Şimdi Ara

## BUDA BENİM SEAGATE ST3250410AS RAID0 PUANIM NASIL ?##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
2.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    HDD ler SEAGATE ST3250410AS 3.AAC FW

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa* -- 11 Şubat 2008; 20:44:17 >

• iyi iyi yanlış hatırlamıyosam benimki 100 MB/s lerde bişidi malum ide sefiliz
  • özellikle SEAGATE ST3250410AS kullanan arkadaşlar puan normalmi ?
  • kötü hemde cok kötü 2300 lerde alan var
  • 2300 mü yanlışın olmasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa*

2300 mü yanlışın olmasın

ole bisi yok

150 mb saniye gayet guzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa*

2300 mü yanlışın olmasın

ole bisi yok

150 mb saniye gayet guzel

Bencede gayet güzel

• Alla alla benim raidlerin performansı neden düşük çıkıyor onu anlamıyorum. Nerde yanlış yaptım acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

Alla alla benim raidlerin performansı neden düşük çıkıyor onu anlamıyorum. Nerde yanlış yaptım acaba?

Tek Disk Performansı Böle Olması lazımdı bunda bir iş var ama

• Buda benimki ST3250410AS RAID0

İmzamdaki sistemi kullanıyorum ST3250410AS RAID0 yaptım ana kartımında kuzey köprüsü INTEL ICH9R ve Vistayı kurarken en son çıkan RAID AHCI Software - Intel Matrix Storage Manager v7.8.0.1012 yükledim. Şeritlemede 64kb ama bana sanki aşağıdaki değerlerim düşükmüş gibi geldi. Sizce nasıl?.. Bana sanki ne hikmetse düşükmüş gibi geldide

32MB Testi:

• çokta düşük değilmiş benim değerlerde iyi sanırım artık uğraşacak birşey kalmadı bundan sonra kendimi oyuna verebilirim
  • Daha iyi olabilir .. 410AS RAİD0
  • bu çok iyi bir puan dört tanesinimi raid yaptınız?
    yoksa vista etkenimi var burada ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa* -- 12 Şubat 2008; 9:28:59 >
  • pEgaTR ,

grafiğin azalan değil, yatay olması ve erişim süresi 9küsür ms. olması çok dikkat çekici.

ince ayarları bizimle paylaşırsan seviniriz.

stripe, SMART enabled/disabled, HDD jumper durumu, anakartta hangi SATA yuvaları, yazma önbelleği etkin/değil, ................... ???
  • @pEgaTR erısım suresı nasıl o degerlerde . . .
  • İşletim sistemi Vista Ultimate 32 Bit türkçe... Anakart asus commando ,ıch8 , asus raid driver.. 2 adet 410AS den raid0 yaptım..HDD lerin jumperlarını çıkardım tabiki, anakartın 1. ve 2. sata girişlerine taktım , 3-4 zaten data bendeki anakartta, anakarttan anakarta değişir dikkat etmek lazım... strip size 32kb .. toplamda 469Gb olan raid diski 2 ye böldüm 69gb ve 400Gb olarak.. İntel matrix storage en son sürümü yüklü ve birim geri yazma belleği açık durumda.. başka herhangi birşey yoktur.. Sanırım herşeyi dğru yaptım Yükleme ekranınlarını daha az görüyorum artık.. Gayet memnunum doğrusu... Strip size ı küçük tutmanızı tavsiye ederim daha önce 128KB olarak kullanıyordum , 32 KB a geçince oldukça büyük fark gördüm , 16KB denemedim belki dahada hızlanabilir...

Saygılar...

• Asus RAID driver olduğuna emin misin, Intel RAID driver olabilir mi? ICH8R?

benim XP, P35C-DS3R, ICH9R, Intel Driver, 2x 410AS, jumperlar duruyor , 1. ve 2. sata girişleri, stripe 128, birim geri yazma belleği açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apemen -- 12 Şubat 2008; 9:52:46 >
  • Jumper ları neden çıkarmadığınızı anlamadım ... Raid driver ım anakartın cd sindeki driver yada sitesindeki son driver da olabilir tam hatırlamıyorum...
  • arkadaşlar ideal ayarları yazarsanız bizlerde öğrenmiş oluruz belki birazdaha performans artabilir..
  • sadece unutmuştum :) ama 170mb/s yi görünce ellemedim.

ben de Gigabyte RAID driver ve Intel RAID driver var ve ICHXR yi kullanan Intel RAID diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.