Şimdi Ara

ASUS M51 SERİSİ KULLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.600
Cevap
8
Favori
571.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BURADA.

SEN NEREDESİN!!!

ASUSUN BU YENİ CANAVARINA SAHİP OLAN VEYA OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR BURADA. TAVSİYELERİ, YORUMLARI, İSTEKLERİ, ŞİKAYETLERİ, ARIZALARI(olmaması dileğiyle) PAYLAŞIMCI GENÇLİKLE PAYLAŞ.

HADİ PERFORMANS AVCILARI...
    ASUS M51 SERIES
    ROCK SOLID HEART TOUCHING

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechworm -- 14 Şubat 2008; 1:13:26 >

• ARKADAŞLAR BU MODELLE İLGİLİ HERŞEYİ BURADA PAYLAŞALIM. DAHA PİYASAYA HENÜZ GİREN BİR MODEL, ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA FİKİRLERİMİZİ SÖYLEYELİM. SADECE FORUMU OKUYUP GEÇMEYELİM LÜTFEN. 12AY TAKSİTLE 2480 YTL'YE ALDIM. 130YTLSİNİ BOŞU BOŞUNA VADE FARKINA VERMİŞ OLDUM YANİ PEŞİN 2350YTL CİVARI. (UZULMEYIN CARD FİNANSA VADE FARKI YOK 12 AYA KADAR.)
    BEN DAHA BUGUN ALDIM ASUSUMU, M51SN MODELİNDEN. DAHA HAŞIR NEŞİR OLAMADIM TAM.
    YARIN OKULA GİTCEM HAZIRLIK YAPMAM LAZIM ONUN İÇİN PEK YARARLI BİLGİLER VEREMEYECEĞİM ŞİMDİLİK.
    --KASASI FORUMDAKİ RESİMLERDEN FARKLI AMA GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL.
    --DIŞ KAPAĞI AŞIRI PARLAK BİR SİYAH (bu yüzden çok fazla parmak izi oluyo) AMA GICIR GICIR PARLIYO HOŞ OLMUŞ.
    --KLAVYE FORUMDAKİ RESİMLER GİBİ NUMERİK TUŞLARI İÇERİYO VE NE MUTLUKİ TUŞLAR BİRBİRİNE GİRMEMİŞ.
    YANİ "ENTER" , "BACKSPACE " VB. TUŞLAR NORMAL BOYUTLARINDA. MSI'NINKİLER GİBİ KÜÇÜCÜK DEĞİLLER. AYRICA TUŞLAR KLAVYEDEN YANA TAŞTI TAŞACAK GİBİ DURMUYOR.MSI'DA BOYLE. HALA ANLAMADIM ASUS NASIL SIĞDIRMIŞ 15.4 İNÇE TUŞLARI BÖYLE UFALTMADAN.
    ----KARDEŞİMİN F3 SERİSİNDEN BİR ASUSU VAR. ONUN WIRELESS HİÇ ÇEKMEDİĞİ YERDE(bizim evin salonu:D) BENİMKİ ŞAK DİYE İNDİRİYO SAYFALARI.
    --ŞU AN İÇİN BİR SORUN YOK. DAHA 1 SAAT KULLANDIM BİLGİSAYARI :d
    --EN KISA ZAMANDA CRYSİS YUKLEYİP PERFORMANSI YAZACAĞIM.
    --ŞİMDİLİK BU KADAR BİLGİSAYAR DONANIM BİLGİLERİ VS. YARIN YAZARM YATMAM LAZIM.

