Şimdi Ara

HTC TOUCH CRUISE - UFAK+HIZLI+ISLEVSEL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Artıları ;

+ Windows Mobile 6
    + İşlemci hızı(Qualcomm® MSM7200, 400MHz) , Ram (ROM: 256MB ; RAM: 128MB DDR SDRAM)
    + 3 Megapixel Kamera
    + 3G
    + GPS özelliği
    + Wireless özelliği
    + Boyutları
    + 1350 mAh'lik pili

Eksileri ;

- Klavye (Kişiye göre değişebilir)
    - Şu ana kadar kullanan bir birinin yorumu olmadığı için ,sizlerden gelecek yorumlarla daha detaylı bilgi vereceğim.
    - Herhangi bir firma aracılığı ile Türkiye'de satılması düşünülmüyormuş. (Arkadaşımız ; yorumkolik )

İNCELEME VİDEOSU

http://www.youtube.com/watch?v=lKnEumre068&feature=related

DETAYLI TEKNIK OZELLIKLERI

Specifications
    Processor
    Qualcomm® MSM7200™, 400MHz

Operating System
    Windows Mobile® 6 Professional

Memory
    ROM: 256MB ; RAM: 128MB DDR SDRAM

Dimensions
    110 mm (L) X 58 mm (W) X 15.5 mm (T)

Weight
    130g with battery

Display
    2.8-inch TFT-LCD with backlight LEDs, touch-sensitive screen

Network
    HSDPA/UMTS: 2100 MHz (Europe), 850/1900 MHz (USA)
    HSDPA: Up to 384kbps for upload and 3.6Mbps for download
    UMTS: Up to 384kbps for upload and download
    GSM/GPRS/EDGE: Quad-band 850, 900, 1800, and 1900 MHz (The device will operate on frequencies available from the cellular network)

Device Control
    HTC TouchFLO™
    4-Way Navigation Wheel with Enter button

Connectivity
    Bluetooth® 2.0
    Wi-Fi®: IEEE 802.11 b/g

HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB and audio jack in one), full-speed USB 2.0
    Camera
    Main camera: 3 megapixel color CMOS camera with auto focus
    Second camera: VGA CMOS color camera

Audio Built-in microphone and speaker
    Ring tone supported formats:

MP3, AAC, AAC+, WMA, WAV, and AMR-NB

40 polyphonic and standard MIDI format 0 and 1(SMF)/SP MIDI

Battery 1350 mAh rechargeable Lithium-ion battery
    Standby time:

Up to 450 hours for UMTS

Up to 400 hours for GSM

Talk time: Up to 4 hours for UMTS

Up to 7 hours for GSM

Up to 2.3 hours for video call
    (The above are subject to network and phone usage)
    Expansion Slot microSD™ memory card (SD 2.0 compatible)

AC Adapter Voltage range/frequency: 100 ~ 240V AC,
    50/60Hz

DC output: 5V and 1A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tovbe35 -- 21 Şubat 2008; 8:59:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tovbe35

İşlemci hızı , ram'i , GPS özelliği , Boyutları ve 1350 mAh'lik pili ile öne çıkan bir model.

Ürünü getiren firma Casper olarak gözüküyor.

Ürünü Casper firmasının getirdiğini gösteren bir yazı belge sunarmısın lütfen.Yada ürünün Türkiye'de satışa sunulduğuna dair bir yazı gösterirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilgiNotu

quote:

İşlemci hızı , ram'i , GPS özelliği , Boyutları ve 1350 mAh'lik pili ile öne çıkan bir model.

Ürünü Casper firmasının getirdiğini gösteren bir yazı belge sunarmısın lütfen.Yada ürünün Türkiye'de satışa sunulduğuna dair bir yazı gösterirmisiniz?
    quote:

Orjinalden alıntı: yorumkolik

quote:

Birincisi ürünü Casper'in getirdiğine dair link ;http://www.europe.htc.com/products/stockists.html

İkincisi yukarıda ürünün satışa sunulduğuna dair bir yazı da yok. Ama Casper'a konu ile ilgili bir mail attım,cevap gelir gelmez herkesle paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tovbe35 -- 15 Şubat 2008; 15:17:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tovbe35

quote:

quote:

Birincisi ürünü Casper'in getirdiğine dair link ;http://www.europe.htc.com/products/stockists.html

İkincisi yukarıda ürünün satışa sunulduğuna dair bir yazı da yok. Ama Casper'a konu ile ilgili bir mail attım,cevap gelir gelmez herkesle paylaşırım.

