Şimdi Ara

yamaha onkyo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar benim kafama takılan bir çok arkadaşında kafasını karıştırıyor sanırım

onkyo tx-sr 504 6ohm 130rms
    yamaha rx-v 461 6ohm 105rms
    yamaha rx-v 661 6ohm 140rms

8ohm değerleri 661 90rms 504 85rms olarak açıklanmış

ama dinlediğimde 661 ile 504 arasında çok fazla fark olduğunu gördüm (504ümü kabin seçimi için denemeye götürmüştüm orada denedik 661 le aynı kolonlarda)
    yani anlamadığım konu bu farkın sebebi ne dir 504 ile 461 aynı segmentte olduğunu biliyorum ama verilere göre ya yamaha düşük yazıyor yada onkyo yüksek yada kaçırdığım bi nokta var

ve onkyo nun yeni seri fiyatları belirlenmeden (605 gibi) sizce onkyo 504 amfimi 661 ile deiştirmek mantıklımı üste biraz para verip değiştirebileceğimi söyledi mağazadakiler

birde sormak istediğim yamaha 661 de surround back lerin arkasın da bi-amp yazıyor bu ne anlama geliyor
    zone iki diyor 'b'spekar lara anlamadımonkyoda yok böle bişey
    birde dikatli bakmama rağmen sub woofer out u göremedim onkyodaki gibi. Sadece üst tarafta multicahnel input un yan kısmında zone 2 out ve pre out var orda ki sub çıkışımı kullanılıyor ama orda 7.1 çıkış var diğerleride kullanılıyormu
    kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemezse sevinirim biz e-80 denedik wharfedale 9.6 yada klipsch rf-82 besleyebilirmi merak ettim ona göre onkyo yu verip almayı düşünüyorum uzun oldu biraz kusura bakmayın şimdiden yorumlar için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cece35 -- 15 Şubat 2008; 17:21:54 >

• o ohm değerlerine fazla takılıp kalma bence...çünkü yanıltıcı olabilir.Bunlar cihazların üreticilerinin verdiği değerler ama bunları test ortamında veremiyor bu cihazlar.çok daha farklı değerler çıkıyor ortaya.anladığım kadarıyla yamaha 661 in ses gücünü onkyo 504 den fazla buluyorsun herhalde..(yanlış anlamadıysam eğer)bu normaldir.bence 605 daha yakın değer verecektir.
  • evet sevgili zapatero ama sence 661 yada 605 ile deiştirmeye değer mi tabi bide hdmı konu var böle lcd izliyemiyecem 504 kalırsa
  • lcdye kompenent bağlantı yaparsınız hdmi kadar olmasa da iyi görüntü verir ama 605in fiyatı da o kadar fazla değil alınabilir.
  • teşekkürler snoopdogg ama benim asıl sorunum ses konusunda daha başarılı bi ampli kullanmakk sizce değiştirmeye değer mi aralarında çok fark varmıdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: cece35
    ama dinlediğimde 661 ile 504 arasında çok fazla fark olduğunu gördüm (504ümü kabin seçimi için denemeye götürmüştüm orada denedik 661 le aynı kolonlarda)

nasıl bir fark?
    ben anladım da detaya girebilir misin? diğer sorulara geleceğim.
  • yamaha cihazlarda çok kullandığım için biliyorum, aynı kategorideki cihazlarda ses rengi olarak pek bir fark olacağını sanmıyorum...ama kategoriler arasında geçiş yaparsan ses de değişiklik oluyor.yani giriş seviye bir cihazla orta-üst sınıf arasında fark var.sanırım diğer markalarda da bu vardır.burdan yola çıkarak bir 504 ile 605 arasında atla deve bir fark olacağını hiç zannetmem.fakat burda ana unsur senin bu değişikliği yaparken vereceğin para.eğer arada yüksek bir meblağ ödemeden gerçekleştirebileceksen bu değişimi yap derim.yok baya tuzlu bir para ödeyeceksen boşuna verme, elindeki cihazı da üç otuz paraya heba etme.

quote:

Orjinalden alıntı: cece35

teşekkürler snoopdogg ama benim asıl sorunum ses konusunda daha başarılı bi ampli kullanmakk sizce değiştirmeye değer mi aralarında çok fark varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zapatero -- 15 Şubat 2008; 22:51:00 >

