Şimdi Ara

Şarjlı El Süpürgesi Tavsiyeleriniz? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
8
Favori
136.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eistanbullu

Hocam bakmıştım aslında ama aklımdan çıkmış. Özellikle fırçaya dolanan saçları pedala basıp tek bir bıçak darbesi ile keser konusu beni benden aldı diyebilirim. :) Elektrolux'u de dahil ettim listeye. Hattta seçenek 2'ye indi tekrar, bosch veya elektrolux diyelim :)

Hocam ben aldığımda bu modeller piyasaya çıkmamıştı ama bende yeni modellere göre çok daha ucuza almıştım. ( 320.-TL idi yanılmıyorsam )

Ben ZB2943 modelini yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Ne şarjında zayıflama ne de çekişinde bir eksilme oldu. Dediğiniz gibi biriken kılların fırçadan tek hareketle ayağınızla basarak uzaklaştırılması yani fırçanın temizlenmesi müthiş bir özellik.

Şarjlı El Süpürgesi Tavsiyeleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 25 Şubat 2015; 15:53:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sultanhalim

İlginiz için teşekkürler maximu_s.

Ben de İstanbul Bilişim'den aldığım Fakir RCT 144'ten (bekar evinde idare etmesi amacıyla) hiç memnun kalmayınca iade girişimini başlattım. Zira temizlik yapmak yerine pisliğin yerini değiştirmek mantığıyla çalışıyordu, bir süre sonra bir yerden topladığı pislikleri tıkanan filtresinin ve azalan şarjının etkisiyle düşen çekim gücünden dolayı başka bir noktada geri çıkarıyordu; filtresini temizlemek zahmetli, çabucak haznesi doluyor ve turbo başlığı hem fazla işe yaramıyor, hem de temizlemesi imkansız gibi birşey. Parmaklarınızla fırçadaki pislikleri çekiştirip ayıklamaktan başka geçerli bir yol bulamadım. Cam kapağını çıkarmaya çalıştıkça bir tarafını kıracakmışım gibi hissediyordum. Hoş, çıkarsam bile yine elimle pislikleri çekiştirmek, parmaklarımla fırçayı sıyırmaktan başka bir yolu yok gibi. Turbo başlığını uzatma aparatıyla kullanamıyorsunuz, eğilip temizlemeniz gerek, ki uzatma boruları da basit bir lastik marifetiyle birbirine tutturulmaya çalışılmış, sanki mekanik tasarımcı bulamayınca "şuraya bi lastik sıkıştıralım olup bitsin" der gibi, sürekli dağılıp duruyor.

Kısacası ucuz ürün alarak tasarruf etmeye çalışırken, ki basit bir el süpürgesi için çok ucuz da sayılmaz, hem evin temizliğinden, hem zamandan ve enerjiden feragat ediyorsunuz ki bunlar tahmin ettiğimizden daha değerli bana göre. Vehbi Koç mu demişti, "ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye, çok haklı bence . Az bir miktar parayı çöpe atmaktansa, biraz daha fazla parayı iyi bir ürünle değerlendirmek daha doğru ki benim durumumda iş bu noktaya geldi..

Bakalım İstanbul Bilişim bana iade sürecinde ne gibi sorunlar çıkartacak.. Bu konudaki gelişmeleri de buradan paylaşacağım..

Herkese iyi günler, ve iyi alışverişler.

Herkese merhabalar,

İade sürecindeki gelişmeleri paylaşacağımı belirtmiştim. Öncelikle olabildiğince sorunsuz bir iade süreci yaşadığımı belirterek mesajıma başlayım. Şimdi de detaylara geçeyim:

Ürünü teslim aldıktan tam 8 gün sonra İstanbul Bilişim'in iade departmanına ulaştım ve süpürgeyi iade etmek istediğimi belirttim. Oradan bir bayan da herhangi bir Fakir yetkili servisine gidip iade raporu temin etmem gerektiğini belirtti. Ben üründe bir arıza bulunmadığını dolayısıyla yetkili teknik servisle işimin olmadığını, sadece üründen memnun kalmadığım için iade etmek istediğimi belirttim. Bana iade raporu olmadan iade işlemi yapmadıklarını söylediler. Bu noktada bana biraz yokuş yapıyorlar, iade almamaya çalışıyorlardı.

