Şimdi Ara

The Departed (2006) | Martin Scorsese

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
4.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu filmi izleyen varmı? yoksa hemen izleyin derim. muhteşem bir film. tavsiyemdir.yaklaşık 2.30 saat ve hiç bıkmıyorsunuz. izlediğim en iyi mafya polisiye filmlerinden biriydi. zaten imdb de oyu bi hayli yüksek. hemen bu filmi edinin ve izliyin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Evet,izlediğim en iyi filmlerden biri idi.Hem oyuncu zenginliği hem de senaryo insanı büyülüyor.Boşuna oscar almamış demek ki,bu arada yeni heykelciklere az kaldı.
  • 2002 de yapılmış Mou gaan dou adlı kore filminin remake i olduğu için senaryo olarak özgün değil. e filmin de en önemli vurucu yanı senaryosu olduğu için malesef pirim vermek gelmiyor içimden.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kujeste

2002 de yapılmış Mou gaan dou adlı kore filminin remake i olduğu için senaryo olarak özgün değil. e filmin de en önemli vurucu yanı senaryosu olduğu için malesef pirim vermek gelmiyor içimden.

Bak bunu bilmiyordum
  • Güzel bir film ama bence abartıldı. Nitekim Infernal Affairs'in aynı senaryosu var. Dolayısıyla filmdeki senaryonun çarpıcılığı bundan ötürü özgünlüğe olan hayranlığımızı baltalıyor. Eee peki ne kaldı? Oyunculuklar iyi fena değil. Ama bu film 4 Oscar alacak bir film midir? Kesinlikle hayır. Babil en iyi film dalında ödülü Köstebek'ten daha çok hakediyordu. Ayrıca bu akademiyi anlamak gerçekten güç. Martin Scorsese The Goodfellas, Taxi Driver gibi bir yığın şahesere imza attı ama Oscar vermediler. Gittiler alıntı senaryo olan The Departed için Scorsese'e ödül verdiler. Herhalde ölümünün yaklaştığını düşündüler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De-Niro -- 14 Şubat 2008; 15:08:53 >
  • onu bende bilmiyodum.. hayal kırıklığına uğrattın beni :)
  •  The Departed (2006) | Martin Scorsese

The Departed (2006) | Martin Scorsese
  • resimler güzel oldu. filmde kıçını kurtaran kaptan oynuyorlar herkes birbirinden süphelenmesi çok güzeldi ya. bunu birdaha izlemek istiyorum.leanordo di caprio gerçek göstermiş oyunculuğunu birde kanlı elmas filminde çok iyi performans göstermişti. bak oda kült filmdir.
  • scorsese sahnede oscar(departed)'ını aldığı andaki yaptığı konuşmada arkasında duran spielberg ve lucas amcaların ona bakışları niçin bu adama 30 senedir oscar vermediklerini haklı çıkarıyordu.
  • Di Caprio, Matt Damon gibi iyi oyuncuları barındıran ve sürükleyici, gerçekten çok hoş bir filmdi.
  • Aynı senaryoyu koreliler yapsa izlemezdim.Gerçi izlemedim ama,cdsini verip al izle deseler yine izlemem.Departed a gelirsek,izlediğim en mükemmel filmlerin arasında gelir.
  • kardeşim sen ön yargılı isen biz ne yapalım? de niro da zaten benim yazdığımı görsellerle beslemiş .
    adamlar -koreliler- daha önce bu senaryoyu yazmışlar ve onlar hakediyor övülmeyi. zaten matt damon ve leo dicaprio iki denyodur benim gözümde . geri ne kalıyor? film korede değil de amerika da mı geçsin istersin sen sadece? başkaları film yapmasın mı? zaten amerikada film mi yapılıyor? son 2-3 yıl sadece remake yaptılar zaten. ama işte senin gibiler para kazandırdığı için onlara alan razı veren razı.
    -de niro hocam acaba benim yazdığımı görüp mü yazdı yoksa o yaazarken ben hızlı davranıp post mu ettim acaba :)
  • quote:

2002 de yapılmış Mou gaan dou adlı kore filminin remake i olduğu için senaryo olarak özgün değil. e filmin de en önemli vurucu yanı senaryosu olduğu için malesef pirim vermek gelmiyor içimden.

