Şimdi Ara

EFSANE I-TRIGUE™ 3300'LERİME TEKRAR KAVUŞUYORUM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Bose kullanıp i-trigue 3300 için efsane demek biraz dengesizlik(daha önce iki kere sıfırını satın alıp iki kere sattım herdefasında da tüh bee satmasamıydık dedim) ama bu kadar beni mutlu eden ve i-trigue serisinin en ama en başarılı seti olan (bana göre ve çoğu odofile göre) 3300'I ANKARADA sadece iki ay kullanıp bir köşeye kaldıran bir arkadaştan tekrar alıyorum...Bulduğum için çok şanslıyım çünkü resmen altın değerinde bir cihaz...

Planım şu 3300'ün uydularının yerine bookshelf tarzında olan Microlab Pro-1'in uydularını bağlayacağım.. (3300'ü SUB olarak kullanıcam) hoparlörlerin içinde amfi yok yani 3300'ün kendi içindeki amfisiyle besleyebileceğim...9 watt rms yeterli olacaktır eminim daha öncede 3300'ün uydularının yerine jazz 9940'ın devasa kulelerini bağlamıştımve ses müthiş netti..Aynı performansı şimdi bunlardan almayı hedefliyorum SUB 25 watt r.m.s belki ama öle böyle değil 6.5" long throw wooferla gerçekten tertemiz distorsiyonsuz bir subwoofer'a sahip 3300...

Sistemi toparlayına resimlerini çekip ilk toplama sistemimi sizlerle paylaşıcam ilginç bir kırma olacak...Şimdiden merak ediyorum bu arada evde SPEAKER doldu...

Sistem bu şekilde olacak...Bence güzel de olacak hadi bakalım...

Herkese Saygılar,
    atalayalper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 25 Şubat 2008; 22:44:09 >

• Çok uğuldar benden demesi, pro1 in hop. leri sub edasıyla çalışıyo, tiz kalitesinin o kadar iyi olmasının tek sebebi pro1 in amplisi. pro1 leri kendi amplisinden ayırırsan bence iyi sonuç alamazsın.
  • Daha önce Jazz 9940B'nin kulelerini bağlamıştım 3300'ün sub'ına...Olay zaten 3300'ün amfisinin tiz ağırlıklı olması yani 9940'ın kuleleri uğuldamadıysa pro-1 ler de uğuldamıyacaktır, zaten 9 watt r.m.s'le beslenicekler problem olmaz...
  • Peki sen bi dene bakalım, az güçle besleneceğinden belki orta ve tiz sesler daha ön planda olabilir, ama uyduların zayıf kalabilme ihtimalide var. Bi dene sonrada haber ver bakalım bizlerede. Bende merak ettim
  • Olay pro-1 bulmakta vatan bilgisayar'da vardı en son ama şu anda varmı stoklarında bilmiyorum...Haftasonu uğrayıp bakıyım..Dediğim gibi ikisini bir araya getiriyim de fotolu kısa bir review yaparım...İşin güzel yani 1" tweeter 5.25" full-range 6.5" woofer bu diziliş güzel olacak...
  • 50watt rms değere sahip pro1 kolonlarına 9watt az geleceği için son ses açtığında bozulma mutlaka olucaktır ama sürücüler 3300 ün sürücülerinden daha büyük olduğundan mid sesler biraz daha tatlı gelicektir tiz konusunda zaten microlab ın hatrı sayılır kalitesini hepimiz biliyoruz onun için bence güzel olıcaktır. sistemi tamamladıktan sonra fotolarını koyarsan bir de yorum yazarsan güzel olur bir de izmirde oturuyorsan tekmar da görmüştüm pro1 i kargo ile nereye kadar ulaştırdıkları hakkında bilgim yok...
    edit:özür dileyerek düzeltiyorum pro1 50 değil 30 watt...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi withhonour -- 16 Şubat 2008; 17:26:58 >
  • Microlab pro1 kullanıyodum şimdi tekrar x-530da geçtim.Ses kalitesi iyi fakat inspire 500 ün tizleri daha iyi geldi bana çünkü pro1 ile yanyana onu kullanma fırsatım oldu.
  • Şanslıymışın dostum...Ben de ne zamandır i-trigue 3300 arıyorum, bulamadım ....En kalite set...Bi tane daha 2. el bulursan bana ayarla be kardeşim
  • creative 3600 ve 3800 nasıl?dinleyen varmı?
  • Pro-1 leri Creative'e bağladığın zaman Pro-1 in 5.25 lik woofer larından verim bekleme derim. Çünkü Creative'in uyduları bas refleks değil orta ve tiz ağarlıklı çalıyor dolayısıla anfi de buna uygun yapılmış yani sen orada 8" lik woofer a sahip bir hoparlör de bağlasan istediğin performansı alamassın haberin olsun. Bağladığın hoparlörler yine I-Trıgue'un uyduları gibi çalmaya çalışır.
  • venom alakası yok ben daha önce buna benzer bişeyler denedim ve sonuçtan memnun kalmıştım JAZZ 9940'IN uydularını daha doğrusu frontlarını 3300'e bağladım ve süper de ses aldım..Burdaki amaç 3300 deki mid-range boşluğunu pro-1 lerle doldurmak çünkü setin sadece mid sorunu var onu da çok çok iyi kulaklara sahip insanlar anlayabiliyorlar...Neyse endişe etmeyin en kısa zamanda sonucu bildiricem size..
  • Jazz 9940 ın da ön hoparlörleri zaten küçük sürücülere sahip yani Creative'e bağladığında iyi performans alman normal Ama Pro-1 deki 5.25" lik woofer ların harekete geçmesi için anca onun kullandığı anfi ayarında bir anfi gerekir. Herneyse siz bir deneyin bakalım sonuç ne olacak. Umarım beklediğiniz performansı alırsınız
  • Saol dostum teşekkür ederim evet deneyip göreceğiz nasıl olacağını...Tedirgin olduğum nokta sadece frekans aralıkları pro-1'in kendi amfisiyle 3300'ün amfisinin frekans aralıkları bayaa farklı bu sıkıntı yaratmaz ise r.m.s olayı hiç yaratmaz...Dediğin doğru 9940'ın frontlarında 2 adet 3" ve bir adet de 1" tweeter mevcuttu...Pro-1 de 1 adet 5.25" ve bir adet 1" tweeter mevcut..