• teşekkürler zapetreo ilgin için ve verdiğin bilgiler için sağol bende artık öyle düşünüyorum gidipte bi seri üste çıkmak için o para verilmez gibime geliyor artık
  • the cantan senin soruna cevabım benim 504 üme göre bass tiss dengesi daha düzngündü ben çok büyük bir fark gördüm belki psikolojikti bilmiyorum ama 661 dinlediğimde niye benim recever ım böle ses çıkarmıyo düşündüm biraz daha hard bi ampli olduğunu gördüğüm içim bu yorumu yaptımbende bass tiss ve ses eşit stereo performansına da iyi diyorduma ama 661 çok daha etkiledi beni ve lcd bağlıydı film izlerken byda bi etken olabilir benim ki ekrandada sonük kaldı 504 s video dan bağlamadılar gerçi oda aklımı karıştırdı ama çünkü yamaha hmdı bağğlıydı ama benim için ses özellikleri daha önemliydi aradaki fiyat farkını indirirlerse değiştiririm yoksa zor ilgin için teşekkürler saygılar...
  • @cece35,
    Onkyo 504 ile yamaha 661 i kıyaslamamalısın.
    Dynamic Power (front) 8 ohm 95 W (FTC) FTC, ölçümleri hep yüksek çıkar esas aradığım rated output gucunu vermemişler. Dinamik güç stereo modda max. 95 Watts vermiş 504. tüm kanallar için max. 75Watts çıkış.
    Yamaha RMS Output Power (20Hz - 20kHz) 90W x 7 tüm kanallarda.
    rx-v661 ile 504 aynı seğmentte cihazlar değil.belki özellik olarak olabilir ama ampli olarak değil.sonuç olarak 504 önce ki seleflerinden daha iyi fakat bir giriş seviyesi amplidir. ve 500 lü seriden kardeşleri yamaha rx-v450 ile bile bir değil. kaldı ki 661 başka. kıyasta sonucu da görmüşsün zira.şaşmamak lazım.
    onkyo 304 çıkınca yeni tx-sr504 daha sağlam çıktı hakkını vermek lazım ve yamaha 461 ile kıyaslanabilir.işini görür 504 yamaha rx-v461 de aratmaz.461 de 5.1 kanal.RMS Output Power (1kHz) 100W x 5. fakat burad en önemlisi 20-20Khz ölçülen değerdir.bu esas kaliteyi verir. 461 6. kanalı sanal olarak yaratıyor.ne ise...
    az fiyat farkı varsa 661 almana değer ama fazla fiyat farkı için uğraşma.bekle yeni model ampliler çıkıyor. yetenekli, kaslı olanları alırsın.
    kaçırdığın nokta amplilerin çıkış güçleri veriliyor da kimi sallar kimi albeni unsuru olabilecek max. değerleri verir. fakat max. güçte çalıştırırken ortalama av amplisinden kim memnun?
    çıkış transistorlerinin güçlerini çıkış değeri olarakta verirler. fakat bu max. çalışmada pik ihtiyaçlarını karşılmaz ama marketing av ampli, hoparlör piyasasında kimin umurunda. demem o ki besleme herşey ve çıkış katı ve transistorlerin istediği besleme olmaz ve dissipation power sınırını geçemez. sıkı beslenemeyip ısınsalar dahi transistorler dayanıklı kalır.
    bu yüzden cep tel. özellikleri bakar gibi bakmamak gerek.teorik bilgi ayrı pratik durum ayrı...
    zoneB farkılı bir odaya stereo sistem kurulması amacıyladır. onkyo da var B çıkışlar. lakin A kanalı farklı B kanalı farklı ses kontrol gibi marka-modelde değişen yetenekleri olabilir.bakmak lazım bu ıvır özellikler ilgi alanıma girmez.
    bi-amp. stereo çıkışı çok kanallı almak demek. yeni nesil amplilerde seleflerine göre arka çıkışların da stereo çıkış olarak kullanabilmeleri demek.temel maksad sinyal genliği olabildiği en max. şekilde aktarabilmek.sinyal kompanzasyonu için iyidir. yamaha da gördüğün SW out, pre out'tur.diğer çok kanallı sinyal çıkışlarını da arzu edersen kullanabilirsin.
    Klipsch rf-82, whar. 9.6; 504 çalışır, 661 de yeter ama şunu önemle belirteyim ki iki marka-model olan bu kolonları güzel bir stereo ampli dinlersen çok fark bulacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 18 Şubat 2008; 23:55:02 >

• üstadlar iyi akşamlar diliyorum ... sinema için bana bir sıralama yapabilirmisiniz ...parça parça sistemimi yükseltmek istiyorum artık sevgilerle ...

