'bootmgr eksik' ne demek?
87 Cevap112514 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1 Mesaj
4 Mart 2012; 14:41:48 

slm arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var
dell ins 5110 b67f67 pc yi freedos olarak yeni aldım. windows 7 yüklemeye çalıştım ancak yüklemeyi tamamladıktan sonra pc yi yeniden başlattığımda izin vermedi dell yazısı çıktıktan sonra ilerleedi tekrar tekrar başa dönmeye başladı. daha sonra windowsu yeniden yüklemek istedim ama başaramadım daha sonra kurduğum windovsuda biçimlendirerek sildim "BOOT MGR EKSİK" uyarısı veriyor.

1-bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin

2-Bilgisayarınızı onarın ı seçin

3-Komut istemcisi ne tıklayın

4-bcdedit /export C:\BCD_Backup yazıp enter a basın.

5- c: yazıp enter a basın

6- cd boot yazıp enter a basın

7- attrib bcd -s -h -r yazıp enter a basın.

8- ren c:\boot\bcd bcd.old yazıp enter a basın

9- bootrec /rebuildbcd yazıp enter a basın

10-İşlemin tamamlanmasını bekleyin.Tamamlandığında exit yazıp enter a basın ve bilgisayarı yeniden başlatın

DENEDİM

1-Bilgisayarınızı Windows DVD üzerinden boot ediyoruz.

2-Bilgisayarınızı onarın'ı seçiyoruz.

3-Komut istemcisi ne tıklayın

4-Komut Satırına >bootrec /fixboot
yazıp Enter'a basıyoruz.

5- İşlem bitince aynı şekilde >bootrec /fixmbr yazıp
Enter tıklıyoruz.

6- Sistemi yeniden başlattığımızda sorun düzelmiş olur.

DENEDİM KURULU BİR WİNDOVSUM YOK. BOOT MENÜSÜNE GİRMEK VE WİNDOWS KURULUMUYLA SÜRÜCÜ YÜKLE KISMINA GELMEK DIŞINDA BİR EYLEMDE BULUNAMIYORUM LTFEN YARDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

7 Mesaj
9 Mayıs 2012; 23:58:44 

Selam Arkadaslar..
Malesef bu hata ile karsilasanlarin arasinda bende varim :)
Ben Bir tane Kullanilmis leptop aldim. Üzerinde 40 Gb Resimler ve videolar vardi Hepsini Sildim ve Baslat calistirdan msconfig yazdim Bilgisayarin acilisinda calisan tüm programlari Devre disi yaptim.
Bilgisayari kapatip format cd si taktim.
actim harddiski 500 Gb den 100 c yaptim 400 ü de D yaptim hersey tamam iken Fotmat yükleniyordu birden bire durdu ..
Ve Meshur olan bu güzel hatayi vermeye basladi.
Format cd sini taktigimda Biostan Cd Dvd üzerinde calistiriyorum
Baslamak icin bir tusa basin dediginde 5 saniye bekledigimde altinda BOOTGR Hatasi diyor Beklemeyipte birseye bassam Fotmat baslamak istiyor MAvi ekranda takiliyor oradan da baska ayarlar acamiyorum takiliyor
Artik ne Güvenlik modda aca biliyorum ne Bilgisayar Ayarlarina gire biliyorum Gire bildigim tek nokta Bios Ayarlari onun disinda öldü kaldi
Yardimlarinin icin simdiden Tesekkür ederim.
Hayirli Günler-.

