Şimdi Ara

Türkiyede Türk Yok , inanmak zor (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
5
Favori
38.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeşler artık şu türkçülüğü,kürtçülüüğü,amerikancılığı ırkçılığı bir kenara bırakın. kimse istediği şekilde seçerek doğmuyor şu hayatta.

türklük gelenektir konuştuğun dildir. yani türk geleneğiyle büyümüşsündür. herkes aynı şekildedir. yoksa sen şuan hristiyan bilmem kim ailesinden bi norveçli de olabilirdin. bu konuları aşın artık.
  • Çatla betooon...!

• Irkçılığın cehâlet olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Irkçılık, milliyet ve soy gibi kavramların biyolojik olarak insanların yapısına etkisi olduğunun düşünülmesidir. Belli bir coğrafi konum ve küme içerisinde bulunan tüm insanlara belli bir özelliği atamak ırkçılıktır. Buna örnek olarak "A bölgesinde yaşayan insanların tümü bencil/küstah/sert/yumuşak kalpli..." gibi cümleler verilebilmektedir. Bu tip genellemelerin yanlış olmasında ana etken, hiçbir insanın doğarken ülke ve din gibi özelliklerini belirlememesidir. Şuan A ülkesinde bulunan vatandaşlara kötü sözler yağdıran bir ırkçı, eğer o ülkede doğmuş olsaydı aynı eleştirileri nasıl karşılardı? Geçen gün Fransız'lara küfreden bir arkadaşla karşılaştım. 65 milyon nüfûsa sâhip olan Fransa devletinde tek bir tane bile mi iyi insan bulunmaz? İşte ırkçılar buna "Evet," der, "Fransa'daki bütün insanlar X özelliğini taşır." Bilgisizce yapılan ve yersizce suçlayıcı olan bu davranışlar bütününe ırkçılık diyoruz.

Aslında işin başka bir yönü de vardır. Çocukların ebeveynlerinin davranışlarını taklit etmesi ve halkın ona gösterdiği genel bir insan tablosu şeklinde yetiştiği bilinmektedir. Kötü bir çevrede yetişen kişinin yüksek olasılıkla kötü bir insan olması muhtemeldir. Aynı şey iyi bir çevre için de geçerlidir. * Ne var ki, bu olasılığa olasılık demeyi bırakıp onu kesinmiş gibi göstermek abesle iştigal etmektir. Hem bilimsel hem de matematiksel olarak gerçek dışı ve 'saçma' olarak nitelendirilebilecek bir harekettir.

* Tabii, burada iyi ve kötünün göreliliğinden bahsetmiyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz_19811981

quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

arkadaşım biz orta asya Türküyüz , 5000 yıllık bir milletin torunlarıyız anadoluda başka kavimlerle karışmış olabiliriz ama bu kökeni değiştirmez , Türkiye Türkleri yüzde 90 Oğuz Türk'üdür , Osmanlıda Oğuzların Kayı boyundandır bugün bunlar okullarda anlatılıyor mu bilemem ama anlattıklarım basit lise bilgisidir.Tarihi boyunca devlet kuramayan sünepeler sevmiyorsanız bile saygı duyun çamur atmayın.

İnanmak güzel birşeydir tabii, özellikle okullarda okutulan milli devlet politikası ile yazılmış kitaplara inanmak insanları makbul vatandaş yapar. Anadolu insanını ortaasya'ya bağlamak ve geçmişini 5000 yıl öncesine götürmek ise ciddi hayal gücünün eseridir.

İnanış ile gerçeği ayırt etmek lazım, kendini ortaasya'daki çekik gözlü göçebe toplumun bir parçası olarak görmek başka, gen havuzunun söylediği başka şeylerdir. Birisi inanıştır diğeri bilimsel gerçektir.

Bilimsel gerçeğe inanmamak da o gerçeğin olmadığını göstermez.

Günümüzde, her bir gen haritasının çıkarıldığı dönemde hayır benim atalarım ortaasya'dan geldi demek en azından hafif bir tebessümle karşılanır.

ben gerçeği söylüyorum bence sen bir takım saçmalıklara inanıyorsun , Türkler çekik gözlü falan da değildir azeri Türklerine bak istersen , bir takım ırklarla karışmış olmakta bizim Türklüğümüzden bir şey götürmez , senin mantığına göre ingiliz de ingilizim demesin almanda almanım demesin çünkü her millet belli oranda karışıktır.Tabi seni anlıyorum Türk olmayınca b..k atacaksın başka şansın yok .

