Şimdi Ara

## GeForce 9800GX2'nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GX2'nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Nvidia'nın rakip ATi'nin çift grafik işlemcili Radeon HD 3870 X2 modeline yanıt olarak geliştirdiği GeForce 9800GX2 modeli hakkında elimize yeni görseller ulaştı. 4 Mart'ta başlayacak olan Cebit'te gün yüzüne çıkması beklenen ama son gelen bilgilere göre Nvidia'nın Cebit'te kartın sergielnmesini istemediği ve 11 Mart'ta yapılacak resmi lansman ile us üstüne çıkaracağı söylentilerinden sonra bugün GeForce 9800GX2'ye yönelik olarak yeni görseller ortaya çıktı. Çift PCB'li olan ve iki adet G92 gpu'sundan oluşan 1GB/2GB bellek opsiyonu ile gelecek GeForce 9800GX2'nin genel performans açısından ATi'nin Radeon HD 3870 X2 modelinden daha hızlı olması beklenirken ayrıca kartın Radeon HD 3870 X2 modeline göre daha çok ısındığı ve daha yüksek fiyat etiketi ile pazara giriş yapacağı da iddia ediliyor. Bu arada GeForce 9800GX2'nin teknik özellikleri de ortaya çıktı. Kartın grafik işlemcilerinin saat hızı GeForce 8800GT ile aynı yani 600MHz iken bellek saat hızı arttırılarak 2GHz'e çıkarılmış. Üstelik OpenGL 2.0 desteği sunan 8800GT'nin aksine 9800GX2 OpenGL 2.1 desteğiyle geliyor.

• sli desteklemeyen bir oyunda bu kart 8800 gt ile yaklaşık aynı performansımı gösterir yani ?
  • Bi testleri görmek lazım
  • eğer 8800 gt ile aynı performansı gösterecekse 2 tane gt alıp sli yapmak bence çok daha mantıklı. hem ısı problemi olmaz hem fiyatı daha uygun olur. hemde ilerde paraya ihtiyacın olursa birisini satarsın.
  • bandwidth korkunc bence bu kart beklenenden iyi olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 18 Şubat 2008; 9:38:08 >
  • resmen karakutu bu kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkcu

sli desteklemeyen bir oyunda bu kart 8800 gt ile yaklaşık aynı performansımı gösterir yani ?

biraz daha hızlı olur çünkü stream işemci sayısı daha fazla (128x2) ... 8800 gt ler 112 .... açıkcası testleri beklemek lazım...
  • merakla bekliyorum ama bu zamana kadar test olmaması ilginç
  • bakalım oyunlardaki performansı ne olacak..
  • x2 kartlardan hiç düşünmedim ve düşünmem onun sorunları ile uğraşıp vereceğim parayı hak etmez. Bence 3D Mark testlerinde yüksek puan alır o da sürüçü sorunu olmazsa değmez
  • 3dmark puanlarıyla egosunu tatmin etmek isteyenler için birebir
  • driver optimizasyonu yuzunden oyunlarda cok orantısız sonuclar alcagını dusunuyorum
  • ben 8800gt yi baya bi aşacağını hatta 3870x2 yi tokatlayacağını düşünüyorum 9800gtx gelene kadar en iyisi bu olacak arkadaşlar
  • ewt öle olcak ama en pahalı ve en çok ısınan da bu olucak
  • quote:

sli desteklemeyen bir oyunda bu kart 8800 gt ile yaklaşık aynı performansımı gösterir yani ?

alakası yok bu tek kartta sli felsefesi evet doğru ama kart sonuçta aynı bünyede ve beraber çalıştığı için sli destekli olması ya da olmaması fark yapmaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: protherm

ben 8800gt yi baya bi aşacağını hatta 3870x2 yi tokatlayacağını düşünüyorum 9800gtx gelene kadar en iyisi bu olacak arkadaşlar

sli desteklemeyen oyunlardan bahsediyordum.
  • hihi kendini ati zannetti iki işlemcili ekran kartı çıkartıyım dedi... çuvallayacağı besbelliydi zaten. hem ısı sorunu hem performans ( sli performansı)....... ilerde cift - dört gpulu ekran kartları üretileceğini düşününce atinin daha iyi olacağını gözlemliyorum.. saygılar
  • cıksada gorsek artık su kartı
  • artik iyi bi psu ister .
  • quote:

Orjinalden alıntı: iyiuser

hihi kendini ati zannetti iki işlemcili ekran kartı çıkartıyım dedi... çuvallayacağı besbelliydi zaten. hem ısı sorunu hem performans ( sli performansı)....... ilerde cift - dört gpulu ekran kartları üretileceğini düşününce atinin daha iyi olacağını gözlemliyorum.. saygılar

hayırdır sana bilgi mi geldi biyerden bizim niye haberimiz yok ati önce tek gpu kartlarda başarıyı bir yakalasın sonra yönelsin çift gpu'ya, bu nasıl bir ati sevgisidir anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratsen87 -- 18 Şubat 2008; 13:49:18 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.