Daha sonra internetten oturduğum eve en yakın Fakir servisini buldum ve telefon ettim. Durumu anlattım; "iade için sizden iade raporu almam gerekiyormuş fakat üründe bir arıza yok çalışıyor, ben performansını beğenmedim" şeklinde. Servis açıkça çalışan ürüne rapor yazmadıklarını, rapor için üründe onarılamayan bir arıza bulunması gerektiğini belirtti. Ben de bunun üzerine İstanbul Bilişim'in iade departmanını geri aradım. Onlara, daha önce de belirttiğim gibi üründe herhangi bir arıza bulunmadığından servisin rapor yazmasının söz konusu olmadığını belirttim. Bana arıza yoksa neden ürünü iade etmek istiyosunuz diye sorduklarında ise performansından memnun kalmadığımı ve bunun gerekçelerinden bahsettim. Konuştuğum hanım da bana kısaca ürünü göndereli 10 gün olmuş, keyfi iade alamayacaklarını belirtti!!

Bu noktada işin püf noktası ortaya çıkıyor ki, internetten ve özellikle İstanbul Bilişim'den alınan ürünlerde insanlar bu cevabı aldıktan sonra ya kavga çıkartıyor, ya peşini bırakıyor, ya da sövüp kapatıyorlar diye düşünüyorum; o okuduğumuz duyduğumuz bütün şikayetler bu şekilde oluşuyor. Oysa ki şu cevabı verdiğimde herşey değişti:

"Benim önümde şu anda bana gönderdiğiniz satış sözleşmesi açık bulunuyor. Cayma Hakkı maddesine baktığımda sizin 'gönderdiğiniz' değil, benim 'teslim aldığım' tarihten itibaren 14 gün içinde ürünü iade edebileceğim yazılı. Bu ürünü teslim aldığım tarihten itibaren 8. gün ve ben de şu an bu 'Cayma Hakkı'mı kullanmak istiyorum" dedim.

Sonrasında beni bir süre hatta bekleteceğini söyleyip gidip birilerine birşey danıştı, konuşup tartışlar ve kısa bir süre sonra bana dönüp, "Size iade kaydı açıyorum, ürünü ücretsiz bize aynı (sürat) kargoyla kargolayabilirsiniz; yalnız kutunun içine ürünü neden iade etmek istediğinizi ifade eden bir yazı yazdığınız kağıdı atmanızı rica ediyorum" dedi. Ben de dediğini yaptım ve ürünü sorunsuz bir şekilde geri kargoladım.

Bir ayı geçtikten sonra ise, geçen hafta, tekrar arayıp "İade işlemimle ilgili bilgi almak istiyorum, zira iade işlemini tamamlamak için yasal sürenizi aştınız" dedim. Karşımdaki müşteri hizmetleri görevlisi hanım, kayıtlarımı inceledikten sonra iade işlemimin onaylandığını, muhasebe departmanından kaynaklı bir gecikme bulunduğunu, muhasebe departmanına tekrar istek yaptığını ve 1 hafta içinde hesabımı kontrol etmemi rica ettiğini söyledi. Gerçekten birkaç gün içinde süpürgenin bedeli olan 160 küsür lira, eksiksiz olarak kredi kartı hesabıma aktarılmıştı.

Çok uzun yazdığım için kusura bakmayın, tek amacım, insanların internet alışverişi mağduru olmalarını engellemek ki; bu mesajımın ana fikrini de kısaca şu şekilde belirtebilirim: Firmalar sizin yasal haklarınızı bilmiyor oluşunuzdan faydalanmak isteyeceklerdir. İlk davranışları size zorluk çıkarmak olacaktır şüphesiz, özel durumları hariç tutuyorum, ki hiç kimse eğer ürünü iade almama gibi bir alternatif varsa, durduk yere ürünü iade almayı tercih etmez. Ama siz yasal haklarınızdan haberdar olduğunuzu karşı tarafa hissettirir ve sağlam bir duruş sergiler, verimli bir iletişim kurabilirseniz, o zaman olabildiğince sorunsuz bir şekilde ürününüzü iade edebilirsiniz.