Bana inanmıyorsan git bir yerde dna analizini yaptır, ortaasya çekik gözlü insanları ile bir alakan var mı bak. Sokaktan topladığın 10 kişide baktır, sadece bir tanesi belki ortaasya haplotipine sahiptir.

Ben bunlara inanırım tabii, doktorum pozitif bilimlerle yetiştim, doğmacılık gibi düşüncelerim yoktur. DNA analizin için istersen adli tıp'a git, ben ortaasya'lıyım de de yuzlerinde ki tebessümü gör.

Aranızda pozitif bilimler ile eğitim alan temel biyoloji bilgisi olan biri bir bölgede yaşayan insanların büyük oranda aynı gen havuzuna sahip olduğunu bilirler, Anadolu'da yaşayan herkesin gen havuzu aşağı yukarı aynıdır veya içiçedir, buna Anadolu insanı, Yunanistan'da yaşayanlar, Balkanlarda yaşayanlar, Ermenistan'da yaşayanlar, Suriye, Irak'ta yaşayanlar dahildir. Sadece ortaasya gibi bu cografya'dan uzak insanların gen havuzu farklıdır.

Sonuçta doğu akdeniz insanı için, Yunan'dı, Suriye'liydi, Lübnan'lıydı, Ermeni'ydi demenin bir farkı yok, bunlar politik, dinsel ayrımlardır. Temelde hepsi aynı kökenden gelirler.

İngiliz örneği verilmiş, onların haplogruplarına bakarsanız çok homojen olduklarını görürsünüz, bizdeki gibi gelen giden çok olmamış. Buna rağmen onların gen havuzu da yakın coğrafya ile bütünlük görterir.

Pozitif bilim bunları ıspatlar ve yazar ama siz neye inanırsanız inanın, cevap veremediğiniz durumlarda da zaten küfür ediyorsunuz, sizin bunları anlamanız zaten biraz zor, çünkü lise kitaplarında yazmıyor..

• bir şey soracam. Türk kanunlarında ırkçılıkla ilgili cezalar var mı? yani ırkçılık uygulayanlara ceza yaptırımı. tr'de yoksa hangi ülkelerde var?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşım biz orta asya Türküyüz , 5000 yıllık bir milletin torunlarıyız anadoluda başka kavimlerle karışmış olabiliriz ama bu kökeni değiştirmez , Türkiye Türkleri yüzde 90 Oğuz Türk'üdür , Osmanlıda Oğuzların Kayı boyundandır bugün bunlar okullarda anlatılıyor mu bilemem ama anlattıklarım basit lise bilgisidir.Tarihi boyunca devlet kuramayan sünepeler sevmiyorsanız bile saygı duyun çamur atmayın.

İnanmak güzel birşeydir tabii, özellikle okullarda okutulan milli devlet politikası ile yazılmış kitaplara inanmak insanları makbul vatandaş yapar. Anadolu insanını ortaasya'ya bağlamak ve geçmişini 5000 yıl öncesine götürmek ise ciddi hayal gücünün eseridir.

İnanış ile gerçeği ayırt etmek lazım, kendini ortaasya'daki çekik gözlü göçebe toplumun bir parçası olarak görmek başka, gen havuzunun söylediği başka şeylerdir. Birisi inanıştır diğeri bilimsel gerçektir.

Günümüzde, her bir gen haritasının çıkarıldığı dönemde hayır benim atalarım ortaasya'dan geldi demek en azından hafif bir tebessümle karşılanır.

ben gerçeği söylüyorum bence sen bir takım saçmalıklara inanıyorsun , Türkler çekik gözlü falan da değildir azeri Türklerine bak istersen , bir takım ırklarla karışmış olmakta bizim Türklüğümüzden bir şey götürmez , senin mantığına göre ingiliz de ingilizim demesin almanda almanım demesin çünkü her millet belli oranda karışıktır.Tabi seni anlıyorum Türk olmayınca b..k atacaksın başka şansın yok .

Bana inanmıyorsan git bir yerde dna analizini yaptır, ortaasya çekik gözlü insanları ile bir alakan var mı bak. Sokaktan topladığın 10 kişide baktır, sadece bir tanesi belki ortaasya haplotipine sahiptir.

Ben bunlara inanırım tabii, doktorum pozitif bilimlerle yetiştim, doğmacılık gibi düşüncelerim yoktur. DNA analizin için istersen adli tıp'a git, ben ortaasya'lıyım de de yuzlerinde ki tebessümü gör.