Alıntıları Göster
    Ben 2 hafta önce mail atmıştım casper firmasına,sadece casper firmasına atmadım,kvk,istanbulmobile, firmalarına da atmıştım.Casper firması bırak Cruise modelini şu an ülkemizde satılan TyTN 2 modelinin de ellerinde bulunmadığını gelip gelmiyeceğinin de ileriki gümlerde belli olacağını söylediler.Cruise modeli ise Türkiye'ye gelmiyecek dediler.Aynı cevap kvk firmasından da geldi.HTC tanınan bir firmadır ama bu tür tanınan firmalar sitelerini güncellememek gibi garip davranışlarda bulunabilmektedir.HTC.com sitesine bakarsanız durumun farklı olduğunu anlarsınız.http://www.htc.com/store/stockist.htm
    Stockists in Turkey
    -KVK -Turkcell shop
    -Teknosa -TESAN
    -Gold -Vatan
    -Bimeks -LOGOSOFT
    -Casper

Eminimki yardımcı olmak amaçlı oluşturdun yazını,ama hiç yazmamak yanlış bilgi yazmaktan daha iyidir.Ayrıca ürün tanıtımlarında mümkünse kopyala-yapıştırdan öte,türkçe açıklamaların sunulması iyi olmazmı.
    Ben de HTC TyTN 2 ürününden daha çok HTC Touch Cruise ürününü sevdim,ben de Türkiye'de satışa çıkarılmasını çok istiyorum ama sanırım üzüleceğiz.HTC Touch Dual ürününün hepsiburada firmasında satışa çıkması da bizi umutlandırdı tabi,bu demek oluyorki,Htc Touc Cruise ürünü de yakında ülkemizde olabilir.

• quote:

Ben 2 hafta önce mail atmıştım casper firmasına,sadece casper firmasına atmadım,kvk,istanbulmobile, firmalarına da atmıştım.Casper firması bırak Cruise modelini şu an ülkemizde satılan TyTN 2 modelinin de ellerinde bulunmadığını gelip gelmiyeceğinin de ileriki gümlerde belli olacağını söylediler.Cruise modeli ise Türkiye'ye gelmiyecek dediler.Aynı cevap kvk firmasından da geldi.HTC tanınan bir firmadır ama bu tür tanınan firmalar sitelerini güncellememek gibi garip davranışlarda bulunabilmektedir.HTC.com sitesine bakarsanız durumun farklı olduğunu anlarsınız.http://www.htc.com/store/stockist.htm
    Stockists in Turkey
    -KVK -Turkcell shop
    -Teknosa -TESAN
    -Gold -Vatan
    -Bimeks -LOGOSOFT
    -Casper

Eminimki yardımcı olmak amaçlı oluşturdun yazını,ama hiç yazmamak yanlış bilgi yazmaktan daha iyidir.Ayrıca ürün tanıtımlarında mümkünse kopyala-yapıştırdan öte,türkçe açıklamaların sunulması iyi olmazmı.
    Ben de HTC TyTN 2 ürününden daha çok HTC Touch Cruise ürününü sevdim,ben de Türkiye'de satışa çıkarılmasını çok istiyorum ama sanırım üzüleceğiz.HTC Touch Dual ürününün hepsiburada firmasında satışa çıkması da bizi umutlandırdı tabi,bu demek oluyorki,Htc Touc Cruise ürünü de yakında ülkemizde olabilir.