Herkese iyi alışverişler ve sağlıklı günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sultanhalim -- 4 Mart 2015; 18:30:42 >

• sultanhalim S kullanıcısına yanıt
    Dostum çabanızı takdirle karşılıyorum ve tebrik ediyorum.

Not: Bende bir ara Vestel marka şarjlı dikey süpürge almıştım. Performansından memnun kalmadım. Vestel M.H'ni aradım. Hiç ikiletmeden iade aldılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinemania

Kenwood olanı bugün gidip Vatan mağazasından satın aldım 119 TL'ye

http://www.vatanbilgisayar.com/hv-190-islak_kuru-sarjli-el-supurgesi.html

Umarım pişman olmayız. :)

Selamlar, ürün hakkında kullanım tecrübenizi paylaşır mısınız .

Varsa olumlu/olumsuz görüşlerinizi rica edebilir miyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdrhm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Elektrik supurgesi gibi sesi yok ama degil mi

http://www.youtube.com/watch?v=Bxe8XxRl91U
    .
    ses önemliyse philips 10.8v al.

Kenwoodu alacagim almisken wet&dry olsun desim philips

http://www.sanalpazar.com/Kenwood-Hv190-Rubino-144-V-Islak-Kuru-Sarjli-Supurge__isp35277119?malid=SONGEZ dan aldım en ucuzunu 9 taksite bulmam 1 günümü aldı

Selamlar, nasıl memnun musunuz süpürgeden olumlu- olumsuz görüşlerinizi paylaşır mısınız .

• quote:

Orijinalden alıntı: sismese

quote:

Çıkardığı hayvanüstü sesi dışında olumsuz bir yönü yok gibi... Gayet güzel çekiyor, özellikle ufak alanlar için birebir.

Bir de şeffaf olduğundan arkasını çevirince yerden aldığınız tozlar v.s. gözüküyor, ama rutin temizlerseniz veya süpürge öyle ortada durmuyorsa bu da çok büyütülecek bir şey değil.

• quote:

quote:

quote:

Çıkardığı hayvanüstü sesi dışında olumsuz bir yönü yok gibi... Gayet güzel çekiyor, özellikle ufak alanlar için birebir.

Bir de şeffaf olduğundan arkasını çevirince yerden aldığınız tozlar v.s. gözüküyor, ama rutin temizlerseniz veya süpürge öyle ortada durmuyorsa bu da çok büyütülecek bir şey değil.

Hayvanüstü ses tanımlaması normal elektirk süpürgesinden de fazla ses çıkarıyor anlamına mı geliyor :)

Bir de şarjlı iken ortalama ne kadar kullanabiliyorsunuz .

teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayvanüstü ses tanımlaması normal elektirk süpürgesinden de fazla ses çıkarıyor anlamına mı geliyor :)

Bir de şarjlı iken ortalama ne kadar kullanabiliyorsunuz .

teşekkürler

Eski tip elektrik süpürgeleri vardır ya hani, çok ses çıkarırlar, aynı onlar gibi ses çıkarıyor.

Eğer ses konusunda hassas iseniz kesinlikle bu ürünü pas geçin,

Şarj konusunda ise ne söylesem yalan olur, bizimki mutfakta bazen sarjda takılı, bazen de öyle stabil duruyor. Ama bu konuda da ev halkından şikayet gelmedi hiç.

