Şimdi Ara

Araçların Güncel Kasko Fiyatları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
570
Cevap
4
Favori
169.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Soruna cevap vereyim. Tamamen sen suçlu isen öncelikle trafik sigortan devreye girer. 12.500 liraya kadar karşı tarafın hasarını karşılar. Bundan sonra kaskondaki ihtiyarı mali mesuliyet devreye girer limiti dahilinde hasarın üstünü karşılar. Kaskonunda limiti yetmezse geri kalan sana rücü edilir. Sen 2.000 ytl'lik hasarını kendi kaskondan karşılarsın.

Karşı tarafın hiç sucu olmadığı için karşıdan para çıkmaz.
  • Teşekkürler liberti...

Diğer bi soru...

iki tarafta da kasko yok... Ve iki taraf da eşit oranda suçlu...

bende 3000 karşıda 4000 liralık hasar var...

Bu durumda trafik sigortalarımız ikimizinkini de karşılar mı? Yani yine bizden para çıkmaz mı?

Öteki soru:

Yukarıdaki örnekle her şey aynı ama ben tamamen suçsuzum. karşı taraf %100 suçlu...

(Zamanınızı alıyorum ama gerçekten merak ettiğim şeyler, boş yere kaskoya para vermek istemiyorum, sigortaya veriyoruz zaten, çok teşekkürler)
  • Trafik sigorta limiti 12.500 ytl, suç oranlarınıza göre onun poliçesinden sen,senin poliçenden o yararlanır. Bu limiti geçmediğiniz sürece sizden para çıkmaz. Sadece trafik sigortanızı yeniletirken cezalı ödersiniz.

• Hasarsızlık oranını ve araç bedelini yazarsan daha çok yardımcı olmuş olursun.

quote:

Orjinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

2004 clio sedan 1.5 DCI 400 ytl anadolu sig.dan yaptırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: liberti

Trafik sigorta limiti 12.500 ytl, suç oranlarınıza göre onun poliçesinden sen,senin poliçenden o yararlanır. Bu limiti geçmediğiniz sürece sizden para çıkmaz. Sadece trafik sigortanızı yeniletirken cezalı ödersiniz.

Sağolasın... Suç oranlarına göre yararlanmak derken nasıl oluyor... Ben suçluysam yararlanamıyor muyum?

Suçlu tamamen benim... İkimizde de 9.000'er Ytl hasar var...

Karşı taraf suçsuz... Ondan para çıkmaz... Ben komple suçluyum... Benden para çıkar mı?

Kasko olsaydı değişen ne olurdu?

Çok teşekkür ediyorum tekrardan...
  • Bu konuyu nası görmemişm ben... Çok meraklarım var bu konuda...

Bi soru daha (umarım son olur)

Yolda direğe çarptım... Kaskom yoksa trafik sigortası bu durumda işe yaramaz değil mi? Tüm masraf benden çıkar...

Bi de ben kurallara uygun bi şekilde giderken yağmurlu havada...(Başıma geldi) Yağmurdan yola nehir gibi yarık açılmış ve içine düştüm.. Masrafım yoktu ama olsaydı... Ne olurdu? Belediyeyi suçlu gösterebiliyor muyuz?
    (Açtıkları kuyuyu kapatırken sulama yapmadan kuru kumla kapatmışlar, yağmur esnasında da asfalt çökmüş, sudan görünmüyordu çökmüş olduğu, burada suç önceden kazılan kuyuyu doğru kapatmayanların) Değişik bi durum oldu sanki ama...

• araç bedeli 18000 ytl ama benım noter arkadaşım var araç bedelını en dusugunden yaptık 15 250 den bu da kaskoyu etkılıyormus sanırım
  • Açıklayıcı anlatmaya çalışıyorum ama soru üstüne soru geliyor.

Trafik sigortası diğer araca verdiğiniz zararları karşılar,kendi aracınızı karşılamaz. Senin trafik sigortan suçlu sen olduğun için karşı tarafın 9.000 hasarını karşılar. Kendi 9.000 hasarını ise cebinden karşılamak durumunda kalırsın. Kaskon olsaydı senin hasarınıda o karşılardı.