Alıntıları Göster
    Bu ürününde geleceğini düşünüyorum ama öncelikle ithal edilen TYN II ler azalmalı çünki bu gelirse onun pek şansı (Klavye isteyler dışında) kalmayacak biraz daha bekleyiniz.Ancak bu güzel cihaz şu an için iyi olabilir ama trend çok hızlı değişiyor bakın fuar sonrası ne telefonlar gelecek Sony ve Samsung ve Windows 7.0 işletim sistemi çıkan İ-go 8.0 gibi yazılımlar artık daha fazla ram ve Roma ihtiyaç olduğunu GPS yazılımları ise TMC donanımı eklenmiş cihazlara ihtiyaç olduğunu ortaya koyuyor.İBB bu konuda bildiğim kadarı ile radyo frekansı ayarladı galiba testide başladı yani yakın zamanda çok ama çok değişiklik olacak bunun için bu ve HP 614c gibi güzel iki PDA nında da işimizi görmeyeceğini düşünüyorum.
    Paranız çoksa ara deneyim yaşabilirsiniz.Ama bana pek mantıklı gelmiyor.Bir P535 kullanıcısı olarak herşeyi kullanabiliyorum tek sıkıntım bazen igo kullanırken dolan hafızam.Bunun için 64 yerine 128 mb olan bu iki cihazdan birini kullanmak isterdim ama açıkladığım gibi şuan için yeterli olacaklar.
    Önümüzdeki dönem için ise yeniden 1200-1250 USD vermye hazırsanız neden olmasın.Bu iki cihazda Almanyada 520-550 EUR arasında satılıyor.

• quote:

Stockists in Turkey
    -KVK -Turkcell shop
    -Teknosa -TESAN
    -Gold -Vatan
    -Bimeks -LOGOSOFT
    -Casper

Alıntıları Göster
    quote:

Stockists in Turkey
    -KVK -Turkcell shop
    -Teknosa -TESAN
    -Gold -Vatan
    -Bimeks -LOGOSOFT
    -Casper

Yorumkolik emin ol eğer ben buraya Türkçe'sini yazsaydım ,daha fazla anlaşılır olmazdı. Ayrıca HTC'nin sitesinden almış olduğum bir yazıyı eğer check edip buraya yazmam gerekiyorsa, telefonları teker teker elime alıp test etmem gerekir, özelliklerini doğru yazıyorlar mı diye :)

Ayrıca dediğin doğru , bu telefonun gelmesi çok uzun zaman alacaktır.İlk önce TYTN 2 'nin yeterli satış rakamına ulaşmasını bekleyeceklerdir. Zaten ondan sonra da fazla bir çekiciliği kalmaz.

Ama eğer yurt dışından alma olanağı olan arkadaşlar varsa, kesinlikle bunu tavsiye ederim. Benimde şu anki favorim bu?

• quote:

quote:

Stockists in Turkey
    -KVK -Turkcell shop
    -Teknosa -TESAN
    -Gold -Vatan
    -Bimeks -LOGOSOFT
    -Casper

Yorumkolik emin ol eğer ben buraya Türkçe'sini yazsaydım ,daha fazla anlaşılır olmazdı. Ayrıca HTC'nin sitesinden almış olduğum bir yazıyı eğer check edip buraya yazmam gerekiyorsa, telefonları teker teker elime alıp test etmem gerekir, özelliklerini doğru yazıyorlar mı diye :)

Ayrıca dediğin doğru , bu telefonun gelmesi çok uzun zaman alacaktır.İlk önce TYTN 2 'nin yeterli satış rakamına ulaşmasını bekleyeceklerdir. Zaten ondan sonra da fazla bir çekiciliği kalmaz.

Ama eğer yurt dışından alma olanağı olan arkadaşlar varsa, kesinlikle bunu tavsiye ederim. Benimde şu anki favorim bu?

Alıntıları Göster
    Silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkomenko -- 24 Mart 2011; 17:09:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkomenko

Silindi.

Alıntıları Göster
    Oynatabildiği dosyalar MP3, AAC, AAC+, WMA, WAV, AMR, 3GP

mpg mpg4 oynatmaması kötü olmuşş
  • quote:

Silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: cenkomenko

Merhaba,
    ABD'den birkaç adet HTC touch cruise getiriyorum. İlgilenenler PM atabilir. Fiyat 1500 YTL, pasaport kaydı size ait.

