Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malesef bikaç gün sonra kıl dönmesi hastalığından dolayı ameliyat olacağım.

Bu hastalıktan dolayı ameliyat olan arkadaşlar ameliyatın nasıl olduğu, hangi yöntemle yapıldığı,çokmu ağrılı olduğu konusunda biraz bilgi verebilirlermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

quote:

Orjinalden alıntı: Businesss

valla cerrah orta seviyede bir kıl dönmesi dedi.Flap yöntemiyle ameliyat yapacam dedi.

Am şu kesinki local anestezi değil direk narkoz isteyecem yoksa dayanamam

ameliyat esnasında bir ağrı olmazki. zaten o bölge uyuşuyor. ağrısı lokal anestezik maddenin etkisi geçince çıkıyor. ha bir de tatilin falan olacaksa o zaman denk getir..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

quote:

Orjinalden alıntı: Businesss

valla cerrah orta seviyede bir kıl dönmesi dedi.Flap yöntemiyle ameliyat yapacam dedi.

Am şu kesinki local anestezi değil direk narkoz isteyecem yoksa dayanamam

ameliyat esnasında bir ağrı olmazki. zaten o bölge uyuşuyor. ağrısı lokal anestezik maddenin etkisi geçince çıkıyor. ha bir de tatilin falan olacaksa o zaman denk getir..