(panasonıc ae 2000 projector e baglantılarını yapıcam da )

Sony STR-DA5300ES

Denon AVR-3808CI

Onkyo TX-SR805 ...
  • the cantan gerçektende yorumların için sağol aklımda en ufak bir soru işareti kalmadı şimdi uydu speaker lı bi 5.1 bakıyorum iki tanede ortalama front la bu işi kapıyacam 504 sinema için yeterli senin de dedğin gibi 9.6 alma hevesim geçmedi ama ona biraz sonra sıra gelecek tabiki bir streo amfi ile en mantıklısı olacak benim zaten yamah istememin sebebi arada arada az fark olmasıydı ama ne gerek var büyük surround lara müzik dinlemedikten sonra gerçekten yorumun çok aydınllatıcı oldu teşekkürler şimdi sikat ettim bende ki speaker b yamaha da zone2 olarak geçiyor aynı işlev yani arada ki fiyat farkına bi sub alınır hemde ota halli ileride de yüksek seri amfiler bekler bizi ama öğrencilikte bu kadar yeter sanırım(aslında yetmiyor virüs gibi birşey bu) yorumlar için tekrar sağol çok teşekkürler
  • sevgili zapatero senın yamaha konusunda uzman oldugunu bılıyorum ..ben sadece sınema ızlemek ıcın bır amplı almak ıstıyorum

Sony STR-DA5300ES

Denon AVR-3808CI

Onkyo TX-SR805 rx v 3800 bunları gecermı sınema performansın da .. çok teşekkürler şimdiden
  • sevgılı zapatero sony.com.tr da bısey kafama takıldı 5300 s için şöyle yazmış ...

------------ Tek kablo bağlantısıyla videoyu HDMI™'ya dönüştürme
    ------------ Blu-ray Disk™'lerinden High Definition ses için 8 kanallı Doğrusal PCM. Her kanal için CD kalitesinde 7.1 sesin keyfini çıkarın
    ------------ HDMI™ Tekrarlayıcı

HDMI™ Kalitesinde 1080

HDMI™ Kalitesinde 1080/24

HDMI™ Kalitesinde Deep Color

HDMI™ Kalitesinde x.v.Color (xvYCC)

Görüntü Yükseltme Özellikli (Komponent/HDMI™)

Video Dönüştürücü (S/Komponent HDMI™)
    S/Komponent/HDMI™

Video Dönüştürücü (Analog)

Örnekleme Frekansı (192kHz/96kHz/48kHz'e kadar)
    192

demek istediğim 5300 ün denon dan yada yamahadan bir artısı var mı zaten öbür amliler de kessin yapıyodur bunları ama uzman olan sensin (ve burdaki üstadlarımız ) gene avuc dolusu para vericez bellii oldu bana biraz yardım ne olur sadece denon dinledim hayatım da ben ılk ıkı amplım sony olmustu ama aynı gün verdim geri ikisinide (nedeni ise arkaya optik kabloyu takınca plastık yuvası kırılmıstı bu kadar dandıktı işte str 585 mıydı 685 mıydı neydı )....ben sadece sinema için alıcam amplimi arkadaşlar müzık ıcın streo yapıcaz o sona ...

• ya arkadaşlar nerdesiniz

zapatero--------KillForYou! -----------airfatih --------Wolverine -----snoopdogg --------teknika -------vaynett ----|TuTu| ------dost..:) --------------------------zart --------------------------palakash ---------Daneel ------joyberk -------cece35 -----Oronra ----------nightmare666 ------ ve aklıma gelmeyen ustalar bi el atsak bunlar güncel konular hem cok yardımı da olucak cogu benım gıbı bıseyler ogrenmeye baslayan arkadaslarada ...selam lar sevgiler .....
    ---.