Arkadaşım,tamam ürün Türkiye'de satılmıyor şu an ama 1500 ytl de uçuk fiyat,ayrıca her hatta kullanılması için kırılmış da değiller senin getireceklerin.
    gittigidiyor.com ve sahibinden.com sitelerinde bu ürünü 1100-1300 ytl arası hemde daha iyi şartlarda bulabilmek mümkün.Ürünün ABD de satış fiyatı zaten TyTN 2 satışından daha düşük.

• quote:

Silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Merhaba,
    ABD'den birkaç adet HTC touch cruise getiriyorum. İlgilenenler PM atabilir. Fiyat 1500 YTL, pasaport kaydı size ait.

Arkadaşım bu tarz ürün satış ilanları için farklı başlıklar var. Onların altında yayınlarsan çok sevinirim.
  • quote:

quote:

Merhaba,

Arkadaşım bu tarz ürün satış ilanları için farklı başlıklar var. Onların altında yayınlarsan çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkomenko -- 24 Mart 2011; 17:10:14 >
  • quote:

Silindi.

Alıntıları Göster
    gittigidiyorda gördüm cenkomenko ilanını,ama 1500 ytl çok pahalı be dostum.cihaz şu an zaten muamma.özellikle bataryası konusunda sıkıntı yaşanacağını sanıyorum,az gidecektir.TyTN 2 den fazlası ise sanırım radyosu sadece.qwerty klavye ise bence TyTN 2 de avantaj,sadece dokunmatik klavye bana göre yetersiz,sizce de haklı değilmiyim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekli Komutan

gittigidiyorda gördüm cenkomenko ilanını,ama 1500 ytl çok pahalı be dostum.cihaz şu an zaten muamma.özellikle bataryası konusunda sıkıntı yaşanacağını sanıyorum,az gidecektir.TyTN 2 den fazlası ise sanırım radyosu sadece.qwerty klavye ise bence TyTN 2 de avantaj,sadece dokunmatik klavye bana göre yetersiz,sizce de haklı değilmiyim arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    HTC Touch Cruise (Polaris) 3650 Almanyada İng işletim sistemi ile 535 Eur Almanca ile 523 Eur bizzat kendiniz alma imkanında iseniz zaten % 17 vergi iadesi var biris getirirse bu şans olmaz giriştede pasaporta kaydettirirsiniz sorun çözülür.
    Şu an için alınacak iki pdaadan biri klavyenin şart olduğunu ben de düşünmüyorum hem ağırlık hem hantakllık getiriyor.
    Ayruca pilide bence TYN II den daha uzun dayanacaktır.Şu ana kadar denenme imkanı olmadı.1350 lik pili olduğu görülüyor.
    Yada HP 614 c de düşünülebilir ,klavyesiz ancak numaratot ve jogdial sahip bir alet Polarise göre eksisi FM radyo ve buna bağlı olarakta TMC support.
    Kesin emin olmamakla birlikte Polariste TMC support olabilir....

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgecik

HTC Touch Cruise (Polaris) 3650 Almanyada İng işletim sistemi ile 535 Eur Almanca ile 523 Eur bizzat kendiniz alma imkanında iseniz zaten % 17 vergi iadesi var biris getirirse bu şans olmaz giriştede pasaporta kaydettirirsiniz sorun çözülür.
    Şu an için alınacak iki pdaadan biri klavyenin şart olduğunu ben de düşünmüyorum hem ağırlık hem hantakllık getiriyor.
    Ayruca pilide bence TYN II den daha uzun dayanacaktır.Şu ana kadar denenme imkanı olmadı.1350 lik pili olduğu görülüyor.
    Yada HP 614 c de düşünülebilir ,klavyesiz ancak numaratot ve jogdial sahip bir alet Polarise göre eksisi FM radyo ve buna bağlı olarakta TMC support.
    Kesin emin olmamakla birlikte Polariste TMC support olabilir....