7 Mesaj
13 Mayıs 2012; 1:03:03 

Arkadaslar bende sükür kurtuldum hemde cok kolay bir sekilde :)
Aslinda cok ugrastim hatta en son biktim ve tamirciye götrdüm tamirci harddiskin bozuk dedi ben ise ümidimi kaybetmeden gene ugrastim ve kendim yaptim.
harddisk bozuk degilmis.
benim pc de ki sorun suydu..
format atmaya calistigimda hep bootgr hatasi veriyordu
her türlü yolu denedim olmadi.
vista yülküydü windows 7 yüklemeye calistim degisik cd lerle denedim olmamisti
cözümü ise baska bir sayfada yorum yapan bir arkadasin söyledigini yaptim oldu.
CÖZÜM : Ben Format atmaya calisirken 500 Gb harddiski kendimce hep 100 Gb C: icin 360 Gb ta D: icin yapiyordum bu sekilde olunca Bittigimde 2. olan yani basta 100 GB lik yaptigim dosyayi secip devam ediyordum Yükleme esnasinda hata veriyordu..
yapmamiz gereken sey bir asil ilk önce D: icin yapmak istedigimiz limiti seciyoruz harddiskten ve en son C: icin biraktiginiz limiti olusturup onu 3. cü olarak kaydeder yazen otomatik olarak ve onunla devam edeceksiniz. sorun hallolacak insAllah :)
Asil fotmat atildiginda ilk olusturulan C olur diye biliyordum ama bu sorunla karsilastiktan sonra ilk olusan D oldu bisey anlamadim ama kisacasi siz Bu sorunla karsilasirsaniz Bootgr vs. yapacaginiz bir denemede Sonradan olusturdugunuz bölümle devam edin.
basarilar.

465 Mesaj
14 Mayıs 2012; 0:39:04 

arkadaşlar aynı hatadan dolayı 5 saattir cebelleşiyorum bütün yazılanları yapmama rağmen ama şimdi çözdüm vista cd sini takın kurtarma diyin ve startup recovery i tıklayın kendisi çözüyor

PSN ID : ogedayy

460 Mesaj
14 Mayıs 2012; 0:58:24 

quote:

Orijinalden alıntı: xoge

arkadaşlar aynı hatadan dolayı 5 saattir cebelleşiyorum bütün yazılanları yapmama rağmen ama şimdi çözdüm vista cd sini takın kurtarma diyin ve startup recovery i tıklayın kendisi çözüyor

benımde basıma geldı windows cd sini takıp başlangıc onarma yap duzelıyor. bootmgr diger adıyla sıstem ayırdı kısmı gumlemıs cozumude bu cd yı takıp baslangıc onarması yappmak yaptıktan sonra pc acılıo ve sıstem ayırdı bılgısayarıma gırınce windows gezgınınde gozukuyor ıstersen onuda gızleyebılıyorsun

i7 3770//Thermaltake Frio Advanced//asus r9 280x directcu ii top 3gb gddr5 384bit//gskill 8gb snper edition 1600mhz memory//ASUS MAXIMUSVGENE//Xilence XP700 700W 135MM Fan Gaming Edition 80 PSU//KINGSTON 240GB HYPERX 3K //SAMSUNG HD103SJ Spinpoint F3 1TB 32MB 7200Rpm//Corsair Carbide 200r//Philips 222e2sb//Creative T6100//Logitech C160//

465 Mesaj
14 Mayıs 2012; 1:56:24 

quote:

Orijinalden alıntı: gktg26

benımde basıma geldı windows cd sini takıp başlangıc onarma yap duzelıyor. bootmgr diger adıyla sıstem ayırdı kısmı gumlemıs cozumude bu cd yı takıp baslangıc onarması yappmak yaptıktan sonra pc acılıo ve sıstem ayırdı bılgısayarıma gırınce windows gezgınınde gozukuyor ıstersen onuda gızleyebılıyorsun

ok. teşekkürler

PSN ID : ogedayy

2217 Mesaj
27 Haziran 2012; 10:44:25 

Bende bu hatayı biraz önce aldım ama benim sistemim windows8 release preview. Nasıl sorunu çözebilirim?.

YARDIM EDİN LÜTFENNN !!!