• yardım edecek kimsecikler yokmu ?
  • kardeş özür dilerim ama ben yurtdışındaydım...o yüzden daha yeni gördüm yazını.sadece sinema diyorsan, ben 805 ile denon dinlemedim ama daha önce onkyo kullandım, pioneer ve sony dinledim, denon u ise sadece bir fuarda filmde ve bir showroom da müzikte dinledim.bana göre yamaha 3800 çok iyi bir cihazdır.sadece sinema dersen bence onu al...ama kıyaslama yap diğerleriyle dersen , dinlemediğim 3808 ve 805 e haksızlık etmiş olurum.
    para harcama olayına gelince çok paran varsa amenna ama en üstü olsun diye alıyorsan bence gerek yok.yamaha 3800 yerine 1800 de işini görür.denon da da 2808 belki işini görür ama tabii karar ve para senin...özellik olarak çok büyük farklılıklar olduğunu sanmıyorum bu bahsettiğin cihazlarda...sadece sony de 6 HDMI giriş var, 805 de ise video upscale sanırım 720p ye kadar dı...ama ne kadar önemli dersen o, kullanım amaclarına ve bağlantı yapacağın kaynak adedine bağlı şeyler.

• hoş geldin diyelim o zaman sana .. GÜZEL TÜRKİYEMİZE HOŞ GELDİN !!!!!!!!!!!!!!

yanahada 3800 ıle 1800 aynı haklısın 1 haftadır beynım bulandı resmen ....yamahada 1800 o kesın oldu denondada 3808 ıle 2808 aynı o da netlestı kafam da

sadece bunlar kaldı .. yamaha 1800 denon 2800 sony 5300 onkyo dan da 805 yada 875 onlara bakamadım henuz ama bu hqv işlemcisi cok mu ıyı acaba farudja mıydı neydı ondan ...... şeyi sorucam sana uydu yayınını yamaha 1024 p yapabılıyomu bu da 2 olanda lazım bana ..ışimdi panasonıc ae 200o alıp onda zaten blu ray ıle 1024 e 1024 ızlıcam o sorun dııl de.. normal tv olarakta sony kds 55 var full hd oda uyduyu 1024 de yapsa nefis olur hakkat yaw.. bu arada cok para yok ....3805 pazar gunu gıdıcı 750 ye satıyorum uzerıne taksıtle alıcam yemeyı p ıcmeyıp onu oduıcem yanlıs yaparsam fena olurum

• eğer tv cihazın full hd ise, analog uydu görüntüsünü hdmı a upconvert edersin...upscale ile de görüntüyü tv ye 1080 p gönderirsin.ama bu cihazlarda ki upscale olayının senin görüntü kalitene pek faydası olacağını sanmıyorum..ben izledim bana pek bi değişiklik yaratıyor gibi gelmedi...diğer cihazların chiplerinin neler yapabileceğini bilmiyorum, görmedim çünkü ama çok farklı olduklarını sanmıyorum..veya sadece bu tarz görüntü iyileştirmeye yönelik olarak düşünülmesi gerekliliğini savunmuyorum.875 i forumda daneel kullanıyor..ona pm den sorabilirsin.
  • quote:

hakansolak
    sevgili kürşat sanırım 4000 ytl ayırabılırım bu işe .. 3805 satılık suan 750 ytl ye ıstanbuldan gelıp alıcaklar pazar gunu .. uzerıne taksıtle alıcam ..ama yanlıs anlasılmasın 12 ay boyunca bunu odıcem butun harcamalarımı kısmayı bırak tamamen kapatarak ... o yuzden cok secıcı davranmalıyım dıye dusunmekteyım dogal olarak .. hazıran ayında almayı dusunuyorum av yı belkı bıra z gerılemede olabılır fıyatlarda o zmana kadar ınsallah ..dedıgım gıbı benım ıcın sınema cok onemlı goruntu kalıtesı harıka olmalı yanı full hd bıır projector alıcam seneye ınsallah panasonıc ae 200o olucak oda .. bırde şu özellik olabılır dıyorum full hd bırtane dlp tv alıcam sanırım sony kds serısı varya onlar ıyı sanırım ..uydudan gelen yayını en azından bana 720 p yapsın yada 1024 yapanı varsa harıka olur o zaman

Bu topikten devam etmek daha doğru olacak,
    Bu arada selamlar zapatero_can
    Hakan;
    Öncelikle haziran ayına kadar mutlak bekle, fiyatlar mutlaka biraz daha gerileyecektir.
    Madem bir önceki AV Receiver'ın Denon'du, bu sefer farklı marka bir cihaz denemende fayda var derim.
    Kendine sıkıntıya sokarak da olsa 4000 Ytl ayırabiliyoran bir AV Receiver için ve de görüntü iyileştirme yeteneği önemli ise,
    ben Onkyo TX-SR 875 derim...
    Daha önceki mesajımda da yazdığım gibi, böyle karmaşık bir cihazı kullanan ve bilgisine güvenebileceğin birisinin olması da senin için büyük avantaj olacaktır...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.