Şimdi Ara

## Galaxy GeForce 9600GT Detaylı İnceleme ve Testler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
6.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Galaxy GeForce 9600GT Detaylı İnceleme ve Testler ##

Nvidia 21 Şubat'ta 9. jenerasyon GeForce ailesinin ilk temsilcisi olacak GeForce 9600GT modelini kullanıcılar ile buluşturacak. Firmanın yeni nesil ekran kartı ailesinin ilk üyesi olan GeForce 9600GT, Nvidia tarafından özellikle rakip ATi'nin Radeon HD 3850 modeline yanıt olarak hazırladı. Firma yeni ekran kartı ile son derece iddialı. Zira Nvidia'nın bazı dökümanlarına göre 9600GT, yerini aldığı GeForce 8600 serisinden uygulamasına göre değişmekle birlikte iki kata varan oranda daha yüksek performans sunabiliyor.

GeForce 9600GT üzerinde Nvidia'nın 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G94 gpu'su yer alıyor. Standart olarak tek slot tasarıma sahip olan ekran kartı 256-bit bellek veri yolu ile rta segment ekran kartlarını da adeta yeniden tanımlıyor. 64 adet paralel işlem birimi ile gelen GeForce 9600GT, PCIe 2.0 ve DirectX 10 desteğine de sahip. Üstelik çoklu ekran kartı için SLI teknolojisi de desteklenirken Triple-SLI'ın söz konusu olmadığını da belirtelim. Genel görünümü itibariyle GeForce 8800GT'ye ciddi derecede benzeyen ekran kartı 650MHz gpu, 1625MHz shader ve 1800MHz bellek saat hızları ile geliyor.

Son dönemde hazırladığı özellikle farklı soğutması ile dikkat çeken ekran kartları ile Nvidia'nın yıldızı parlayan üreticilerinedn biri olan Galaxy, özelleştirilmiş soğutmaya sahip GeForce 9600GT modeliyle de dikkat çekeceğe benziyor. Çift slot kaplayan ekran kartı üzerinde kullanılan soğutmanın standart soğutmaya göre daha sessiz ve daha verimli çalıştığı ifade ediliyor. Ürün üzerinde ayrıca iki adet DVI ve bir adet te HDTV destekli tv çıkışı yer alıyor. Ekran kartının kutu içeriğinden firmanın özel olarak hazırladığı XtremeTuner adlı özel overclock yazılımı ile birlikte S-Video - Komponent, DVI - VGA, Molex - PCI-E ve S-Video konnektör ve kabloları geliyor.

Test Sistemi;

- İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3GHz (333MHz x 9)
    - Soğutucu: Corsair Nautilus500 + Arctic Cooling MX-2 Thermal Pasta
    - Anakart: GIGABYTE X48-DQ6
    - Bellek: 2 X 1GB Kingston PC6400 DDR-2 3-3-3-10
    - Hard Disk: Seagate 250GB 7200RPM SATA-2 7200.10
    - İşletim Sistemi: Windows XP Professional SP2, Windows Vista SP1
    - Sürücüler: Catalyst 8.1, Forceware 174.11 (9600GT Win XP), Forceware 171.16 (9600GT Win Vista), Forceware 169.21 (8800GT Win XP) ve Forceware 169.25 (8800GT Win Vista)

Testler;

Yüksek Kalite AA ve AF Testleri;

Isı, Gürültü ve Güç Tüketim Testleri

Sonuç

GeForce 9600GT tahmin edilenden çok daha yüksek bir performans ile geliyor. Bunun farkına varan AMD-ATi cephesi de özellikle HD 3870 modelinin fiyatını indirerek rekabete yeni bir boyut kazandırıyor. Özellikle yurt dışında yakın fiyat aralıkları ile seyredecek olan GeForce 9600GT ve HD 3870 mücadelesinde fiyat gerçekten etkin bir rol oynayacak. Şu anki koşullar çerçevesinde 9600GT hem Radeon HD 3870'den hemde ağabeyi konumundaki GefORCE 8800GT'den fiyatıyla çok daha uygun bir çözüm. Uzun süredir orta segmentte DierctX 10 destekli oyunları gerçekten oynanabilir değerlerde oynamak için kart bekleyen kullanıcıların ilacı 9600GT olabilir. Tabi hemen karar varmek yerin 9600GT'nin resmi lansmanının yapılmasını ve AMD-ATi'nin performans dopingi yaratması beklenen Catalyst 8.3 sürücülerinin çıkmasını beklemekte yarar var.

Kaynak;
    http://www.tweaktown.com/reviews/1293/1/page_1_introduction/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Şubat 2008; 18:24:13 >

• Gpu-z tam görememiş kartı

Bence tam bir f/p kartı olucak bu ekran kartı..

Varmı bana katılan?