Windows 8.1 Upd. 1 | Windows Phone 8.1
İletinize Cevap Verebilmem için Alıntı Yapın | Alınık - Samsung HD200HJ 200GB HDD ACİL
Üniversiteyi 5 yılda bitiren 1 sene , 4 yılda bitiren 4 sene kaybetmiştir. | Bu hayatta ya ölürsün ya öldürürsün yada öldükten sonra öldürürsün..
Prison Break | The Walking Dead | Revolution | Arrow | Fringe | 24 | Monk | How I Met Your Mother | Dexter | Chuck | Breaking Bad | Hannibal | Galip Derviş | Kanıt

3 Mesaj
23 Ağustos 2012; 16:00:22 

BOOTMGR hatası çözüm
bende çok uğraşmıştım dell marka win7 ultimate laptopta karşılaştım.komut satırları ile bir sonuça ulaşamadım.daha kolay ve basit bir çözümü varmış.
1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin 2- Bilgisayarınızı onarın ı seçin 3-load driver seçeneğinden bilgisayarımdan windows cd içinde bu dosya var BOOTMGR bunu kopyalayıp C: sürücüsüne yapıştırıp çıkıyoruz işlem tamam.
buda videosu
http://www.youtube.com/watch?v=RZgzwnfm8Pk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salesman43 -- 23 Ağustos 2012; 16:04:17 >

412 Mesaj
31 Ağustos 2012; 4:28:14 

Abi onla yazı yazılmış saatlerimi verdim...tam umudun bittiği anda...Salesman43 çıktı karşıma.Bravoooooo tebrikler :))))

689 Mesaj
31 Ağustos 2012; 9:13:39 

Ya panpa ben bunun yüzünden casper laptopu servise yolladım tüh boşuna 9 gün pc siz geçti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2765 Mesaj
23 Eylül 2012; 14:41:00 

Az önce bu sorunla karşılaştım. Kasanın içini açmıştım. Daha sonra bilgisayarı da açınca karşıma bu problem çıktı. Çift hard disk kullanıyorum. Nedense bios önceliği işletim sistemi yüklü olmayan hdd üzerine vermiş. Ben de hemen windows yüklü olan hard diske öncelik verdim. Böylece bilgisayarım normal bir şekilde açılmış oldu ve problem ortadan kalktı.

Konuya fazla göz atamadım. Umarım bu mesaj aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olur. Saygılar.

762 Mesaj
8 Ekim 2012; 18:34:55 

usb bellek takılı kalmış çıkarıp başlattım oldu

http://surrounder.blogcu.com/nedir-sigarayla-alip-veremedigimiz_46964171.html

17 Mesaj
29 Ekim 2012; 15:47:51 

Aynı sorun bendede bios güncelledikten sonra oldu 3 tane hdd takılıydı 2 adetinde xp yüklüydü birinde win7 biosta xp yüklü hdd ler seçiliydi sıralamayı en başa win7 gelecek şekilde değiştirdim sorun düzeldi

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
12 gün 9 sa. 39 dk. kadarı kaldı.
29 Ekim 2012; 16:08:05 

bios boot ayarlarından harddiski birinci sıraya al olmazsa format atmayı dene

1799 Mesaj
30 Ekim 2012; 17:30:37 

quote:

Orijinalden alıntı: salesman43

BOOTMGR hatası çözüm
bende çok uğraşmıştım dell marka win7 ultimate laptopta karşılaştım.komut satırları ile bir sonuça ulaşamadım.daha kolay ve basit bir çözümü varmış.
1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin 2- Bilgisayarınızı onarın ı seçin 3-load driver seçeneğinden bilgisayarımdan windows cd içinde bu dosya var BOOTMGR bunu kopyalayıp C: sürücüsüne yapıştırıp çıkıyoruz işlem tamam.
buda videosu

Bütün komutları denedim olmadı sadece bu yolla açıldı ..

paylaşım için teşekkürler.. Sorunu olan arkadaşlar ilk bunu denesin mutlaka

33 Mesaj
6 Şubat 2013; 23:39:52 

ALLAH KİMSEYE BÖYLE BİR DERT VERMESİN... 1 GÜNÜMÜ YEDİ AMA SONUNDA BECERDİM... ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR....

