Şimdi Ara

## Supertalent'ın 32GB'lık Yeni SSD'leri Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Supertalent'ın 32GB'lık Yeni SSD'leri Hazır ##

Üreticilerin hızla adapte olduğu ve birkaç sene içerisinde sektörün ortak standardı olmasına kesin gözüyle bakılan SSD yani flash bellek teknolojisini esas alan katı halli diskler için alternatif sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak Toshiba'nın milyar dolarlık yatırım ile SSD üretimine dönük yeni bir üretim tesisi inşa edeceğinin açıklaması ve yonga üretimi konusunda Samsung ile olan yarışta bir adım öne geçme planları doğurltusunda atıllan hamleler gündeme gelirken kaliteli ve yüksek performanslı bellekleri ile tanıdığımız Supertalent'ın 32GB'lık kapasiteye sahip olan yeni SSD diskleri kullanıcılar ile buluşmaya hazır.

Supertalent'ın hazırladığı yeni SSD disklerin her ikisi de 32GB'lık depolama alanına sahip ve SATA arayüzünü kullanıyorlar. 2.5" ve 3.5" olmak üzere farklı formlarda hazırlanan SSD disklerden 2.5" formunda olan "Elite SATA25" (Model: FSD32PA25M) modeli 100MB/sn okuma ve 80MB/sn yazma hızına, 3.5" formunda olan SATA35" (Model: FSD32GC35M) modeliyse 60MB/sn okuma ve 45MB/sn yazma hızlarına sahip. Tabi bildiğimiz geleneksel hard disklere göre daha düşük güç tüketimi, 0dB gürültü ve daha yüksek erişim süresi ile dikkat çeken disklerin fiyatları ise 700$-800$ arasında değiştiği ifade ediliyor.

## Supertalent'ın 32GB'lık Yeni SSD'leri Hazır ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 10 Şubat 2008; 20:17:32 >

• SSD lerin fiyatlarıda ucuzla iyi olur.
  • 3-4 sneye kadar bunlar bize gelmez..
  • 100mb/s okuma fiyatı çok uçuk kapesitesi çok düşük bunlar bizi şimdilik bozar
  • burda bir gariplik var 2.5"lik niye daha hızlı onu bir anlayamadım halbuki 3.5"lik daha fazla alana sahip olduğu için daha fazla voltaj ile kullanılır buda performansı artırması gerekir
  • bu ne yaw bunlar tam ölüm kombosu tam 4 sene sonra serial atalari evimizde nasil kullaniyorsak o fiyata alabiliriz ama bence bunlar iş adamlari için yani vakit hep yumurta kapiya dayaninca bişeyler aklına gelen kişiler için seyahat edenler için bizim ne seyahatlaa nede acele ile işimiz olmaz bu ürünleri de almayiz yani
  • iyi hoşda aldık diyelim, 32 gb nereye yeter yaw, vista yükleseniz geriye yer kalmaz nerdeyse
    birde ikinci klasik 500 gb hdd aldık diyelim,oyunları müzikleri filmleri vs vs bu hdd ye yükledik,sadece işletim sistemi ssd diskte en çok kullandığımız dosyalar mekanik klasik hdd de, yani cırr cırr seslerini yine 5-6 sene duymaya devam bence üstelik 32 gb ye 700 dolar verecek babayiğit varmı oda merak konusu. bence biz bu ssd diskleri minumum 4 sene daha görmezden gelelim ve 250 gb seviyesindeki bir sssd nin 100 dolar seviyeini bekleyelim.madalyonun diğer yüzü ise 4-5 sene sonra mekanik disklerin kapasitesi 5-6 terabyteye yükselir ve 200 dolar civarı:) kapasite ve fiyat yönünden bu ssd lerin çok eksiği var daha anlıcanız
  • şunların fiyatları düşüp kapasiteleri yükselince süper olacak. ne ekran kartı ne işlemci ben bunları bekliyorum.
  • mekanik disklere devam şimdilik
  • Kapasitesi çok düşük bunlar en az 2 yıl gelmeleri sürer!!!
  • Daha emekleme aşamasında SSD'ler. Hem fiyat hem de kapasite yönünden daha çok gelişmeye ihtiyaçları var. Daha çok model bekliyoruz.
  • Bitmicro 1.6 tb ye ulaşmıştı bunlar 32 gblerde mi geziyolar daha :D 128liklerde vardı heralde.
  • mekanik disklerin fiziksel problemlere karşı sağladığı veri güvenliği bu modellerde ne kadar geçerli, iş adamları için çok önemli olan bu konuda ne gibi önlemler var acaba. bu tür hdd ler piyasada üstünlük sağlarsa hdd den veri kurtarma ileriki yıllarda çok para kazandıran bi sektör olur gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: evolande

mekanik disklerin fiziksel problemlere karşı sağladığı veri güvenliği bu modellerde ne kadar geçerli, iş adamları için çok önemli olan bu konuda ne gibi önlemler var acaba. bu tür hdd ler piyasada üstünlük sağlarsa hdd den veri kurtarma ileriki yıllarda çok para kazandıran bi sektör olur gibi.

disk bozulursa mekanik kadar şanslı değilsin buna karşın diskin bozulma olasılığı çok az...
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

bu ne yaw bunlar tam ölüm kombosu tam 4 sene sonra serial atalari evimizde nasil kullaniyorsak o fiyata alabiliriz ama bence bunlar iş adamlari için yani vakit hep yumurta kapiya dayaninca bişeyler aklına gelen kişiler için seyahat edenler için bizim ne seyahatlaa nede acele ile işimiz olmaz bu ürünleri de almayiz yani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.