Şimdi Ara

## GeForce 9600GT'nin 1GB'lık Varyasyonu da Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9600GT'nin 1GB'lık Varyasyonu da Geliyor ##

Nvidia'nın yeni nesil GeForce 9 ailesinin ilk temsilcisi olacak GeForce 9600GT'nin kullanıma sunulmasına kısa bir süre kaldı. 2 hafta içerisinde piyasaya giriş yapması beklenen GeForce 9600GT için lansman tarihi yaklaşıktça ortaya çıkan detayların sayısında da ciddi bir artış gözlemleniyor. Nvidia'nın orta segment için hazırladığı GeForce 9600GT bilindiği gibi 256-bit bellek veri yoluna ve 512MB GDDR3 belleğe sahip olacak. Her ne kadar referans tasarımda 512MB GDDR3 bellek kullanılıyor olsa bile Nvidia'nın pek çok partneri 1GB'lık GeForce 9600GT modelini üretmekten de geri kalmayacak. Özellikle bellek fiyatlarının taban yaptığı şu günlerde ekran kartı üreticileri 1GB bellekli model hazırlama konusunda son derece hevesliler. Bilindiği gibi aynı ekran kartının 512MB ve 1GB'lık modeli arasında genellikle hissedilir fark olmuyor (bazı oyunlarda - yüksek çözünürlük ve detay ayarlarında belli farklar gözlemlenebiliyor) Performans anlamında tablo bu olmasına rağmen özellikle donanım konusunda ciddi bilgisi olmayan kullanıcılar için bellek kapasitesi ekran kartı tercihindeki temel noktalardan biri durumunda. 512MB GDDR3 bellekli modeliyle aralarında ciddi fiyat farkı olması beklenmeyen 1GB GDDR3 bellekli GeForce 9600GT modellerinin de referans tasarıma yönelik yapılacak lansmanla eş zamanlı olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

• 512liğini bir görelim 1gb kalsada olur
  • Performans anlamında tablo bu olmasına rağmen özellikle donanım konusunda ciddi bilgisi olmayan kullanıcılar için bellek kapasitesi ekran kartı tercihindeki temel noktalardan biri durumunda.

Konunun özeti bu zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamilinsan

Performans anlamında tablo bu olmasına rağmen özellikle donanım konusunda ciddi bilgisi olmayan kullanıcılar için bellek kapasitesi ekran kartı tercihindeki temel noktalardan biri durumunda.

Konunun özeti bu zaten

aynen öyle yani kazık atıyolar en ideali 512 mb 256 mb da çoğu zaman yetersiz kalabilir yüksek çözünürlükde
    512mb tek geçerim
  • Hadi Hayirlisi....
  • quote:

Performans anlamında tablo bu olmasına rağmen özellikle donanım konusunda ciddi bilgisi olmayan kullanıcılar için bellek kapasitesi ekran kartı tercihindeki temel noktalardan biri durumunda.

Konunun özeti bu zaten

bir de işin komik yanı sırf bellek kapasitesini biliyorum diye donanımdan anladıklarını sanmaları.daha geçenlerde bana 1gblı bir kartın her halikarda(aynı marka fln olması şart değilmiş (mesela 1gblık bir 8500gt ye karşılık 320mb lık bir 8800gt gibi)daha iyi olduğunu ısrarla söylemesi ben bir şey diyincede ben donanım ve ekran kartlarını TNT zamanlarından beri bilirim sen beni mi yanıltıcan demesi (zaten pek arkadaş da denilebilicek biri değil
    tanıdık bazen ras gelir konuşuruz zaten olsa kesin tartışma çıkardı ama ben ona açıklama zahmetinde bile bulunmadım çünkü en basit şekilde açıkladıklarımı dahi anlayamayabiliyorlar)

• bu kart 512 mb ın hakkını ancak verir. ama tabii ram fiyatları düşmüşken kolay pazarlama amacıyla 1 gb lık versiyonu da piyasaya sürülecektir.
  • Zotak bu işi sıkı tutuyor bence bu kart 8800GT yi çeşitlilik anlamında sollayacak gibime geliyor
  • onun yerine shader ekleseler daha iyi olurdu kullanılmayan bellekten kime ne
  • model numaralari geldi ATI nin kartina çatti rakkammi yok kardeşim .. neyseki Gt ler nvidia ya xtler atiye özgü ..
  • 1 gb bellk te 9600lerde havada kalir gibime geliyo 8800 gt debile durum buyken hadi hayirlisi bellk bari ucuzz fiyat farki az olacaksa tercih edilir .. kesin
  • P4PE2-X MB gibi bi sistem bunu katiyen kaldırma benim ölede neyse 1gb züper bişey bende hd2600xt 1gb ram 3.06 ghz işlemci var iyi pc yaw şimdi modding düşünüyorum cam koydurcam
  • 8800gt ve 8800gts lere karşı performansı ne olur acaba..??
  • 9600 serisininde 8800 serisi gibi bi çok modeli olucak anlaşılan
  • quote:

Orjinalden alıntı: akbüyücü

quote:

Konunun özeti bu zaten

bir de işin komik yanı sırf bellek kapasitesini biliyorum diye donanımdan anladıklarını sanmaları.daha geçenlerde bana 1gblı bir kartın her halikarda(aynı marka fln olması şart değilmiş (mesela 1gblık bir 8500gt ye karşılık 320mb lık bir 8800gt gibi)daha iyi olduğunu ısrarla söylemesi ben bir şey diyincede ben donanım ve ekran kartlarını TNT zamanlarından beri bilirim sen beni mi yanıltıcan demesi (zaten pek arkadaş da denilebilicek biri değil
    tanıdık bazen ras gelir konuşuruz zaten olsa kesin tartışma çıkardı ama ben ona açıklama zahmetinde bile bulunmadım çünkü en basit şekilde açıkladıklarımı dahi anlayamayabiliyorlar)

Arkadaşlar yerden göğe kadar haklısınız. Bu bellek miktarı ile insanları kandırma olayı hakikaten çok yaygın. Hatta bir kesim kazıklanmaya çok hevesli diyebiliriz. Bol gördükleri belleğin üzerine atlıyorlar. Sözün tükendiği yerdeyiz. Şu bilgisizlik ne kötü bir şey!

• Bunun Gts versiyonuda çıkar heralde.. 1gb 9600gts uygun olabilir.. Ama ben 512mb 9600gtleri bekliyorum fazla para harcamak istemiyorum..
  • quote:

Konunun özeti bu zaten

+1
    daha yeni cs oynuyorum adam dedi yeni bilgisayar alıyorum falan 1 gb ekran kartı falan dedi dedim marka model ney bilmiorum dedi
  • 9800GT nasıl olacak acaba
  • umarım fiyatı bana uygun gelir. İnşsallah 250 lira nın üstünde olmaz... 512lik olsada farketmez
  • hadi hayırlısı tıp olarakta aynı 8800gt ye benzıyor yahu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.