aslını izlemek lazım
  • film iyi değil ama kadrosu iyi yinede popülaritesine bakma derim, bitiş hiç güzel değil herkez ölüyo filmde zaten bitmesi mecburd gerekiyo
  • Benim gibiler bayağı çoğunlukta ki amerikalılar almış başını gidiyor.Bu arada Remake de olsa film filmdir.Senaryoyla bu iş bitmiyor.O senaryoyu oynıyacak insanlar da (sana göre denyolar) da lazım.Acaba sen onların gözüne ne olarak görünüyorsun?
    quote:

kardeşim sen ön yargılı isen biz ne yapalım? de niro da zaten benim yazdığımı görsellerle beslemiş .
    adamlar -koreliler- daha önce bu senaryoyu yazmışlar ve onlar hakediyor övülmeyi. zaten matt damon ve leo dicaprio iki denyodur benim gözümde . geri ne kalıyor? film korede değil de amerika da mı geçsin istersin sen sadece? başkaları film yapmasın mı? zaten amerikada film mi yapılıyor? son 2-3 yıl sadece remake yaptılar zaten. ama işte senin gibiler para kazandırdığı için onlara alan razı veren razı.
    -de niro hocam acaba benim yazdığımı görüp mü yazdı yoksa o yaazarken ben hızlı davranıp post mu ettim acaba :)
  • quote:

kardeşim sen ön yargılı isen biz ne yapalım? de niro da zaten benim yazdığımı görsellerle beslemiş .

Hocam senin mesajını görmemiştim yazarken. Tevafuk oldu sanırım. Ayrıca bir arkadaş aynı senaryoyu koreliler yapsa beğenmem demiş. Ama kendisinin kore sinemasından ne kadar uzak olduğunu anlamak güç değil bu önyargısından. Oldboy gibi senaryo delisi bir filmi çekebilen adam koreliler. Daha sürüyle film sayarım ama işte olaya dalmak lazım. A Bittersweet Life'ı, Sympath For Vengeance'ı izle mesela. Sıkı aksiyonlardır. Neyse konuya dönelim. Amerikan bağımsız sinemasını bir kenara ayırırsak maalesef film sıkıntısı çekiyorlar. Sürekli gişeye oynayan, sinemaya çığır açmak değil de sadece kasayı doldurmak için çekilen projeler ağırlıkta. Ama Avrupa ve Uzakdoğu filmleri son döneme damgasını vurdu. Angelopoulus, Ghobadi, Haneke, Kieslowski, Kim Ki-Duk, Innaritu gibi adamlar son döneme damga vuruyor. Hal böyleyken çıkıpta kore sinemasını bu denli yerden yere vurmak garip bir haslet. Matt Damon sevdiğim bir aktördür. Her ne kadar eskisi kadar başarılı filmlerde oynamasa da. Di Caprio zaten Scorsese'in yeni Robert De Niro yapmaya çalıştığı çömez. Başarılı ama pek değil. Kanlı Elmas'ta daha iyiydi. Remake olan bir filmin Oscar'da bu kadar ses getirmesi tamamen Scorsese'e yapılan bir ahde vefa olduğunu düşünüyorum. Yahu Departed nedir Goodfellas, Taxi Driver gibi başyapıtların yanında? Scorsese bu muhteşem filmlerle Oscar alamadı ama remake olan Departed ile aldı. Film güzel uyarlanmıştır ona lafım yok. Ama şişirilmesine karşıyım. Bakalım Old-Boy'un amerikan versiyonunu kim çekip Oscar alacak. Gerçi alıştık bu durumlara. Sweeney Todd bile remake. Amerika zaten başka yerlerden beslenmeye çalışıyor. Haneke'ye bile artık ne tekliflerle geldilerse adam Funny Games'in hollywood versiyonunu çekecek. Üstelik tanınmış oyuncular kullanacak. Naomi Watts ve Tim Roth gibi. Ve bence asla eski tadını veremeyecek. Neyse kujeste hocam frenleyelim artık kendimizi:)
  • Halka da uzakdoğudan çakma, değil mi hocam?.Ama ikisi arasında dağlar kadar fark var.Adamlar akıllı,yazıyorlar.Fakat oyunculukları maalesef.Hele hele dublajdaki konuşma hissini verememesi apayrı bir durum.Borat gibi onlarında AB ve D den bazı şeyleri öğrenmeleri gerek.Şimdi değil ama bir on yıl sonra belki Amerikan sineması kadar tanınırlar.
  • evde divx altyazılı duruyor en yakın zamanda izliyeceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: xswordfishx

evde divx altyazılı duruyor en yakın zamanda izliyeceğim

elinde hazır var ve geçen sene en iyi film oscarını almış ve hala izlemedin garip
  • quote:

Orjinalden alıntı: CelticDaima

quote:

Orjinalden alıntı: xswordfishx

evde divx altyazılı duruyor en yakın zamanda izliyeceğim

elinde hazır var ve geçen sene en iyi film oscarını almış ve hala izlemedin garip

fırsat olmuyor ki be kardeş napalım işte
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.