Şimdi Ara

SHARP lcd tv hakkında ne düşünürsünüz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
17.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SHARP LC-42X20E LCD TV bu modelini çok inceledim ve bazı kişilerden aldığım duyumlarda lcd tv teknolojisinde sharpın yeri bi başkaymış.Birde PHILIPS 42PFL7662D LCD TV bu modeli hakknda çok düşündüm ikisi arasında karar vermekte çok zorlanıyorum bi fikri olan varsa sevinirim.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_42PFL7662D-LCD-TV,2202.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SHARP_LC-42X20E-LCD-TV,3588.html

her ikisindede görüdüğünüz gibi fiyat aralığı 3,600--3,700 ytl civarında eğer başka markalarda da tavsiyeleriniz varsa sevinirim.

• Kullanım amacı nedir?
  • Selam

Benim eski yazılarımı bulabilirsen onları oku Sharp için+
    Neden bu model??(bilinçlimi bunu seçtin?)+
    PC demi kullanacaksın?
    Neden LCD??

Hangi görüntü kaynaklarını izleyeceksin?

Daha açık bilgiler verirsen daha fazla bilgiler gelebilir
    Selam

------------
    Albanez
  • albani hocam ps3 kullanıcam ayrıca digitürk kullanıyorum ama asıl ps3 le oyun çok oynarım ve iyi bir filim ve oyun ortamı hazırlamak istiyorum daha önceki yazılarınada rastladım ve okudum çok açıklayıcı yazılar yazmışın ancan son kullanıcı olarak direk tavsiyelerin benim için önemli olacaktır.saygılarımla.
  • Bu bahsettiniz doneler dahilinde bencede kesinlik ile çok iyi bir tercih olucaktır Sharp.Kendi adıma : En beğendiğim LCD TV ler Sharp markası altında toplanıyor diyebilirim.
    quote:

Orjinalden alıntı: ookten

albani hocam ps3 kullanıcam ayrıca digitürk kullanıyorum ama asıl ps3 le oyun çok oynarım ve iyi bir filim ve oyun ortamı hazırlamak istiyorum daha önceki yazılarınada rastladım ve okudum çok açıklayıcı yazılar yazmışın ancan son kullanıcı olarak direk tavsiyelerin benim için önemli olacaktır.saygılarımla.
  • @ookten,

konu hakkında yaşamış olduğum bir tecrübe;

http://forum.donanimhaber.com/m_20872625/tm.htm

Alırken lütfen aynı hatalara düşmeyin...
  • quote:

albani hocam ps3 kullanıcam ayrıca digitürk kullanıyorum ama asıl ps3 le oyun çok oynarım ve iyi bir filim ve oyun ortamı hazırlamak istiyorum daha önceki yazılarınada rastladım ve okudum çok açıklayıcı yazılar yazmışın ancan son kullanıcı olarak direk tavsiyelerin benim için önemli olacaktır.saygılarımla.
  • quote:

1-PS3 ve diğer Konsol uygulamaları ile 1080p li kaynaklar için(BR/HDDVD gibi) FULLHD artık
    olmazsa olmaz olmuştur!

2-DTürk dediğin olayda+ HD yayınlar herhalde olacak??(olmasada sorun değil çünkü üstteki belirttiğim kaynaklar için
    sana FULLHD gerekecek ve bu durumda PDP mi yoksa LCD mi olacaktır!
    Gerçi PDP de seçenekler çok kısıtlı ve Pio FULLHD felaket pahalıdır!!!geriye Sammy ve Panny kalıyor ancak Panny
    deki FullHD ler daha makul rakamlara,buraya kadarı PDP için.
    Ama LCD lerde hem fiyatlar hemde seçenekler çok daha fazladır,LCD düşünüyorsan dediğin markalar OK dir.

3-Ancak Philips daha mantıklı rakamda!!ve Servis+Güvence v.s daha sağlam görünüyor,anca İst.Blş. den alırsan
    Servis+Garanti konusu risklidir!
    ENKAY Grup Sharp ı çok yeni aldı ama bana göre her zaman olduğu gibi ham pahalıcı hemde Sharp ta nereye kadar gideceklerdir!
    ------------
    Bana göre iki panelde iyi ve FullHD,ama bazı şartlar dahilinde Türkiyede ben bugün için şu ikisinden hangisi dersen Philips derim tavsiye
    ederken!!ama kendim alacak olsam Philips e hiç bakmam bile,Sharp alırım ve riskinide üstlenirim,ama alacak kişilere böyle yön veremem.
    Sanırım buradaki farkı anladın!!
    ------------

-Bu iki marka/modeli hangi kritere göre seçtin?
    -Rakam nedir alacağın panel için?
    -İst.Blş.olması kesinmidir(fiyatların daha ucuz olması sebebiyle)?
    -Normal Bayiden alma durumu varmıdır?