• Arkadaşım hayırlı olsun canavarın,bu arada detaylı incelemelerini bekliyoruz dört gözle.Almayı düşünenlere bir ışık olacaksın... Birde forumdaki resimden farklı demişsin,bir kaç resim koyabilirsen seviniriz.Ayrıca fazla olacak ama nerden aldığınıda yazarsan süper olacak...
  • arkadaslar yaklasık 4 aydır dizüstü inceliyorum ve kafamdan bi cok model gectı en son dell xps 1530a karar vermıstım kı ıcımde bı uhte vardı asusun nvdıa ekran kartlı modelı olsa dıye tam sıparıs verecegım gun asusun bu modelını gordum ve bu hafta ıcı almaya karar verdım ankarada oldugum ıcın buyuk ıhtımalle novadan alacagım artık kaca olur bılmem :D umarım asus bır kez daha benı sevındırır ve eskı bılgısayarım gıbı saglam gibi dızustum olur alır almaz bu kulube uye olup goruslerımı yazacagım hepınıze kolay gelsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: mechworm
    -KASASI FORUMDAKİ RESİMLERDEN FARKLI AMA GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL.

Ne yani, gerçek hali aşağıda ki gibi değil mi? Öyle değilse almam...

ASUS M51 SERİSİ KULLANICILARI
  • http://www.asus.com/products.aspx?l1=5&l2=74&l3=604&l4=0&model=2026&modelmenu=2

Asus firmasının sitesinde OTOTURK resimlediği şekilde bir notebook gözükmemekte bu seride acaba sizin göstermiş olduğunuz resimdeki notebookun modeli nedir ?

KEndi soruma cevap vereyim nova bilgisayar sitesinde hata yapmış resimde gösterilen dizüstü
    http://www.asus.com/products.aspx?l1=5&l2=74&l3=616&l4=0&model=2024&modelmenu=2 bu linkte bulunan ASUS M50SV serisidir dikkat edin!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cod3nam3 -- 14 Şubat 2008; 18:14:42 >

• m51 de aynı sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Leite

m51 de aynı sanırım

ayni degil resm'n' gonderebiliirm be aldim notebooku
  • evet resimleri koysan iyi olur
  • quote:

ARKADAŞLAR BU MODELLE İLGİLİ HERŞEYİ BURADA PAYLAŞALIM. DAHA PİYASAYA HENÜZ GİREN BİR MODEL, ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA FİKİRLERİMİZİ SÖYLEYELİM. SADECE FORUMU OKUYUP GEÇMEYELİM LÜTFEN. 12AY TAKSİTLE 2480 YTL'YE ALDIM. 130YTLSİNİ BOŞU BOŞUNA VADE FARKINA VERMİŞ OLDUM YANİ PEŞİN 2350YTL CİVARI. (UZULMEYIN CARD FİNANSA VADE FARKI YOK 12 AYA KADAR.)
    YARIN OKULA GİTCEM HAZIRLIK YAPMAM LAZIM ONUN İÇİN PEK YARARLI BİLGİLER VEREMEYECEĞİM ŞİMDİLİK.
    --DIŞ KAPAĞI AŞIRI PARLAK BİR SİYAH (bu yüzden çok fazla parmak izi oluyo) AMA GICIR GICIR PARLIYO HOŞ OLMUŞ.
    --KLAVYE FORUMDAKİ RESİMLER GİBİ NUMERİK TUŞLARI İÇERİYO VE NE MUTLUKİ TUŞLAR BİRBİRİNE GİRMEMİŞ.
    YANİ "ENTER" , "BACKSPACE " VB. TUŞLAR NORMAL BOYUTLARINDA. MSI'NINKİLER GİBİ KÜÇÜCÜK DEĞİLLER. AYRICA TUŞLAR KLAVYEDEN YANA TAŞTI TAŞACAK GİBİ DURMUYOR.MSI'DA BOYLE. HALA ANLAMADIM ASUS NASIL SIĞDIRMIŞ 15.4 İNÇE TUŞLARI BÖYLE UFALTMADAN.
    ----KARDEŞİMİN F3 SERİSİNDEN BİR ASUSU VAR. ONUN WIRELESS HİÇ ÇEKMEDİĞİ YERDE(bizim evin salonu:D) BENİMKİ ŞAK DİYE İNDİRİYO SAYFALARI.

