Hangi yatak ? Hangi yastık ?
32 Cevap61780 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1351 Mesaj
11 Şubat 2008; 23:56:03 

yatak ve yastık secimi bu aralar benim icin cok onemli....sabah kalkerken hafif boyun ve sırt ağrısıyla uyanıyorum..ve tam uykumu alamıyorum...internetten konuyu aradığımda nedense cok fazla bilgiye ulaşamadım....yatak firmaların reklamlarına bakılırsa hepsi super....ama pratikte iş oyle olmuyor....ortapedik yatak kullanan bir cok kişi kullandıkları yataklardan pek memnun degıl...bazı yerlerde yatağı deneyin hangisinde rahat ediyorsanız oyle alın diyor..ama bir uzanmayla bunu anlamak mumkun değil...fazla ve gereksiz para vermekte istemiyorum...bazı sitelerdede sırt ve yuz ustu yatanların sert yataklarda yan yatanların orta sertlikte yatakları tercih etmelerini soyluyor...yani cidi olarak birşey bulmadım..bu konuda bilgisi olanların hatta marka ve model vererek deneyim yaşayanların bilgilerin paylaşmasın çok faydalı olacağını dusunuyorum....en azından hangi modellerden uzak duracağımızı biliriz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 12 Şubat 2008; 10:59:27 >

...................بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم...................
!!!!!..............Gerçek hürriyet Hakk'a köleliktir (Hz. Ali R.a)............!!!!!

2147 Mesaj
15 Şubat 2008; 10:22:31 

Kaliteli bir ortapedik yaylı yatak yeterli, yaskıkta ise kaz tüyü yastık tavsiye ederim. Mesela benim kullandığım %15 gıdık tüyü %85 sırt tüyünden oluşan bir yastık.

1351 Mesaj
15 Şubat 2008; 11:17:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Orgeneral_

Kaliteli bir ortapedik yaylı yatak yeterli, yaskıkta ise kaz tüyü yastık tavsiye ederim. Mesela benim kullandığım %15 gıdık tüyü %85 sırt tüyünden oluşan bir yastık.

ustad zaten sıkıntı hangisinin gerçekten kaliteli olup olmadığı...

...................بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم...................
!!!!!..............Gerçek hürriyet Hakk'a köleliktir (Hz. Ali R.a)............!!!!!

1351 Mesaj
18 Şubat 2008; 12:16:33 

Bu konuda yardımcı olabilecek bi kaç link buldum...
yaylı yataklar dışında lateks yataklardan bahsediliyor...
ama google aratınca lateks alerjisi diye bir çok başlık da var...

http://www.evimdergisi.com.tr/cozum/00743/

http://www.birseyogren.com/hakkinda/double-bed/

http://www.idas.com.tr/saglik.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 25 Mart 2008; 12:50:44 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Şubat 2008; 13:44:23 

tabi ki sert yatak tercih etmek lazım. içine gömüldüğünüz yatak insanın belini ağrıtıyor.
reklama girmezse yazayım. biraz pahalı ama ben kısa bir süre önce yataş prestige latex aldım. süper bişi

1351 Mesaj
19 Şubat 2008; 14:24:32 

yataş prestij latexlerin arada yaylar var...yaylı sistemler çabuk deforme olacak gibi geliyor..
Altın yatakta Dunlopillo marka yataklarda %100 lateks diye bir ibare var ama acaba bunlarda yataşlar gibi yaylı bir sistem barındıryorlarmı..?
Açıkçası...yataş ın bu latex yağıyla dunlopillo yatak arasında birini seçeceğim...
karar veremediğim nokta dunlopillo yatakların fiyatları yuksek acaba hangisi daha sağlıklı ve uzun ömürlü...?
tabi dunlopillo yatağı uygun satan bir yer biliyomusunuz...

451 Mesaj
20 Şubat 2008; 23:52:11 

dunlopillo amma pahalıymış yavv

1493 Mesaj
28 Şubat 2008; 21:12:54 

1.altin yatagin getirdigi dunlopillo
2.yatas
3.isbiryatak viscostar viscomed urunleri (bel ,sirt yastigi,boyunluk yastik vb baya urunleri var)

dunlopillonun 2 yatagi vardi baktıgım yerde bana su yatagi gibi geldi ikiside rahat edemedim ama en pahalisi da bu

yatas ve isbirinkiler birbirine benziyordu

lateks 2 cesit var
1 tamamen lateks yani yay yok biraz daha pahali, yatinca gomuluyor gibi geliyor ama vucudun seklini aliyor
2 arada yay yine var ama alt ve ust katmanda farklı yukseklikte 5-10cm lateks olan birkac urun var

ben de karar veremedim normal sert yayli yatakmi alsam (eskiler gibi degil ayrı yay sistemleri var) yoksa tamamen lateks mi