Selam

----------
    Albanez
  • slm ben kaan asıl alacak olan benim tvyi ve internetin yabancısıyım o yüzden arkadaşla yazdık şimdi bend eüye oldum siteye bu modeller birbirine çok yakın sadece sanırım kontarstta fark var philips 7500_1 sharp 10000_1 veriyo bide philips 5 ms tepkime süresi sharp 4 ms tepkime süresi var neden bunlar diyince benim bildiğim en iyi lcd aekranlı tvleri sharp yaptığı sonrada philipsin ürettiğini sanıyodum o yüzden ikisine baktım. benim sizden istediğim 3700 ytlye kadar ps3 den en iyi verim alabiliceğim bi tvyi önermeniz.çünkü ben hiç anlamam sadece oynarım.istanbul bilişime gelince en ucuz orada buldum
  • teşekkürler
  • 1-FULLHD olması kaçınılmazdır,PS3 ve Konsol veya BR/HDDVD olayı oldumu artık FULLHD panel ister
    2-İst.Blş. OK ise o zaman onların sitesinde bir çok alternatif ürünler(FULLHD olarak+parana göre)bulabilirsin
    acele etme ve iyice incele oradaki tüm FULLHD leri
    3-Samsung unda güzel serileri var FULLHD olarak veya Sony v.s hepsini o para civarında tek tek incele

Selam+
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaansaraciye

slm ben kaan asıl alacak olan benim tvyi ve internetin yabancısıyım o yüzden arkadaşla yazdık şimdi bend eüye oldum siteye bu modeller birbirine çok yakın sadece sanırım kontarstta fark var philips 7500_1 sharp 10000_1 veriyo bide philips 5 ms tepkime süresi sharp 4 ms tepkime süresi var neden bunlar diyince benim bildiğim en iyi lcd aekranlı tvleri sharp yaptığı sonrada philipsin ürettiğini sanıyodum o yüzden ikisine baktım. benim sizden istediğim 3700 ytlye kadar ps3 den en iyi verim alabiliceğim bi tvyi önermeniz.çünkü ben hiç anlamam sadece oynarım.istanbul bilişime gelince en ucuz orada buldum

sony v3000 tam senin istediğin televizyon standartlarına tavsiye ederim bende almayı düşünüyorum onu
  • sony nin hangi v3000nini öneriyosun
  • albani baba sen araştır diyosunda ben daha kontrasın ne işe yaradığını yeni öğrendim bana yardımcı olrsan sevinirim çünkü hakikaten bu konuda cahilim ve hata yapmak istemiyorum yardımcı olursan sevinirim
  • albani baba dediğin gibi samsunga baktım iyi ve daha ucuz modeller var ama tepkime süreleri 8 ms den aşağı yok bide ekranı 102 ekran genellikle aradaki farkı öğrenmek için samsungun 90000 ytl lik tvsine baktım ondada 8 ms tepkime süresi yani ben u işten hiç bişey anlamadım tek kafama yatan SHARP LC-42X20E LCD TV bu televizyon sanki dengelemiş gibi herşeyi bazısında kontras fazla tepkime az bazısında tepkime fazla kontras az bazısındada ekran küçük ama sharp sanki düzgün esnaf olur yaa onun gibi herşeyi ortalamış kandırmaca yok gibi off anlıyacağınız gibi ben pek anlamıyorum ve bunu bi kere almak istiyorum bu parada benim iin iyi bi para yeni evlenecen nasipse eşimde ps3 hastası onun için elmden geldiği kadar bunun çok iyi olmasını istiyoruz yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaansaraciye

sony nin hangi v3000nini öneriyosun

dostum modeli felan yok sony v3000 yazıyor zaten istanbul bilişimde fiyatıda çok uygun.
  • Merhabalar,

Bende Sharp 46XL2E ile Sony 46X3500 arasında kaldım. Kullanım amacıma yönelik olarak tercihim kesinlikle LCD olacak. PC/PS3/Blu-Ray v.s. Fiyat konusunda İst. Bil. örnek alırsak, iki ürün arasında yaklaşık 1700 YTL fiyat farkı var. Hangisini tercih etmeliyim? Gönlüm Sharp' tan yana fakat Türkiye' ye yeni girmiş olmaları, Enkay durumu aklıma takılan noktalar.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
  • Sn.Kaansaraciye

Estafurullah,cahilim ne demek dostum,hepimiz görerek-sorarak v.s bir şekilde öğrendik bunları,ayrıca hala
    şahsen hala bilmediğim bir çok şey vardır,sen takma kafana böyle şeyleri,siteleri v.s yerleri gezersen,bazı
    şeyler sorarsan sende çok şey öğrenirsin,ayrıca bunlar hikaye,bize mallar çok pahalı ucuz olsa sorun yokta,
    bir ton para verince biraz zor oluypr ve insanlar haliyle her bir şeyi hem öğrenmek hemde fiyatını ciddiye
    aldığından hep kafasına takılıyor bazı şeyler...