Aranızda pozitif bilimler ile eğitim alan temel biyoloji bilgisi olan biri bir bölgede yaşayan insanların büyük oranda aynı gen havuzuna sahip olduğunu bilirler, Anadolu'da yaşayan herkesin gen havuzu aşağı yukarı aynıdır veya içiçedir, buna Anadolu insanı, Yunanistan'da yaşayanlar, Balkanlarda yaşayanlar, Ermenistan'da yaşayanlar, Suriye, Irak'ta yaşayanlar dahildir. Sadece ortaasya gibi bu cografya'dan uzak insanların gen havuzu farklıdır.

Sonuçta doğu akdeniz insanı için, Yunan'dı, Suriye'liydi, Lübnan'lıydı, Ermeni'ydi demenin bir farkı yok, bunlar politik, dinsel ayrımlardır. Temelde hepsi aynı kökenden gelirler.

İngiliz örneği verilmiş, onların haplogruplarına bakarsanız çok homojen olduklarını görürsünüz, bizdeki gibi gelen giden çok olmamış. Buna rağmen onların gen havuzu da yakın coğrafya ile bütünlük görterir.

Pozitif bilim bunları ıspatlar ve yazar ama siz neye inanırsanız inanın, cevap veremediğiniz durumlarda da zaten küfür ediyorsunuz, sizin bunları anlamanız zaten biraz zor, çünkü lise kitaplarında yazmıyor..

ya arkadaş Türklüğümü senden mi öğreneceğim , bir kere Türk ırkı çekik gözlü falan değildir hiç olmamıştır , esas orta asyadaki bir takım Türkler çinliler tarafından genetik değişime uğratılmıştır , git bak bugünkü macaristanı oluşturan hun Türklerine bugünkü bulgaristanı oluşturan avar Türklerine hiçbiri çekik gözlü falan değildir ayrıca 1071 'de anadoluya gelen alparslan'ın resimlerine bak o da çekik gözlü falan değil , daha yeni gelmiş yani karışmamış doktorum diyorsun o kadarını kafan basar heralde , benim tarih bilgim kuvvetlidir sen bu palavralarla ancak çocuk kandırırsın , osmanlıya Türk değildi diyecek kadar cahil birisin bir de bu konuda ahkam kesiyorsun , anadolu Türk'ünü nereye bağlayacağım çok zeki ve kültürlü doktor bey uzaydan mı geldik biz , senin gibilerin hoşuna gitmiyor diye 5000 yıllık tarihi mi değiştireceğiz , bak kardeşim , kendi tarihin olmadığı için bilmezsin anlatayım göktürkler- büyük selçuklu devleti - anadolu selçuklu devleti- beylikler dönemi- osmanlı imparatorluğu- Türkiye Cumhuriyeti anladın mı şimdi kardeşim 1000 yıldır bu topraklar Türktür .Senin kıt mantığına göre alman diye bir ırk da olmamalı çünkü ingiltere gibi ada falan da değil üzerinden bir sürü kavim geçmiş bir almana söylede böyle sana ağzıyla değil bir tarafıyla gülsün.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ya arkadaş Türklüğümü senden mi öğreneceğim , bir kere Türk ırkı çekik gözlü falan değildir hiç olmamıştır , esas orta asyadaki bir takım Türkler çinliler tarafından genetik değişime uğratılmıştır , git bak bugünkü macaristanı oluşturan hun Türklerine bugünkü bulgaristanı oluşturan avar Türklerine hiçbiri çekik gözlü falan değildir ayrıca 1071 'de anadoluya gelen alparslan'ın resimlerine bak o da çekik gözlü falan değil , daha yeni gelmiş yani karışmamış doktorum diyorsun o kadarını kafan basar heralde , benim tarih bilgim kuvvetlidir sen bu palavralarla ancak çocuk kandırırsın , osmanlıya Türk değildi diyecek kadar cahil birisin bir de bu konuda ahkam kesiyorsun , anadolu Türk'ünü nereye bağlayacağım çok zeki ve kültürlü doktor bey uzaydan mı geldik biz , senin gibilerin hoşuna gitmiyor diye 5000 yıllık tarihi mi değiştireceğiz , bak kardeşim , kendi tarihin olmadığı için bilmezsin anlatayım göktürkler- büyük selçuklu devleti - anadolu selçuklu devleti- beylikler dönemi- osmanlı imparatorluğu- Türkiye Cumhuriyeti anladın mı şimdi kardeşim 1000 yıldır bu topraklar Türktür .Senin kıt mantığına göre alman diye bir ırk da olmamalı çünkü ingiltere gibi ada falan da değil üzerinden bir sürü kavim geçmiş bir almana söylede böyle sana ağzıyla değil bir tarafıyla gülsün.

