Şimdi Ara

MEGANE 2 ATESLEME BOBINI SORUNU! YETER BE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
104.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mertatem

teşekkürederim sayın arkadaşım.

iyide kardeş neden sigara içiyorsun
  • 2 sene bindiğim arabmd ki 2 yılda 8000 km yapıştım 2defa bobin yakmıştı. bendişin çözümmünü buldum ve aravayı sattım
  • Arkadaslar iki ayda bir atesleme bobini sorunu olmaya basladı aracımda ...
    Arac daha 15000de.

3 defa bobinlerde problem oldu
    biri dün (hava soguktu)
    ikincisi yilbasinda hava yine soguktu
    ilkini de kasim basi gibi...

Yani anlayacagınız bu bobinler 2 ayda bir bizi rahatsiz ettiler.

Arastirdım ve sunu ogrendim bu atesleme bobinlerinde problem var bu megane 2lerin

sagem ve bir de valeo marka var deniyor sagemlerin dandik oldugu söyleniyor çin malı olduklari filan söyleniyor...

Merak ettigim su bobinlerde bir üretim hatasi mi var?

4 tanesini ilki yandıgında mı degistirseydim diye düsünüyorum

Fakat su da var ki 2 yıl garanti veriliyormus degisen bu dogru mu? Degistirdigim bobinler için fatura lazım olur mu kayıtlar yeterlimidir servisin?

Benim gibi birçok megane 2si olan arkadas bu bobin sorunundan muzdarip olmus bu bir gercek...

Ya korkuyorum bu dördüncüyüde degistirirsem yine bu bobinler zırt pırt bizi rahatsız edecek mi?

• Dostum bu sorun megane 1 lerde de kroniktir bende çook sorun yaşadım geçenlerde 2 tanesi patladı ikisini birden değiştirdim sorun yok, zaten patlayan 2 taneyi geçen yıl değiştirmiştim garantiden.serviste değiştirirsen 2 yıl garantilidir faturayla birlikte ücretsiz değişim yaparlar
    quote:

Orjinalden alıntı: proffesor

Arkadaslar iki ayda bir atesleme bobini sorunu olmaya basladı aracımda ...
    Arac daha 15000de.

3 defa bobinlerde problem oldu
    biri dün (hava soguktu)
    ikincisi yilbasinda hava yine soguktu
    ilkini de kasim basi gibi...

Yani anlayacagınız bu bobinler 2 ayda bir bizi rahatsiz ettiler.

Arastirdım ve sunu ogrendim bu atesleme bobinlerinde problem var bu megane 2lerin

sagem ve bir de valeo marka var deniyor sagemlerin dandik oldugu söyleniyor çin malı olduklari filan söyleniyor...

Merak ettigim su bobinlerde bir üretim hatasi mi var?

4 tanesini ilki yandıgında mı degistirseydim diye düsünüyorum

Fakat su da var ki 2 yıl garanti veriliyormus degisen bu dogru mu? Degistirdigim bobinler için fatura lazım olur mu kayıtlar yeterlimidir servisin?

Benim gibi birçok megane 2si olan arkadas bu bobin sorunundan muzdarip olmus bu bir gercek...

Ya korkuyorum bu dördüncüyüde degistirirsem yine bu bobinler zırt pırt bizi rahatsız edecek mi?

• faturadan hangi bobin oldugunu nasil anlicaz ?
    bu da bi sorun
  • Servis ayarlar onu sanırım kodları var veya silindir sırasına göre kaydediyorlar onu
    quote:

faturadan hangi bobin oldugunu nasil anlicaz ?
    bu da bi sorun
  • benim de geçen sene bu zamanlar yanmıştı.97 oktan kurşunsuz benzin aldığım için olabilir dediler.
  • serviste sonradan takılan parçalar 6ay garantili olur 2 yıl değil. faturasındada yazar.
  • bende dün sanayiye gittim hava filtresi sorayım diye tam sanayiye girdim yine aynı sahne hata msj ve titreme bizim ustaya gittim bilgisayara bağladılar üçüncüsü değiştirdik 40 lira artık orjinalmiş çinliymiş bakmıyom nasıl olsa durmadan arızalanıyo. ustada söyledi bunlar kronik çok değiştiriyorum. zaten adamlar bakınca anlıyor. bilgisayarada hatayı sıfırlamak için taktılar

servis işi daha acı geçenlerde oldu gittiğimde 4tanesi için 1 tane parası alınıyomuş dedim senin araba girmiyor dediler hangisi giriyorsa
  • bizim araçta marş problemi ve yüksek hızlarda seyrederken rolanti devrine gerileme problemleri vardı. servis çözemedi. özel bir başka servise götürdük adam ezbere iş yaptı ateşlemede problem var dedi 2 tane bobininiz yan sanayi değiştirmem lazım dedi iyi dedik değiştir. neyse değiştirdi ama problem çözülmedi parçalarını geri vermek zorunda kaldık. eğer sorunun aynıysa ateşleme sisteminden de değil de kelebek kutusundan kaynaklanıyordur. aylarca çözülemeyen sorun kelebek kutusunun değişmesiyle son buldu. unutmadan bu bobinleri servisler 80 liraya satıyolar (sagem marka) dışardan temin ederseniz 40 liraya bulmanız münkündür.