334 Mesaj
4 Mart 2008; 22:12:44 

boyun ve sırt ağrısı gün içinde de devam ediyorsa ,
aşırı yorgunluk, sinir varsa,
kollarda ve ellerde güç kaybı varsa,

boyun düzleşmesi olabilir.

geçen yıl eşimde de başlamıştı, beyin cerrahı muayene etti ve boyunluk verdi ayrıca ortopedik yastık tavsiye etti,

bunun üzerine viscostar yastık aldık (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=511137&productid=eaksistyty)

ilk başlarda alışması biraz zaman aldı ama zamanla ne ağrı kaldı ne stres. kesinlikle kullanılması gereken bir ürün.

bu arada ben de gaza gelip yarıyıl tatilinde bim den 19,90 a ortopedik yastık diye bişey aldım ama şimdi kenarda duruyor.

almışken kaliteli bişey almak şart...

1351 Mesaj
15 Mart 2008; 13:54:04 

1.altin yatagin getirdigi dunlopillo
2.yatas
3.isbiryatak viscostar viscomed

bu urunlerde indirim olursa haber verirsiniz dimi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 26 Mart 2008; 19:01:26 >

1351 Mesaj
17 Nisan 2008; 10:35:01 

yav yokmu bu işten anlayan bilen bi arkadaş...

1120 Mesaj
17 Nisan 2008; 15:47:51 

aynen şu illet bende de var cok sinir bozucu birsey..

ben şu an kaz tüyü yastık kullanıyorum ama bir faydası olmadı birde bunu deneyelim bakalım umarım dediginiz gibi faydalı olur

öneri için tesekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: halbay

boyun ve sırt ağrısı gün içinde de devam ediyorsa ,
aşırı yorgunluk, sinir varsa,
kollarda ve ellerde güç kaybı varsa,

boyun düzleşmesi olabilir.

geçen yıl eşimde de başlamıştı, beyin cerrahı muayene etti ve boyunluk verdi ayrıca ortopedik yastık tavsiye etti,

bunun üzerine viscostar yastık aldık (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=511137&productid=eaksistyty)

ilk başlarda alışması biraz zaman aldı ama zamanla ne ağrı kaldı ne stres. kesinlikle kullanılması gereken bir ürün.

bu arada ben de gaza gelip yarıyıl tatilinde bim den 19,90 a ortopedik yastık diye bişey aldım ama şimdi kenarda duruyor.

almışken kaliteli bişey almak şart...

ĵђmâl etмez,ĭмtîђαπ eđeя...
"... O bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez" [6/59]

544 Mesaj
17 Nisan 2008; 18:11:45 

Bende altın yatak var. Ultra-ortopedik. Yastığım da ortopedik, dümdüz olmayanlardan. Boyun kısmı biraz daha bombeli.
Herhangi bir bel, boyun ağrısı çekmiyorum ama sanırım yatağımın sert oluşundan dolayı daha konforlu bir yatak arıyorum. O da bel ağrısı yapar mı bilmiyorum.

Bir de arkadaşın dediği gibi deneyin ve öyle satın alın diyorlar ama mağazada uyuyacak halimiz yok herhalde. Nasıl deneyebiliriz ki?

1351 Mesaj
13 Mayıs 2008; 19:24:59 

guzel bi yazı daha buldum nu komuyla ilgili onunda link inin atyom inşallah faydamız oluyodur birilerine...

http://haber.mynet.com/...isan2008/X1208527765421

1351 Mesaj
14 Haziran 2008; 16:03:43 

Bukadar arama ve incelemden sonra markalar ve kullandıkları sistemler hakkında doyurucu ve tatmin edici net bilgiler malesef bulamadım...

Her marka yataklarının en iyi olduğunu söylemekte ancak diğerlerinden niçin en iyi oldukları konusunda mantıklı bir cevap verememektedirler....