Hayırlı olsun sevindim senin adına,ben de alıcam 2 hafta sonra.Bu başlığın açmanız da çok iyi olmuş,zamanı gelmişti.Evet resimlerini koyabilirsen seviniriz,bir de bi kaç sorum olucak;
    1.Klavyede ses açma kapama tuşu var mı?
    2.Ses kalitesi nasıl,cızırtı falan yapıyo mu?
    3.Fan ses yapıyor mu?
    4.Harddiskten tuhaf sesler geliyor mu?
    5.Son olarak da oyun falan oynarsan,performansı nasıl?

• quote:

Orjinalden alıntı: Curimo

quote:

ARKADAŞLAR BU MODELLE İLGİLİ HERŞEYİ BURADA PAYLAŞALIM. DAHA PİYASAYA HENÜZ GİREN BİR MODEL, ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA FİKİRLERİMİZİ SÖYLEYELİM. SADECE FORUMU OKUYUP GEÇMEYELİM LÜTFEN. 12AY TAKSİTLE 2480 YTL'YE ALDIM. 130YTLSİNİ BOŞU BOŞUNA VADE FARKINA VERMİŞ OLDUM YANİ PEŞİN 2350YTL CİVARI. (UZULMEYIN CARD FİNANSA VADE FARKI YOK 12 AYA KADAR.)

Hayırlı olsun sevindim senin adına,ben de alıcam 2 hafta sonra.Bu başlığın açmanız da çok iyi olmuş,zamanı gelmişti.Evet resimlerini koyabilirsen seviniriz,bir de bi kaç sorum olucak;
    3.Fan ses yapıyor mu?

Arkadaşlar ben bu notebooktan önce dell xps 1530 almıştım anacak onu iade ederek bu notebooku aldım. Esasında kafamda almayı düşündüğüm iki notebook vardı acer 5920 T7700 olan modeli veya dell xps 1530 idi. Acer bulamadığım için dell almıştım. ancak wireless te draft n özelliği olmadığı için iade ettim. Tam Acer dediğim modeli araştırırken eksen bilgisayarda bu notebook gördüm. ve gözümü kararttım ve aldım. Nedeni ise bir kaç özelliğinin acer ve dell xps 1530 dan daha yeni teknoloji olması. işlemcisi ve ekran kartı. neyse bundan sonra notebookun ile ilgili izlenimlerimi arkadaşın sorduğu sorulara cevap vererek devam edeyim. cevaplarım bu iki modeli kıyaslıyarak olacaktır.

1 - evet klavyede ses açma ve kapama düğmesi var. FN tuşu ile yapabilirsin0
    2 - ses kalitesi olarak dell xps 1530 ses kaliteisnin daha iyi diyebilirim her iki notebook da kullanmış biri olarak asus'un sesi fazla çıkmıyor ama cızırtı yok.
    3 - fan xps 1530 a göre çok çok az. evet fan çalışırken bile sizi rahatsız etmiyor.
    4 - hardiskten hiçbir ses gelmiyor. bu ses dell xps 1530 da bariz bir şekilde vardı.
    5 - oyun performansını: cryisii ve nfs pro street oynayarak denedim. pro street full detaylarda oynadım gayet akıcıydı. crysis 1280*800 çöözünürlükte dell xps 1530 a göre çok daha akıcı bir şekilde ve takılmadan oynuyorum.
    6 - Kasa tasarımı kesinlikle 1530 dan daha güzel numerik tuşların olması klavye tuşlarını daha küçük veya kullanılmaz yapmamış. ve bence bu numerik tuşların olması bence bir artı.
    7 - ısınma problemi yok. yani oyun oynarken elinizin altında birşeyler yanmıyor.
    8 - Vista bilgisayarı kesinlikle çok yavaşlatıyor umarım en kısa zamanda bu notebookun xp driverları yayınlanırda bizde xp ye geçeriz.
    9- Notebookun yanında asusun taşıma çantası çıkyor bence gayat kaliteli bir çanta. bu dellde yoktu.
    şimdilik aklıma gelenler bunlar. Daha fazla sorunuz olursa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım.