İşin özü şu, eğer ben hata yapmam ve senede karşı tarafa 12.500 ytl'den fazla maddi zarar vermem diyorsan kasko yaptırma. Tabi kaskoya sadece kaza için bakıyorsan (yangın,çalınma bunlar olmaz diyorsan). Kasko sen suçlu olduğunda imdadına koşar.
  • pirekare felaket tellalı gibisin mübarek. Trafik sigortası sadece karayolunda diğer araç ile yaptığın kazalarda devrede olur.
  • quote:

Açıklayıcı anlatmaya çalışıyorum ama soru üstüne soru geliyor.

Trafik sigortası diğer araca verdiğiniz zararları karşılar,kendi aracınızı karşılamaz. Senin trafik sigortan suçlu sen olduğun için karşı tarafın 9.000 hasarını karşılar. Kendi 9.000 hasarını ise cebinden karşılamak durumunda kalırsın. Kaskon olsaydı senin hasarınıda o karşılardı.

İşin özü şu, eğer ben hata yapmam ve senede karşı tarafa 12.500 ytl'den fazla maddi zarar vermem diyorsan kasko yaptırma. Tabi kaskoya sadece kaza için bakıyorsan (yangın,çalınma bunlar olmaz diyorsan). Kasko sen suçlu olduğunda imdadına koşar.

Çok teşekkürler... Anladım....

Yarı yarıya suçlu olsaydık da
    benim sigorta karşının 4500 ünün
    karşı sigorta benim 4500 ümü karşılayacaktı...

Ve 4500'er de cebimizden çıkacaktı sanırım...

Aydınlatıcı bilgilerden ötürü çok teşekkür ediyorum....

• quote:

araç bedeli 18000 ytl ama benım noter arkadaşım var araç bedelını en dusugunden yaptık 15 250 den bu da kaskoyu etkılıyormus sanırım

Noter satışını en düşük araç tipinden yapman noter masrafını indirir. Fakat kasko değeri 18.000 olan aracını %10 düşüğünden daha aşağı yani 16.200 den düşük kasko yaptırırsan eksik sigorta olur. Bir kaza durumunda bu tutar nispetinde hasar ödemenden düşülür.
  • Yanlış anlamışsın maalesef. Yarıyarıya suçlu olsaydınız. Senin 9.000 ytlnde ödenmiş olacaktı. Para çıkmayacaktı cebinizden limiti aşmadığınız için.

quote:

Orjinalden alıntı: pirekare

• quote:

Yanlış anlamışsın maalesef. Yarıyarıya suçlu olsaydınız. Senin 9.000 ytlnde ödenmiş olacaktı. Para çıkmayacaktı cebinizden limiti aşmadığınız için.

quote:

Orjinalden alıntı: pirekare

Çok karışık yaw... O zaman kazalarda yarı yarıya suçlu olmak herkes için en güzeli...

Şimdi bi de %30 ben %60 karşı taraf %10 karayolları suçlu olsa gibi bi duruma girsek işin içinden hiç çıkamıcaz...

Neyse umarım bunları hesaplamaya kimsenin gereği kalmaz...

Sağolasın...

• quote:

quote:

araç bedeli 18000 ytl ama benım noter arkadaşım var araç bedelını en dusugunden yaptık 15 250 den bu da kaskoyu etkılıyormus sanırım

Noter satışını en düşük araç tipinden yapman noter masrafını indirir. Fakat kasko değeri 18.000 olan aracını %10 düşüğünden daha aşağı yani 16.200 den düşük kasko yaptırırsan eksik sigorta olur. Bir kaza durumunda bu tutar nispetinde hasar ödemenden düşülür.

afedersın tam olarak anlayamadım ?

• Araç: 2005 Volkswagen Caddy Kombi 1.9 Tdi
    Kasko Bedeli:25.080
    Primi: 1.076 ytl Liberty Sigorta (1.035 dh indirimli)
  • Araç bedeli tsrsb listesinden bulunur. Bu değeri %10 azaltıp arttırılabilir. Bunun dışında eksik sigorta olur. Senin aracının kasko değerinin 18.000 olduğunu söylüyorsun. Öyleyse bu arac en düşük 16.200 ytl'den kasko yapılabilir. Bunun altında değer verilirse eksik sigorta olur,hasarını tam alamazsın.
  • @liberti

Teşekkür ederim..
  • aracıma aksigortadan kasko yaptırdım.700 ytl full kasko..2006 peugeot hdi feline
  • Kazasız günler dilerim.

quote:

Orjinalden alıntı: uruk33

aracıma aksigortadan kasko yaptırdım.700 ytl full kasko..2006 peugeot hdi feline
  • teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.