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: bilgecik

HTC Touch Cruise (Polaris) 3650 Almanyada İng işletim sistemi ile 535 Eur Almanca ile 523 Eur bizzat kendiniz alma imkanında iseniz zaten .............. ........... % 17 vergi iadesi var .........................

Vergileri nasıl iade alabiliyoruz acaba? Detaylı bilginiz var mı?
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ad2222

quote:

HTC Touch Cruise (Polaris) 3650 Almanyada İng işletim sistemi ile 535 Eur Almanca ile 523 Eur bizzat kendiniz alma imkanında iseniz zaten .............. ........... % 17 vergi iadesi var .........................

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ad2222

quote:

Teşekkürler.

bir ulkenin vatandasi degilsen o ulkeye vergi odeme zorunlulugun yok bu yuzden turist olarak gittigin ulkede alis veris yaparken saticidan taxfree fatura istemen gerekiyor orda vergiyi oduyosun hava alaninda tahsil ediyosun bildigim kadariyla

yabanci ulkenin vatandasi olarak alirsan farkli vergiyi odemis oluyosun yada internet uzerinden siparis vermissen (almanya icine teslim)

• quote:

Orijinalden alıntı: gvnzglr

quote:

quote:

Teşekkürler.

bir ulkenin vatandasi degilsen o ulkeye vergi odeme zorunlulugun yok bu yuzden turist olarak gittigin ulkede alis veris yaparken saticidan taxfree fatura istemen gerekiyor orda vergiyi oduyosun hava alaninda tahsil ediyosun bildigim kadariyla

yabanci ulkenin vatandasi olarak alirsan farkli vergiyi odemis oluyosun yada internet uzerinden siparis vermissen (almanya icine teslim)

Alıntıları Göster
    bunun fiyatı nedir hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: gvnzglr

quote:

quote:

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    bu ürün ne zaman gelecek acaba?
    ben eposta gönderdim ancak cevap gelmedi ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Basit

bu ürün ne zaman gelecek acaba?
    ben eposta gönderdim ancak cevap gelmedi ...

Alıntıları Göster
    Mayıs ortasında geleceği hakkında HTC Türkiye bilgi vermişti foruma unu yazmıtım 15-20 gün önce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: seawolf

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: seawolf

bende bu alet var. oynatamıyor diye birşey yok. alette bildiğin windows var, kodeklerini kurarsan flv bile oynatıyor. hatta ben koca divx filmini atıp izliyorum.

başlamışken aleti anlatayım biraz :) bi kere güçlü özellikleri var. wifisi süper çekiyor (eski toshiba g500 e göre) gps i baya iyi. ekran parlak. pek bi kötü yanını göremedim. ha radyosu sadece o kadarda iyi değil. arabada dinlerken tuhaf parazitleri çok alıyor malesef. ama evde yada hareketsiz yerlerdeyseniz sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 17 Mayıs 2008; 21:49:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel

quote:

Orjinalden alıntı: seawolf

bende bu alet var. oynatamıyor diye birşey yok. alette bildiğin windows var, kodeklerini kurarsan flv bile oynatıyor. hatta ben koca divx filmini atıp izliyorum.

başlamışken aleti anlatayım biraz :) bi kere güçlü özellikleri var. wifisi süper çekiyor (eski toshiba g500 e göre) gps i baya iyi. ekran parlak. pek bi kötü yanını göremedim. ha radyosu sadece o kadarda iyi değil. arabada dinlerken tuhaf parazitleri çok alıyor malesef. ama evde yada hareketsiz yerlerdeyseniz sorun yok.

Alıntıları Göster
    Arkadaslar konu biraz eskiymis, ancak elime bu telefondan gecti ve kardesime hediye olarak goturecegim yazin.
    Su anda Hollandaca rom kurulu, seri numarasi ile de sadece hollanda romu indirilebiliyor, Turkce rom aradim ancak bulamadim.

Belki bilen yada elinde olan vardir diye yazmak istedim.

Elinizde Turkce rom varsa bir sekilde bana ulastirma imkaniniz var mi acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.