Sen gene de DNA analizini yaptir, hemde adli tip'ta. Bak bakalim Alpaslan geldigi zaman sen Alpaslan tarafindamiydin yoksa Anadolu'yu savunan tarafta mi?

Verdigin bilgiler ortaoku-lise tarih kitabi galiba. Yerinde olsam biraz da biyolojiye merak sarardim.

Her neyse kolay gelsin beyaz irka mensup gozleri cekik olmayan ortaasya'li... Soyleyecek soz kalmadi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sen gene de DNA analizini yaptir, hemde adli tip'ta. Bak bakalim Alpaslan geldigi zaman sen Alpaslan tarafindamiydin yoksa Anadolu'yu savunan tarafta mi?

Verdigin bilgiler ortaoku-lise tarih kitabi galiba. Yerinde olsam biraz da biyolojiye merak sarardim.

Her neyse kolay gelsin beyaz irka mensup gozleri cekik olmayan ortaasya'li... Soyleyecek soz kalmadi

verdiğim bilgiler tarihsel gerçektir tarihin genel kabul görmüş konularıdır , adli tıpta dna testi ile ırk tespit edildiğini de hiç duymadım öyle bir şey olduğunu da sanmıyorum kendini desteklemek için uyduruyorsun sanırım .Bu arada Osmanlı'da Türklük yok demeye getirdin , Osmanlı'da Türklük olmasaydı 322 yıl lider devlet olamazdı bundan da emin olabilirsin.

• Pozitif bilimle yetişmiş doktor Şükrü Mercan
    Sosyoloji eğitiminiz eksik kalmış
    Sanane ki adam kendini nasıl hissediyorsa öyledir
    İsterse zenci olur ama ben Türk oğlu Türküm der
    Başkasına yaptığın tavsiyeyi önce kendinde dene
    Şahsen genlerimde Türklük dışında başka birşey çıksa bile sadece gülümserim
    'Ben Türküm' der geçerim
  • Babalik testleri nerede yapiliyor ve ne bakiliyor zannediyorsunuz, herhalde kasi, gozu benziyor diye bu cocuk bu adamdandir demiyorlar. Genetik yapiya bakiliyor.

Genetik yapida insan Turk cikmaz, sadece haplotipi belli olur, yapay olarak olusturulan topluluklarin kendilerine has genetik yapilari yoktur. Daha cok su cografyaya ait denir.

Yazdiklarim dan irkcilik ciktiysa yanlis mesaj olur, kim kendini nasil hissediyorsa oyledir ama tarihi bilgileri istediginiz gibi degistiremezsiniz. Anadolu insanlari kendilerini Turk hissedebilirler, kimse icin sakinca yoktur ama Anadolu'da kendini Turk hissedenler ortaasya'dan gelmistir demek bilimsel olarak yanlistir. Sadece % 10'a yakini ortaasya baglantilidir, digerleri koken olarak Anadolu'dandir.
  • bak hala uyduruyorsun ne kadar saçma bir iddia bu ayrıca araştırdım dna testi ile ırk tespit edilemez , bir de tarihi bilgileri değiştiremezmişiz bak sen , bir an için şu saçma düşüncenin doğru olduğunu varsayalım , Türk kültürü öyle baskın ve üstün bir kültürmüş ki sayıca kendinden kat be kat üstün rumları ermenileri Türkleştirmiş hepsi kendini Türk hisseder olmuş.
  • sana tarihi kim öğretti okuduğun yanlı yayınlardan mı öğrendin , Türkler 1071 malazgirt savaşından sonra anadoluya peyder pey göç etmiştir ve hala anadoluda çoğunluktur bitti bu gerçek , sana göre şöyle bana göre böylesi yok bunun aslında ultra saçma iddian ile Türk milletini aşırı yücelttiğinin de farkında değilsin demekki Türk kültürü o kadar üstün bir kültür ruma rumluğunu ermeniye ermeniliğini unutturmuş.Ayrıca dahi! beynine bir kez daha hatırlatıyorum fatih meşhur kanunnamesinde osmanlı hanedanının soyu tükenmesi durumunda imparatorluğu kırım Türklerine miras bırakmıştır , ve osmanlıdaki ana siyasi akımlardan biri Türkçülüktür , ermenicilik rumculuk değil hatta şunu iddia ediyorum osmanlı insanında bugünkünden çok daha fazla Türklük şuuru vardı.
  • Aslında kendimi frenledim ve şunu söylemek istedim :
    Neden bunları kabullenmek istemedim? Doğru olmayabilirler ama neden bu kadar anormal tepki verecektim ? Şuan çok mu iyi haldeyiz ? Çok iyi değil mi herşey yolunda çünkü Türküz...Şuan gurur duyulacak birşey mi Türk'lük ? Tarihimizden başka gurur duyabileceğimiz ne var şuanda söyleyin ? Siz ne düşünürsünüz bilmem ben günümüz Türklüğünde utanılacak çok şey görüyorum. ***TURK olmak istiyorsak dinimizi ve kültürümüzü geri kazanmalıyız.