tatil yok malesef çalışıyorum artık sağlık raporu alacağız. Yaw zaten kılda keramet olsaydı .... çıkmazdı
    Günlük banyo, her tuvalette sonra bölgenin nemini peçete ile alma ve dediğiniz gibi fazla oturmamak lazım. Hatta ben öyle bir noktaya taşıdım ki koltukta bacağımı kıvırıp üzerine oturuyorum makat/kuyruk sokumu komple boşlukta kalıyor riski minimize etmek adına. Doğal zeytinyağlı sabun ile de bölgeyi iyice liflemek lazım tavsiye ederim.
    Selamlar herkese 14 ocak ta ben de eski adiyla yesilyurt devlet hastanesi yeni adiyla izmir katip celebi egitim ve arastirma hastanesinde ameliyat olarak bu gruba dahil oldum.Ameliyat oncesi nasil farkettigimi, ameliyat icin neler yaptigimi ve ameliyat sonrasi yasanan zorluklar,pansumaninn nasil yapildigi tuvalet ihtiyacini giderirken alaturka mi yoksa alafranga tuvaleti kullanilmasi gerektiğini gibi sorularinin cevabini ogreniceksiniz bu yazida
    Memleket ziyareti sonrasi kilo aldigimi farkedip ara ara mekik cekmeye baslamistim bu arada mekik cekerken arada kuyruk sokumunda hafif agri hissediyordum ki ben de bu agrinin kuyruk sokumundan dolayi oldugunu dusunup gecistiriyordum bazen de o bolgenin kasindigi da oluyodu cok tatli bi kasinti olur orada ilhtihap da aar bazen vucut killarin yabanci bir madde oldugunu dusunur ve atmakicin de iltihap ve kan akarmis neyse ta ki annem ic camasirimda hafif kan oldugunu fark edene kadar ben suphelenmemistim aynada zar zor baktim ama anneme de istemeye istemeye gostermek zorunda kaldik.
    Randevu alirken erkek doktor olmasina dikkat ettim dogrusu danirim doktorumun adi tanerdi muayene oldum ve ameliyat olucaksin cumlesini duydugumda insan bi garip oluyo ama korkulcak bisi yok gercekten neyse ameliyat tarihini almak icin fatma hocanin yanina gittik yatis tarihini bilerek 8 ocak ayina aldirdim ki tatile girmis olacaktim :) neyse araligin 22 sinde de son kontrol icin kontrol olmam gerektigini soylediler. Son kontrol icin de halis hocadan randevu aldim ayin 22 sine kontrol olduktan sonra 3 sey istedi ekg,akciger rontgeni ve kan tahlilleri 3 tup kan aldilar kanima uzuldum :( kucuk tuptu tabi ama insan uzuluyo :) en son 8 ocak ta gittik biraz bekledikten sonra gittik genel cerrahi servisine :) biseyler imzaladiktan sonra yataga gittim arkadas zaman gecmiyo canim bi sıkıldı sormayin izin alabilecegimi ogrendikten sonra hep izni soruyordum doktorlara :) neyse aldik izni obur gun yine gel dediler gittik geldik yine bisi yok megerse liste hazir degil ameliyat listesi. Neyse yine izni yokladim haftasonuyla birlikte iznni kaptim ayin 12 sine kadar :) neyse 12 sinde sanirim liste hazirlandi ve ameliyat tarihi 14 u oldugu soyledi salih hoca :) neyse 14 une yine izin aldim asdfdaas :) sabah geliyorum ama vizite yapiyolar ya o yuzden neyse ben bekliyorum ameliyati bekledik ta 3 e :) oglen tabi neyse kefen gibi bisiler getirdiler odanin icinde giydik onu sadece ic camasir boxer vardi giyerken bi hemsire kazara girdi sukur biyerimiz gorunmedi :) neyse tekerlekli sandalyeye oturduk gidiyoruz insan tabi garip hissediyo kucuk bi ameliyatti benim ama bi de tehlikeli ameliyata gircek amcalari gorunce gercekten uzuluyo neyse gittik ameliyathaneye öff o neydi oyle ayri odalar ustte isik etrafta doktorlar buz gibi bir yer :) korktum testere filmi gibiydi la :) neyse geldik yataga kalktim ve kalkarken arkam acilmasin diye tutuyordum :) ameliyatta asagiya kadar acmislardi bilsem tutmazdim :) spinal anestezi yani bel alti olcaktim ve cok ince bir igneyi omur kemikleri arasina verceklerdi narkozu yer ariyolardi neyse olduk onuda uzandik 5 dk ya kalmaz titreme felan hissediyosunuz ayaklarinda hareket edemiyosunuz zaten :) neyse 15 dk felan surdu mu bilmiyorum degisik bi psikoloji zaman nasi geciyo anlamadim ameliyatima bu arada halis hoca ve,fatma hoca girmisti ameliyat sonrasinda arkama bakiyim dedim butun hersey meydandaydi lan dedim ortun :) tabi demedim de utaniyo insan anlayin neyse dinlenme icin mi ne bi yere aldilar orda narkozun etkisi gecene kadar en azindan ayaklari hafiften hareket ettirene kadar beklettiler 2-3 saat bekledik orda ayaklarini kaldirani yollayiveriyolardi ben de cabaliyorduk hareket ettirmeye :) neyse,gittik servise en sonunda yatagima indirirken az kalsin dusuyordum yere la 93 kiloyuz tabi :) neyse ertesi gun de taburce olduk olurken salih doktor alafranga tuvaleti kullanmam getektigini, ilk bi kac gun kafeinli seyler icmem gerektigini, iki gunde bir pansuman olmam getektigini pansuman icin baticon ve gazli bez kullanmamin yeterli oldugunu soyledi ve kontrol icin tekrar bi tarih vermisti neyse dosyayi sekretere danisman gibi bisi iste verdik ciktik e iste iki hafta oldu cok sukur bi sorun cikmadi bu surecte kasinti oluyor her gun pansumani yapiyoruz tabi ki anacim yapiyo pansumani allah onlari basimizdan eksik etmesin. Dikisler icin de son kontrol de tarihi aldim benim 14 gun sonra alinicak bu arara onemli olan ameliyat degil sonrasi bunu hatirltayim dedim herkese gelmis gecmis olsun saygilar.
    muhtemelen devlet hastanesi gittin. Haliyle şikayetin de olmadığından böyle bir yorum yapmış olabilir doktor. (şikayeti olmayan hastaya devlet hastanesindeki doktor nicin mudahale etsin ki ?)

Lise zamanlarında baslayan akıntı ve apselesme durumunu o dönemlerde çok önemsememistim. Zaten internet vs de yoktu arastırabilecegim ve doktora da gitmeye cekiniyordum o sıralarda. Bir yandan üniversite sınavlarına hazırlanıyor bir yandan da sandalyede oturmaktakta güçlük cekiyordum, ne gecmeyen sivilceymis diye söyleniyordum. Üniversite yıllarında ne apse oldu ne de akıntı. Yakın arkadasım kıl dönmesi ameliyatı olduğunu anlattığında durumun ne kadar benimkine benzediğini farkettim. Sonrasında da bir devlet hastanesinde randevu alıp muayene oldum (bir rahatsızlığım da yoktu, 2-3 yıldır apse/akıntı yoktu). Doktor o dönem muayene ettikten sonra apselesme yok, delikler kapanmış bir problem görünmüyor diyip yolladı beni... Bu olaydan yaklasık 6-7 yıl sonra apelesme/akıntı tekrar basladı. Sanırım bu durum spor faaliyetlerine agırlık vermem ve sonrasında asırı terleme sonucu malum bölgede kıl, tüy, pamukların deri altına geçisine zemin hazırlamamla oldu. Açıkcası duş alırken o bölgeyi çok dikkatli de temizlemiyordum. bir bucuk/ iki ayda bir hafif bir apse sonrasında da akıntı oluyordu. Ama bu periyot bile rahatsız olmama yetti. Sonra yaptığım arastirmalar sonucu 2-3 doktordan fikir alıp kendimi daha güvende hissettiğim tekniği belirleyip ameliyatımı oldum. Ameliyattan bu yana 1 yıl gecti halen kuyruk sokumu bölgesinin temizliğine günlük dikkat ederim.