Şu anda ne konuşsak sadece rivayet olarak kalır en iyisi deneyip görmek...
  • son durum nedir? ben de 3300 aldım ve inceleme yazını büyük bir merakla bekliyorum.
  • henüz pro-1 almadım nedeni evimde ciddi anlamda sistem fazlalığı oluştu aşağıda görüldüğü gibi...

1- Bose Companion3 2.1
    2- Creative i-trigue 3300 2.1
    3- Logitech x-230 2.1
    4- Bose Acoustimass5 2.1
    5- Philips dgx-320 usb 2.0
    6- Premier pht 5.1 serisinin bişey bişeyi (atıl durumda 4-5 senelik bişey)

Şimdi bu kadar sistem olunca bir evde ister istemez bir de pro-1 alıp kalabalık yapmaktansa satılacak olanları ilk önce elimden çıkarıp sonra karar vericem...

Bu arada sisteme TANNOY MX-1 mi yok Microlab pro-1 mi alayım tam karar veremedim...Tannoyun frekans aralığı çok iyi ve MINIMUM 10 WATT'LIK bir amfiye bağlayabiliyorsunuz ki zaten 3300'ün uydularının çıkışı herbir kanal için 9 watt...Acaba bu tannoylar nasıl olur...140 ytl microlaba verene kadar TANNOY almak aynı fiyata bence daha mantıklı çünkü biri TANNOY diğeri MICROLAB...

Saygılar,
    atalayalper

• evet tannoy lar çok övülüyor ve fiyatları 140 civarında galiba.
  • Atalay bana ‘sen 3300’ü ne yapayacaksın’ demiştin PM’den, sen de de 2 tane BOSE varmış be kardeşim, daha ne olsun yaw…Ben de buldum nihayet gıcır bi 2. el...Ama 3300 ve Bose’lar hariç diğer atıl durumdaki süprüntüleri uygun bi fiyata ver birine sevabına benim gibi, yerin açılsın derim, ne saklıyorsun onları yaw…
    Kararın içinde yardımcı olacaksa bişey söylim: ‘Tannoy almak daha mantıklı’ demen çok yanlış olur. Mantık diye bişey yok ki, arada dağlar var…Çünkü Tannoy ile Microlab’ı karşılaştırmak araba ile eşşeği karşılaştırmak gibi bişey… Bilmeyenler varsa Tannoy yılların en iyi Hi-Fi üreticilerinden biridir, tanımayanlar olabilir belki, pazar setleri gibi piyasada pek yaygın değil sonuçta. Tannoy benim ilk Hi-Fi hoporlörümdü, tadı hala zihnimde, onun kadar yumuşak bi ses hiçbir sette görmedim. (daha sonraki setim Definitive’di o yumuşaklık yoktu, aldığım hiçbir settede olmadı zaten). Ucuz ve küçük bir Tannoy’dan da aynı lezzet alınır mı bilmem, MX-1’i dinlemedim hiç; ama Microlabın işçilik kalitesine 100 basacağına eminim. Sonuçta Tannoy işçiliği….

@paramparça gibi sonucu ben de merakla bekliyorum dostum, ben böylede çok memnunum; ama sonuç süperse bende bi MX-1 çakarım hemen benimkine…

• merhabalar
    tannoy mx-1 için başka bir forumda 100YTL ye aldığını söylemiş adresi de vermiş ist da bir yer bende size aktarayım işinize yarayacaktır
    "satıldığı yer Dikmen... Hamidiye Cad. No:26 sirkeci (doğubank sırasında) tel: 513 51 21-32 / 512 19 10-11"
    kolay gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: withhonour

merhabalar
    tannoy mx-1 için başka bir forumda 100YTL ye aldığını söylemiş adresi de vermiş ist da bir yer bende size aktarayım işinize yarayacaktır
    "satıldığı yer Dikmen... Hamidiye Cad. No:26 sirkeci (doğubank sırasında) tel: 513 51 21-32 / 512 19 10-11"
    kolay gelsin...

Doğrudur, Dikmen'de vardı bi ara ama şu an var mı acaba? adamlar beyaz eşya işine yoğunlaştılar artık, eskisi gibi setler, cihazlar falan pek yok
    Doğubank'ın içinde girişte hemen. Fiyat 100 YTL ama spot olduğunu unutmamak lazım, çoğunluklada teşhirdekini paketliyolar....

• Dostum hayırlı olsun bendede trigue 3300 mevcut bı dene sen ıncele ınce belkı pesınden gelır bende degısıklık yapabılırım.Buarada heran trigue'leri satmak zorunda kalabılırım alabılecek olan arkadas varsa pm atsınlar satma durumum gerceklesırse ılk onlara haber verım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.