Latex ve yaylı sistemler arasında ilk once secim yapmak zorundaydım....l
Latex yataklara bi sure alışmak vakit aldığı gibi alıştıktan sonra başka yatakları kullanmanın çok zor olduğunu ayrıca herkesin
bu tip yataklara alışamdığını duyduğumdan latexden vazgeçtim...
Yaylı yatakta karar kıldım

Yaylı yatakta artık bi standart oluştuğundan tum ciddi YATAK üreticilerin yataklarından pek şikayet genelde yok...
bu karasızlığın sonu olmadığından en tatmin edici açıklamayı idaşın internet sayfasından edindiğimden ve bir mobilya satıcısı tanıdığımın tavsiyesi uzerine idaşın miro-coil milenyum modeline karar kıldım ... yakında memnun olup olmadığımı gene burdan yazacam inşallah....
keşke donanımlar gibi bu yatakların testleride yayınlansa....

Yastık konusunda silikon, elyaf ve kaztuyu yastıklardan uzak durun denildi...latex yastıklarda da alıştıktan sonra başka yastığı kullanmanın zor olduğu soylendi ee daha ne kaldı diyeceksiniz...valla bende bilmiyom...herhalde latex tercih edecem artık yastığımızıda kolumuzun altına alıp gezinecez......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 19 Haziran 2008; 12:59:06 >

846 Mesaj
3 Nisan 2009; 16:55:30 

NASA teknolojisi profesyonel yatak:
http://www.tempuryatak.com/index.htm

CLIO HB 1.4-8V

48 Mesaj
25 Haziran 2009; 16:05:42 

Hangisini alsam kararsizim. Fikirleriniz!?

İsbir:
1600 ytl densite 85 1550
1350 ytl densite 75 1300 
850 ytl yari sunger
Yatas:
800 ytl yari densite ?
 900 densite 70  7cm vosco

536 Mesaj
22 Temmuz 2010; 0:45:07 

El_domingo
Yataktan memnun musun?
Biraz sert bir yatak anladığım kadarıyla.

Sıkıntı veriyor mu?

536 Mesaj
22 Temmuz 2010; 11:39:26 

Gençler alevalmaz yataklarda uygulanan apreler ve kimyasallar nedeniyle çok sağlıksız ve tehlikeli olabiliyormuş. İnternetten araştırırken buldum. Özellikle küçük çocuklara zararlıymış. Arsenik filan kalabiliyormuş kumaşın üstünde.

Yatak seçmek ne kadar zormuş yahu...

http://www.articlesbase...r-mattress-2845558.html

İdaş Climarelle Climapocket Latex kullanan var mı?

http://www.idas.com.tr/.../climapocket-latex.html

20 Mesaj
6 Ağustos 2010; 11:32:41 

Bu başlığa epey uzun bir yazı yazmıştım ama sayfanın azizliğine uğradı, gitti yazı. Kısaca yazayım.

4 tip yatak malzemesi mevcut:
1- Bonel yay sistemi (birbirine bağlı, sıralı yaylar- yatak nisbeten sert oluyor)
2- Paket yay sistemi (her yay bağımsız ve kumaş torbalar içinde- yatak nispeten yumuşak oluyor)
3- Visko - süngerin bir türü (su ve hava geçirmiyor, terlemeye neden olabiliyor - ben sağlıksız buluyorum)
4- Lateks - Kauçuk ağacından elde ediliyor, gözenekli olduğu için hava geçiriyor - bence daha sağlıklı (İDAŞ'ta satılan Dunlopillo markasına ait tamamen lateksli ve bence çok rahat bir yatak var ama 7000 TL fiyat verdiler! )

Yatak firmaları bu 4 malzemeyi kombinasyon olarak birleştirip ürün çıkarıyor.

Ben yüksek yatak istediğim için (aslında İDAŞ'ta bulunan ABD malı Sealy Posturepedic yataklardan istiyordum ama gereksiz pahalı- 4500 TLden 15000 TLye kadar gidiyormuş) onun benzerini İstikbal'de buldum.
http://www.sealy.com/Mattress-Brands/Sealy-Posturepedic.aspx

Araştırmam süresinde İDAŞ, Yataş, Altın, İşbir ve İstikbal yatakları inceledim.
Sonunda İstikbal Orgaflex almaya karar verdim. En altta bonel yay sistemine benzeyen ve İstikbal'lin SL sistemi dediği yay var, üstünde paket yay ve en üstte lateks katman. Fiyatı ve özellik olarak bana uygunu bu. Fiyatı 616 TL. Diğer bütün rakiplerinden bariz ucuz ve bence özellikleri daha iyi. Tabi yatak üstünde yatana göre olmalı. Ben kendmime uygun bir yatak buldum diye düşünüyorum.
http://www.istikbal.com.tr/source.cms.docs/istikbal.com.tr.ce/istikbal.html

Herkese güzel uykular :) Benim yatağım bu akşam geliyor inşallah :)

275 Mesaj
15 Ağustos 2010; 13:19:50 

sayın tunca 23
yatağınızdan memnun musunuz?latex koku yapıyormu?birde bu latex %100 doğalmı?cevaplarsanız sevinirim.

