Şimdi Ara

iPhone'a ringtone atma!! resimli rehberimiz!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
50.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aşşağıdaki ilk iki iTunes resmimdeki yazılar foruma ekleyince okunmuyor bu yüzden resmin üzerine sağ tıklayıp resmi farklı kaydet diyip masaüstünüze kaydedip açın ve okuyun lütfen

Evet arkadaşlar her yeni versionun ıkmasının ardından veya foruma her yeni üye olan arkadaşımızın hemen foruam biz topic açarak iphoneme nasıl müzik atarım iphoneme nasıl video atarım iphoneme nasıl resim atarım vb gibi sorularına 2 3 adet kesinlikle %100 lük bir konu açıcam ve artık biri daha bunları sorar ise benden acayip laf işitecek ona göre artık bu kadar resimli anlatımdan sonra bunu beceremeyecek biri varsa bize hakaret etmiş sayılacaktır

BAŞLIYORUZ BU İŞLEM İPHONENİZE NASIL RİNGTONE ATACAĞINIZI ANLATMAKTADIR

Lütfen benim versionum şu filan diye boş şeler sölemeyelim versionunuz ne olur ise olsun bu yöntem ile iphonenize ringtone atabilecek bu ringtoneleri telefonunuzun çalan müziği olarak ayarlayabileceksiniz

İŞLEM 1 :

İlk olarak iphonemizin içerisine müziklerimi atabilmemiz için yani ringtone olarak içine atıp kullanabilmemiz için aşşağıdaki linkten SetupiPhoneBrowser.1.52' yı bilgisayarınıza indirip kurunuz...

http://rapidshare.com/files/91368440/SetupiPhoneBrowser.1.52.exe.html ( **** lı olan yerlere bitişik olarak r a p i d s h a r e yazınız ) Yazınki daha sonra link kırık veya çalışmıyor tartışması yapmayalım dimi

İŞLEM 2 :

Şimdi bu aşamada ilk olarak iphoneye atacağımız müziğimizi belirliyoruz.. Diyelimki bir müzik seçtiniz beyendiğiniz bir müziği seçtik... Şimdi iTunesi açıyoruz...iTunesi açtıktan sonra aşşağıdaki resimdeki gibi işlemimizi yapıyoruz açıklamalar resimlerimin üzerinde mevcuttur okuyunuz lütfen!!!!!

Şimdi ilk resimde iTunes imizin Musiz bölümüne seçtiğimiz mp3 ümüzü resimdeki anlatımımda olduğu gibi sürükleyip en sonuna bırakıyoruz !!!!!! Bir sonraki resmimize bakalım hemen

Bu resimde ise sürükleyip bıraktığımız mp3 ümüzü convert işlemini yapıyoruz resimdeki yazıları okuyunuz lütfen!!!!

Mp3 ümüzü convert ettik peki resimdede bahsettim ama okuyamayan olursa diye buraya tekrar yaziyim iTunes ile sağ tıklayıp Convert Selection to AAC dediğimizde convert işlemi kısa sürede biten mp3 ümüz nereye gitti

İşte burada : Belgelerim / Müziğim / iTunes / iTunes Music ----> Mp3 ümüz convert ettiğimiz mp3 ümüz işte burada onu oradan alığ masaüstüne atınki kolaylık olsun ama atmadan önce masa üstüne convert etmek için attığımız asıl mp3 ümüzü silinki aynı dosya var demesin yada silmezseniz aynı dosya var değiştirilsinmi diyecektir evet diyin olsun bitsin

İŞLEM 3:

Şimdi arkadaşlar mp3 ümüzü convert ettik ve iphonemizin içine atmaya geldi sıra... Burada iphonemizin içine atacağımız müziğimiz ayarlar siz sesleri bölümünde görünecek yani zil sesi olarak ayarlayabileceksiniz.. Daha önce bu konuyu anlatan bazı arkadaşlarımız iphonenin içindeki orjinal müzikler ile yani sesini sevmediğiniz bir müzik ile değişebilirsinzi dediler ama buna hiç gerek yok...Orjinal müzikleri dursun niye silelimki yani öle diymi :):)

Şimdi arkadaşlar konumun ilk başında size link ile bilgisayarınıza indirip kurun demiş olduğum İPhoneBrowser programını çalıştırıyoruz ve daha sonra iphonenizi usb ile bağlıyoruz...Burası önemli ilk önce programı açın daha sonra iphoeyi usb ye bağlayın.. İlk önce bağlar sonra programı açarsanız muhtemelen iphonenin içindekileri göremezsiniz...

