ALMANYADAN ALIŞVERİŞ SİTESİ LAZIM
23 Cevap53606 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

43 Mesaj
11 Şubat 2008; 21:43:07 

Arkadaşlar yakında almanyadan bir tanıdığım gelecek ona bir fotoğraf makinesi getirtmek istiyorum kendisine sormadım varmı bildiğiniz alman güvenli alışveriş sitesi hesaplı fiyatları olan bi tavsiyede bulunsanız.

43 Mesaj
11 Şubat 2008; 21:58:04 

yanlış yeremi actık acaba konuyu

476 Mesaj
11 Şubat 2008; 23:08:59 

4022 Mesaj
12 Şubat 2008; 11:26:26 

www.ebay.de en bugu ve un ucuzu burasi ama bende almanyadan turkiyedeki bir tanisima makina yollicaktim garanti gecmiyormus turkiyede

nokia N8

1726 Mesaj
12 Şubat 2008; 20:10:16 

fuji nin garantisi gecmiyor mu türkiye de avrupa birliği ülkelerinden alındıgında?

2489 Mesaj
13 Şubat 2008; 6:34:11 

ben toptan cevap vereyim almanyada oldugumdan sanirim daha kolay olur benim icin
1-almanyada genelde netten degil de büyük teknoloji magazalarindan ürün almak tercih ediliyor,Conrad (www.conrad.de) Saturn , Media Markt gibi, bu ücü her sehirde var her yerde bulabilirsiniz,ama conrad indirim disinda satürnden ve media markttan daha pahali,ve satün ile media marktin netten satisi yok.

-bir de cok sasirtici bir durum var,mesela ben canon eos 350d aldim,frankfurtun bi subesinde 449 euro bir subesinde 499 euro ,15 dk uzakliktaki benim sehirde de 399 euro idi,ayni magaza ayni ürün,bu yuzden gezmek bakmak en mantiklisi.

Fujinin garantisi hakkinda kesin konusabilirim cünkü canon eos350d den önce Fuji s5700 aldim türkiyede garantisi geciyormu diye mail attigimda eger elinizde tüm dunyada gecerli garanti belgesi varsa olur ama almanyada sadece avrupa ulkeleri icin garanti veriyor bu durumda Düsseldorfa goturmeniz gerekecek dedi.

ayrica ben saturnden fuji s5700 aldim 19 gün kullandim memnun kalmadim aldim geri götürdüm eos350d almak istiyorum dedim,okay dediler ve ürünü getirdiler hic sormadilar degistiremeyiz demediler,cok ilgincti..

umarim aciklayici olmustur,pmden de sorabilirsiniz elimden geldigince anlatmaya calisirim

Sosyal Medya Blogum
http://www.erencaner.com.tr

476 Mesaj
13 Şubat 2008; 12:36:14 

Yakında hanovere bir arkadaşım gidecek cebit 2008 için peki burada nerde uygun alışveriş yapılabilir. Tavsiye edeceğin bir yer varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul3400 -- 13 Şubat 2008; 12:38:36 >

765 Mesaj
13 Şubat 2008; 16:15:34 

www.amazon.de

diyorum ben..

oradan cameram için sualtı housngi aldım, oradaki ofise yolladım, iş için gidincede ofisten aldım.

43 Mesaj
13 Şubat 2008; 20:39:09 

verdiğniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar özellikle erencaner ayrıntılı yazdığın için sağol değerlendiricem umarım cazip fiyat bi makinaya rastllarım.

3 Mesaj
5 Aralık 2011; 16:35:21 

merhaba ben almanyadayim beni araci olarak kullanabilirsiniz size ebay konusunda yada herhangi bir alman sitesinde yardimci olurum gümrüktede sorun yasamazsiniz hediye adina yollarim size yadaa arabayla geldigimde yazin getiririm;) cep telefonu kaydi sorun degil ;)

benimde türkiyede güvenilir birine ihtiyacim var buyrun irtibata gecin benimle

arasat@live.de

1636 Mesaj
5 Aralık 2011; 16:57:50 

Almanya'da yasiyan biri olarak:

Media Markt veya Saturn hicbir zaman cok ucuz olmaz. Bazi noktasal ürünlerde iyi indirimler görebilirsiniz. 1 EUR karla sattiklari olur. Ama misal gövdede cok indirim yapti iseler, lensler, hafiza kartlari, canta vs pahali olur. Alacaksaniz internettin en ucuzu olmasa da www.amazon.de gibi internet sitelerinden alin. Güvenlidirler ve problem cikartmazlar.