20 Mesaj
18 Ağustos 2010; 10:52:51 

Sn mhas,

Ben çok uzun süre çok sert yataklarda yattım. Son yatağım nerdeyse, yerde yatar gibi bir his veriyordu. Bu isteğim dışında gelişen durumdu. Yatak almaya karar verince, yatak yumuşaklığını arttırmaya karar verdim. Seçtiğim yatak ilk 1~2 gün çok yumuşak geldi ama bu aslında yatağın çok yumuşak olmasından değil benim çok serte alışmış olmamdandı. 1 hafta kullanma, yine de alışamazsam, yatağı daha serti ile değiştirme kararı aldım. Ama 3 veya 4. günden sonra çok sevdim yatağımı. Özelliklerini zaten sevmiştim yani beynim hali hazırda sevmişti, kısa sürede vücudum da sevdi. Çok memnunum yani :)

Yatakda çok az koku var ama bu sanırım yeni olmasından kaynaklanıyor. Yeni olan her üründe olabilecek miktarda bir koku sanırım. Hani yeni arabaya binersiniz ve bir koku gelir ya arabadan. Ben ona benzettim.

Lateks ürün olarak %100 doğal bir ürün ama İstikbal'ın kataloğna baktım tekrar; "sağlıklı lateks like dolgu" diyor.... Lateks LIKE ifadesi ne tam bilemiyorum. Yani "aslında lateks değil ama onun gibi birşey" mi demek istiyorlar bilemiyorum. Yatağı aldığım şubede bu yatak hakkında soru sorarken, üstü visko demişti görevli. "Internette lateks yazıyor" dediğimde, "o halde doğrusu internette yazandır" demişti. O nedenle birşey alacaksanız, araştırmanızı kendiniz yapın, mağazada çalışanlar da hata yapabiliyor. Ben özellikle visko istemediğim için, dikkat etmiştim. Tabi seçim size kalıyor. Ben çok memnunum yatağımdan. Severek yatıyorum anlayacağınız :D

quote:

Orijinalden alıntı: mhas

sayın tunca 23
yatağınızdan memnun musunuz?latex koku yapıyormu?birde bu latex %100 doğalmı?cevaplarsanız sevinirim.

11 Mesaj
1 Eylül 2010; 20:25:31 

işbir Lillium full ortopedik yaylı yatak ve idaş mira coil ortopedik arasında kaldım. idaş 550 ytl 12 taksit işbir 500 lira 12 taksit. idaş modeli mira coil komple yay sistemli. idaşta satıs yapan kişi komple yay sisteminin takoz sungere gore daha pahalı oldugunu daha ii oldugunu soyledi. isbirdeki arkadas ise takoz sunger daha maliyetli diyor. iki urun arasında kaldım lütfen yardımcı olurmusunuz?

sad

10 Mesaj
15 Ocak 2011; 10:00:51 

merhaba,
evlenmeden önce bende yatak konusunu çok araştırdım ve çeşit çokluğu maliyetler vs. nedeniyle bir tanıdığın tavsiyesiyle idaştan
Mattist Boston Miracoil Lateks yatak aldık ve 830 lira nakit ödedik.
gel gelelim sekiz aydır bu yatağı kullanıyoruz ve eşim çok şikayetçi.
üç gün şehir dışında kaldım sırt ağrım olmadı , bu yatak sırt ağrısı yapıyor diye yakınıyor.
karamsar kalakaldım ne yapabilirim diye.
en iyisini aldık güya ama neden böyle anlamıyorum.

1 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:15:09 

uzmanlara göre hayatımızın üçte veya dörtte biri uyumakla geçiyor. bence bu rakamlar konunun ne kadar önemli oldugunu gösteriyor. ama görüyorumki forumda konu hakkında başlık açılmasına rağmen açıklayıcı ve öğretici bir bilgiye rastlamadım. türkiyenin en iyi forum sitelerinden biri olan forumdonanımhaber in bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi vermelerini beklerdim ve açıkcası bekliyorumda. bilinçli kullanıcı arkadaşlarımızın da bilgilerini bizimle paylaşarak hayatımızda büyük bir yeri olan uykunun daha güzel bir şekilde gerçekleşmesi dileğiyle... son olarak bu konunun yöneticiler tarafından da ilgilenilerek forumda bulunan tüm kullanıcıların yattıkları yatakları ve memnuniyetlerini belirten daha belirgin bir konu açmalarını bekliyorum. iyi uykular...