Isırgan otu vs. ile bu hastalıktan kurtulamazsin. Dısarıdan yapacağın her türlü mudahale bosa cıkacaktır. Deri altındaki olusumu cikartman mümkün degil. Burada bahsi gecen bir tanecik kıl kökü degil. Deri altındaki iltihaplı kıl yumagının cerrahi mudahale ile alınmasıdır.

Suan bir sikayetin yoksa doktorunun önerdiği gibi beklemede kalabilirsin. Takip et, eger apse ve akıntı oluyorsa tekrar muayene ol. Bu süre zarfında günlük olarak duş alıp kuyruk sokumu bölgesini temiz tutmaya calis, aynı zamanda bu bölgedeki tüyleri 1 aydan uzun olmamak kaydıyla ara sıra almanı tavsiye ederim.

gecmis olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: devilsemo

http://hastarehberi.com/dahiliye/dahili12/kildonmesi.htm

teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Kardeş deliği nerden gördün hayret benimki ufak bir nokta siyah , tükenmezle nokta koy kağıda onun gibi birşey bende zorla örüyorum :), hatta bir keresinde gece oda ışığında baktım kabldu sandım sevinim gece sabah güneş vuruyor odaya ayna karşısında bakayım dedim tekrar duruyor yerinde :) , yabancı forumlarda araştırmışsın bana pm ile gönder lütfen bilgi ne yapacağımı şaşırdım.

Başlangıçmı ilerimi onuda bilmiyorum , bildiğim tek şey 1.5 ay evvel orda bir nokta gördüm o kadar , acaba çok ilerledimi çok tırsıyorum Allah'ım yardım et.

Dostum sakin ol. Tırsıcak bir durum yok, sen kafanda büyüttükçe sana zarar verir. Araştırmaya devam et, bak İstanbul'da bir doktor var Dr. Orçun;

http://www.kildonmesi.gen.tr/

Herkesi 45 dakikada tedavi edip evine yolluyormuş, işten fırsat bulunca bir randevu alıcam bakalım.

@..::KaRTaL::..
    Delik varda abi, akıntı yok sık sık kontrol ediyorum, şişlik yok, orda öyle bir delik var sadece o yani, ama yukarıda verdiğim linkteki resim galerisindeki hastalara benziyor açıkcası, fazla geçiktirmedn icabına bakalım. Sorun bide ameliyat değil, para abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

quote:

Kardeş deliği nerden gördün hayret benimki ufak bir nokta siyah , tükenmezle nokta koy kağıda onun gibi birşey bende zorla örüyorum :), hatta bir keresinde gece oda ışığında baktım kabldu sandım sevinim gece sabah güneş vuruyor odaya ayna karşısında bakayım dedim tekrar duruyor yerinde :) , yabancı forumlarda araştırmışsın bana pm ile gönder lütfen bilgi ne yapacağımı şaşırdım.

Başlangıçmı ilerimi onuda bilmiyorum , bildiğim tek şey 1.5 ay evvel orda bir nokta gördüm o kadar , acaba çok ilerledimi çok tırsıyorum Allah'ım yardım et.

Dostum sakin ol. Tırsıcak bir durum yok, sen kafanda büyüttükçe sana zarar verir. Araştırmaya devam et, bak İstanbul'da bir doktor var Dr. Orçun;

Herkesi 45 dakikada tedavi edip evine yolluyormuş, işten fırsat bulunca bir randevu alıcam bakalım.

