Şimdi Ara

## LG'den Dahili TV Kartı Olan Yeni Bir 19' LCD Monitör ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## LG'den Dahili TV Kartı Olan Yeni Bir 19' LCD Monitör ##

Donanım dünyasının önde gelen üreticilerinden LG, hazırladığı LCD monitörleriyle de son derece popüler. Firma son olarak çoklu ortam özellikleri ile öne çıkan M8WA serisi dahilinde hazırladığı yeni monitörü M198WA'yı duyurdu. 19" büyüklüğünde ve geniş ekran formunda olan firmanın yeni monitörü, özellikle dahili tv kartı ile öne çıkmayı başarıyor. Entegre tv kartı sayesinde hem monitör hemde televizyon olarak kullanılabilen yeni LCD, destek verdiği S-Video, SCART ve ses giriş/çıkışlarıyla DVD çalar, video kayıt cihazı ve oyun konsolları gibi pek çok aygıt ile kullanılabiliyor. Yüksek tanımlı tv yayınlarına uyumlu olduğu belirtilen yeni monitör üzerinde VGA'nın yanı sıra HDCP destekli DV-DI konnektörü de yer alıyor. Fiyatı henüz belli olmayan ürünün teknik özellikleri ise şu şekilde;

- Boyut: 19"
    - Çözünürlük: 1440x900
    - Parlaklık: 300cd/m2
    - Karşıtlık oranı: 3000/1 (dinamik)
    - Tepki süresi: 5ms
    - Görüş açısı: 170 derece (dikey ve yatay)
    - Boyut: 455 x 392 x 230mm
    - Ağırlık: 4.9Kg

• iyi gibi ama tepki süresi fazla 5 ms alına bilir olması fiyata bağlı
  • Ne monitör olduğu belli, ne de TV olduğu belli. 600$+KDV'den pahalı olursa, giderim 1400$ verip SONY'nin 40"lik LCD TV'sini satın alırım,babalar gibi de HD filmimi de izlerim, PC girişine getirip de bilgisayarımı da kullanırım. 19" için o kadar para verilmesi mantıksız gibime geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: m@TR@x

iyi gibi ama tepki süresi fazla 5 ms alına bilir olması fiyata bağlı

Piyasada 8ms etiketli bir sürü ürün var ve çoğu da 12-14ms arasında. Hâttâ bazıları daha da fazla. Etiketledikleri gibi 5ms olursa iyi ama fiyata etkisi çok olacaktır. 40" SONY TV almak daha mantıklı geliyor o zaman. Ama görüntününü parlaklığı,netliği 19" tüplü FLAT monitörler kadar güzel olacağını da sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaniaperest -- 18 Şubat 2008; 13:01:39 >
  • Bu LG markasına bir türlü ısınamadım ama fonksiyon olrak tv olayını iyi yapmışlar.
  • güzel bi anternatif olmuş almak isteyen alir almak istemeyende düz modellerini alir

hbr için tşkler.
  • Arkadaşlar ben bunun 22 inç olanına sahibim ve inanın verdim son kuruşunu hak ediyor, yaklaşık 3 ay önce yurt dışından almıştım görüntü felaket güzel hem tv olarak hem monitör olarak hiç ölü piksel yok ve çözünürlük 1680X1050 HD ready.
    altta ayrıntılı incelemesi var:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=14823640

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kridvan -- 19 Şubat 2008; 2:39:40 >

• Üretim olmaz fiyatlarda böö olucaktir.LCD olarak 22+ üretilmesi daha güzel olucak.Bu konudaki haberler iyi olucak inşallah.
  • 5 ms yeterlidir her türlü uygulama için. 8 ms monitorlerde bile ghosting yakalamanız neredeyse imkansız
  • çözünürlüğü daha iyi olabilirdi.
  • 600$+kdv çok bence 19'' ws monitor + internal tv kartı = 350 dolar + kdv bunun fiyatı bence max 325 dolar + kdv olmalı. Fazlası olursa tv kartı alırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: m@TR@x

iyi gibi ama tepki süresi fazla 5 ms alına bilir olması fiyata bağlı
  • 4.9 kg mi?

bana ucuz ürün kullanılmıs gibi geldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.