1-LCD olması lazım+FULLHD olacak ve bu durumda sen önce hiç acele etmeden marka/modelleri epeyi
    bir süre incele,takıldığını yerleri buradan sorarsın bir sürü bilgili arkadaş var burada ve herkes sana yardım
    eder,merak etme,ama lütfen acele etme,yaw millet kovalayan varmış gibi panel peşinde,anlaşılır değil!!

2-Samsung YTL 9000 lik malı geç bir kalem,bununla ilgili hala yabancı kaynaklardan takip ettiğim kadarıyla denildiği
    gibi "mükemmel" değil>>bu "LED-Backlight" dediğimiz ""arkadan aynınlatmalı" ve yeni bir panel tekniğidir,başarılı olması
    için daha vakit var ve bütün üreticiler çıkarınca olay belli olacaktır>>>ayrıca o ne fiyat ulen,soygunamı çıkılıyor memlekette
    Geç bir kalem onu sen,ayrıca paran çoksa koy bir kenarda dursun!!

3-Contrast ratio/Response time>>>
    Kontrast-Tepkime ile ilgili zaman zaman bir çok şey yazdım,bunlarda kafa karıştıcı şeyler,bak şimdi herkes dikkatli okusun lütfen

Contrast ratio lar bildiğiniz klasik panelerin(LCD-TFT) azami 2000;1 dir!!! OK mi?? 2001 bile yoktur,daha böyle bir panel icat edilmediki
    Şuanda piyasadaki iyi sayılacak bütün panellerde bu değer 1200/1600 gibidir bazı üst modellerdede 2000 dir olayda budur kısaca!!

O sizin gördüğünüz palavra "DYNAMIC" oranlarınıda geçin bir kalem lütfen!!Bunu Samsung başlattı ve sonu buralara geldi,hikaye bunlar yani
    Siz NATIVE değere bakacaksınız buda dediğim 1000/2000 arasıdır genelde ortalama Native de 1600 lerdedir bugünlerde
    ------------------
    Tepkime;bunada fazla kafayı takmayınız gerçek 8ms ve altı OK dir ancak şimdilerde bu konuda fazla sıkıntı yoktur,sadece Sharp ın bazı en üst
    modellerinde 4ms vardır genelde şimdilerde 6ms oluyor panellerin çoğuda 8 ve üstü olabiliyor!!
    Oluşan sıkıntı salt RT ile ilgili değildir LCD lerin bir genel sıkıntısıdır!
    Buradada bazı firma bilgileri doğru değildir mesela adını vermiyeyim X firması 2ms diyor ulen bu kadarda atılırmı yaw

4-Sony V/W/X ile X3500 leri bir güzel incele sana bunlar uyar sadece fiyatları uyarmı bilmem,tavsiye ediyorum,X serisi pahalı gelirse
    V veya W serisine bak,bunlar Samsung tan daha iyiler(bana göre elbette)

Sharp ben herkese tavsiye etmiyorum,çünkü Sharp ın Türkiye de durumu diğerleri gibi değil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ben bile hala Sharp almıyorum!getiren firması tam kazıkçı+servis olayı nedir Allah bilir!İst.Blş.den doğrusu Sharp almakta risklidir
    üstelik ben şimdi Antalyada yım!!İstanbul da olanlar için nisbeten Sharp olabilir

Ama dediğim Sony ler X20 den daha iyidir.
    X3000/3500 lere çıkamıyorsan o zaman V/W olur,nerede oturuyorsun bu arada,İstanbul mu???
    40" ebat fiyat olarak uygundur sanırım Sony lerde

Kolay gelsin
    Selamlar

-------------
    Albanez
  • teşekkür ederim görüşler ve emeğiniz için iyi akşamlar
  • albenaz baba bide o samsung 9000 değil 90000 ytl bu nasıl soygun ama bunların yurt dışı fiyatlarını acayip merak ediyorum bide ps3te kaç gb ytlık öneriyosun birde bunların ikiye ayrılıyo pal ve nstc çıkışı diye hangisini almam gerekiyo
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.