@..::KaRTaL::..
    Delik varda abi, akıntı yok sık sık kontrol ediyorum, şişlik yok, orda öyle bir delik var sadece o yani, ama yukarıda verdiğim linkteki resim galerisindeki hastalara benziyor açıkcası, fazla geçiktirmedn icabına bakalım. Sorun bide ameliyat değil, para abi

Denizlideyim :( , gelememki ora maliyetli olacak tedavisile falan , keşke burda bulabilsem böyle doktor
  • Aynı dertten ben de muzdaribim arkadaşlar. Bu ameliyatsız tedavi dedikleri nasıl oluyor acaba?
    http://www.medicalart.com.tr/

Bu iki yerden herhangi birinde tedavi olan arkadaşlar var mı?

Bir de %100 başarılı olduğunu iddia eden Pilonol adlı bir set var. Ne kadar etkilidir bilemiyorum, kullanan var mı acaba? Oldukça iddialı:
    quote:

Kıl dönmesi ( pilonidal Sinus) tedavisinde bir çok cerrahi yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler başta nüks (tekrar) olmak üzere, enfeksiyon riski, yaranın açılma ihtimali, büyük yara izleri ve hastane de yatış sürelerinin uzun olmasından kaynaklanan iş gücü kaybı gibi bir çok olumsuzluğu barındırmaktadır.
    Pilonol, kıl dönmesi tedavisinde dünyada ilk kez uygulanan “Polifenol Yöntemi” ile kıl dönmesi problemi yaşayanlar için tedaviye yardımcı bir üründür. Bu yöntemle hasta cerrahi bir operasyona gerek kalmadan kendi bakımını yapabilmektedir. Düzenli kullanımda bakterinin fagositoza uğraması, fibrin oluşumunu ve kollajen sentezini desteklemesiyle % 100’ e varan başarı göstermiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atkinsons

Aynı dertten ben de muzdaribim arkadaşlar. Bu ameliyatsız tedavi dedikleri nasıl oluyor acaba?
    http://www.medicalart.com.tr/

Bu iki yerden herhangi birinde tedavi olan arkadaşlar var mı?

Bir de %100 başarılı olduğunu iddia eden Pilonol adlı bir set var. Ne kadar etkilidir bilemiyorum, kullanan var mı acaba? Oldukça iddialı:
    quote:

Kıl dönmesi ( pilonidal Sinus) tedavisinde bir çok cerrahi yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler başta nüks (tekrar) olmak üzere, enfeksiyon riski, yaranın açılma ihtimali, büyük yara izleri ve hastane de yatış sürelerinin uzun olmasından kaynaklanan iş gücü kaybı gibi bir çok olumsuzluğu barındırmaktadır.
    Pilonol, kıl dönmesi tedavisinde dünyada ilk kez uygulanan “Polifenol Yöntemi” ile kıl dönmesi problemi yaşayanlar için tedaviye yardımcı bir üründür. Bu yöntemle hasta cerrahi bir operasyona gerek kalmadan kendi bakımını yapabilmektedir. Düzenli kullanımda bakterinin fagositoza uğraması, fibrin oluşumunu ve kollajen sentezini desteklemesiyle % 100’ e varan başarı göstermiştir.

Nihat Hoca'ya çoğu kişi tedavi olmuş. Bazı cerralar ise onun yaptığını başarısız olarak nitelendiriyor ama binlerce kişiyi krtarmış bir doktor.

Tıp neden böyle bir konuya hala çare bulamamış kesip biçmekten başka anlamıyorum.

Allah yardımcımız olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopelephant

quote:

Orijinalden alıntı: smd

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

naparsanız yapın local anastezi olmayın, tamamen uyuşturun kendinizi

Neden ki? Ben lokal oldum gayet te iyiydi. Ameliyatta doktor ve yanımdakilerle makara yapmıştım.

@hopelephant
    Kıl dönmesinin nüksetmesinin o kadar çok nedeni var ki. Ben her hafta doktoruma pansumana gittiğim halde nüksediyordu arada. Kıl türünden olabilir dedi bana . Dönmeye müsaitmiş.
    Gümüş Nitrat tamam birçok kişiyi kurtarmış olabilir ama bilimsel olarak kanıtlı bir yöntem değil. Şimdi olmasa bile ileride zararları olabilir.

Araştırdıklarım kadarıyla bu kıl dönmesi diye geçen rahatsızlığın aslında bildiğimiz (kökü içeride olan ve deriden yüzeye çıkamayarak içeride uzamaya devam etmesi) kıl dönmesi değilmiş, yani dışardan içeri olan bir durummuş. Bunun kıl türünden olabilmesi pek mantıklı gelmedi bana.

Bu arada ameliyatı hangi yöntemle yaptı? flap ya da açık?