Ebay gibi sitelerden 2.el disinda sifir mal alimi ben yapmiyorum.

1558 Mesaj
9 Mayıs 2012; 17:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: 145tr

Media Markt veya Saturn hicbir zaman cok ucuz olmaz. Bazi noktasal ürünlerde iyi indirimler görebilirsiniz. 1 EUR karla sattiklari olur. Ama misal gövdede cok indirim yapti iseler, lensler, hafiza kartlari, canta vs pahali olur. Alacaksaniz internettin en ucuzu olmasa da www.amazon.de gibi internet sitelerinden alin. Güvenlidirler ve problem cikartmazlar.

Amazon gibi başka site tavsiyeniz varmı

Mesela ucuz ve güvenilir siteler

1636 Mesaj
11 Mayıs 2012; 11:35:41 

quote:

Orijinalden alıntı: black_67

Amazon gibi başka site tavsiyeniz varmı

Mesela ucuz ve güvenilir siteler

www.guenstiger.de diye bir site var. Farkli sitelerin ve dükkanlarin fiyatlarini topluca sunuyor.
Oradan dükkanlara bakip bilmedigim bir dükkan ise google'da arastiriyorum. Genelde "xyz.com customer review" veya "xyz.com reklamation" seklinde aratip milletin forumlarda yazdiklarina bakiyorum. Veya dükkan rating'lerine de bakabilirsiniz.

Ben herseyi amazon'dan aliyorum diyebilirim. Kamera, lens, TV'den tutunda zeytinyagi, ceviz vs gibi yiyeceklere kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 145tr -- 11 Mayıs 2012; 10:55:21 >

1558 Mesaj
11 Mayıs 2012; 11:45:48 

quote:

www.guesntiger.de diye bir site var. Farkli sitelerin ve dükkanlarin fiyatlarini topluca sunuyor.
Oradan dükkanlara bakip bilmedigim bir dükkan ise google'da arastiriyorum. Genelde "xyz.com customer review" veya "xyz.com reklamation" seklinde aratip milletin forumlarda yazdiklarina bakiyorum. Veya dükkan rating'lerine de bakabilirsiniz.

Ben herseyi amazon'dan aliyorum diyebilirim. Kamera, lens, TV'den tutunda zeytinyagi, ceviz vs gibi yiyeceklere kadar.

Teşekkürler aşağı yukarı amazon media markt gibi sitelere yakın fiyatlar çıkıyor

S2 veya neo v almayı düşünüyorum

S2 beni aşıyor neo v de alttaki tuş takımı ilerde sorun çıkartıyormuş

Tekrar teşekkürler

1636 Mesaj
11 Mayıs 2012; 11:55:23 

Site URL'sini yanlis yazmisim.
www.guenstiger.de

5 Mesaj
2 Ağustos 2012; 5:43:50 

Sabahın bu saatlerinde sadece şunlar aklıma geldi:
1. geizhals.at/de/ (fiyat karşılaştırma sitesi) bu site ile zaten diğer sitelere ulaşabilirsiniz.
2. https://www.computeruniverse.net bu site Türkiye'ye ürün gönderimi yapıyor. (gümrük falan riskli işler ama deneyen olabilir)
3. http://www.fotothun.de/ ise foto - kamera üzerine yoğunlaşmış ama diğer ürünlere de ulaşabileceğiniz bir site ve Türkiye'ye ürün gönderimi var.