Programımızı çalıştırdık o zaman şimdi aşşağıdaki resme bakalım bakalım ne yapıyomuşuz

Yukarıdaki resimde programı açtıktan sonra iphoeyi usb kablomuza bağladık ve programımız iphoneye ait olmaz üzere sol tarafta yer alan sarı dosyaları gördü.... Resimdede anlattığım üzere ilk olarak üstteki menüden Goto Location üzerine tıklıyor ve hemen altına bir pencere açılıyor bu pencerede ise Ringtones ' e tılıyoruz ve hemen alttaki resmimize bakıyoruz lütfen

şimdi yukarıdaki resimdede anlattığım gibi müziğimizi sağ tarafta orjinal iphonemizin müziklerinin içine sürükleyip bıraktıktan sonra simgesine icon una dikkat edin diğerlerinkinden farklı olacaktır buda attığımız müziğin çalmayacağı anlamına geliyor ne yapıyoruz attığımız müziğin üstüne sağ tıklayıp Rename file diyoruz ve en sonra görünen m4a olan uzantının en sonundaki a harfini r harfi yaparak ok diyoruz ve işlem tamam..

uzantıyı değişip ok dedikten sonraki görüntü aşşağıdadır bakın simgesi diğerleri ile aynı oldu yani çalmaya hazır demektir..

Evet arkadaşlarım hayırlı uğurlu olsun artık müziğimiz çalmaya hazır hemen test ediyoruz ne yapıyoruz iphonemizden ayarlar bölümüne girip zil seslerinden yüklediğimiz müziğin üstüne tıklayıp çaldığını hep birlikte görüyoruz :):):) zil sesi olarak seçebiliyoruz kısaacası

Biraz uzun bir yöntem ama pratik olunca 2 dakikalık iş belki daha kolayları vardır ama kendi emeğimin karşılığını görmek beni memnun ediyor

Valla arkadaşlar Bu gün hiç uyumadım yaklaşık 2 saatten fazladır resimleri çek yazılarını yazmakla uğraşıyorum açıklamalarda bir yanlışımız var ve sürçilisan ettiysek affola... hiç uyumadım daha yani :):)

Herkese hayırlı uğurlu olsun

UMARIM ARTIK KİMSE İPHONEME NASIL ZİL SESİ YÜKLERİM DİYE BOŞ BOŞ KONU AÇMAZ BURAYA FORUMDA ARAMA YAPINIZ LÜTFEN BOŞ YERE KONU AÇMAYALIM FORUMUMUZU TEMİZ TUTALIM

KALIN SALICAKLA
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Güzel paylaşım tşk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: prıvacy

UMARIM ARTIK KİMSE İPHONEME NASIL ZİL SESİ YÜKLERİM DİYE BOŞ BOŞ KONU AÇMAZ BURAYA FORUMDA ARAMA YAPINIZ LÜTFEN BOŞ YERE KONU AÇMAYALIM FORUMUMUZU TEMİZ TUTALIM

KALIN SALICAKLA

Son sözler ironik olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2wicky -- 13 Şubat 2008; 10:29:45 >
  • bu çok uzun sürer daha kolayı var bunun
  • Bunu Owar arkadaşımız ve ben ortak yaptık zaten benim web sayfamda ve forumda mevcuttu:

http://forum.donanimhaber.com/m_20513942/mpage_1/key_ringtone//tm.htm#20617775
  • pardon applecim amabaktımki konu nerdeyse bulunmıycak düzeyde gerilerde ve hala daha soranlar var bende ekleme ihtiyacı duydum hata ettiysek kusurumuza bakmayın lütfen yararlı olur diye düşünmüştüm sadece
    quote:

Orjinalden alıntı: apple_store

Bunu Owar arkadaşımız ve ben ortak yaptık zaten benim web sayfamda ve forumda mevcuttu:

http://forum.donanimhaber.com/m_20513942/mpage_1/key_ringtone//tm.htm#20617775
  • he bide applecim konuyu ekleme saat ve zamanıma bak kardeş o gün hiç uyumadım zaten ölede aklıma geldi koyim dedim kusuruma bakmayın lütfen

13 Şubat 2008; 7:18:44
  • hehehe psikopatmısın sen kardeşim o saate kadar eline sağlık napalım canın saolsun
  • Arkadaşlar zil sesinde sorun yokta msj sesı nasıl yuklycez iphone a bunuda anlatan mubarek bır ınsan olsa
  • dostum işlem madem yzde yuz bna yardm edermsn o zmn
    burda denilen her şeyi iphone'uma kavuştuğumdan beri yaklasık 5 kere fln yaptm ama hiç birinde olmadı.
    müziği formatı değiştirerek her sefernde iphoneun içine attım fakat iphone'dada gormeme ragmen zil sesini secince calmıyor.
    yeni tele atmada fln hiç bi sorn yok ama tel çalmıyo
    napam bn bi yol goster bakalm
  • Nerde oturuyosun söle kardeş yolu tarif edim sana

Şaka bi yana kardeş sanırım sen en sondaki format değişimini yapmıyorsun en sonunda brovsover ile iphonenin rintones bölümüne attığım müziğin üzerine gelip sağ tıklıyorsun ve Replace file diyorsun ve çıkan küçük ekranda en sonda şarkı isminin en sonunda yazan m4a olan uzantıyı hiç yerinden kıpırdatmadan tek tek sil ve aynen m4r yap ve ok le ondan sonra dene illaki bir yerde yanlış yapıyorsundur çünki bu kadar insanın hiç birinde sorun yok bende dahil olmaz üzere bütün versionlardada aynı yöntemi yapıyorum sorunum hiç yok valla buda olmaz ise sen cihazı baştan kur derim sana restore filan tertemiz baştan olmuş olur
    quote:

Orjinalden alıntı: storm660

dostum işlem madem yzde yuz bna yardm edermsn o zmn
    burda denilen her şeyi iphone'uma kavuştuğumdan beri yaklasık 5 kere fln yaptm ama hiç birinde olmadı.
    müziği formatı değiştirerek her sefernde iphoneun içine attım fakat iphone'dada gormeme ragmen zil sesini secince calmıyor.
  • iphonebrowser de msj seselerinin olduğu bölümü bi bulabilsem onuda çözücem o zaman anlatırız kardeş ama bulamadım vereti ben bilen var ise yerini sölesin halledelim
    quote:

Orjinalden alıntı: a.candemir

Arkadaşlar zil sesinde sorun yokta msj sesı nasıl yuklycez iphone a bunuda anlatan mubarek bır ınsan olsa
  • :) üstad eywallahta benimde burda anlatımını beğenmediğim ve bi çok insanın almicağını düşündüğüm şeyler var.. burda adet böyleyseki..
    önemli olan sadece bilgiyi paylaşmaktır bende herşeyi yeniden düzenleyerek kendi adabımla anlatayımki gerizekalıya anlatır gibi.. burda zannetmiyorum amele adamlar olsun özellikle şu başlık altında.. iphone kullanan adam bi çok şeyi zaten iyi biliyodur ama kimsenin cihazla bir deneyimi olmadığı için buralarda sorununu paylaşıyor ben bile iyi derecede linx / unix bilirim alet saçmalıyor Berke soruyorum geldimi başına felan diye bu ringtone olayinida zaten o şekilde kendim buldum bi arkadaşımda hatta abi keşke rename etseydn dedi.. o an aklima gelmemişti ama şu dökümana baktimda.
    verdiğim şeylerin aynısı... yinede emeğine teşekür ederim.. yardımcı olabildiysenne mu mutlu
  • cok faydali bilgiler emegine saglik o kadar ugrasmissin mukemmel olmus
  • Valla beraber su msj sesinede bı cagre bulalım tam super olur ozaman
  • quote:

Orjinalden alıntı: prıvacy

Nerde oturuyosun söle kardeş yolu tarif edim sana

Şaka bi yana kardeş sanırım sen en sondaki format değişimini yapmıyorsun en sonunda brovsover ile iphonenin rintones bölümüne attığım müziğin üzerine gelip sağ tıklıyorsun ve Replace file diyorsun ve çıkan küçük ekranda en sonda şarkı isminin en sonunda yazan m4a olan uzantıyı hiç yerinden kıpırdatmadan tek tek sil ve aynen m4r yap ve ok le ondan sonra dene illaki bir yerde yanlış yapıyorsundur çünki bu kadar insanın hiç birinde sorun yok bende dahil olmaz üzere bütün versionlardada aynı yöntemi yapıyorum sorunum hiç yok valla buda olmaz ise sen cihazı baştan kur derim sana restore filan tertemiz baştan olmuş olur
    quote:

Orjinalden alıntı: storm660

dostum işlem madem yzde yuz bna yardm edermsn o zmn

format değişiminde fln problem yok , htta baska yerdn m4r formtnda ringtone'da buldm ama ondada ses yok.
    en iisi restore onuda yapacam bi ara
    ilgi için gnede saolasn
  • Güzel anltaım olmuş. Paylaşım için teşekkürler.
  • benim bu konuda bi sorum olacak sizin yaptıgınıza benzer bir sekilde itunes kullanarak ringtone olusturuyorum ancak ringtone ses dosyasının calma sure uzunlugu 30 sn nin uzerinde olunca ringtones listende gorsen bile calmıyor. Bende 1.1.3 kullanıyorum. 3 dk lık bir dosyayı ringtone yapabileniniz varmı? tesekkurler
  • istediğin uzunlukta parça yapıp anlatılan yöntemle iphonene atma lüksüne sahipsin kardeş ben bütün bir parçayı hiç kesmeden vs yapıyorum mp3 ü yani atıyorum iphoneme çalışıyorum benimde versionum 1.1.3
    quote:

Orjinalden alıntı: dravci

benim bu konuda bi sorum olacak sizin yaptıgınıza benzer bir sekilde itunes kullanarak ringtone olusturuyorum ancak ringtone ses dosyasının calma sure uzunlugu 30 sn nin uzerinde olunca ringtones listende gorsen bile calmıyor. Bende 1.1.3 kullanıyorum. 3 dk lık bir dosyayı ringtone yapabileniniz varmı? tesekkurler
  • yöntemi zaten biliyorduma ama uğraşmıssın o kadar emeğe saygı bi eline sağlık mesajı atayım dedim ;)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.