• quote:

Orjinalden alıntı: ramses75

quote:

quote:

3.Fan ses yapıyor mu?

Arkadaşlar ben bu notebooktan önce dell xps 1530 almıştım anacak onu iade ederek bu notebooku aldım. Esasında kafamda almayı düşündüğüm iki notebook vardı acer 5920 T7700 olan modeli veya dell xps 1530 idi. Acer bulamadığım için dell almıştım. ancak wireless te draft n özelliği olmadığı için iade ettim. Tam Acer dediğim modeli araştırırken eksen bilgisayarda bu notebook gördüm. ve gözümü kararttım ve aldım. Nedeni ise bir kaç özelliğinin acer ve dell xps 1530 dan daha yeni teknoloji olması. işlemcisi ve ekran kartı. neyse bundan sonra notebookun ile ilgili izlenimlerimi arkadaşın sorduğu sorulara cevap vererek devam edeyim. cevaplarım bu iki modeli kıyaslıyarak olacaktır.

1 - evet klavyede ses açma ve kapama düğmesi var. FN tuşu ile yapabilirsin0
    2 - ses kalitesi olarak dell xps 1530 ses kaliteisnin daha iyi diyebilirim her iki notebook da kullanmış biri olarak asus'un sesi fazla çıkmıyor ama cızırtı yok.
    3 - fan xps 1530 a göre çok çok az. evet fan çalışırken bile sizi rahatsız etmiyor.
    4 - hardiskten hiçbir ses gelmiyor. bu ses dell xps 1530 da bariz bir şekilde vardı.
    5 - oyun performansını: cryisii ve nfs pro street oynayarak denedim. pro street full detaylarda oynadım gayet akıcıydı. crysis 1280*800 çöözünürlükte dell xps 1530 a göre çok daha akıcı bir şekilde ve takılmadan oynuyorum.
    6 - Kasa tasarımı kesinlikle 1530 dan daha güzel numerik tuşların olması klavye tuşlarını daha küçük veya kullanılmaz yapmamış. ve bence bu numerik tuşların olması bence bir artı.
    7 - ısınma problemi yok. yani oyun oynarken elinizin altında birşeyler yanmıyor.
    8 - Vista bilgisayarı kesinlikle çok yavaşlatıyor umarım en kısa zamanda bu notebookun xp driverları yayınlanırda bizde xp ye geçeriz.
    9- Notebookun yanında asusun taşıma çantası çıkyor bence gayat kaliteli bir çanta. bu dellde yoktu.
    şimdilik aklıma gelenler bunlar. Daha fazla sorunuz olursa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım.

Hmm sevindim ya yani genel anlamda memnunsun,görünen o.Bi kaç soru daha geldi aklıma;
    1.Asusun f3 modellerinde Norton'u,Windows'u ya da Asus yazılımlarını güncelleyince mavi ekran hataları oluyodu,sen hiç güncelleme yaptın mı,herhangi bi sorun oldu mu?
    2.Laptopla birlikte recovery dvdsi de verildi mi?
    3.Bir de muallak bi soru olucak kullanmadan anlaşılmaz ama;yine Asus'un F3 serisi laptopların kasalarında stickerların bulunduğu gri yerde; bilek konulan yerde zamanla kararma oluyodu,boya çıkıyodu.Acaba bunun kasası nasıl,yani gözüne nasıl göründü,malzemesi sence kaliteli mi?
    Bu arada hepimizin de gördüğü üzere adamlar çalışa çalışa "Laptopla oyun oynanmaz." tabusunu da kırdılar sonunda;oyun oynamayı bırakın en son oyunları en yüksek detaylarda oynayabiliyoruz bu cihazlarda,hakkaten helal olsun

• arkadaşlar bu modelin bi fotosunu koysanız..hangi foto hangi modelin belli değil ya
  • Çok güzel.. Maşallah, barekallah... Güle güle kullan güzel kardeşim.
  • quote:

Hmm sevindim ya yani genel anlamda memnunsun,görünen o.Bi kaç soru daha geldi aklıma;
    1.Asusun f3 modellerinde Norton'u,Windows'u ya da Asus yazılımlarını güncelleyince mavi ekran hataları oluyodu,sen hiç güncelleme yaptın mı,herhangi bi sorun oldu mu?
    2.Laptopla birlikte recovery dvdsi de verildi mi?
    3.Bir de muallak bi soru olucak kullanmadan anlaşılmaz ama;yine Asus'un F3 serisi laptopların kasalarında stickerların bulunduğu gri yerde; bilek konulan yerde zamanla kararma oluyodu,boya çıkıyodu.Acaba bunun kasası nasıl,yani gözüne nasıl göründü,malzemesi sence kaliteli mi?
    Bu arada hepimizin de gördüğü üzere adamlar çalışa çalışa "Laptopla oyun oynanmaz." tabusunu da kırdılar sonunda;oyun oynamayı bırakın en son oyunları en yüksek detaylarda oynayabiliyoruz bu cihazlarda,hakkaten helal olsun

1-Asus yazlımı haric hepsini guncellestırdım.Asusun guncellestırmesı cıkmadı cunku.Dediğin gibi hiç bir sorun çıkmadı.Herşey guzel.
    2-Dvd verildi + bide driverların oldugu ayrı bi dvd var(sadece vista driverları ama)
    3-Bence malzame çok kaliteli verdiğin paranın hakkını kesinlikle sonuna kadar veriyor. Dış kapağı siyah ve cok güzel parlıyor.
    Çantası zaten ayrı bi karizma katmış laptopa. çok kullanışlı içinde 1 adet fermuarlı bolme,4 fileli bolme,2 boş bolme(biri bilgisyr için üstünde cırcırtlı bantı var.çok pratik) Dışında ise bir fermuarlı ,bir cırcırtlı bolme var. Tüm bunlara rağmen diğer laptop çantalarından küçük gozukuyor. Çantanın altındaki köşeler çok kaliteli bir deriyle kaplanmıs.Bir omur bişe olmaz gibi duruyo.
    4-Crysis ve Call Of D4 en yüksek ayarlarda hiç takılmadan oynadım. Penryn işlemci hakkını veriyor. Ekran kartının da hakkını yememek lazım.
    5-Ben Acerın bu ürünle aynı anda piyasaya çıkan AS 5920g t9300 modelini alacaktım türkiyeye 2 gün once geldi.Asustan bi kaç gun sonra yani
    tam alıcaktım acerı bunu gorunce tereddutsuz vazgectım.
    6-kasa hakkında hiç bir tereddütünüz olmasın arkadaşlar gerçekten süper.Götürdüğüm yerde ben burdayım diyo yani.
    7-Isınma proplemı su an için yok. Normal değerlerde yani. Aralıksız 6 saat call of duty oynadım banamısın demedi grafikler harika.
    8-bence piyasada su an için (sony dahil) en iyi model.
    9-kamerası 1.3 mg piksel ve gerçekten kaliteli.Yuzunuzu tanıtarak bilgisayarınıza sadece bilgisayarın başında oturarak login olabilirsiniz.:Dmükemmlel
    fotosunu en yakın zmanda koyıcam. ders kayıtlarıyla ugrasıyorum sımdı ama yarına koymus olurum inş.