916 Mesaj
16 Şubat 2013; 19:08:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Dark1ALone

bios boot ayarlarından harddiski birinci sıraya al olmazsa format atmayı dene

önceliği biostan nasıl vereceğiz. Aynı hata bendede oldu. Vista vardı vin 7 kurdum. Sonra bide recovery programı kurup silmiştim. Sonra bu hata verdi bios ayarlarını tam aşama aşama anlatacak bi arkadaş var mı

AnKaRaLı
347 KD Akdoğan/Magosa/KKTC

Alışveriş Yaptıklarım:mehmet00805,
**htepeli arkadaşa sonsuz güveniyorum ve yardımı için çok teşekkür ediyorum***

234 Mesaj
16 Şubat 2013; 19:14:30 

PC ya HDD yi yada HDD nin içindeki sistemi görmüyordur başka HDD varsa 1 den fazla ise windows o HDD den başlatmak ister 1 den çok HDD varsa bios tan ayarla düzelir yoksa HDD yi tanığından emin ol ve format at.

158 Mesaj
19 Mayıs 2013; 14:43:48 

Acronisten dolayı böyle sorun yaşayan arkadaşlar biostan harddisk ayarlarına baksın

Sen ... Sen ... OL ! SerefSizLerin YASADIGI bu dunyada Sende SEREFSIZCE YASIYORSAN Adiligine boncuk Tak ki NAZAR DEGMESIN

802 Mesaj
28 Ağustos 2013; 15:34:38 

BIOS'tan 1. hdd ile 2.nin yerini değiştirdim sorun düzeldi teşekkür ederim Durduk yere nasıl değişti ki onların yeri anlamadım

414 Mesaj
3 Eylül 2013; 15:20:52 

Masaüstü bilgisayarımda xp yüklüydü
windows 7 yuklemek için usb belleğime iso dosyasını attım biostan usb hdd seçenğini 1 sıraya geçirdim
windows sorunsuzca yuklendi ama yeniden baslattığında yine ilk windows 7 yükleme bölümüne geliyo usb den baslatıldığı için.
ilk sıraya hard diski getirdim ama bootmgr hatası alıyorum.Nasıl çözebilirim ?

Gamesliga

9 Mesaj
2 Ekim 2013; 1:04:48 

bu sorun sayesinde bilgisayarı icat edene sövdüm. arkadaş windows 7 profesyonel yüklüydü format atmak istedim ultimate kurayım dedim kurmaz olaydım. sürekli dosyalarınızın kullanılabilirliğinden emin olun felan hatası verdi. çıkardım hardiski başka bilgisayara takıp biçimlendirdim tekrar diğer bilgisayara taktım yine bu hata. lanet olsun!

... dışarda lodos, lodosun getirdiği yağmur, arabanın içindeyiz. işte radyo, farları da kapatmışız. hiçbir şey görmüyoruz buğulanmış içerisi hafif yatırmışız koltukları, bekliyoruz. konuşuyoruz da. ya dedim hayatın anlamı nedir aga? dedi ''çok amerikan bulacaksın ama kiralık bir jeeple her dönüp baktığında sana kendini iyi hissettiren bir kadınla new mexico'ya doğru yolculuk etmektir, takma.''

573 Mesaj
2 Ekim 2013; 9:32:27 

bootmgr is missing şeklinde hata alıyorsanız

Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemlerinde açılış bölümü zarar görmüş ve onarılması gerekiyor olabilir.