Misal benim olan yer orta hat kılsız yer , hemen kemik altı , orda kıl falanda yok , bu dışarıdan birşey olduğunu gösteriyor. Bu arada sizdeki belirtiler neler ve ne zamandır var ?

http://www.kildonmesi.gen.tr/op-dr-orcun-oral-senturk

fazla ilerlememiş olanlar için gümüş-nitrat yöntemi var hocam , istanbuldaysan bir muayene ol istersen , özel hastane ama Ssk-Bağkur falan bakıyorlarmış
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smd

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

naparsanız yapın local anastezi olmayın, tamamen uyuşturun kendinizi

Neden ki? Ben lokal oldum gayet te iyiydi. Ameliyatta doktor ve yanımdakilerle makara yapmıştım.

@hopelephant
    Kıl dönmesinin nüksetmesinin o kadar çok nedeni var ki. Ben her hafta doktoruma pansumana gittiğim halde nüksediyordu arada. Kıl türünden olabilir dedi bana . Dönmeye müsaitmiş.
    Gümüş Nitrat tamam birçok kişiyi kurtarmış olabilir ama bilimsel olarak kanıtlı bir yöntem değil. Şimdi olmasa bile ileride zararları olabilir.

Araştırdıklarım kadarıyla bu kıl dönmesi diye geçen rahatsızlığın aslında bildiğimiz (kökü içeride olan ve deriden yüzeye çıkamayarak içeride uzamaya devam etmesi) kıl dönmesi değilmiş, yani dışardan içeri olan bir durummuş. Bunun kıl türünden olabilmesi pek mantıklı gelmedi bana.

Bu arada ameliyatı hangi yöntemle yaptı? flap ya da açık?

Misal benim olan yer orta hat kılsız yer , hemen kemik altı , orda kıl falanda yok , bu dışarıdan birşey olduğunu gösteriyor. Bu arada sizdeki belirtiler neler ve ne zamandır var ?

http://www.kildonmesi.gen.tr/op-dr-orcun-oral-senturk

fazla ilerlememiş olanlar için gümüş-nitrat yöntemi var hocam , istanbuldaysan bir muayene ol istersen , özel hastane ama Ssk-Bağkur falan bakıyorlarmış

Hocam bu perşembe hafif ağrı hissettiğimde şiş olduğunu farkettim takmadım,
    cuma ağrıdan oturamıyordum, (günde 10 saat pc başında çalışıyorum.)
    gece de sırtüstü yatamadım ve bugün sabah ağrı bayağı azalmıştı ve hastaneye gittiğimde sıvı akmış rahatlatmış dedi ama hiç de bahsedilenler kadar kan ve yoğun bişey değildi, kıl dönmesi var dedi
    Doktor direk ameliyat dedi ama özel hastane olduğundan ve operasyon başına ücret aldıklarını bildiğimden hemen karar vermedim ve araştırmaya başladım. Ankara'da oturuyorum bakalım karar vermeye çalışıyorum.
  • Ankarada bu doktor varmış hocam

http://www.mevluttopbas.net/

bir araştır istersen , ameliyat olmadan kurtarırsın belki , geçmiş olsun
  • quote:

Ankarada bu doktor varmış hocam

http://www.mevluttopbas.net/

bir araştır istersen , ameliyat olmadan kurtarırsın belki , geçmiş olsun

Teşekkürler. Bakalım araştırmaya devam
  • hocam bu küretaj konuyla alakalı mı yav

http://www.tip2000.com/kadinsagligi/tedavi/kuretaj2.html
  • quote:

hocam bu küretaj konuyla alakalı mı yav

http://www.tip2000.com/kadinsagligi/tedavi/kuretaj2.html

Doktorun sitesinden okuduğum kadarıyla o bölge tıpkı ameliyattaki gibi temizleniyor. Yani doku kalmıyor. Ama bu daha az yatakta kalacak şekilde yapılıyor.

Doktor Nihat Bengisu değişik yöntemler geliştirmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon86

quote:

Öncelikle geçmiş olsun.
    Ne kadar süredir vardı rahatsızlığınız. Ve herkese sorduğum gibi alternatif yöntemleri araştırdınızmı hiç

Rahatsızlığı ameliyat olmadan 15-20 gün önce bir kaç defa yaptığı kanamalar ile anladım.Ondan önce de bir defa otururken hafif bir sızlama yapmıştı.Üzerine de kanama olunca muayene oldum.