Bu yazılar bayağı kapsamlı bir çalışma olmuş.Tabi ermeniler sağdan , yunanlılar soldan toprak istiyor.Atalarımız diyor belgelerini de hazırlayacaklar tabii...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty81

Bu yazılar bayağı kapsamlı bir çalışma olmuş.Tabi ermeniler sağdan , yunanlılar soldan toprak istiyor.Atalarımız diyor belgelerini de hazırlayacaklar tabii...

sanirim bir algi sorunu var veya ben anlatamadim....

Ben diyorum ki Anadolu insani bu topragin zaten sahibidir, step irklari gelmeden once de buradaydi yine burada. Anadolu'daki butun uygarliklarda izimiz var ve bizim uygarliklarimiz diyorum. Bunun uzerine kim Turkiye'den toprak isteyebilir hangi sebeple??

Siz diyorsunuz ki, (bilimsel olarak gercek olmadigi halde), biz Anadolu insani degiliz, ortaasya'dan gelen step irkiyiz, burayi isgal ettik. Burasi bizimdir. Bunun uzerine bati'da Yunan'i, dogu'dan Ermenistan'i, guneydogu'da kurt kimligi altinda yasayanlar da kardesim bizim topraklarimizda ne isiniz var, bize geri verin diyorlar...

Bilmem anlatabildim mi, belgeleri hazirlayanlar benim gibi dusunenler degil... sizin gibi dusunenler, mantigi karistirmayin.

Hic akliniza gelmiyor mu, madem ortaasya'dan geldik neden bati'daki Turkler Yunanliya, dogudaki Turkler Araplara/kurtlere, kuzeydeki Turkler Gurculere Ruslara, Trakya'daki Turkler Balkan'lilara benziyor diye. Arada ortaasya'liya da benzeyen var tabii ve bu benzeyenleri Asian face denen yuz ozelliklerinden ayiredebiliyorsunuz.

Soylenecek cok sey var ama karsida dogmalardan kurtulmak isteyen insanlarin olmasi lazim.

Simdiki iktidar ile pek ortak yanim olmada da Sayin Basbakan'in soyledigi uc kirmizi cizgiye sonuna kadar katiliyorum.

Etnik milliyetcilik
    Bolgesel milliyetcilik
    Dinsel milliyetcilik

Bu uc olgu'da toplumlari refaha degil kargasaya suruklemistir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: musty81

sanirim bir algi sorunu var veya ben anlatamadim....

Ben diyorum ki Anadolu insani bu topragin zaten sahibidir, step irklari gelmeden once de buradaydi yine burada. Anadolu'daki butun uygarliklarda izimiz var ve bizim uygarliklarimiz diyorum. Bunun uzerine kim Turkiye'den toprak isteyebilir hangi sebeple??

Siz diyorsunuz ki, (bilimsel olarak gercek olmadigi halde), biz Anadolu insani degiliz, ortaasya'dan gelen step irkiyiz, burayi isgal ettik. Burasi bizimdir. Bunun uzerine bati'da Yunan'i, dogu'dan Ermenistan'i, guneydogu'da kurt kimligi altinda yasayanlar da kardesim bizim topraklarimizda ne isiniz var, bize geri verin diyorlar...

Bilmem anlatabildim mi, belgeleri hazirlayanlar benim gibi dusunenler degil... sizin gibi dusunenler, mantigi karistirmayin.

Hic akliniza gelmiyor mu, madem ortaasya'dan geldik neden bati'daki Turkler Yunanliya, dogudaki Turkler Araplara/kurtlere, kuzeydeki Turkler Gurculere Ruslara, Trakya'daki Turkler Balkan'lilara benziyor diye. Arada ortaasya'liya da benzeyen var tabii ve bu benzeyenleri Asian face denen yuz ozelliklerinden ayiredebiliyorsunuz.