• sismese kullanıcısına yanıt
    10 dk falan kullanırsınız ama tavsiyem Kenwood almayın çok ağır iade edene kadar canım çıktı
  • sismese kullanıcısına yanıt
    Kenwood u fakir 109 ile beraber 5-6 yıl önce almıştım. Fakir 2 yılını doldurunca bataryası bitti. Kenwuudda sorun yok, yıllardır kullanıyoruz, küçük döküntüler için. Zaten çalıştırma düğmesine parmağınızla basılı tuttuğunuz sürece çalıştığı için çok uzun sure açık tutamıyorsunuz. Ben öneririm,
    ama imkanınız varsa lityum bataryalı bir ûrun de tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: umudumsun

arkadaşlar ben de bir tavsiye istiyorum lütfen
    ıslak kuru ya gerek yok sadece kuru olabilir,
    sesi önemi değil
    emiş gücü yüksek olsun istiyorum
    en önemlisi AĞIR OLMASIN (Fakir rct 122 vs çok ağır geliyor bana )

bütçe fazla değil 150-200 arası
    tavsiyeniz var mı ?

Dostum size almayı düşündüğünüz bütçeyle yüksek çekim gücü ve bataryası uzun süre en az 4-5 yıl dayanacak bir ürün tavsiye edemem. Bu özelliklerde ki bir ürün yaklaşık 400-500.-TL arası.

Elbette 100-200.-Tl arası ürünler var ama bunlar 1,5 - 2 sene içinde çöp oluyor. Bataryasının değişmesi gerekiyor. Batarya alana kadar yeni şarjlı süpürge alıyorsun aynı fiyat. Ben rct 144 kullanmıştım halende evde durur. Çok güçlü bir makine hatta arada biten bataryasını kendim değiştirmiştim.

RCT 144'ü bir kenara ayırdım çünkü onunla yerlere dökülen pislikleri temizlemek zor oluyor ( eğil & kalk ). Bunun yerine şarjlı dikey süpürge aldım. Hoover Freejet. Başta çok iyi çalışan makinenin zamanla bataryası öldü ( 2 sene dolmadan )
    Daha sonra Electrolux'ün lithium-ion bataryalı şarjlı dikey süpergisini aldım. Keşke zamanında onu alsaymışım. Hoovere boşa para vermemiş olurdum. Ancak Hoover'i garantiden değiştirdim ve evin üst katında kullanmaya başladım. Bataryası ölene kadar onu üst katta kullanacağız artık.

Geçen yıl anneler gününde kaytınvalideye Fakir Darky miydi neydi hatırlamıyorum onu aldım. Kablolu ( şarjlı değil, elektrikli ) dikey süpürge. Kayınvalide her gittiğimde halen bana bu makine için dua eder.
    Elbette bir kablosuz şarjlı el süpürgesi gibi pratik değil ama ömürlük bir makine. fakir yada başka marka fark etmez. Kablolu (elektrikli) bir süpürgenin çekim gücünü en iyi şarjlı süpürgeyle kıyaslanmaz bile. Elektrikli süpürgenin çekim gücü diğerlerine göre oldukça kuvvetlidir. Yerinizde olsam bahsettiğim ürünü incelerdim. Fiyat olarakta çok makul ( sanırım 80-85.-TL arasında satılıyordu )

Hocam rct 144 ü, koltuklardaki kedi tüyü için kullanacağım, iş görür mü?
    Tanıtımda kei köpek için yazmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LSG -- 7 Mart 2015; 16:03:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.alisverisitikla.com/fakir-ic-1033-islak-kuru-sarjli-el-supurgesi.html
    fakir elektrik süpergelerinde galet başarılı emiş gücü ses azlığı ve kullanım kolaylığı açısından tavsiye ederim
  • LSG L kullanıcısına yanıt
    Dostum RCT 144 fiyat performans olarak yüksek puan alır. Hatta üzerinde pati resmi var.

