Şimdi Ara

KARABASAN Gördünüz Mü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
0
Favori
44.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O dediğiniz uyku felcidir.Sırt tavana gelcek şekilde yatarsanız uyku halinde geçirilmesi bi ihtimal olan geçici bir felçtir.Bilinciniz yerindedir fakat bazı fonksiyonlarınızı kaybedersiniz.Örneğin konuşmak istersiniz konuşamassınız kalkmak istersiniz kalkamassınız...O gördüğünüz şeyler örneğin kapkara lekeler,korkunç yüzler vs. sizin o sırada düşündüğünüz şeylerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkYNeT-06

vücut kilitleniyormuş felçmiş vs sv inanmam bu bilimin dediklerine

karabasan görmek istiyorsan yattığın yatağın altına ekmek biraz kırığı koymalısın ve birde cenabet yat bakalım ne oluyor!

önceden çoğu kişi yaşıyormuş bu olayı ama şimdi neden erişkin döneminde azaliyor veya hiç olmuyor.
    şöyle izah etsek

küçükken veya haylaz dönemlerimizde neyin ne olduğunu tam idrak edemeden yattığımız kalktığımız yere dikkat etmiyorduk.. destur demeden tuvalete girme besmele çekmeden yatağa girme gün aşırı ve gece cenabet gezme ve öylece paldır küldür yatağa girip pis pis gibi uyuyordu bir çoğumuz....

bunları zamanında yaparken insanın yaşı ilerledikçe kendine daha çok çeki düzen vermeye başlıyor ve bunlara daha dikkat ediyor ve uykusundada bu tür karabasan vs vs olayları başına gelmiyor sonradan..

aksi iddia edilemez
    gündüz veya gece bir nevi yaptığın şeylerin durumuna göre uykunuzda rüyanızda korkutulursunuz.
    bu karabasan dediğinizde de bir cin dir tabi cine inanıyorsanız
    okuduğunuz dua süreler ile sizi uykunuzda rahat bırakır ve sizde bir ertesi güne kendinize daha çok dikkat ederek uyursunuz bilmem anlatabildimmi

bu olayı denemek için ekmek kırıntısı serptim yatağa gece ayrıca yıllardırda cenabetim sizin deyiminizle valla gece kıçıma batan ekmek kırıntıları dışında hiçbirşey olmadı

hep dedim hep diyorum varsa gelsin göstersin yüzünü inanayım

• Arkadaslar yakin zamanlarda oluyor , sabaha karsi 05:30 - 06:30 sanirsam hava daha yeni yeni hafif aydinlik , uyanigim ama uyku sersemi gibi , böyle bi huzursuzluk bi huysuzluk var üstümde , kafam sola dogru yatkin saga dogru dönmüyor böyle sanki boynumu cok sert bir sekilde biri tutuyor o kadar pislik bir durumduki agzini acamiyor insan , söyle gözümün ucuyla , gözüm bulanik görüyordu tabi ama , simsiyah heykel gibi bir sey halimin üstünde duruyor gercekten yalan yok , ama sadece büyük siyah bir sey gözüküyor , gözüküyor dediysem onu da hayal mayal görüyorum , öyle orada sabit duruyor ; ardindan hic aklima o anlarda gelmezdi psikolojik herhalde , besmele cektim icten geldi , tak her sey gitti uyandim rahatca , normalde bu olaylarin beyinin yorgunlugundan oldugunu sanirdim ; ama sürekli besmele cektigimde olaylarin bitmesi ve o karanlik seyi azicik da olsa görmem aklimda bazi süpheler uyandirdi , siz hic gördünüz mü ? Yasadiniz mi bu tür olaylar ?

• Hee bir gün kar yağıyodu kar tutmuştu.
    Kara basan gördüm.
    Herkes kara basıyodu

Bir kaç kere geldi bana.Bağırıyodum ama kimse duymuyodu.Çok zor bi durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bidesen -- 10 Şubat 2008; 16:46:33 >
  • kara basan bana çok gelirdi önceden
    artık eskisi kadar gelmiyor
    ama ilk geldiği zamanlarda baya korkutmuştu
    şimdi alıştık ya ondan gelmio heralde
    birde derler ki onun bir yerini tutabilirsen
    senin bir dileğini gerçekleştirirmiş
    ama nasıl tutucan ki kılını kıpırdatamıyorsun
  • kurtulmanın yolunu biliyorum, direk kurtuluyorum ben.

ama bunun bir bilimsel açıklaması var, beyin vücudu kilitliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

kurtulmanın yolunu biliyorum, direk kurtuluyorum ben.