20 Mesaj
21 Mart 2011; 13:57:50 

quote:

Orijinalden alıntı: cernobel

uzmanlara göre hayatımızın üçte veya dörtte biri uyumakla geçiyor. bence bu rakamlar konunun ne kadar önemli oldugunu gösteriyor. ama görüyorumki forumda konu hakkında başlık açılmasına rağmen açıklayıcı ve öğretici bir bilgiye rastlamadım.

Yukarıda yazılanları okumadığınız için olabilir!

Burası forum, wikipedia değil. Aradaki farkı, bir zahmet Google'a sorunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: cernobel
son olarak bu konunun yöneticiler tarafından da ilgilenilerek forumda bulunan tüm kullanıcıların yattıkları yatakları ve memnuniyetlerini belirten daha belirgin bir konu açmalarını bekliyorum.

Siz istiyorsunuz diye, sadece forum ile yetinmeyip, tüm Türkiye'yi kapsayan bir anket hazırlanacak ve herkesin anket sorularına cevap vermesi kanun ve cezai yaptırımlar ile sağlanacaktır. Yeter ki size güzel bilgiler bulup getirelim, siz hiç zahmet etmeyin. Burasının varoluş nedeni sizi memnun etmek çünkü¿¿¿

1 Mesaj
17 Temmuz 2011; 18:11:39 

Yatak konusunu bilmem ama yastık konusunda ipek yastığı tek geçerim arkadaşlar. İçinde %100 doğal olan ipek var. İpek'te mite akar barınamadığı için özellikler alerjiniz varsa 10 numara. 3-4- aydır kullanıyorum çok memnunum İnternetten Laila marka olanından almıştım.

İpek yorganlarını da merak ediyorum. Alırsam izlenimlerimi yazarım buraya.

4 Mesaj
28 Mayıs 2012; 13:35:52 

Dormeo diye italyan bir yatak firması açıldı bizim evin orada.Gevur yapıyor gerçekten de:) İnanılmaz rahat yatakalr

686 Mesaj
28 Mayıs 2012; 16:11:32 

lateks iyidir.

0 Mesaj
28 Mayıs 2012; 16:20:21 

1 yıl önce bel ağrısından kıvrandığım zamanlarda hayatımı kurtaran bi yatak var dr.otto yatakları sana linkini göndereyim http://www.drotto.com.t...yatak-p-57.html?cPath=8 ama istersen bi ara sor belki sana farklı bir yatak önerebilirler. çnkü bu firma medikal yatak satıyor ve kişiye özel kilo vs fiyatı bana çok cazip geldi.
yastıktada benim reflü rahatsızlığım vardı reflü yastığı verdi şimdi mışıll mışıl uyuyorum
telefon numarasıda 0324 325 70 30

4 Mesaj
31 Mayıs 2012; 18:16:22 

bence en güzeli pamuktan yapılmış fazla yüksek olmayan yastıktır. yok şu tüyü yok bu tüyü yok elyaf falan bunlarla da uyunsada en rahat ettiğim pamuktur.yatağa gelince de yumuşak olmamalı. yumuşak yatak içine göçer bu yüzden bel ağrısı çekersiniz.

Siğiller hakkında blog sitem

203 Mesaj
3 Ocak 2013; 20:53:57 

Yatsan ın Switzerland modelini inceleyin derim. Swiss otelin ve pek çok 5 yıldızlı otelin kral dairelerinde kullanılan bir model. Ben aldım gayet memnunum. Bellona yataklarından ise uzak durun derim. Ekmeği ekmekçiden yatağı yatakçıdan alın derler. Bellona vb her ürünü üreten firmaların çok ekmek yemesi gerekiyor. 10 Yıl boyunca kullandığım zamanında en iyisi diye bana yutturulan Bellona Caprice yataktan kurtuldum nihayet.

0 Mesaj
7 Ocak 2013; 19:17:40 

İyi günler. Beş yıldır IKEA Sultan kullanmaktayım ve büyük sorunuım olmadı. Taşınmak üzereyim ve yeni yatak alacağım. İki yatak arasında kararsız kaldım. Bellona Body Form ve Yataş Prestige Premium. İleri seviyede olmayan yaşıma da bağli klasik bel ve boyun sorunlarım var. Bir arkadaş yazmış hayatımızın 1/3'ü yatak da geçiyor diye para önemli olmasada 1.600 TL ile sınırlıyım. (Ebad 160X200) Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Hangi yatak ? Hangi yastık ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484