Oldukça güçlü bir makine olup ileride bataryası öldüğünde kendinizde değiştirebilirsiniz. Servis çok para isteyince kendim değiştirmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 7 Mart 2015; 17:45:15 >
  • Selamlar,

Bosch Athlet 25.2Volt süpürgeyi Sirkeci Toprak elektronik'ten 555TL'ye aldım. Tüm evi dolaşıp (125M2) halı, parke ve kalebodur zeminlerdeki tozu almak için mükemmel.
    1. kademede hafiften bir emiş gücü ile ufak tozları toplarsınız, 2. kademeye aldığınızda altındaki motorlu fırça sayesinde halı ve diğer zeminlere yapışmış tozları rahatlıkla toplayabilirsiniz. özellikle dönüş manevraları kullanım kolaylığı açısından çok başarılı. şimdlilk ilk izlenimlerim bunlar. diğer süpürgeye ihtiyacımızı çok azaltacak gibi duruyor çünkü çok pratik. 3 oda 1 salon için şarj ve emiş zamanı kesinlikle yetiyor diyebilirim.
  • Merhaba arkadaşlar. 2in bir süpürge lazım. Nilfisk handy 2in1 mi yoksa tavsiye edebileceğiniz başka bir ürün varmı. Limit Max 600tl. Bayadır inceliyorum ama karar veremedim bir türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yumyyumy

Merhaba arkadaşlar. 2in bir süpürge lazım. Nilfisk handy 2in1 mi yoksa tavsiye edebileceğiniz başka bir ürün varmı. Limit Max 600tl. Bayadır inceliyorum ama karar veremedim bir türlü.

Electrolux tavsiye ederim. Ayrıca uzun süreli kullanım için lityum-ion bataryalı ürünler tercih edin.
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar. 2in bir süpürge lazım. Nilfisk handy 2in1 mi yoksa tavsiye edebileceğiniz başka bir ürün varmı. Limit Max 600tl. Bayadır inceliyorum ama karar veremedim bir türlü.

Electrolux tavsiye ederim. Ayrıca uzun süreli kullanım için lityum-ion bataryalı ürünler tercih edin.

Model verebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

quote:

quote:

Model verebilirmisiniz?

http://www.hepsiburada.com/sarjli-supurgeler-c-159445?filtre=[{%22id%22:%22actual_price%22,%22values%22:[%22500.0%3Cactual_price%3C750.0%22]}]&siralama=azalanfiyat

http://www.akakce.com/sarjli-supurge/en-ucuz-electrolux-ergorapido-ergo13-fiyati,4658963.html
    http://www.akakce.com/sarjli-supurge/en-ucuz-electrolux-ergo12-ergorapido-fiyati,2622923.html
    http://www.akakce.com/sarjli-supurge/en-ucuz-electrolux-ergorapido-ergo11-fiyati,2622916.html
    http://www.beyazesyamerkezi.com/Delonghi-XLR32LMD-W-Sarjli-Dikey-Supurge.html?
    http://www.akakce.com/sarjli-supurge/en-ucuz-delonghi-xlr32lmd-w-colombina-fiyati,4746849.html
    http://www.hepsiburada.com/delonghi-xlr-25lm-gy-sarjli-dik-elektrikli-supurge-siyah-p-EVDELXLR25LMGY
    http://www.akakce.com/sarjli-supurge/en-ucuz-rowenta-rh8871-air-force-extreme-fiyati,4253572.html
    http://www.teknokurdu.com/electrolux-ultra-power-zb-5012-lithium-power-elektrikli-supurge-1-8219.aspx?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 20 Mayıs 2015; 9:50:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

quote:

quote:

Model verebilirmisiniz?

Aşağıdaki modelleri inceleyebilirsiniz. Şarjlı el süpürgeleri içinde en kuvvetli modellerden biridir diyebilirim. Yaklaşık 20 dakika çalışma süresi var. Bu süre zaten yeterli oluyor. Kendi fırçasını kendi temizleme özelliği çok iyi. Electrolux alındığından beri evin ana süpürgesi ( Dyson ) artık ayda bir filan yerinden çıkıyor. Şarjlı el süpürgeleri elbette elektrikli süpürgeler kadar güçlü olamaz ancak ev hanımları için pratik olması bazen çok daha önemli oluyor. Günlük temizlik için evin büyük süpürgesinin çıkarmak her zaqman kolay olmuyor.

* Ergorapido ERGO11

* Ergorapido ERGO12

* Ergorapido ERGO13

* Ultra Power ZB 5011

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Hoower hakkında nediyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.