Soylenecek cok sey var ama karsida dogmalardan kurtulmak isteyen insanlarin olmasi lazim.

Simdiki iktidar ile pek ortak yanim olmada da Sayin Basbakan'in soyledigi uc kirmizi cizgiye sonuna kadar katiliyorum.

Etnik milliyetcilik
    Bolgesel milliyetcilik
    Dinsel milliyetcilik

Bu uc olgu'da toplumlari refaha degil kargasaya suruklemistir.

arkadaşım paso edebiyat yapıyorsun osmanlı ile ilgili sorduğum soruyu yanıtlamıyorsun , senin mantığına göre Türk kültürü o kadar üstün bir kültürki burada daha önce yaşayan halkların alayını Türkleştirmiştir.

• quote:

arkadaşım paso edebiyat yapıyorsun osmanlı ile ilgili sorduğum soruyu yanıtlamıyorsun , senin mantığına göre Türk kültürü o kadar üstün bir kültürki burada daha önce yaşayan halkların alayını Türkleştirmiştir.

Günümüzde Amerika 100000 kişilik ordu ile 25 milyonluk Irak'ı nasıl teslim aldıysa o zamanda olmaması için bir sebep yok. Amerika birkaç yüzbin daha insan getirip Irak'a yerleşseydi 50-100 yıl içinde tüm Irak'lılar ingilizce konuşarak Amerikalı olduğunu söyleyecekti...(hem de sevinerek) ve 200-300 yıl sonra hepsi Irak'taki Arapları nasıl öldürdüklerinden bahsedeceklerdi...
  • quote:

quote:

Günümüzde Amerika 100000 kişilik ordu ile 25 milyonluk Irak'ı nasıl teslim aldıysa o zamanda olmaması için bir sebep yok. Amerika birkaç yüzbin daha insan getirip Irak'a yerleşseydi 50-100 yıl içinde tüm Irak'lılar ingilizce konuşarak Amerikalı olduğunu söyleyecekti...(hem de sevinerek) ve 200-300 yıl sonra hepsi Irak'taki Arapları nasıl öldürdüklerinden bahsedeceklerdi...

ultra saçma bir düşünce kimse köklerini inkar etmez 1000 yılda geçse ıraktaki araplar araplığını unutmaz , ortada ultra bir baskı ve soykırım yoksa bu da anadolu tarihinde asla yaşanmamıştır.Baskıyla insanlar kimliklerini unutsaydı binlerce yıldır soykırıma uğrayan , oradan oraya sürülen yahudiler kimliğini kaybederdi.Tam aksine böyle durumlarda insanlar kimliklerine daha çok sarılır.Ya bu saçma fikirden vazgeçeceksin ya da Türk kültürünün çok üstün bir kültür olduğunu insanları isteyerek Türkleştirdiğini kabul edeceksin.

• bak arkadaşım öyle saçmalıyorsun ki saçma düşünceni desteklemek için tarihi çarpıtıyorsun uzun süredir bu kadar saçmalayan birini de görmemiştim.Osmanlı Türkiye'sinde senin uydurduğun gibi bir baskı ortamı hiç yaşanmadı tam aksine azınlıklar hep el üstünde tutuldu dillerine dinlerine karışılmadı , ekonomi hep onların elindeydi yüzyıllarca refah içinde yaşadılar askere bile gitmediler.
  • Siz ulusal tarih kitaplarindaki bilgilere o kadar inaniyorsunuz ki, dunyadan haberiniz yok. Biraz gozunuzu acin da global dunyada ne isler donuyor farkina varin. Lubnan'lilarin bile yarisi belki daha fazlasi kendilerini yeni bir yerde tanitirken Fransiz olduklarini soylerler... Araplar unutmazlarmis..., bilmediginiz toplumlar hakkinda iddiali cumleler kurmayin.

Osmanli icin soyledikleriniz de ciddiye alinacak seyler degil, sanki darbe zamani milli guvenlik konseyi kararlari okur gibi mesaj atiyorsunuz.
  • külliyen yalan bu arada karşılıklı atışma yapan ozanlar akla geliyor şu anki duruma bakınca.

bu seksenler dizisi var trt' de oynuyor her salı. orada tipleme yapan bir oyuncu var, alman aksanıyla diyor " törküm ben törküm.."
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.