Birde fx57,

Farklı sitelerde farklı sonuçlar var kimisinde 9600gt ezip geçmiş hd3870'i

Kimisindede bu şekilde ? hangisine inanacağımızı şaşırdık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Applejack -- 16 Şubat 2008; 18:08:18 >
  • yaw bu kart amma guclu gercekden

oc ile 8800gt yi gecicek gibi gozukuyor
  • standart soğutucu yerine tüm modellerinde bu soğutucuyu kulansalar iflas ederler sanki mis gibi soğutucu
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

Farklı sitelerde farklı sonuçlar var kimisinde 9600gt ezip geçmiş hd3870'i

Kimisindede bu şekilde ? hangisine inanacağımızı şaşırdık...

en mantıklı test bu görünüyor
  • Çok iyi olmuş kart yaa

Fiyatı hakkında bilgi varmı???
  • Testler dıoğruysa gerçekten güzel kart OC edition ve sürücü güncellemeleri ile bu kart 8800GT yi tahtından edebilir... Ama kart ve soğutucusu gercekten pazar malı gibi duruyor... Zotac 9600gt önemli sanırım...
  • testler çok yakın hd3870 e demekki atiden ciddi bi indirim gelecek
  • Hadi bakalım yaw walla heyecanlandım;

9600GT,HD3690 falan derken ne olacak merak etsemde 9600GT 3690'ı geçecektir...3850'yide geçecektir...Ama artık piyasada herkesin bildiği gibi F/P kartı olmak önemli...Şu anki haberlere göre bakarsak bunu 9600GT'ye göre az performans versede 3690 başaracak gibi geliyor, haydi bakalım
  • güzel kart ama fiyatı 8800 gt den 60-70 lira düşük olmazsa(büyük ihtimalle olmaz) bi anlamı yok
  • diğer siteleri bekliyorum eğer aynı sonuç çıkarsa nvidia çok iyi iş başarmış diyicem 5 ay gecikmeli olarak olsa da
  • 71.6dB... Yeni "özel" soğutma diğerlerine nazaran oldukça sesli.

Hatta boştayken yüktekine göre daha sesli.
  • evet kısmende olsa test diyebileceğimiz dökümanlar sabahki haberden sonra gördüğüm kadarıyla tahmin ettiğim gibi bir kart olacak.3850 bu kart karşısında zaten test bile edilmemeli ancak 3870 e bu kadar fark atacağını tahmin etmemiştim.hızlı olacağına emindim ama 3870 ile aralarında biraz fark olur diye düşünmüştüm.bu arada dh artık orta segmentte daha fazla kart incelemesi yapmalı.mesela bu test kimileri için inandırıcı gelebilir ancak kimilerine göre inanadırıcı olmayabilir.birde bu kart hayatta f/p kart olamaz.karşısındaki f/p kart iki tane olacaktır biri 3850 diğeri 3870.bu dakikadan sonra ati artık fiyatları bayağı kıracaktır.ati kart düşünenler bence çok şanslılar.
    birde o.c kabiliyeti ne olur bilinmez ama ben o kadarda fazla o.c olacağı kanısında değilim.8800gt yi geçip geçmemesi bir yana ısınma derdi yine bu soğutucu tasarııyla olacak iş değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

yaw bu kart amma guclu gercekden

oc ile 8800gt yi gecicek gibi gozukuyor

bazı testlerde geçmiş zaten g94 bu kart habi bomba
  • Ben bu kartın HD 3850'den biraz olsun geri kalacağını düşünüyordum. HD 3870'in seviyesine gelebileceğini hiç düşünmemiştim Eğer sonuçlar doğruysa; 9600 GT çok güzel bir kart olucak demektir.

Her ne kadar testte 9600 GT bir yerde 8800 GT'yi geçsede , bence güzel bir test. En azından 9600 GT'nin ne kadar ısındığını ve kaç watt güç çektiğini gösteriyor

Son olarak; bu kartın HD 3850'nin önünde yer alacağını görmüş olduk. Acaba Ati'nin bu karta karşı bir cevabı olacak mı? Yoksa sadece; HD 3870'in ve HD 3850'nin fiyatlarında indirime mi gidecekler göreceğiz

• Testlere bakılırsa 9600GT süper... Fiyatıda uygun olursa 8800GTyi tahtından edebilir gibi geliyor bana...
    Bakalım fiyatlar netleşsin DH testlernide gördükmü karar veririz...
  • testler gayet iyi bence
  • bence sonuçlar gayet güzel nVidia istediği konumu almayı biliyor..

ATI kurbanın olayım yap artık bişeyler.. gözünü seveyim getir şu r7 serisini..
  • Orta seviye bir kartın ATI nin üst seviye bir kartı geçmesi harika bir şey hemde uygun fiyata Şimdi ben gerçekten 9800GTX i merak ettim bu kart böyleyse 9800GTX neler yapar
  • 3870 orta seviye bir kart üst değil eğer atinin üstü diyorsan o 3870x2 ayrıca 3870 yi geçmedi nerdeyse aynı çözünürlük yükseldikçe ati geçiyor ama yinede iyi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.