• quote:

1-Asus yazlımı haric hepsini guncellestırdım.Asusun guncellestırmesı cıkmadı cunku.Dediğin gibi hiç bir sorun çıkmadı.Herşey guzel.
    2-Dvd verildi + bide driverların oldugu ayrı bi dvd var(sadece vista driverları ama)
    3-Bence malzame çok kaliteli verdiğin paranın hakkını kesinlikle sonuna kadar veriyor. Dış kapağı siyah ve cok güzel parlıyor.
    Çantası zaten ayrı bi karizma katmış laptopa. çok kullanışlı içinde 1 adet fermuarlı bolme,4 fileli bolme,2 boş bolme(biri bilgisyr için üstünde cırcırtlı bantı var.çok pratik) Dışında ise bir fermuarlı ,bir cırcırtlı bolme var. Tüm bunlara rağmen diğer laptop çantalarından küçük gozukuyor. Çantanın altındaki köşeler çok kaliteli bir deriyle kaplanmıs.Bir omur bişe olmaz gibi duruyo.
    4-Crysis ve Call Of D4 en yüksek ayarlarda hiç takılmadan oynadım. Penryn işlemci hakkını veriyor. Ekran kartının da hakkını yememek lazım.
    5-Ben Acerın bu ürünle aynı anda piyasaya çıkan AS 5920g t9300 modelini alacaktım türkiyeye 2 gün once geldi.Asustan bi kaç gun sonra yani
    tam alıcaktım acerı bunu gorunce tereddutsuz vazgectım.
    6-kasa hakkında hiç bir tereddütünüz olmasın arkadaşlar gerçekten süper.Götürdüğüm yerde ben burdayım diyo yani.
    7-Isınma proplemı su an için yok. Normal değerlerde yani. Aralıksız 6 saat call of duty oynadım banamısın demedi grafikler harika.
    8-bence piyasada su an için (sony dahil) en iyi model.
    9-kamerası 1.3 mg piksel ve gerçekten kaliteli.Yuzunuzu tanıtarak bilgisayarınıza sadece bilgisayarın başında oturarak login olabilirsiniz.:Dmükemmlel
    fotosunu en yakın zmanda koyıcam. ders kayıtlarıyla ugrasıyorum sımdı ama yarına koymus olurum inş.

Ya süpermiş gerçekten,içim gitti şimdiYalnız işte ne zaman gelir ki bu modeller Vatan gibi büyük mağazalara,internetten almak istemiyorum.Ben laptobu %60 oyun için alacağım için bu model çok iyi.

• quote:

Orjinalden alıntı: cankayac

arkadaşlar bu modelin bi fotosunu koysanız..hangi foto hangi modelin belli değil ya

Hakikatten yahu... M50 yukarıdaki model ama M51 i daha göremedik. Kullanan arkadaşlar kendi makinelerinin resmini koyabilir mi? Bu arada laptop sahibi arkadaşlarada hayırlı olsun diyelim, arızasız, kazasız kullanırlar inşallah.
  • amin cümlemiz inş:D
    Bilgisayarı kadikoy exa , eksen,gold magazalarında bulabılırsınız.
    ikisindede fiyatlar yaklasık olarak aynı.Ama exa da CardFinans a 12 taksit vade farksız!!Bu yüzden En iyi fiyat burda bence.
    Paranız varsa acele edın stoklar ıkısındede cok az. exayı tam bılmıyorum ama eksene bugun 15 tane gelecekmıs
    Golddan almanızı şiddetle tavsiye etMIYOrum. Adam sogucluyo guya bonus carda pesin fiyatına 10 taksitmis zaten pesin fiyatını piyasadan 200 kagıt yukarı yaparsan ole olur.diger kartlardaki (bu 200lük farka ek olarak) artı faiz oranlarıyla "cebınde nevar yok at havaya" diyolar.
    yinede golddan alacagım diyosanız ben alırken stokta gozukmuydu merkeze e-mail atarak ogrendıler geldıgını.
  • resim ekleyecek yokmu?
  • Laptoopların malesef ısı ve kullanılan malzeme kalitesine göre belli bir süre sonra bileklerin koyulduğu yerlerde kararma(özellikle elleri terleyen kullancılar) gözükmekte.Size tavsiyem sırf bunu engellemek için güzel deri veya daha kalitesiz malzemelerden üretilen korumalar bulunmakta lastikli 15.4 ekran kasalara göre göze hitap eden ürünler internette satışta bunları araştırırınız.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.