Bu arada birkaç denememde bu sitelerin kdv hariç net fiyat çıkarmaları dikkatimi çekti. Bu konuda bilgisi olan varsa ayrıca belirtilmesi gereken bir konu. Şunu da belirteyim ben bu sitelerden alış veriş yapmadım. Sadece araştırma sonucu bu sitelere ulaştım. Bilgilerinize

48 Mesaj
2 Ağustos 2012; 9:56:14 

ebay.de

1581 Mesaj
2 Ağustos 2012; 18:32:32 

ebay tabiki.
piyasada en ucuz buradan bulabilirsin.

3 Mesaj
16 Ağustos 2013; 18:05:28 

Arkadaşlar alkapida.com'u tavsiye ederim. Avrupa için ideal bir site..

66 Mesaj
19 Ocak 2014; 20:27:15 

Abi kapıda ödeme yapılabiliyor mu?

Bu mesajda bahsedilenler: 145tr

1881-193∞
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_29199707/tm.htm][color=

2656 Mesaj
19 Ocak 2014; 22:50:32 

Ben şu an Almanya'dayım. Burada fiyatlar çok fahiş, bir çok model Türkiye'de daha ucuza satılıyor ya da çok az fiyat farkı oluyor. Almanya zaten pahalı bir ülke fiyatlar ABD'ye göre falan çok fazla üstüne birde euro kuru artınca tam komedi oldu.

Fuji X-E1 18-55 ile 1000 euro örneğin. X-E2 yine 18-55 ile 1300 euro.

Olympus OM-D E-M5 12-50 kit lens ile 1100 euro

alacak kişinin oturumu vs. yok ise yani vergi iadesi alma şansı var ise mantıklı olabilir ama böyle bir imkan yok ise bu euro kuru ile ben olsam Türkiye'den alırım.

788 Mesaj
19 Ocak 2014; 23:30:09 

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Ben şu an Almanya'dayım. Burada fiyatlar çok fahiş, bir çok model Türkiye'de daha ucuza satılıyor ya da çok az fiyat farkı oluyor. Almanya zaten pahalı bir ülke fiyatlar ABD'ye göre falan çok fazla üstüne birde euro kuru artınca tam komedi oldu.

alacak kişinin oturumu vs. yok ise yani vergi iadesi alma şansı var ise mantıklı olabilir ama böyle bir imkan yok ise bu euro kuru ile ben olsam Türkiye'den alırım.

Fuji X-E1 ve X-E2 Türkiyede daha ucuz ve 3 Yıl Garantili. (Almanya da alınan 2 Yıldır)
Bilginize...

Tüm fotoğrafseverler - kullandığınız markaların satıcılarından ABD fiyatlarını talep edin. Yüksek fiyatlara kayıtsız kalmayın. Ülkemizde uygulanan ÖTV nin düşürülmesi sizin satıcılara gösterdiğiniz tepkilerle mümkün olacaktır.

485 Mesaj
20 Ocak 2014; 18:41:45 

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Kesinlikle katılıyorum

http://www.ebay.de/itm/...ive&hash=item2588234649

http://www.fotopazar.co...f-17-40mm-f/4l-usm-lens

Kendiniz karşılaştırın fiyatlar aynı geliyor (ki spotta fiyat daha uygundur eminim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trytobelove -- 20 Ocak 2014; 18:42:15 >

Canon EOS 5D Mark II - Canon EF 50mm f1.8 II - Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM - Canon EF 17-40mm f/4 L USM Manfrotto 055XPROB Pro

788 Mesaj
21 Ocak 2014; 9:55:49 

quote:

Media Markt bünyesinde olan ve işlettikleri redcoon.de var. Burada MediaMarkt dan çoğu zaman daha ucuza satılıyor ürünler.

http://www.redcoon.de/c...-Digitalkameras#gallery

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fujifilm Türkiye Mrk. -- 21 Ocak 2014; 9:57:25 >

Tüm fotoğrafseverler - kullandığınız markaların satıcılarından ABD fiyatlarını talep edin. Yüksek fiyatlara kayıtsız kalmayın. Ülkemizde uygulanan ÖTV nin düşürülmesi sizin satıcılara gösterdiğiniz tepkilerle mümkün olacaktır.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453