısacası hapı yuttuk
  • quote:

Ben neler yaşadığımı ayrıntılarıyla yazmıştım dostum oku bi bence ben bile bu ameliyatı olduysam herkes olur diyorum çünkü ben kan bile veremiyorum başım dönüyor o derece :D

cuma günü ameliyat olucam. doktorla konustuk ilk tepkisi ovv oldu. biz normalde sivilce gibi tek bir delik görüyomuşuz. doktor dedi aşağıda 4-5 delik daha var. flap yöntemiyle olucam. hafif tırsıyorum ya.. hergün duş al dedi ameliyat gününe dek. iyice temizle dedi falan..

kısacası hapı yuttuk
  • Sorun olmaz dostum merak etme tüy dökücü krem kullan o bölgeye.
  • Bu ameliyatı olmamanın bir sakıncası var mı? Yani uzun süredir var ve ameliyet olmuyorsak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

Bu ameliyatı olmamanın bir sakıncası var mı? Yani uzun süredir var ve ameliyet olmuyorsak?

Eğer kıl kemiğe ulaşırsa sanırsam felç riski vardı?
  • Arkadaşlar bu rahatsızlığı iki kez ameliyat sonucu geçen yaz aylarında yendim. Hepinize şifalar dilerim, benim önerim ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde iken doktorla konuşup lazer epilasyon yaptırmanız. Maliyeti birazcık yüksektir ama faydalı bir çözüm oluyor.

Hepinize tekrardan çok acil şifalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valhallarian

Arkadaşlar bu rahatsızlığı iki kez ameliyat sonucu geçen yaz aylarında yendim. Hepinize şifalar dilerim, benim önerim ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde iken doktorla konuşup lazer epilasyon yaptırmanız. Maliyeti birazcık yüksektir ama faydalı bir çözüm oluyor.

Hepinize tekrardan çok acil şifalar.

yarın 9 da ameliyat oluyorum. şuanda kuyruk sokumundaki kılları almadım. sanrım doktor temizleyecek. ondan sonra tüy dökücü krem kullanmayı düşünüyorum. lazer epilasyon için ancak seneye yaptırabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.