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

serviste sonradan takılan parçalar 6ay garantili olur 2 yıl değil. faturasındada yazar.

parçadan parçaya değişebilir. misal; 1 hafta önce kelebek kutusu değişti, garantisi 2 yıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend10 -- 18 Şubat 2008; 2:46:59 >

• Ya degistiren degistirene bunu 10 kere degistiren var mı aranızda?

Garanti 6 ay mi 2 sene mi?

Disarida 40 ytl olan parca serviste 80 ise disardan alıp taktiralim orjinalmidir yoksa yan sanayimidir bu 40lar?

Büyük olasılıkla yan sanayidir...
  • quote:

Ya degistiren degistirene bunu 10 kere degistiren var mı aranızda?

Disarida 40 ytl olan parca serviste 80 ise disardan alıp taktiralim orjinalmidir yoksa yan sanayimidir bu 40lar?

Bobileri Denso marka olanlarla değiştir
  • su anda en son cıkan bobinler valeo marka ve kafaları kahverengi arkadaslar fiyatıda 71 ytl miş. gecen hafta gaz kelebeğini temizlettigimde ögrenmiştim serviste değişen tüm parcalarda 2 yıl garantili olmak zorunda tüketici kanunu öyle diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chevymel1 -- 18 Şubat 2008; 15:19:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: baybars_

quote:

Bobileri Denso marka olanlarla değiştir

2 Yıldır.Kayserideki serviste denso var ve densolar bobinin babası
  • quote:

40 ytl olan maisin kullandığı markadır, yan sanayi değildir tabi siz alır da taktırırsanız garanti durumu olmaz.
  • sagem hatalı belki düzeltmişlerdir 2 yıl oldu 2 sini denso ile değiştirdim. 2 sagemde sorun çıkmadı kendiniz bile değiştirebilirsiniz. denso artık gelmiyormuş
    gelse hepsini denso yapacağım. sagemler tam performans vermiyor sağlam olsalarda.
  • piyasada 40 lira olan sagemler sahte aracinizdan cikan sagemle piyasadaki niyanyana koyuncaanlarsinizyazisi vs ayni ama malzemeden hemenbelli oluyo servisteve piyasadaki baziyerlerde sagemlr orjinal sahtelerinitakiyosaniz hep bozulur densoda sahtevarmi bilmiyorum ama sagemlere dikkat
  • quote:

Orjinalden alıntı: chevymel1

su anda en son cıkan bobinler valeo marka ve kafaları kahverengi arkadaslar fiyatıda 71 ytl miş. gecen hafta gaz kelebeğini temizlettigimde ögrenmiştim serviste değişen tüm parcalarda 2 yıl garantili olmak zorunda tüketici kanunu öyle diyor

valeo dedigin kahve rengi başlıysa ben daha yeni taktırdım ikiitaneee fakat söyle bi problemim var sanki eski bobinlerle sankı uyuşmuyomuş gibi iki sagem ikisi valeoo sizce bi cakışma olurmu
  • Dertsiz başıma dert arıyor gibi olucam ama bu bobinlerdeki sorun nasıl anlaşılıyor illa ikaz lambasımı yanıyor yoksa başka belirtilerimi var.Bende şu ana kadar ikaz lambası yanmadı veya bariz bir sıkıntıda yaratmadı araba.Siz kronik deyince ister istemez sahiipleniyorum bu sorunuda
  • quote:

Orjinalden alıntı: kameraman1

quote:

Orjinalden alıntı: chevymel1

su anda en son cıkan bobinler valeo marka ve kafaları kahverengi arkadaslar fiyatıda 71 ytl miş. gecen hafta gaz kelebeğini temizlettigimde ögrenmiştim serviste değişen tüm parcalarda 2 yıl garantili olmak zorunda tüketici kanunu öyle diyor

valeo dedigin kahve rengi başlıysa ben daha yeni taktırdım ikiitaneee fakat söyle bi problemim var sanki eski bobinlerle sankı uyuşmuyomuş gibi iki sagem ikisi valeoo sizce bi cakışma olurmu

servisteki eleman sürekli sorun yasayınca yeniliyorlar demişti yani arabalarımızı deneme tahtası olarak kullanıyor renault. sorun varsa yenile milletten parasını al tekrar sorun olursa yine yenile tekrar parasını al. durum bu hocam diğerleri sorun cıkarmaya başlayınca onlarıda yenilicekler sen daha para verirsin gibime gelio

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.