şu linkde olanları aşama aşama yaparsanız sorununuz çözülür : bootmgr is missing

http://uzmanim.net/Soru/bootmgr-is-missing/675

http://uzmanim.net/hakan

9 Mesaj
2 Ekim 2013; 15:30:03 

beyler çözdüm ben bu sorunu az önce. söz konusu bilgisayarın harddiskini çıkarın başka bir bilgisayara usb ile bağlayın içini biçimlendirin. sonra format atmayı tekrar deneyin. eğer yine aynı şeyle karşılaşırsanız başka bir bilgisayarın hardiskiyle değiştirin ve değiştirdiğiniz o bilgisayara işletim sistemini kurduktan sonra driverları yüklemeden önceki bilgisayara geri takın. yardırın. uzun ama değdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renksizgolge -- 2 Ekim 2013; 15:30:44 >

... dışarda lodos, lodosun getirdiği yağmur, arabanın içindeyiz. işte radyo, farları da kapatmışız. hiçbir şey görmüyoruz buğulanmış içerisi hafif yatırmışız koltukları, bekliyoruz. konuşuyoruz da. ya dedim hayatın anlamı nedir aga? dedi ''çok amerikan bulacaksın ama kiralık bir jeeple her dönüp baktığında sana kendini iyi hissettiren bir kadınla new mexico'ya doğru yolculuk etmektir, takma.''

12 Mesaj
5 Ekim 2013; 2:41:57 

quote:

Orijinalden alıntı: salesman43

BOOTMGR hatası çözüm
buda videosu

Allah razı olsun, kesin çözüm bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

383 Mesaj
17 Şubat 2014; 12:01:04 

Selamlar arkadaşlar.Ben de bu sorunu alıyorum.pc yi basic den ultimate e yukseltiyim dedim for.st attıktan sonra D ve E bölümüne verilerimialıyordum başka bi taşınabilir hdd 'den sonra bi ara bi baktim bootmgr eksik hatası.
Hayır yukarda bahsedilenleri yapıtın.diyorum da pc 'nin boot ekranı hiç gelmiyor lPtop açılırken o f2 ye f10 a baş şeklinde yazı hiç gelmiyo sadece o boksu geçme süresi olan uzun çubuk hemen dolup tamamlanıyor bu hata veriyor.
Pc açılmıyor,
Boot da acilmayinca hic bi işlem yapamıyorum.w7 cd sini de on yükleme yapmıyor.format da aramıyorum.acil lütfen yardım edin.

edacsac (Sıfır Msi 2Gb HD6950 Twin Frozr III alındı)
Lenovo Z570 // Windows 7 Home Basic 64-Bit Sp1 // İntel Core i5 2430M 2.40 Ghz Turbo Boost 3.00 Ghz // 6 GB DDR 3 1333 Mhz Ram // 2 GB Nvdia Geforce GT 540M // 750 Gb WD 5400 RPM HDD //
Asus M5A97 // Msi r6950 2 Gb TwinFrozr III // Amd Fx X6 6100 3.3 Ghz Torbo Boost 3.9 Ghz // Gskill SnipeR 2x4Gb // Seasonic m12 II 620w +80 Plus Bronze // AEROCOOL Strike X

716 Mesaj
23 Şubat 2014; 19:28:17 

Bütün herşeyi denemdım BOOTMGR hatasını birtürlü çözemedim BU sorunun bendekı asıl baslangıcı Hardısk bıcımlendırme vede bolum ataması yaparen yenden baslat dedım bu sekılde oldu sımdı olmuyor denıyorum olmuyor???

Yaşadığım En İyi Gün Bugundür

16 Mesaj
6 Nisan 2014; 7:37:38 

S.a iyi günler,
Boothmg eksik hatasi yaşıyorum suan laptobumda.. Önceki arkadaslarin yazdığı uazilari okudum fakat bir türlü pc yi boot edemiyorum "setup" a girdigimdede boot sekmesinde ilk once dvd yi gör diyecegim ama oyle bir sey karsima cikmiyor yardim!
TEŞEKKÜRLER

Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » 'bootmgr eksik' ne demek?
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422