ama bunun bir bilimsel açıklaması var, beyin vücudu kilitliyor

Şu Napolyon Dinamit kimdir ?
  • espri yaptı balkabağı :D
    krdş ben 2 gün önce gece 4.30 ' a kdr bilgisayar başındaydım kalktım yattım 30 dk falan telefonla oynadım sonra uyudum birden bire karın boşluklarımda el hissettim ister istemez kafamı yatakdan birden yukarı kaldırdım çok kötü bir şey ya 21. yüzyıla geldik hala nelerle uraşıyoz
  • İnanırım bende gördümhatta başımın ucunda duruyordu ve odanın yarısı sipsiyah oldu fatiha okudum gitti işte ogun bugundur bir daha hic karsılasmadık
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkahn

kara basan bana çok gelirdi önceden
    artık eskisi kadar gelmiyor
    ama ilk geldiği zamanlarda baya korkutmuştu
    şimdi alıştık ya ondan gelmio heralde
    birde derler ki onun bir yerini tutabilirsen
    senin bir dileğini gerçekleştirirmiş
    ama nasıl tutucan ki kılını kıpırdatamıyorsun

tuttim oniii
    hocam boşluğun nesini tutcan ???
    hiç karabasan görmediğim ve yaşamadığım içi soruomm

• quote:

Orjinalden alıntı: Kubilay

O dediğiniz uyku felcidir.Sırt tavana gelcek şekilde yatarsanız uyku halinde geçirilmesi bi ihtimal olan geçici bir felçtir.Bilinciniz yerindedir fakat bazı fonksiyonlarınızı kaybedersiniz.Örneğin konuşmak istersiniz konuşamassınız kalkmak istersiniz kalkamassınız...O gördüğünüz şeyler örneğin kapkara lekeler,korkunç yüzler vs. sizin o sırada düşündüğünüz şeylerdir.

Ben de bilimsel aciklamasinin var olduguna inaniyorum da besmele cekince gitmesinin sebebi nedir ? Felc okuyup üflemeyle gecmez ki besmele ile gecsin ?
  • quote:

O dediğiniz uyku felcidir.Sırt tavana gelcek şekilde yatarsanız uyku halinde geçirilmesi bi ihtimal olan geçici bir felçtir.Bilinciniz yerindedir fakat bazı fonksiyonlarınızı kaybedersiniz.Örneğin konuşmak istersiniz konuşamassınız kalkmak istersiniz kalkamassınız...O gördüğünüz şeyler örneğin kapkara lekeler,korkunç yüzler vs. sizin o sırada düşündüğünüz şeylerdir.

bende sırtım tavana doğru yatyodum
  • Karabasan,yerdeki yağmış olan kara basan esprisini ben yapmak istiyordum,çok heveslenmiştim. Kaçırdık treni.

• quote:

Orjinalden alıntı: Nick-ul Azam

Karabasan,yerdeki yağmış olan kara basan esprisini ben yapmak istiyordum,çok heveslenmiştim. Kaçırdık treni.

yagmamis olan kara da basabiliyor mu peki

• quote:

Orjinalden alıntı: Nick-ul Azam

Karabasan,yerdeki yağmış olan kara basan esprisini ben yapmak istiyordum,çok heveslenmiştim. Kaçırdık treni.

Dehşet-ül Vahşet
  • Küçükken benimde başıma gelmişdi ama bende nedense serbestim(baskı yoktu)ama arkamda binayı inletecek kadar biri bagırıyordu sabah Ezanın okunmaıyla gitti çok garib bişi sizin dediklerinizle fazla uyuşmuyor nedense!!!
  • Sizce hayatında karabasan diye birşey duymamış ne olduğunu bilmeyen biri karabasan görür mü? Veya cinin ne olduğunu bilmeyen birine mesela bir eskimoya cin gözükür mü?

Ne demiş Matrix abi? "Cehalet Mutluluktur."
  • quote:

Orjinalden alıntı: OldNightDisco

quote:

Ben de bilimsel aciklamasinin var olduguna inaniyorum da besmele cekince gitmesinin sebebi nedir ? Felc okuyup üflemeyle gecmez ki besmele ile gecsin ?

çünkü dua okuyunca geçeceğine inandığınız için rahatlıyorsunuz ve böylece geçiyor... biraz mantık...

• gormedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: OldNightDisco

quote:

konuşamıyorsun ki, zaten konuştuğun an geçiyor

napoleon çok güzel biri

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.