Ameliyat olmadan önce ameliyat yöntemlerini,diğer alternatif tedavi yöntemlerini araştırdım.Fakat benim düşüncem her alanda olduğu gibi bu rahatsızlığında yaygın olması neticesinde bundan maddi çıkar sağlamak isteyen çok sayıda cambazın olduğu...Şahsi düşüncem ıvır zıvır alternatif tedavi yöntemlerini boşverin,iyi bir uzmana görünerek ameliyat ile kurtulun.

Prof.Dr hocam alternatif yöntemi yapan. Yoksa ilaç vs. değil.

http://www.nihatbengisu.com/kildonmesi_yayinlar.php

tedavi yöntemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoseDn -- 10 Mart 2011; 19:57:49 >
  • Doktor, yineleme şansı en az olan yöntem bu dedi.%5..

http://www.kildonmesitedavisi.com/flapyontemi.asp
  • Kıl Dönmesi İçin Öneriniz?
    Soru:
    Merhaba.Ben Üniv.öğrencisiyim.1 yıla aşkın kuyruk sokumumun yukarısından irinle karışık kan geliyordu.Bende orada bir yara var ve orası devamlı kopup akıyor zannediyordum.Fakat zamanla ufak delik halini aldı.Genel cerraha gittim.Orayı açtı ve içindeki kılları temizledi temizledi.6-7 kerede kendisi pansuman yaptı.Ondan sonra ben kendim evde yapmaya başladım.Ve orası kapandı.Doktor tekrarlarsa ameliyat olman gerekecek dedi.Ve aradan 3 hafta geçti tekrarladı.Bu ameliyatın lazerle tedavisi varmı.Varsa lazerlemi olmak iyi yoksa normal ameliyatmı iyi.Bu sorumu şunun için soruyorum.Üniversite öğrencisi olduğum için hangisi daha kısa sürede iyileştirir.Teşekkür ederim.

Cevap:
    En ideal tedavi yöntemi o bölgenin çıkarılması ve yandan bir doku parçası(flap) ile kapatılmasıdır.Lazer kesmeye ve yakmaya yarar, bir ameliyat yöntemi değil,bir cihazdır.

http://www.kildonmesihakkinda.blogspot.com/
  • http://www.kildonmesitedavisi.com/

siteyi bir inceleyin sorun olan arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revenge®

Ben ıspartadayım hocam ama 900 normal fiyat mı emekli sandığına falan indirim var mıdır acaba sormuşmuydun?
    Edit: Sordum yokmuş. Başka var mı hocam ankara'da bu nihat bengusu geçmişti ayakta tedavi yapıyor muydu o doktor?

İstanbula gidebilirsin.

400 Tl galiba gümüş nitrat tedavisi. Orçun Oral yapan doktor sitesi :http://www.kildonmesi.gen.tr/op-dr-orcun-oral-senturk
    Nihat Bengisuda iyi diyorlar.
  • Kardeş su sayfayı bir oku 2.seans için ihtimaline bir bak doktoruna danış gerçi burda bende 2 genel cerraha gittim 1.si bu fenol yada gümüş nitratı yada ikisi hakkındada ortak görüşüydü tam hatırlamıyorum mercimek büyüklüğünde falan gibi uygulanır gibi birşey söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Sonuç olarak 2 si de ameliyat dedi.
    http://www.kildonmesitedavisi.com/ayaktatedavi.asp

Bu yara izini falan dert etmiyorsan zorlanmayacağını düşünüyorsan sen bilirsin tabi herkesin kararı. Ama istanbul yada ankara'da falansan bunu avantaja da dönüştürebilirsin garanti hiçbirinde yok kardeş.
    http://www.kildonmesitedavisi.com/kappany.asp
    http://www.kildonmesitedavisi.com/flapyontemi.asp
  • Arkadaşlar merhaba bu hastalık tedavi yöntemi ile ilgili bir şey sormak istiyorum ; hastalığın tedavi kısmı çok zor ve yorucu bir sürü sorunlar yaşayabiliyoruz ama bir kaç sayfa önde ankarada bir dr bülent demirturk var. Ağrısız, sızısız 1 saat de işi bitiriyor ve iş yaşamına geri dönüyorsun. Bu, Dr. ve yönetemi hakkında bilgisi olan bu dr. tedavi olan iyi veya kötü sonuç alan var mı ? bende bu dr gitmek isiyorum ama bu kadar kolay olması beni çok düşündürüyor. bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim...

http://bulentdemirturk.com/Content.php?id=63 bu da sitesi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.