Şimdi Ara

## ATI Mobility Radeon HD 3870 Mart Ayında Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATI Mobility Radeon HD 3870 Mart Ayında Geliyor ##

AMD-ATi geçtiğimiz ay içerisinde dizüstü bilgisayarlara yönelik olarak Mobility Radeon HD 3000 serisi grafik işlemcilerini duyurdu. 55nm üretim teknolojisiyle üretilen grafik işlemciler DirectX 10.1 destekleriyle de dikkat çekiyorlar. İlk etapta giriş seviyesinde yer alan Mobility HD 3400 ve orta segment için hazırlanan Mobility HD 3600 serisini kullanıma sunacak olan AMD-ATi, an itibariyle en güçlü mobil grafik çözümü olan Nvidianın GeForce 8800M serisine yanıt olarak Mart ayı içerisinde Mobility Radeon HD 3870 modelini duyurmaya hazırlanıyor. Sektör içinde yer alan bazı uzmanlar Mobility Radeon HD 3870'in Nvidia'nın GeForce 8800M serisi kadar güçlü olmasa bile yakın performans sergileyeceğini daha da önemlisi 55nm üretim teknolojisi sayesinde Nvidia'nın aynı segmentte yer alan çözümlerine göre hem daha az güç tüketmesi hemde daha uygun maliyetiyle öne çıkacağını dile getiriyor. Zaten sizlerle daha önce paylaştığımız bir haberimizde de ATi'nin özellikle 55nm üretim teknolojisinin de sağladığı avantaj ile dizüstü bilgisayarlar için hazırlanan harici grafik çözümlerinde pazar payını bu sene içerisinde %60'a kadar çıkarabileceği öngörüsü uzmanlar tarafından yapıldığını paylaşmıştık. Firmanın yeni ve en güçlü mobil grafik işlemcisi olacak Mobility Radoen HD 3870'in Mart ayında anons edilmesi beklenirken teknik özellikleri ve fiyatı açıklanmış değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Şubat 2008; 10:49:01 >

• İyi güzelde bunun fiyatı çok yüksek olur.bence hala notebook ta oyun oynamak çok mantıklı gelmiyor parasal yönden.

Saygılar..
  • Maksat çeşit olsun hem de rakip yalnız kalmasın ama amd adına iyi bir gelişme sayılır.
  • ATI AMD mobil alanında bence baya iyi işler cıkarıcak gibime geliyor.
  • yaw isterse ultra koysunlar sonuçta mobility ekran kartı bi yere kadar laptopta oyun keyfi de bi yere kadar
  • laptopta oyun oynamak isteyenler için iyi bi haber bence güçlü bi laptop ve bu ekran kartı iyi işler yapabilirr
  • nvidia nın 9500 M leri piyasaya sunmaya basladıgını dusunursek gec kalmış bır hamle dıyebılırız

9600 M GT lerle performans olarak yakın olacak dıyebılırız ama fiyatı ne oranda tutarlı olur orasını bılemem
  • Hayirlisi...
  • Notebookta oyun oynamak mantıklı değil
  • güzel bi gelisme hala piyasadaki laptoplarda adam gibi ekran kartları yok olanlarda cok pahalı bu sekilde kartların notebook lara gelmesi bir cok kullanıcı icin oyun potansiyelini artıracaktır piyasada mobile adam gibi ekran kartı 7950GTX den baska pek birsey var diyemeyeceğim bazılarında ( dell xps 4000$ civarı ) onda bile 7900gs var mobile rezilliğine son verilir ins.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SchwarzMoto

İyi güzelde bunun fiyatı çok yüksek olur.bence hala notebook ta oyun oynamak çok mantıklı gelmiyor parasal yönden.

Saygılar..

evet cihaz küçüldükçe fiyatlarda artıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

Notebookta oyun oynamak mantıklı değil

oyun oynamak icin laptop alinmiyor zaten, saga-sola tasiyacagin bir alet alacaksan yaninda oyun da oynatsin mantigiyla bu tip aletler aliniyor.
  • GPU büyüklükleri küçüldükçe mobil ürünlerin performansıda katlanarak artacaktır,ne zamandır bu ürünleri bekliyordum,yaza doğru da bir laptop almayı düşünüyorum,bu haber iyi geldi .
  • amd ati nin biraz daha laptop piyasasına ağırlık vermesi lazım.
  • amd kim tutar seni...
  • 8800GTX li laptoplar var 2500$ fln
  • 55nm en çok dizüstülerde kendini göstereceğinden hadi hayırlısı.
  • amaan laptop da oyunmu oynananır ne gerek var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.